Skocz do zawartości

[F] Półka na podsufitce z Vectry B (manual)


zielik

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu chodziła za mną półka / schowek z Vectry B.

W końcu zebrałem się do zakupienia tego "ekskluzywnego" dodatku.

281929394-p1.JPG

Montaż zaczynamy od odkręcenia daszków przeciwsłonecznych, osłon słupków, rączki od strony pasażera i zaślepek lub schowka na okulary jeśli ktoś się w taki doposażył grinser006.gif W moim wypadku demontowałem nad drzwiami kierowcy schowek zlosnik.gif Pozwoli to nam odchylić podsufitkę i wsunąć stelaż.

281929394-p2.JPG

Wcześniej jednak przez otwór po lampce odrywamy prostokątny kawałek gąbki. Spełnia ona zadanie "odbojnika" podsufitki, aby nie dotykała do dachu. Przyklejona jest słabym klejem i bardzo łatwo odrywa się od dachu.

Teraz możemy bez problemu wsunąć stelaż. Podtrzymując przewody zasilające lampkę na wysokości daszka przeciwsłonecznego przesuwamy delikatnie w miejsce montażu. Dla czego delikatnie? Musimy uważać na lusterko, aby nie oderwać go od szyby.

Przygotowanymi wcześniej wkrętami przykręcamy stelaż do otworów w belce wzmacniającej dach. Wszystko idealnie się zgrywa - tak jakby było fabrycznie od Astry F wink.gif Przykręcamy delikatnie, tak aby jedynie go zablokować w wybranej pozycji.

281929394-P3.JPG

Mały patent: warto przykręcić mocowanie daszka aby usztywnić podsufitkę podczas cięcia.

Przymierzamy teraz schowek i mamy już pojęcie jak wyciąć podsufitkę.

281929394-p4.JPG

Polecam po każdym kilkucentymetrowym cięciu przymierzyć półkę, aby się nie okazało, że nożyk nam poleciał "za daleko"...

281929394-p5.JPG

Ja starałem się wyciąć tylko taką powierzchnię, aby zaskoczyły zaczepy półki ze stelażem. W tedy mamy jeszcze ok. centymetrowego "zapasu" do obudowy. Jednak im mniej z tego zapasu skorzystamy tym lepiej podsufitka będzie przylegała do montowanej półki.

281929394-P6.JPG

Adrenalina podczas cięcia jest gwarantowana zlosnik2.gif

Jeśli już stwierdzimy, że otwór jest gotowy do montażu ,możemy zacząć spinać półkę ze stelażem. Polega to na wciśnięciu jej w szerszą część otworu (usłyszymy "klik... klik") oraz przesunięcie jej w przód ( w tedy zaczepy zostaną zblokowane w węższej części otworu montażowego. Później odchylamy delikatnie półkę i palcami odkręcamy wkręty i przykręcamy je już kluczem / śrubokrętem (w zależności od zastosowanych wkrętów).

Tak... półka już jest zamontowana IThankYou.gif

Wystarczy zamontować lampkę, przykręcić daszki, rączki, osłony słupków... i możemy się cieszyć się nowym funkcjonalnym gadżetem wink.gif

281929394-P7.JPG

Pamiętajcie - przed zakupem upewnijcie się że kupujecie taką półkę kompletną ze stelażem. Inaczej nie będzie możliwe jej zamontowanie old.gif

Mam nadzieję, że tym opisem zachęciłem was do zamontowania półki. Jest na prawdę pojemna i długo można by wymieniać jej zalety.

Najważniejsze, że wygląda jak by była oryginalnie zamontowana przez fabrykę.

post-79818-14352499870205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Manual fajny. Czy półka się przydaje? Mi nie, mam i praktycznie nic

> tam nie przewożę. Kwestia upodobań.

też jestem ciekaw ilu posiadaczy z tego korzysta

w vectrze mam i nigdy nic tam nie wkładałem ;-)

> Z inne beczki - skąd te zacieki na podsufitce? Nie masz szyberdachyu

> więc skąd przecieki?

czujne oczy zawsze coś wypatrzą zlosnik.gif

sam kiedy robiłem fotki do manuala elektryfikacji szyberdachu,

to wcześniej gruntownie wyczyściłem podsufitkę jakimś vanishem zlosnik.gif

zielik - można zamieścić na astra.auto.pl? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Manual fajny.

Dzięki blush.gif

> Czy półka się przydaje? Mi nie, mam i praktycznie nic

> tam nie przewożę. Kwestia upodobań.

Nie wiem czy się przydaje bo mam ją od kilku godzin, ale zastosowanie już znalazłem

281930187-p8.JPG

> Z inne beczki - skąd te zacieki na podsufitce? Nie masz szyberdachyu

> więc skąd przecieki?

yikes.gif

Przyznaję się. w lato prałem podsufitkę. Ale tych zacieków nie było widać. Kilku kącikowiczów zwiedzało już moje auto i nie sądzicie chyba że nikt by na to nie zwrócił uwagi. Poważnie to widać jedynie na tych zdjęciach... hmm.gifrant.gif

post-79818-14352499871996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też jestem ciekaw ilu posiadaczy z tego korzysta

> w vectrze mam i nigdy nic tam nie wkładałem ;-)

Na razie... fotka jak wyżej...

Z czasem znajdę więcej zastosowań grinser006.gif

> czujne oczy zawsze coś wypatrzą

> sam kiedy robiłem fotki do manuala elektryfikacji szyberdachu,

> to wcześniej gruntownie wyczyściłem podsufitkę jakimś vanishem

hahaha.gif

A ja dodatkowo jeszcze pobrudziłem... oslabiony.gif

> zielik - można zamieścić na astra.auto.pl? :-)

Oczywiście, nie mam nic przeciwko wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okulary przeciwsloneczne jest oryginalny schowek odchylany w

> formie kasetki, chyba od Corsy B-pasuje do Astry F, mocowany w

> miejsce uchwytu od strony kierowcy, cena ok 25 PLN

> Pozdrawiam

Zgadza się. Nawet taki posiadam. Tylko on ma jedną wadę: nie każde okulary się w nim mieszczą no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie byłem za ta półeczką to po twoim manualu zacząłem już o niej

> mocniej myśleć, i ty wiesz dla czego

ktoś Ci go zgarnął... chyba, że to Ty kupiłeś.

> miałeś dokładnie taki stelaż jak na tym zdjęciu ??

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w astrze są te otwory na zatrzaski od stelaża o takie jak w

> viki

No właśnie nie ma takich otworków. Dla tego mój opis montażu uwzględniał wstępne przykręcenie stelaża, aby było możliwe jego spięcie ze schowkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie ma takich otworków.

Zdziwił bym się gdyby były, bo ta półka nie była w ogóle opcją w astrze wink.gif

>Dla tego mój opis montażu uwzględniał wstępne przykręcenie stelaża,

> aby było możliwe jego spięcie ze schowkiem.

Jeszcze pytanko dla uściślenia twojego manuala grinser006.gif jakie wkręty stosowałeś 15 mm czy dłuższe hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapodałem taką półeczkę dla brata do efki. Półeczkę wyjełem z Vectry po Fl, i tam nie było tego stelarza. Z przodu pod lampka bezpośrednio połkę się przykręca a z tyłu trzeba uważać aby daleko nie uciąć bo trzeba zostawić miejsce na otwory ,,kołki" które trzymaja z tyłu tą półeczkę.

Na szrocie daliśmy całe 20pln biglaugh.gif

Co ciekawe juz kiedyś jak mialem fke to sie zastanawiałem poco te otwory we wzmocnieniu dachu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Wiem wiem trochę "archeo" ale to całkiem przypadkiem znalazłem

więc się pochwalę że też takowy posiadam . Żeby bezstresowo podejść do cięcia dobrze jest zrobić sobie szablon i wyrysować na podsufitce linię cięcia

288043888-P1060732m.jpg

PS. tylko proszę się nie czepiać podsufitki że miejscami wisi (na wiosnę bedzie nowa:) )

post-149674-14352526908566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.