Skocz do zawartości

MANUAL - zmiana pokrowca / tapicerki fotela


taquito

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem poszycia fotela i robiłem zdjęcia aby w razie problemów moc odtworzyć kolejność składania fotela. Postanowiłem dodać opis aby inni mieli z tego korzyść.

Mamy cały kompletny fotel.

22726022.th.jpg

Odkręcamy śrubki mocujące plastiki z obu stron.

82804735.th.jpg

Podważamy śrubokrętem jak na foto trafiając w jeden z zaczepów. Odsłaniając tapicerkę fotela można je zobaczyć. Wyciągamy z jednej strony zaślepkę a z drugiej pokrętło. Mocowane są tak samo.

18429722.th.jpg

Od wew. strony fotela wciskamy zaznaczone plastiki które trzymają poszycie z obu stron.

18429722.th.jpg

Odwracamy fotel i Wyjmujemy plastikowe zaczepy ze stalowych prowadnic.

30784928.th.jpg

Mamy już prawie cale dolne poszycie rozebrane

18228975.th.jpg

Tylna, dolna część fotela. Zdejmujemy plastikowy zaczep gorej tapicerki.

53495358.th.jpg

Teraz mamy dostęp do ostatniego plastikowego zaczepu dolnej tapicerki.

86877613.th.jpg

Trzymało się na tym metalowym kątowniku

16294041.th.jpg

Zajmiemy się górną częścią tapicerki. Odkręcamy dwie śrubki mocujące osłonkę raczki. Zdejmujemy tapicerkę wokoło raczki do odchylania oparcia. Śrubokrętem podważamy obicie tak aby znalazło się nad raczka. Nic się nie stanie jak je lekko naciągniemy ( sprawdzone, materiał jest dosyć elastyczny)

68657396.th.jpg

Wracamy do dolnej części. Najpierw wyciągamy końcówki sznurków z zaczepów. Służą one do naciągania obicia fotela aby dobrze przylegał do gąbki fotela.

52563753.th.jpg

Ściągamy tapicerkę podwijając ja do góry. Dochodzimy do góry gdzie ogranicza nas pewien pręt mocujący tapicerkę. Trzeba go wygiąć aby wyjąć końcówki z dziur stelażu.

92676419.th.jpg

Teraz ostatni krok. Trzeba uwolnić zagłówek. Strzałka nr 1 pokazuje pozycje zalokowana, pozycja nr 2 odblokowana. Trzeba palcem wygiąć oba druciki. Wyjmujemy zagłówek i tapicerkę bez problemu zdejmujemy z gabli.

95668725.th.jpg 38879929.th.jpg

Zakladajac robimy wszystkow odwrotnej kolejnosci

Mam nadzieje ze komus sie przyda

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.gif warto dodac watek do ulubionych, bo ciagle ktos pyta... jeszcze mozna by dodac info o zdjemowaniu nowych jakowatych zaglowkow.

od siebie napisze, ze u mnie nie dalo sie zdjac poszycia bez demontazu raczek - za molo sie rozciagalo seryjne, a nowe ze skaju bylo duzo ciasniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Foto numer 1 to rozumiem już z nowym poszyciem? BTW nie masz może na

> handel fotela kierowcy?

przekladalem poszycia z fotele pasazera na stelarz od kierowcy bo mialem do teraz dwa fotele pasazera grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi mi bardziej o stelarz

Nie, auto wozi mnie do pracy itp.... ma Byc seria. Jedynie chetnie bym przerobil dolny stelarz fotela aby caly fotel byl nizej, byloby wtedy duzo wygodniej. Jak ktos cos takiego robil to chetnie poczytam/zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale trzeba bylo dospawac przy okazji kawalek preta czy plaskownika w

> miejscu w ktorym oparcie lubi pekac takie dmuchanie na zimne

> pozdr.

Nie wiedzialem, ze seryjne fotele maja taka dolegliwosc grinser006.gif w poprzednim cc odrazu wkladalem kubelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale trzeba bylo dospawac przy okazji kawalek preta czy plaskownika w

> miejscu w ktorym oparcie lubi pekac takie dmuchanie na zimne

> pozdr.

Dokładnie, kolega ma rację. Jak kupiłem Cycy to fotel kierowcy dodatkowo mogł być "regulowany" mniej więcej w połowie wysokości oparcia smile.gif

Bałem się że mi sie może jednak kiedyś złamać podczas jazdy a to nie byłoby za ciekaw icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Sorry, że odgrzewam, ale czy w SC Sportingu operacja rozebrania

> fotela wygląda tak samo? Mam złamane oparcie i chciałbym

> pospawać stelarz.

wg mnei to to samo tylko w nowszych sejach byly nieco inne zaglowki ( ksztalt) i treoche inne plastiki dolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

>Jedynie chetnie bym przerobil dolny stelarz fotela aby caly fotel byl nizej, byloby wtedy duzo wygodniej. Jak ktos cos takiego robil to chetnie poczytam/zobacze.

Robiłeś może już ten zabieg? smile.gif lub wyszukałeś gdzieś dobrego manuala do tego? Bo ja aktualnie zamierzam najpierw ściągnąć te obicia, później obniżyć mocowania (stąd też jestem w podobnej sytuacji) i założyć obicia (już wyprane,dobrze 'zakonserwowane' i wiadomo zrobić poprawki lekkich przetarć 'gnieniegdzie' zlosnik.gif ). Do tego warto byłoby znać miejsce, gdzie dobrze umieścić te w/w wzmocnienia fotela wink.gif ma ktoś może u siebie coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak OT(wybaczcie!;]). Thomasie, wydaje mi sie, że wczoraj w BB

> daleś mi sie wlaczyc do ruchu, takze dla Ciebie!

> i dzieki wielkie bo pewnie jeszcze troche bym poczekal

nie ma za co zlosnik.gif Pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wiem ze odgrzewam, ale nie bede zakladal tematu....

szukajka pokazala wiele info, ale nie dokladnie o to co mi chodzi: wiec

wiem ze moge przekladac fotele cc/sc, moge zieniac cale poszycia cc/sc,

ale moje pytanie to: czy moge przelozyc sobie z CC TYLKO gąbkę? tzn czy pokrowiec z sc podpasi mi na gabke cc? bo w sc sie pekla, a akurat mam na stanie fotel z cc na rozbiorke smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moje pytanie to: czy moge przelozyc sobie z CC TYLKO gąbkę? tzn czy pokrowiec z sc podpasi mi

> na gabke cc? bo w sc sie pekla, a akurat mam na stanie fotel z cc na rozbiorke

poloz jednego i drugiego obok siebie i sprawdz czy maja podobne ksztalty bo od strony technicznej spasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam trochę temacik palacz.gif mam taką propozycję co by wrzucić ten manual na stronę Centomanii bo szczerze mówiąc trochę się naszukałem, a tak to by kazdy miał na stronce smile.gif co wy na to ? i co na to założyciel tematu wraz z jego zdjęciami ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłeś może już ten zabieg? lub wyszukałeś gdzieś dobrego manuala do tego? Bo ja aktualnie

> zamierzam najpierw ściągnąć te obicia, później obniżyć mocowania (stąd też jestem w podobnej

> sytuacji) i założyć obicia (już wyprane,dobrze 'zakonserwowane' i wiadomo zrobić poprawki

> lekkich przetarć 'gnieniegdzie' ). Do tego warto byłoby znać miejsce, gdzie dobrze umieścić

> te w/w wzmocnienia fotela ma ktoś może u siebie coś takiego?

coś działałeś w temacie obniżania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżam trochę temacik mam taką propozycję co by wrzucić ten manual na stronę Centomanii bo

> szczerze mówiąc trochę się naszukałem, a tak to by kazdy miał na stronce co wy na to ? i co

> na to założyciel tematu wraz z jego zdjęciami ?

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coś działałeś w temacie obniżania??

Działałem, obniżyłem i jest o niebo lepiej niż w seryjnym ccs'ie, jedna wada - żeby to obniżyć o te kilka cm i był efekt, nie ma możliwości zostawienia 'uchylania' fotela. Ten mechanizm leciał out, ale było warto waytogo.gif Co potrzebuje z tyłu to się wrzuci przez pasażera i o ile ktoś jeździ z tyłu to wchodzi też z tamtej strony zlosnik.gif

edyta:

Możesz spytać się Brokera jaką miał mine jak wsiadł ze mną do auta (nie wiedząc, że obniżałem fotel kierowcy) z wielkim zdziwieniem, że jestem mniejszy od niego biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działałem, obniżyłem i jest o niebo lepiej niż w seryjnym ccs'ie, jedna wada - żeby to obniżyć o te

> kilka cm i był efekt, nie ma możliwości zostawienia 'uchylania' fotela. Ten mechanizm leciał

> out, ale było warto Co potrzebuje z tyłu to się wrzuci przez pasażera i o ile ktoś jeździ z

> tyłu to wchodzi też z tamtej strony

> edyta:

> Możesz spytać się Brokera jaką miał mine jak wsiadł ze mną do auta (nie wiedząc, że obniżałem fotel

> kierowcy) z wielkim zdziwieniem, że jestem mniejszy od niego

Muszę kiedyś zawitać na niedzielny spot i zobaczyć na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę kiedyś zawitać na niedzielny spot i zobaczyć na żywo

Wielkiej filozofii nie ma, mega profi to nie jest zrobione - nie jestem spawaczem, ani kumpel, który mi to spawał, ale robi to robote waytogo.gif Dodatkowo w środku stelaż wzmocniony, kąt siedziska głębszy i konstrukcja niższa, miejsca przetarć przeszyte na maszynie i już kolejny rok na tym fotelu leci wink.gif prędzej czy później będe zmieniał środek, ale póki co - jest ok zlosnik.gif Żałuje tylko, że wtedy miałem coś z aparatem i nie zrobiłem pełnej relacji frown.gif Przyjedziesz to Ci wsio opowiem, ale daj znać wcześniej, żebyśmy sie nie mineli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.