Skocz do zawartości

Logan - kupić/nie kupić, dlaczego, jaki ???


tdon

Rekomendowane odpowiedzi

> Logan kombi super się prezentuje

> nowy? używany?

Używany.

W grę wchodzi rocznik ok. 2005, 2006.

Widzę, że sporo jest sprowadzanych z Niemiec, o dość bogatym ( jeśli w przypadku Logana można to tak ująć) wyposażeniu. Nie jestem użytkownikiem wybrednym, ale chciałbym auto niezawodne i takie, którego nie zje zaraz rdza.

Raczej nie chcę kombi, bo sedan i tak ma jak dla mnie wystarczająco dużo przestrzeni. A-ha, i raczej na pewno ma chodzić w LPG.

Czy to realne, mżeby egzemplarze z tych roczników z rynku niemieckiego trafiały się z przebiegiem 25-40 kkm, czy to raczej jakieś kombinacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to realne, mżeby egzemplarze z tych roczników z rynku

> niemieckiego trafiały się z przebiegiem 25-40 kkm, czy to raczej

> jakieś kombinacje ?

Dodaj jedynke przed tymi przebiegami, będziesz bliższy prawdy.

Ja w loganie najbardziej bym się bał rdzy bo własciciele na nią narzekają. Nie kupiłbym tez nigdy sprowadzenego auta - ale to już indywidualna sprawa.

Miałem okazje bliżej zapoznać się z Sandero i ja bym tego raczej kupil - mało miejsca, niewygodna pozycja za kierownicą i komfort jazdy wyraźnie niższy niż w Lanku. Ale podoba mi się logan kombi.

Natomiast zdecydowanie lepiej kupić logana z 2005 niż BMW z 1997 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Logan kombi super się prezentuje

Zlituj się człowieku, wiem że to kwestia gustu, niektórym nawet TICO jest wzorem, ale przesadziłeś. Owszem Logan jest godny uwagi, ale raczej jako nowy samochód z uwagi na niską cenę w stosunku do funkcjonalności (Kombi) Używanej Daćki bym nie kupił. Co do rdzy, Panowie nie ma się co oszukiwać, ale za niewiele ponad 30tys zł nie dostaniesz ocynku. Ogólnie polecam ten wozik, ale tylko jako nowy. I musisz wziąźć pod uwagę potężny spadek wartości samochodu poniekąd jednak z Rumunii i problem z odsprzedażą. Ktoś tu pisał, że woli 4 letnią Daćkę od 12 letniej BMki, ale znaczna wiekszośc jednak kupi to BMW. No i nie wiem czy mój syn chciałby bym go zawiózł Daćką do szkoły palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moi rodzice (pisałem o tym niedawno na motokąciku czy innych motodyskusjach) pozbyli się 13 letniej Nexii i za 16 kpln kupili Dacię Logan sedan. Ma 2 lata i 3 miesiące, 50 kkm na liczniku, silnik 1400 benzyna 75 KM. Są zadowoleni. Auto w środku zadbane, serwisowane w ASO Reanult (potwierdziliśmy to, bo niedaleko nas). 2 komplety opon, klima, elektryczne szyby i lusterka, 2 ABG. Czego chcieć więcej za te pieniądze.... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie moi rodzice (pisałem o tym niedawno na motokąciku czy innych

> motodyskusjach) pozbyli się 13 letniej Nexii i za 16 kpln kupili

> Dacię Logan sedan. Ma 2 lata i 3 miesiące, 50 kkm na liczniku,

> silnik 1400 benzyna 75 KM. Są zadowoleni. Auto w środku zadbane,

> serwisowane w ASO Reanult (potwierdziliśmy to, bo niedaleko

> nas). 2 komplety opon, klima, elektryczne szyby i lusterka, 2

> ABG. Czego chcieć więcej za te pieniądze....

Zgadza się, ale wszystko zależy od tego czego oczekujemy od auta no i jak długo zamierzamy sobie nim jeździć. Kupowanie Logana i po dwóch latach jego sprzedaż to bezsens, bo więcej straci się na spadku wartości niż ten cały interes jest warty. Ale jeśli zamierza się dłużej użytkować auto i nie przywiązuje się żadnej wagi do tzw "imidżu" to w tych pieniądzach bardzo rozsądny wybór. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dacia Logan 2006 rok:

> Szkoda, że go nie ocynkowali ... nie ma szans z naszymi drogowcami i

> ich "posypką"

Nie przejmuj się. zlosnik.gif Podobne kwiatki widziałem już na Fordzie Mondeo za 80 kPLn, trzyletnim. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i nie wiem

> To już Twój problem, że syna wychować nie umiesz

Mój trzyletni syn jest takim entuzjastą motoryzacji, że wsiada do wszystkiego co ma cztery kółka a im mniej "współczesna" jest to konstrukcja tym bardziej się cieszy. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak wolałbym Thalie.

Do thalii mam uprzedzenie. Kiedy wsiadałem (z tyłu) po raz pierwszy do kumpla, który podwoził mnie do pracy, pier......nąłem się o wpuszczoną w kanapę klamrę pasa w kość ogonową tak, że do dzisiaj pamiętam, a następnie podczas jazdy dokładnie pozamiatałem grzywką podsufitkę........i starczy 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i nie wiem

> To już Twój problem, że syna wychować nie umiesz

Widać żeś bezdzietny, no chyba że ograniczasz wychowanie do podawania posiłków wink.gif Ale zapewniam Cię, że synek do BMW nawet z 1997r. wsiądzie bez mrugnięcia i najchętniej jakbym go przed głównym wejściem wysadził, a jest wyjątkowym fanem motoryzaji. Co do Daćki twierdzę że jest to sensowny zakup, ale na dłuższą metę, to związek długotrwały inaczej nieopłacalny z powodu m.in dużego spadku wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Prośba o opinie do kolegów w temacie/użytkowników/właścicieli.

> Jeśli kupić, to gdzie najpierw zajrzeć?

> Byłbym wdzięczny...

> W grę wchodzi raczej benzyna.

Samochod jest cudownie niezawodny i to jest plus. W poprzedniej firmie sluzyl za wola roboczego przy mniejszych transportach gdy nie oplacalo sie brac mastera. 180 kkm przejechal bez zadnej awarii a potem to zmienilem prace smile.gif

Dodac trzeba, ze wypuszczali sie na drogi, na jakie bym sie nie zapuscil - 100 km/h na drodze usianej dziurami to byla norma, bez prob omijania. I ZERO stukow z zawieszenia po 180 kkm. Dla mnie to nie do pomyslenia.

W srodku - coz, wygodny jest delikatnie mowiac srednio - cos na poziomie lanosa. Tak samo plastikowy, tylko boczki sprzed liftu (wiec wszystkie w uzywkach) sa szczytem paskudnosci. Wyciszenie na podobnym poziomie, czyli dosyc marne - ale do 120-130 da sie wytrzymac, audio trzeba rozsadne zamontowac po prostu smile.gif

Auto bylo w miare mlode (1,5 roku), wiec rudej nie bylo jeszcze.

Tyle moge powiedziec.

Dla mnie jako nowe auto nie ma konkurencji (szczegolnie teraz, jak poprawili wyglad wnetrza i juz nie straszy). Nad uzywanym sie nigdy nie zastanawialem

P.S. Jedyny problem to moja zona, ktora powiedziala, ze jak Dacke kupie, to do niej nie wsiadzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać żeś bezdzietny,

Mam syna wink.gif

no chyba że ograniczasz wychowanie do podawania

> posiłków

Na razie ma troszkę ponad 3 lata, więc samochody poznaje co najwyżej po kolorach wink.gif

Pisząc, o wychowaniu miałem na myśli, ze Twoj dzieciak do BWM wsiądze, Dacia dla plebsu wink.gif

Na pewno nie będe chciał wychować syna, ze do tego samochodu wsiądzie do tego nie, tej kurtki nie ubierze bo nie markowa, koledzy mają lepsze telefony więc trzeba kupić nowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W srodku - coz, wygodny jest delikatnie mowiac srednio - cos na

> poziomie lanosa. Tak samo plastikowy, tylko boczki sprzed liftu

Nie obrażać Lanosa smile.gif

Lanos jest w pełni ocynkowany. Nawet samochody 10-letnie nie mają ano grama rdzy ...

Nawet posiadane przeze mnie Seicento z 1999r nie miało grama rdzy (ocynk) , a Logan nie ma wogóle ocynku ...

Moja Nubira II 2.0 z 2000r też nie miała grama rdzy , ale też była ocynkowana ...

Więc sądzę że jeśli w samochodzie 2 letnim wychodzi rdza , to po 8 latach będzie nadawał się na zlomowisko już ...

Samochodu bez ocynku nigdy bym nie kupił. Nie lubię jeździć przerdzewiałym samochodem ...

A za cenę Logana można kupić lepszy samochód ...

Logan ma fatalnej jakości materiały wykończeniowe , fatalne plastiki.

Jedyny jego plus to że jest tani i można kupić w młodym roczniku ...

Osobiście za taką cenę wolałbym kupić Nubirę III lub Chevroleta Lacetti ...

Lub inny samochód nawet jeśli miałby być o 1-2 lata starszy od Logana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie obrażać Lanosa

Nie obrazam, przedstawiam moje wrazenia - lanosa mialem, 40 kkm nim zrobilem, wiec cos wiem.

> Lanos jest w pełni ocynkowany. Nawet samochody 10-letnie nie mają ano

> grama rdzy ...

Pokazac???? zeby.GIF

Nie na przykladzie mojego, bo ten to gdzies w europie teraz jezdzi (albo na zlomowisku juz stoi smile.gif), ale mysle, ze w wiekszosci, o ile nie w kazdym, bym znalazl.

Jest w lanosie kilka miejsc, gdzie sie z tym ocynkiem nie postarali...

> Nawet posiadane przeze mnie Seicento z 1999r nie miało grama rdzy

> (ocynk)

A tu to nawet moge pokazac, bo wciaz w rodzinie auto jest zeby.GIF

> , a Logan nie ma wogóle ocynku ...

Nie wiem, nie wypowiadam sie, ale przy kupowaniu nowki takimi rzeczami sie na poczatku czlowiek nie przejmuje - ten z firmy mial 1,5 roku ponad i ani purchelka nie bylo, tyle wiem.

> Moja Nubira II 2.0 z 2000r też nie miała grama rdzy , ale też była

> ocynkowana ...

> Więc sądzę że jeśli w samochodzie 2 letnim wychodzi rdza , to po 8

> latach będzie nadawał się na zlomowisko już ...

A ile espero jezdzi wciaz? A ile opli astra?

> Samochodu bez ocynku nigdy bym nie kupił. Nie lubię jeździć

> przerdzewiałym samochodem ...

No przecie nikt nie zmusza! wink.gif

> A za cenę Logana można kupić lepszy samochód ...

Mozna - ale nie, jesli mowimy o nowym

> Logan ma fatalnej jakości materiały wykończeniowe , fatalne plastiki.

No zupelnie jak w lanosie jak dla mnie - aczkolwiek, widze co najmniej jedna przewage logana nad lanosem - w loganie te plastiki nie trzeszcza ani troche - bo deska to jest jeden wielki kawal plastiku i nie ma zadnych laczen smile.gif

180 kkm w loganie - ani pisku

130 kkm w lanosie - no zima to byly cale koncerty smile.gif

> Jedyny jego plus to że jest tani i można kupić w młodym roczniku ...

> Osobiście za taką cenę wolałbym kupić Nubirę III lub Chevroleta

> Lacetti ...

> Lub inny samochód nawet jeśli miałby być o 1-2 lata starszy od

> Logana ...

No nikt nie zmusza smile.gif

Inna sprawa, ze bronic sobie moge tego logana a i tak nie kupie - malzonka...... hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie obrazam, przedstawiam moje wrazenia - lanosa mialem, 40 kkm nim

> zrobilem, wiec cos wiem.

Moi dobrzy znajomi mieli Lanosa od nowości. Mieli go 10lat i jak sprzedawali to mieli bardzo dobre o nim zdanie.

Rdzy nie zaobserowano , ale też żadnej stłuczki/wypadku nie miał ...

Obecnie w cenie Lanosa można kupić Nubirę która jest o wiele lepiej wykonana/wyposażona od Lanosa ...

I oczywiście ocynkowana wink.gif

Są też inne bardziej udane samochody dostępne niż Logan wink.gif

> Pokazac????

Wiesz na 100% więcej rdzy będziesz miał w samochodzie nie ocynkowanym niż tym ocynkowanym ...

> A ile espero jezdzi wciaz? A ile opli astra?

Po moim blokiem stoi Opel Astra , przeżarty na wylot rdzą. Trzyma się chyba tylko na farbie ...

> No przecie nikt nie zmusza!

Wiem smile.gif

Zastanawiam się jedynie co ludzi składania do zakupu takiego samochodu ?

Czy tylko niska cena ?

Bo cena skądś się bierze ...

Po prostu nie wiem skąd te zachwyty nad Loganem ?

Czyżby cena czyniła cuda ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi dobrzy znajomi mieli Lanosa od nowości. Mieli go 10lat i jak

> sprzedawali to mieli bardzo dobre o nim zdanie.

> Rdzy nie zaobserowano , ale też żadnej stłuczki/wypadku nie miał ...

Poniewaz sie niewystarczajaco przygladano zeby.GIF

> Obecnie w cenie Lanosa można kupić Nubirę która jest o wiele lepiej

> wykonana/wyposażona od Lanosa ...

> I oczywiście ocynkowana

> Są też inne bardziej udane samochody dostępne niż Logan

> Wiesz na 100% więcej rdzy będziesz miał w samochodzie nie ocynkowanym

> niż tym ocynkowanym ...

> Po moim blokiem stoi Opel Astra , przeżarty na wylot rdzą. Trzyma

> się chyba tylko na farbie ...

> Wiem

> Zastanawiam się jedynie co ludzi składania do zakupu takiego

> samochodu ?

> Czy tylko niska cena ?

> Bo cena skądś się bierze ...

> Po prostu nie wiem skąd te zachwyty nad Loganem ?

> Czyżby cena czyniła cuda ??

Cena + niezawodnosc potrafi uczynic bardzo wiele....

Lanos nie byl nawet w polowie tak niezawodny jak dacka (aha - bezwypadkowy - tego nie dodalem. Zeby pelna jasnosc byla, bo wiem z watku obok na temat gazu, ze kolega bardzo czepilwy smile.gif).

A jak porowna sie ceny nowych, to jest sporo drozszy.

W cenie logana da sie kupic tylko pande - i to tez gorzej wyposazona.

Ot i caly sekret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam kolege na daciaklub.pl

co do daci to podstawowa zaleta prostota przestronnosc i niezawodnosc

podstawowe wady to marna renoma marki to szczegolnei wazne dla kobiet i mlodych kierowcow... zeby.GIF

do tego slabe wyciszenie kabiny przy predkosciach powyzej 120km.h

korozja bywa na dacjiach ale nei jest szczegolnym utrapieniem - ja mam 4 letnei auto i nei mam korozji.

jak kupisz auto serwisowane w aso to masz nadal gwarnacje perforacyjna do 6 roku - przeglady w aso dla daci sa sredni o 30-40% tansze niz dla renowek.

tylko wazne aby nie kupic auta powypadkowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.