Skocz do zawartości

c2 1,1 benzyna, strasznie dużo pali


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma może citroena c2 z silnikiem 1,1 benzyna, bo mam pytanie jakie ma spalanie. Mój na mieście nie może zejść poniżej 8 litrów na 100 km. Bywa że średnie spalanie jest 10 litrów. Czy komuś też tak pali, albo możliwe że komputer źle pokazuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masarka - mój dziadek (406 96r.) 1,8 pali maksymalnie 10l, a na trasie to i do 7 zejdzie.

Może za bardzo wkręcasz go na obroty. Jak myślisz, że komp. szaleje to sprawdź spalanie najstarszym sposobem, zalej do pełna, przejedź 100km, zalej znowu do pełna i będziesz wiedział ile pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masarka - mój dziadek (406 96r.) 1,8 pali maksymalnie 10l, a na

> trasie to i do 7 zejdzie.

> Może za bardzo wkręcasz go na obroty. Jak myślisz, że komp. szaleje

> to sprawdź spalanie najstarszym sposobem, zalej do pełna,

> przejedź 100km, zalej znowu do pełna i będziesz wiedział ile

> pali

Ale z drugiej strony kto powiedział że małe auto musi mało palić ?

Dużo nowych małych samochodów jest tak samo ciężka jak starsze większe samochody , a niestety włożenie małego silniczka do dość ciężkiego samochodu wcale nie jest dobrym pomysłem , bo aby ciężką masę rozpędzić trzeba kręcić na wysokie obroty silnik przez co spalanie mocno rośnie ...

Moje stare Seicento 1.1 (zapewne lżejszy od C2) paliło w mieście 8,5L LPG , czyli jakieś >7L benzyny ...

Polecam tak jak kolega zaproponował sprawdzić spalanie metodą "tradycyjną" ale za to dokładną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masarka - mój dziadek (406 96r.) 1,8 pali maksymalnie 10l, a na

> trasie to i do 7 zejdzie.

> Może za bardzo wkręcasz go na obroty. Jak myślisz, że komp. szaleje

> to sprawdź spalanie najstarszym sposobem, zalej do pełna,

> przejedź 100km, zalej znowu do pełna i będziesz wiedział ile

> pali

Hehe jak wkręca to żona. Na trasie nie jest chyba źle, jadąc tak średnio koło 100km/h to komp po powrocie pokazał coś koło 5l na 100km (więc teraz tak myślę że działa ok). Ale w sumie racja sprawdzę metodą pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hehe jak wkręca to żona. Na trasie nie jest chyba źle, jadąc tak

> średnio koło 100km/h to komp po powrocie pokazał coś koło 5l na

> 100km (więc teraz tak myślę że działa ok). Ale w sumie racja

> sprawdzę metodą pod korek.

Zależy jak dlugie trasy robi żona. Jeśli na zimnym silniku to nie ma co się dziwić. W nowych silnikach można się zdziwić co do np. zużycia oleju smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jak dlugie trasy robi żona. Jeśli na zimnym silniku to nie ma

> co się dziwić.

No też prawda - sąsiad swoim lanosem robi trasy po 3km do pracy i pali mu z 12litrów, jak już jedzie gdzieś dalej to wychodzi około 7-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.