Skocz do zawartości

wymiana uszczelki miski olejowej.


Doom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć ile może kosztować wymiana uszczelki miski olejowej ? Ewentualnie czy samodzielna wymiana jest trudna ? Mechanik chciał ode mnie 120 wymiana i 20 za uszczelkę xD Wydaje mi się ze to trochę dużo 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Chciałbym się dowiedzieć ile może kosztować wymiana uszczelki miski

> olejowej ? Ewentualnie czy samodzielna wymiana jest trudna ?

> Mechanik chciał ode mnie 120 wymiana i 20 za uszczelkę xD Wydaje

> mi się ze to trochę dużo

ja u siebie wymieniałem tylko ze w X16XEL to sama uszczelka 60 zł kosztowała a wymieniać sam wymieniałem tylko ze musisz mieć kanał i fajne klucze żeby odkręci mi ojciec dorabiał klucze żebym mógł miskę odkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik chciał ode mnie 120 wymiana

Trochę przesadził smile.gif

Potrzebujesz klucza nasadowego 10 z długą i cieńką przedłużką (coś w tym rodzaju: KLIK ), uszczelniacz (nie silikon) typu Loctite, Elring, Reinz (zajrzyj do tematu przyklejonego " Smary, kleje, szuwaksy i inne preparaty" ). No i oczywiście uszczelka. Tylko nie przyoszczędź i nie kup najtańszej wink.gif Kup najlepiej taką z metalowymi tulejkami w otworach na sruby

Podstawowa sprawa: CZYSTOŚĆ. Dokładnie oczyść powierzchnie z resztek i odtłuść. Posmaruj miskę uszczelniaczem, ułóż uszczelkę, zapodaj uszczelniacz. Dwoma rękoma naceluj miskę, trzecią przyłap kilkoma śrubami wink.gif Później z czuciem dokręć. Jeżli nie masz klucza dynamometrycznego to nie pozwól aby uszczelka wyłaziła spod miski podczas skręcania. Jeżeli będą tulejki w otworach to to Ci nie grozi.

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena-przesada, normalnie bierze sie polowe tej kwoty. Warto wymiane uszczelki polaczyc z wymiana oleju.

Troche uzupelnie Lelka: wg mnie lepszym narzedziem jest grzechotka 3/8 ", przedluzka srednia lub dluga 3/8" z okragla glowka, pozwalajaca na katowe ulozenie nasadki (bardziej praktyczna niz przegub Kardana)i nasadka krotka 10 mm 3/8 ".

Jak miske zdejmiesz, przed montazem i odtluszczeniem przylgni wytrzyj w miare dokladnie szmata wnetrze skrzyni korbowej, nie bedzie splywal olej (nie podplynie pod uszczelke, zanim ja dakrecisz) i spokojnie odtluscisz powierzchnie. Uszczelke najlepiej dokrecaj kluczem dynamometrycznym na kilka etapow (stopniujac sile najpierw 5 Nm, pozniej 8-9 Nm a na koncu 11 Nm, robiac przerwy pomiedzy etapami, uszczelka lepiej sie wyklada, koncowy etap powtorz jescze raz po paru minutach). Jesli nie masz klucza, musisz z wyczuciem i stopniowo dokrecac, tak jak Lelek pisal, aby uszczelki nie podciac.

Jest jeszcze jedna metoda, o ktorej juz kiedys pisalem. Mozna sruby mocujace miske posmarowac plynem blokujacym (w Oplach lubia sie luzowac, tak samo jak te mocujace pokrywe zaworow w 8V), wymaga to jednak odtluszczenia srub i gwintow. Sprawdzone, dziala.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź smile.gif Kanału nie mam więc poszukam pewnie innego mechanika 270751858-jezyk.gif

A są jakieś problemy z wymianą filtru paliwa ? Powiem szczerze że przy ostatniej wymianie zapomniałem o nim więc wymieniam teraz kiedy znow leci komplet 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A są jakieś problemy z wymianą filtru paliwa ? Powiem szczerze że

> przy ostatniej wymianie zapomniałem o nim więc wymieniam teraz

> kiedy znow leci komplet

a co ma filtr paliwa do uszczelki pod miską, że tak zapytam? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z fragmentem rury między kolektorem wydechowym a katalizatorem (ta z druciakiem jako uszczelką)? Na moje oko miska nie zejdzie bez odkręcania tejże śruby.

Moja micha też powoli popuszcza pod siebie frown.gif Ale mam już kupioną uszczelkę. Czy "druciak" też kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ma filtr paliwa do uszczelki pod miską, że tak zapytam?

A to tak przy okazji zamiast zakładania nowego tematu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z fragmentem rury między kolektorem wydechowym a katalizatorem

> (ta z druciakiem jako uszczelką)? Na moje oko miska nie zejdzie

> bez odkręcania tejże śruby.

> Moja micha też powoli popuszcza pod siebie Ale mam już kupioną

> uszczelkę. Czy "druciak" też kupić?

O tym z rozpedu zapomnialem. Tak, nalezy odkrecic wydech od kolektora (druciak zostaw stary). Wydech opuszczamy na tyle, aby zdjac miske i podpieramy.

Z wymiana filtra paliwa nie ma zadnego problemu (odkrecasz filtr z obejmy-wkret, moze ciezko isc, i odkrecasz opaski zaciskowe na wezykach. Uwaga, leje sie sporo paliwa. ). Nastepnie filtr mocyjesz w kolejnosci odwrotnej, wlaczasz zaplon ze 3 razy, az pompa filtr napelni i tyle. Na upartego wymienisz bez wchodzenia pod woz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym z rozpedu zapomnialem. Tak, nalezy odkrecic wydech od kolektora

> (druciak zostaw stary). Wydech opuszczamy na tyle, aby zdjac

> miske i podpieramy.

> Z wymiana filtra paliwa nie ma zadnego problemu (odkrecasz filtr z

> obejmy-wkret, moze ciezko isc, i odkrecasz opaski zaciskowe na

> wezykach. Uwaga, leje sie sporo paliwa. ). Nastepnie filtr

> mocyjesz w kolejnosci odwrotnej, wlaczasz zaplon ze 3 razy, az

> pompa filtr napelni i tyle. Na upartego wymienisz bez wchodzenia

> pod woz.

> Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Chciałbym się dowiedzieć ile może kosztować wymiana uszczelki miski

> olejowej ? Ewentualnie czy samodzielna wymiana jest trudna ?

> Mechanik chciał ode mnie 120 wymiana i 20 za uszczelkę xD Wydaje

> mi się ze to trochę dużo

Zdecydowanie zmień mechanika. Ja zleciłem mojemu wymianę oleju + uszczelki (z zastosowaniem uszczelniacza) + nowa misa i wszystko było wykonane w przeciągu 25 minut za kwotę 20zł palacz.gif

Oczywiście nie bez tego żebym nie robił zdjęć hehe.gif

282165461-misa.JPG

282165461-misa1.JPG

post-79818-14352501036256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy bez odkręcania wydechu miska na 100% nie zejdzie?

Jak trzeba odkręcić wydech od kolektora to trzeba tam jakąś uszczelkę i jak do tego się zabrać bo to na moje oko nigdy nie było odkręcane confused.gif

A i jak dobrać uszczelkę? Wystarczy data produkcji nr silnika??

Miska chyba stalowa.

Dzięki all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak trzeba odkręcić wydech od kolektora to trzeba tam jakąś uszczelkę

> i jak do tego się zabrać

Wpisz w szukarkę zmywak , daj sobie 3 lata i szukaj w moich postach. Podawane były numery katalogowe, foty oraz foty "jak się do tego zabrać" wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% niemozliwe jest wyjecie miski bez odkrecenia wydechu. Po prostu zabraknie centymetrow, aby miske wyjac. Co do uszczelki pod miske, o ile sie nie myle, do misek stalowych wystepuja dwa rodzaje: do miski z wspawana oslona i do miski z oslona bedaca osobnym elementem, ale w Twoim przypadku (miska polaczona z oslona) uszczelka bedzie jedna.

Co do uszczelki wydechu: w zasadzie nie trzeba jej wymieniac, jesli wczesniej (przed demontazem) nie puszczala spalin.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.