Skocz do zawartości

CC 1.1 jak zwiekszyć moc ??


Bazi1986

Rekomendowane odpowiedzi

> tak jak Ci napisali góra od 1,2 75. oczywiście sknuta, pod to 4

> przepustnice zapodajesz tylko z kolektorem dolotowym liczonym

> pod głowicę i wałek. do tego airbox i masz na mientko ponad 100

> KM

no i dla mnie to juz nie 1,1 ino 1,2 bo ma góre z innego... wole walnąć swapa.. na 1,2 16v albo 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to napisz jakie tajle bo z checią wyłuskam 100 z mojej 1.1 bo

> $$ to chyba nie bedzie problem

moim zdaniem burbo lepsze, jak masz $$ to bym zachęcał żeby jednak uburbić. ze 100konnego wolnossaka będziesz miał może około 100-115Nm a z doładowanego o tej samej mocy 150-160Nm smile.gif i jak apetyt Ci urośnie na więcej to odkręcisz kurek i masz 150KM i silnik będzie trwalszy bo przy normalnej jeździe jedziesz w podciśnieniu a jak depniesz mocniej to dopiero wtedy ładuje smile.gif tak więc czas ten jest stosunkowo krótki do całego czasu pracy silnika. zapodaj K03s będzie wstawać od ok 2700-3000rpm i ciągnąć do końca, a od 1000 do 2500rpm będziesz miał spalanie jak seria i jak będziesz sobie leciał 90 w trasie to weźmie 5.5-6 zamiast 8-9 na 4 przepustnicach smile.gif takie jest moje mniemanie na ten temat wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to po co wogole zmieniać ?? (sorki nie znam sie ) xD

Jak sie nie znasz to poczytaj najpierw troche.

Przede wszystkim góra j1.2 to przejście z pojedynczego wtrysku (1.1) na wielopunkt. Inna głowica, inny kolektor ssący, inne możliwości.

To forum to kopalnia wiedzy na ten temat.

Wszystko było już XXX razy.

Wystarczy tylko poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pyta co chwile ile kosztuje to, a ile tamto to raczej nie ma.

Nie osadza sie czlowieka po pytaniach moj drogi .... To ze Ty wiesz wszystko na temat swapow nie swiadczy o tym ze jestes bogiem .....

Pytam z ciekawosci bo rozne sa wersje cenowe swapow .....

Jedni placa parenascie tysiecy a inni pare tysi i maja w sumie ten sam efekt, takze kto pyta nie bladzi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawosci jaki bedzie koszt takiego turbo burbo

wszystko zależy jak to będzie zrobione i na jakich częściach. żeby zrobić bez drutciarni trzeba ok 4-5 tys zł (chyba)... ja nie licząc kosztu szerokopasmówki po taniości zrobiłem za 1100 zł śmieszna cena ale i dużo drutu:) ale liczy sie że jedzie nie zależało mi na sportowych osiągach tylko na poprawie właśnie tych Nm do dupowożenia dlatego mam małe burbo i tylko narazie 0.4 bara. docelowo ma być 0.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie osadza sie czlowieka po pytaniach moj drogi .... To ze Ty wiesz

> wszystko na temat swapow nie swiadczy o tym ze jestes bogiem

> .....

hehe.gif

> Pytam z ciekawosci bo rozne sa wersje cenowe swapow .....

> Jedni placa parenascie tysiecy a inni pare tysi i maja w sumie ten

> sam efekt, takze kto pyta nie bladzi

no właśnie, to wszystko zależy! od bardzo wielu istotnych czynników, jak robisz, gdzie robisz, co robisz itd. więc nie da się odpowiedzieć, że będzie Cie to kosztować 6589 zł 63 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o dokladny koszt tego i tamtego, bo czesci cenowo sie roznia i to znacznie. Tylko Chodzi mi o przyblizony koszt takiego burbo nie druciarni zlosnik.gif

Bo pytajac sie jakis czas temu w zaprzyjaznionej firmie tuningowej to co uslyszalem mnie zszokowalo i zniesmczylo a wsio robione profi po znajomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chodzi mi o dokladny koszt tego i tamtego, bo czesci cenowo sie

> roznia i to znacznie. Tylko Chodzi mi o przyblizony koszt

> takiego burbo nie druciarni

Powiem Ci tak, ja osobiście gdybym miał profi uturbiać (a miałem taki zamiar) bez 10 000 zł bym nie podchodził do tematu wink.gif

> Bo pytajac sie jakis czas temu w zaprzyjaznionej firmie tuningowej to

> co uslyszalem mnie zszokowalo i zniesmczylo a wsio robione profi

> po znajomosci

no to dużo powiedzieli? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo klucz PROFI. jak profi to nie ma tanio, tak jak ze wszystkim ostatnio czytałe że ktoś tu lamentował że mus iem wyjsrał teatechnix zawias. albo płacisz i kupujesz porządny gwint bila np. albo rzeźbisz w produkcie wydalanym przez doope i za chwile lamentujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie oni mi podobna cena krzykneli, lub stwierdzili ze moze lepiej

> zapodac 1.3 turbo i bedzie git

Nie pasuje p&p w komorę tak jak nasze fire'y ok.gif

Ale da się, wszystko ok.gif

http://moto.allegro.pl/item679895115_cinquecento_1_3_turbo.html

W kwestii tego silnika - nie jest to jednostka, którą sie kupuje i wkłada. Większość tych silników lata świetności ma już dawno za sobą, a inwestycje w ten motor sporo kosztują. Co nie zmienia faktu, że ten silnik ma bardzo duży potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ważne przy ilu ważne że prędko było

skoro tak mówisz to się nie sprzeczam 270751858-jezyk.gif

i wcale nie tak wysoko jak

> myśłisz

ale nie na pewno nie poniżej 5tys rpm hmm.gif a pozatym nie każdy umie wyliczać kolektory, wydechy i tym podobne sprawy. przy burbo trzeba tylko odpowiednio dobrać turbinę, zrobić luźny wydech, krótki dolot żeby był mniejszy lag i takie tam... ja np na modyfikacjach n/a wogóle sie nie znam i wogóle bym sie nie brał za to bo bym tylko zepsuł i by był jeszcze słabszy niż przed smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci tak, ja osobiście gdybym miał profi uturbiać (a miałem taki

> zamiar) bez 10 000 zł bym nie podchodził do tematu

> no to dużo powiedzieli?

za 10tysięcy to mi chcieli zrobić w "at 2000" w rzeszowie, ale podziękowałem smile.gif za te kase to bym coś kombinował z t-jetem a nie z 1.1 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ma byc porządnie zrobioen to trzeba liczyć a nie na pałke

> składac, bo póxniej jeździ takie turbo jak u jednego kolegi któe

> przyjmuje baty od n/a

czyje oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ma byc porządnie zrobioen to trzeba liczyć a nie na pałke składac

znam takich co nic nie liczyli i na seryjnych wydechach nawet jeżdżą i na hamowniach mają ok 50procentowe przyrosty oczywiście mowa tu o tych "tubosoftach" na 0.4 bara. ja jeszcze swoim na hamowni nie byłem to nie moge sie niczym konkretnym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ma byc porządnie zrobioen to trzeba liczyć a nie na pałke

> składac, bo póxniej jeździ takie turbo jak u jednego kolegi któe

> przyjmuje baty od n/a

spoko ok.gif ja Cie rozumiem i szanuję za wiedze i umiejętności. ja też bym dostał baty bo przy 0.4 to może ok 80KM będę miał tylko, ale mi nie zależało na ściganiu tylko na elastyczności, i nie chciałem zbytnio zmniejszać trwałości silnika dlatego zrobiłem lajtowo i nie chciałem go zbytnio wyżyłowywać. ale chyba przyznasz że za 1100pln nie da się zrobić 80konnego 1.1 n/a smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rób jak chcesz.

na przykład skoda felicja 1.3spi na turbie garret gt15 (czyli małe) bez IC na seryjnym wydechu z zapchanym katalizatorem i lpg 2 gen z kompensacją (to nie żart, napisze jeszcze raz 2 gen czyli zwykły mieszalnik czyli dodatkowa zwężka w dolocie) na lpg przy 0.4 bar ma 102KM gdzie w serii miała 60KM, (benzyna nie była wystrojona) a gość zrobił jeszcze taniej niż ja bo turbine miał za darmo bo mu leżała w garazu smile.gif wiadomo że może szału nie ma ale da się i lepiej mieć te tanio zrobione 102 konie niż seryjne 60. dodam że skoda jeździ 2 lata bez żadnych awarii, chociaż mechanicy i spece od tuningu typu Godula, Chojnacki śmiali się że się rozpadnie po 1 dniu smile.gif. teraz dostała IC, nowy wydech, i parę innych gadżetów, benzyna wkońcu wystrojona na megasquircie i zobaczym ile będzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się zrobić

to chyba jesteś cudotwórcą bo ja oglądałem i nawet same kolektory rurowe chodzą po siedem stówek a gdzie reszta, gdzie wałek, zawory, obróbka głowicy, którą też trzeba zlecić bo pilnikiem to raczej nie zbyt celny pomysł, kolektor dolotowy, przepustnica... smile.gif jeśli się da to na pewno jest to jeszcze większy drut niż moje burbo na kibel rurkach:) godula robi na 72KM spi ale to za 4tysie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno charakterystyka silnika turbo bedzie bardziej odpowiednia na

> miasto niz mocno podkrecony wolnossacy.

mi się też tak wydaje, chociaz dużo zależy od kierownika i na pewno znajdzie się taki który powie że woli mocnego wolnossaka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sama głowicę z 1,2 z kolektorem wtryskami kupujesz za 4 stówki i masz

> właśnie około 72 KM

ale to używkę a to już by podchodziło pod drut, czyli na jedno wychodzi... a jeszcze sofcik do tego... no nie wiem to się nie będę sprzeczał bo nigdy nie próbowałem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ty a dlaczego jak uzywka to drut ?

ale jeszcze oprócz głowicy której teraz już nie kupisz za 400 z kolektorem ssącym tak żeby był komplet ze wszystkim bo coraz trudniej trzeba doliczyć pompę paliwa + kompa od 1,2 (najmniej problemów) + dolot + kolektor wydechowy co najmniej od 1.2 75 to podchodzi pod 1000 zł i jeszcze graty do poskładania tego czyli upg, śruby planowanie głowicy i inne graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.