Skocz do zawartości

Jakie głośniki kupić?


Emil_86

Rekomendowane odpowiedzi

> Rozumiesz to ze one działają tylko jako średnie i wysokie tony a

> niskie zapewnia skrzynia? Czy tak Ciężko zrozumieć?

no i co

od wysokich są tweetery a od średnich są średnie

które zagrają lepiej?

16cm czy 10cm

10cm membrana co ona może wytworzyć za uderzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i co

> od wysokich są tweetery a od średnich są średnie

> które zagrają lepiej?

> 16cm czy 10cm

> 10cm membrana co ona może wytworzyć za uderzenie

Dalej nie rozumie człowiek spineyes.gif uderzenie jest potrzebne do basu czyli niskich tonów membrana z głośnika który ma 30 cm mocy 300W w RMS. Daje Niskie tony. plus wygłoszony prawie cały samochód bez tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej nie rozumie człowiek uderzenie jest potrzebne do basu czyli

> niskich tonów membrana z głośnika który ma 30 cm mocy 300W w

> RMS. Daje Niskie tony. plus wygłoszony prawie cały samochód bez

> tylnej klapy.

dobra z ekspertem nie ma co dyskutować smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisze coś od siebie.

Wstawiałem w kilku autach CA wedle sztuki, za dość poważne pieniądze, sprzęt ze średniej półki. Trochę się nasłuchałem. Ale jak to mówią szewc bez butów chodzi. Sam u siebie mam radio sony jeśli dobrze pamiętam to model cdx-s22 i 4x 10cm blaupunkta. Od dawna marzę sobie o wsadzeniu czegoś lepszego, ale zawsze jest tak, że pieniądze rozejdą się na coś innego do auta.

Do czego zmierzam. Każdy ma inne podejście. Ja np. lubię jak wszystko w aucie działa i wolę zainwestować np. w lepsze hamulce niż w radio. Wolę kupić sportowe springi niż głośniki. i poprzez to rozbudowa instalacji stoi w miejscu.

Jak mówiłem wszystko zależy od preferencji. Mi od pewnego czasu wystarcza to co mam. Radio słychać, muzyka też tam jakoś gra. W czasie jazdy słychać piosenkę wyraźnie. Ale nie ma co spodziewać się rewelacji od takich głośników. I choćby to był sprzęt za 5tys. zł to i tak te 10cm nie zrobi wrażenia na słuchaczu. Kto twierdzi inaczej, no trudno każdy ma swoje rację, ale ja takiemu komuś odpowiem jedno - nigdy chyba nie siedział w aucie z CA z prawdziwego zdarzenia.

Od siebie dodam tyle, jeżeli nie jesteś wymagający, kup jakieś markowe (100 kilka zł) głośniki 10 lub 13cm i będziesz zadowolony. Natomiast jeżeli chcesz czegoś więcej, to tylko zestaw 165mm odseparowany na przód + wytłumienie drzwi, i jakaś skrzynia bądź zabudowa do bagażnika i do tego wzmacniacz. Na początku taki zestaw powali Cię na kolana, po jakimś czasie przyzwyczaisz się i będziesz zadowolony, a potem jak załapiesz bakcyla, to będziesz inwestował, zmieniał głośniki na lepsze, tłumił dalej auto itp.

Wybór należy do Ciebie. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że taki głośnik 10cm, przenosi całe pasmo, w niektórych częstotliwości po prostu nie przetworzy i robią się przez to zniekształcenia, a czystość dźwięku nigdy nie będzie tak jak w zestawie odseparowanym.

Jeżeli twierdzisz, że głośniki 10 lub 13 cm zagrają czysto, to albo nie słyszałeś nic lepszego albo nie masz wyczulonego "muzycznego" słuchu. oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> djbogus ma rację

> wielkość ma znaczenie tylko dla przeniesienia niskich tonów

> a jeżeli za bas odpowiedzialna jest tuba to głośniki nieduże

> wystarczą do przeniesienia średnich tonów

> ale gwizdki by się przydały

sub przenosi od 20-150Hz a taki woofer najczęściej 70-3500Hz

myślisz, że do przeniesienia 100Hz jest potrzebny duży głośnik a do 200Hz to już starczy 10cm icon_rolleyes.gif

do 150Hz masz skrzynie, od 3.5kHz masz tweetery a co masz pomiędzy tym? 10cm głośniki które mają przenieść te pasmo równie dobrze jak 16 czy 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że taki głośnik 10cm, przenosi całe pasmo, w niektórych

> częstotliwości po prostu nie przetworzy i robią się przez to

> zniekształcenia, a czystość dźwięku nigdy nie będzie tak jak w

> zestawie odseparowanym.

> Jeżeli twierdzisz, że głośniki 10 lub 13 cm zagrają czysto, to albo

> nie słyszałeś nic lepszego albo nie masz wyczulonego

> "muzycznego" słuchu.

Nie chodzi o to Chodzi o to ze Kolega mars się upiera nad większymi bo dźwięk będzie czysty i bass dobry? nie mowie ze gwizdki by się nie przydały, bo by się przydały. I wiem jak gra zestaw odseparowany bo też się tego w życiu na zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sub przenosi od 20-150Hz a taki woofer najczęściej 70-3500Hz

> myślisz, że do przeniesienia 100Hz jest potrzebny duży głośnik a do

> 200Hz to już starczy 10cm

SPECYFIKACJA:

Dwudrożny zestaw 165mm ze zwrotnicami

Moc szczytowa 600 W

Moc ciągła RMS 150 W

Skuteczność 89 dB

Wzmacniane zawieszenie o dużym wychyleniu: 5mm Xmax

Średnica cewki: 50 mm cewka typu "edge-wound"

Woofer o niskim poziomie zniekształceń

Pasmo przenoszenia 51 Hz - 21 kHz

Impedancja (fabryczna) 4 Ohm

Głębokość montażu 68 mm

Zestaw za prawie 1300 zł

dwa niskotonowe i 2 gwizdki zestaw odseparowany plus dwie zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co kojarze to Ty zostajesz przy tym, ze do średnich nie

> potrzeba dużego głosnika

SIGNAT M10 GŁOŚNIKI ŚREDNIOTONOWE 10cm 55W RMS 400-8000Hz - Głośniki średniotonowe - Rozmiar - 10cm - Moc RMS - 55W - Pasmo przenoszenia - 400Hz - 8000Hz - Skuteczność - 87dB - Stalowy kosz - Zawieszenie - guma butylowa - Membrana - polipropylen...

Proszę możne to Ciebie skłoni że nie potrzebne są głośniki średiotonowe dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SIGNAT M10 GŁOŚNIKI ŚREDNIOTONOWE 10cm 55W RMS 400-8000Hz - Głośniki

> średniotonowe - Rozmiar - 10cm - Moc RMS - 55W - Pasmo

> przenoszenia - 400Hz - 8000Hz - Skuteczność - 87dB - Stalowy

> kosz - Zawieszenie - guma butylowa - Membrana - polipropylen...

> Proszę możne to Ciebie skłoni że nie potrzebne są głośniki

> średiotonowe dużo.

to są suche dane

usłysz 10cm jakoś średnie i usłysz 16cm jako średnie ok.gif

wszystko się wyjaśni i dla mnie koniec dyskusji 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to są suche dane

> usłysz 10cm jakoś średnie i usłysz 16cm jako średnie

> wszystko się wyjaśni i dla mnie koniec dyskusji

E tam suche dane zapraszam możemy się kiedyś umówić jakoś i porównamy to będzie chyba najlepszy sposób. A przy okazji można by było 20.GIF

A przy okazji dla potomnych:

http://www.caraudiosystems.pl/teoria1.htm

Taka mała lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prawdę zdajesz się nie chcieć zrozumieć o co nam chodzi

więc Ci napisze punkt po punkcie

1. założenie jest takie że niskie tony przeniesione są przez paczkę niskotonową, teraz nie dyskutujemy o niej tylko o średnich tonach więc nie mów mi że dostępne na rynku nie przeniosą powyżej 150 Hz, da się taką zrobić

2. średnie tony to się zaczynają od 400Hz więc dla tej dyskusji nie ma znaczenia co będzie lepsze do przeniesienia 200 Hz, tym ma się zająć głośnik niskotonowy

3. twierdze że do przeniesienia dźwięków o częstotliwości powyżej 400 Hz w zupełności wystarczy głośnik 10 cm...

a jak masz wątpliwości to sobie przelicz długość fali i zobacz jakiej średnicy membrana może taką wygenerować...

celowo pominąłem wysokie tony bo tutaj dyskusja jest o niższym zakresie średnich

no i kluczem do wszystkiego jest rzeczywiście zestaw 3 drożny, czyli są zwrotnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na prawdę zdajesz się nie chcieć zrozumieć o co nam chodzi

> więc Ci napisze punkt po punkcie

> 1. założenie jest takie że niskie tony przeniesione są przez paczkę

> niskotonową, teraz nie dyskutujemy o niej tylko o średnich

> tonach więc nie mów mi że dostępne na rynku nie przeniosą

> powyżej 150 Hz, da się taką zrobić

wiem ok.gif

> 2. średnie tony to się zaczynają od 400Hz więc dla tej dyskusji nie

> ma znaczenia co będzie lepsze do przeniesienia 200 Hz, tym ma

> się zająć głośnik niskotonowy

Najczęściej przyjmuje się, że dolna granica średnich tonów leży pomiędzy 160 a 200Hz zaś górna pomiędzy 1.300 a 2.000Hz. Częstotliwości niższe to bas, a częstotliwości wyższe to wysokie tony.

> 3. twierdze że do przeniesienia dźwięków o częstotliwości powyżej 400

> Hz w zupełności wystarczy głośnik 10 cm...

wystarczy ale nikt mi nie wmówi, że lepiej zagra od większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E tam suche dane zapraszam możemy się kiedyś umówić jakoś i porównamy

> to będzie chyba najlepszy sposób. A przy okazji można by było

To ja też się piszę po którejś wypłacie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif zrobimy spotkanie pomiędzy Łodzią, Psiakością i Wawą i potestujemy różne sprzęty zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem

> Najczęściej przyjmuje się, że dolna granica średnich tonów leży

> pomiędzy 160 a 200Hz zaś górna pomiędzy 1.300 a 2.000Hz.

> Częstotliwości niższe to bas, a częstotliwości wyższe to wysokie

> tony.

> wystarczy ale nikt mi nie wmówi, że lepiej zagra od większego

zakładają taka samą jakość i moc, przy zastosowaniu zwrotnic, 165 i 100 mm przeniosą średnie tony dokładnie tak samo

ale u was w samochodach nie ma chyba zwrotnic i 165 może lepiej brzmieć bo dodatkowo wspomoże tubę w przenoszeniu niskiego pasma

ps. mam w domu do kompa przez wzmacniacz podpięte JBL-ki dwudrożne, zbudowane na głośniku 13 cm + piszczek... zdziwiłbyś się jak taka dobrze zaprojektowana i zbudowana na dobrych podzespołach kolumienka może zagrać

więc rozmiar to nie wszytko 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładają taka samą jakość i moc, przy zastosowaniu zwrotnic, 165 i

> 100 mm przeniosą średnie tony dokładnie tak samo

> ale u was w samochodach nie ma chyba zwrotnic i 165 może lepiej

> brzmieć bo dodatkowo wspomoże tubę w przenoszeniu niskiego pasma

> ps. mam w domu do kompa przez wzmacniacz podpięte JBL-ki dwudrożne,

> zbudowane na głośniku 13 cm + piszczek... zdziwiłbyś się jak

> taka dobrze zaprojektowana i zbudowana na dobrych podzespołach

> kolumienka może zagrać

> więc rozmiar to nie wszytko

Ja u siebie mam filterki dołączone w zestawie przez Hertza zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

A w domu mam głośniki Logitech x-530 i tam są w jednej kolumnie 2 głośniczki po ok 5-6cm zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif i żebyś Ty widział jak one potrafią zagrać icon_eek.gif Wszystkie szyby w drzwiach i oknach domu się trzęsą zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jednak przyznajesz że nie musi być duże żeby zagrało

Ale to była dygresja do Twoich głośników domowych 270751858-jezyk.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif w dodatku moje są w drewnianych obudowach zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif a w aucie jak posłucham to uwierzę wink.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w aucie rządzą inne prawa fizyki niż w domu?

nie będę dywagował o instalacjach ca bo się na tym nie znam, ale pojęcie o akustyce mam

sam bym w życiu w audio do uno nie wydał tyle kasy bo w czasie jazdy słychać głównie skrzypienia różnorakie

no chyba że ktoś słucha głównie papier... basem to rzeczywiście, ale mnie taka muza nie kręci więc mi by spokojnie wystarczyły (i wystarczają) głośniki 100 mm

ponieważ była mowa o przenoszeniu pasma przez głośniki różnej wielkości to poparłem djbogusia bo ma racje

a jeżeli chodzi o fabryczne miejsca to ich największą wadą nie jest to że mieści się max głośnik 130 tylko to co napisał Drupi, granie w podłogę

i może skończmy temat bo szkoda strzępić język, wy swoje wiecie ja też i niech tak zostanie 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a w aucie rządzą inne prawa fizyki niż w domu?

Nie wiem. Jestem amatorem zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> nie będę dywagował o instalacjach ca bo się na tym nie znam, ale

> pojęcie o akustyce mam

> sam bym w życiu w audio do uno nie wydał tyle kasy bo w czasie

> jazdy słychać głównie skrzypienia różnorakie

12 lat i skrzypi hmm.gif zakatowałeś auto 270751858-jezyk.gif moje ma 20 lat i nie skrzypi zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> no chyba że ktoś słucha głównie papier... basem to rzeczywiście, ale

Ja właśnie cały czas jestem w trakcie regulacji ilości basu i czasem może rzeczywiście być tylko nap...anka zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> mnie taka muza nie kręci więc mi by spokojnie wystarczyły (i

> wystarczają) głośniki 100 mm

> ponieważ była mowa o przenoszeniu pasma przez głośniki różnej

> wielkości to poparłem djbogusia bo ma racje

> a jeżeli chodzi o fabryczne miejsca to ich największą wadą nie jest

> to że mieści się max głośnik 130 tylko to co napisał Drupi,

> granie w podłogę

Ja fabrycznych miejsc nawet nie mam więc o nich nie dyskutuję waytogo.gif

> i może skończmy temat bo szkoda strzępić język, wy swoje wiecie ja

> też i niech tak zostanie

Spoko ok.gif tak jak pisałem z Wawy do Łodzi nie jest daleko więc kiedyś można się spotkać waytogo.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie, można by jakiegoś większego spota zrobić...

No jakby się zebrać w parę osób hmm.gif czemu nie ok.gif ale najpierw muszę być "przy kasie" zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

> a uto mam nie zakatowane i w środku jest strasznie głośno... fakt że

> wyleciało ostatnio wygłuszenie z podłogi... ale wczesniej dużo

> ciszej nie było

Ja wygłuszenia nie mam już dawno i poza tym, że sam silnik mam głośny jak diabli to we wnętrzu nic mi nie skrzypi wink.gif może rzeczywiście włoskie były lepiej wykonane niż polskie hmm.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zakładają taka samą jakość i moc, przy zastosowaniu zwrotnic, 165 i

> 100 mm przeniosą średnie tony dokładnie tak samo

raczej nie

> ale u was w samochodach nie ma chyba zwrotnic i 165 może lepiej

> brzmieć bo dodatkowo wspomoże tubę w przenoszeniu niskiego pasma

tubę?

w prawdziwym ca nie ma takiego czegoś jak tuba...

> ps. mam w domu do kompa przez wzmacniacz podpięte JBL-ki dwudrożne,

> zbudowane na głośniku 13 cm + piszczek... zdziwiłbyś się jak

> taka dobrze zaprojektowana i zbudowana na dobrych podzespołach

> kolumienka może zagrać

mam w garażu kolumnę tonsila na 20cm wooferze, nie tonsilowskim (jakis noname od mareckiego) - gdybym wsadził w to miejsce 10cm nawet większej mocy nie dorównało by temu

> więc rozmiar to nie wszytko

no nie wiem

jeśli rozmiar to nie wszystko to po co projektowali takie głosniki jak 165, 200mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tubę?

> w prawdziwym ca nie ma takiego czegoś jak tuba...

Popieram to w całej rozciągłości, ale jest jedno małe ale zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Jak nazwać to co ja mam hmm.gif Kupiłem to od jednego z forumowiczów. Ogólnie przypomina tubę zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif ale wykonane jest z MDF`u i zajmuje mi jakieś 80% bagażnika zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

A wygląda tak zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

48b171fbfcf07e0amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram to w całej rozciągłości, ale jest jedno małe ale Jak

> nazwać to co ja mam Kupiłem to od jednego z forumowiczów.

> Ogólnie przypomina tubę ale wykonane jest z MDF`u i zajmuje

> mi jakieś 80% bagażnika

> A wygląda tak

głośnik w bardzo nieprzyjemnej obudowie

jak znam życie buczy a nie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> głośnik w bardzo nieprzyjemnej obudowie

> jak znam życie buczy a nie gra

Jak coś to z tyłu BR`ek jest zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif generalnie to musiałby ktoś posłuchać kto ma lepsze rozeznanie ode mnie ok.gif U mnie to pierwszy głośnik basowy i dla mnie jest spoko. Do niedawna była masakra bo skrzynka była rozklejona i jak grało to cała się ruszała. teraz jest sklejona wikolem i dodatkowo zbita gwoździami i jest sztywna jak nie powiem co oink.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej nie

masz coś więcej na ten temat do powiedzenia czy mam Ci uwierzyć na słowo hehe.gif

> tubę?

> w prawdziwym ca nie ma takiego czegoś jak tuba...

to przenośnia i nie czepiaj się słów, chyba że już innych argumentów ci zabrakło ok.gif

> mam w garażu kolumnę tonsila na 20cm wooferze, nie tonsilowskim

> (jakis noname od mareckiego) - gdybym wsadził w to miejsce 10cm

> nawet większej mocy nie dorównało by temu

> no nie wiem

> jeśli rozmiar to nie wszystko to po co projektowali takie głosniki

> jak 165, 200mm?

do przenoszenia niższych tonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz coś więcej na ten temat do powiedzenia czy mam Ci uwierzyć na

> słowo

usłysz a dopiero potem pisz

> to przenośnia i nie czepiaj się słów, chyba że już innych argumentów

> ci zabrakło

> do przenoszenia niższych tonów

jakich nizszych jeżeli pasmo mają takie same

nie oszukujmy się

silnik 1.0 nie będzie miał takich osiągów jak 3.2 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dobrego efektu nie trzeba mega drogiego sprzętu, ale przede wszystkim dobrze zamontowanego i podłączonego sprzętu.

Ja wsadziłem najtańsze radio sony 45Wx4 z USB (299PLN) i głośniki: przód dwudrożne Pioneer (30W RMS) w boczkach drzwiowych, tył: jakieś 13cm w miejscach fabrycznych na adapterach 10/13cm.

Efekt jest zadowalający, z dużą głośnością można czysto odsłuchiwać muzykę. No mega basu nie ma, przydałoby się wytłumienie drzwi, bo dźwięk z przodu jednak jest deko pudełkowaty smile.gif

W Scorpio natomiast jest rewelacyjne wytłumione wnętrze. Również to samo radio i głośniki z przodu. Tył natomiast to dwie kolumny BR od mini wieży Sony (2x60W RMS). Radio wysterowane bardziej na tył. Efekt, jakbym miał tubę w bagażniku. Oczywiscie do pewnego poziomu głośności, bo z suba można więcej wycisnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz

> jest sklejona wikolem i dodatkowo zbita gwoździami i jest

> sztywna jak nie powiem co

I to był błąd, bo trzeba było przykleić na wikol skręcić wtedy wkrętami do płyt kartonowo gipsowych dokładnie, wkręt co 5-6 cm i do tego kąciki od środka przelecieć silikonem. wink.gif Na gwoździach może Ci się rozjechać. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to był błąd, bo trzeba było przykleić na wikol skręcić wtedy

> wkrętami do płyt kartonowo gipsowych dokładnie, wkręt co 5-6 cm

> i do tego kąciki od środka przelecieć silikonem. Na gwoździach

> może Ci się rozjechać.

Tyle, że ja tą skrzynię kupiłem gotową 270751858-jezyk.gif a jak grała to się ścianki od ciśnienia rozchodziły zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif ja naładowałem wikolu w szczeliny między ścianki, a gwoździe to były tylko dodatkowo zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat pewnie wygasł już dawno, i nie czytałem całości 10 stron tematu, ale jestem troszke audiofilem, i powiem tak, jak chce ktoś mieć dudniąco buczącego uniaka, to owszem panale dystansujące DTM na drzwi i tuba do bagażnika i basik hula po ulicach, ale osobiście proponuje, z przodu dwu drożne głosniczki nie więcej niż 90W mocy muzycznej i na tył takie same tylko z 20W mocniejsze(te 4 głośniczki montujemy w fabryczne miejsca), na deskę zamontować, malutkie tweetery, o niedużej mocy, wszystko podpiąć do optymalnie mocnego wzmacniacza. Jesli chodzi o czysty ładny bas, proponuje woofer nie większy niż 25cm i nie mocniejsze niż 100W,( nie wymagają jakiegoś mega mocnego wzmacniacza) kupić gdzieś na jakiejś giełdzie małą skrzynke, bądź samemu zrobić( wymiary 30x40x15,zajmuje nie dużo miejsca, głośnik oczywiście na środku ścianki 30x40) i włożyć głośnik magnesem na zewnątrzm a wnętrze skrzynki wypełnić wełną mineralną, albo grubą gąbką pokrojoną w kostki, wymagane są niestety 2 wzmacniacze...sam miałem tak zrobione, grało naprawde głośno i czysto w WEWNĄTRZ SAMOCHODU...nie mówie, że panele na drzwi są złe, ale nie sa niezbędne do osiągnięcia naprawde dobrego efektu, ja wszystko zrobiłem na częściach alpine...niestety nie zaprezentuję chętnym z okolic rzeszowa, ponieważ...hmmm nie miałem alarmu...

napewno wielu z was mnie skrytykuje...ale ci co spróbują...hmmm...pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm nie zawsze pomaga.... palacz.gif

pare lat temu w mieście ojciec zostawił Uno z ważnymi dokumentami,moim świadectwem z liceum itp.w takiej teczce czarnej za siedzeniem oraz z włączonym alarmem....jak wrócił do auta to prócz skradzionych papierów i wyrwanego lusterka, złodzieje zostawili mu szkło do zbierania angryfire.gifalarm kaput.....ale jak starszy otworzył drzwi to zaczął wyć jak głupi i nie szło go niczym wyłączyć...dopiero po odłączeniu klemy zrobiło się cicho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie ukończyć projekt car-audio w Uniaku cfaniak.gif

Na początku był chaos:

16a96c02b0fb7bc4m.jpg 17bd3c8574c5f9c1m.jpg

Później przyszła kolej na pierwsze przymiarki głośników do dystansów z MDF-u:

f92ceb9dc5ba922bm.jpg 4bb87c1c5a4342c5m.jpg a1f023ff7f8570afm.jpg

Po sklejeniu dwóch pierścieni na stronę, trzeba było je obkleić jakimś materiałem, wykorzystałem do tego polar:

dfea54b440317ae6m.jpg

Wreszcie przyszła pocztą paczka od ziomka z Sosnowca - kieszenie do drzwi, już wycięte pod głośniki:

b00ec37b611524fbm.jpg

Teraz tzreba było wszystko złożyć, przymierzajac wcześniej dystanse z kieszeniami, tak, zeby wszystkie otwory grały ze sobą:

7f9b5d1b57a737cem.jpg

Żeby dopełnić całości, trzeba było zrobić wygłuszenie w drzwiach. Oczywiście w Giżycku nie ma takich rzeczy jak maty wygłuszeniowe, więc, żeby nie płacić za przesyłkę i nie czekać, kupiłem taśmę dekarską, która podobno sprawdza się w roli substytutu:

078af7341a7501a7m.jpg

Na koniec pozostało podpiąc głośniki pod radyjko i założyć panele drzwiowe:

af7c5c38267d6f3fm.jpg aa76d59370bdd386m.jpg 544065941c10c171m.jpg

Ogólnie to w porównaniu z tym co było to przepaść zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.