Skocz do zawartości

[Siena 1.4] Falujace obroty


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam w imieniu kolegi. Posiada on siene 1.4 z 1998 roku, przebieg auta 90 tys. Od kilku dni ma taki problem ze strasznie faluja obroty na biegu jałowym. Obrotomierza co prawda nie ma, ale obroty skacza co sekunde z ~800 na 2000-2500. Po sekundzie znowu spadaja i tak na okraglo. Wszystko zaczelo sie jakis czas temu jak zaczel mu nierowno pracowac po odpaleniu auta - gasl itd. Silnik krokowy, swiece, przewody wymienione na nowe. Przebieg w 100% oryginalny. Co jeszcze sprawdzic?

Wazna rzecza jest jeszcze to ze problem wystepuje jak silnik sie juz rozgrzeje. Na zimnym jest w miare ok! Moze jakis czujnik temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jeszcze sprawdzic?

Na początek proponuję: kupić puszkę piwa.... odłączyć klemę akumulatora... wypić piwo (bez pośpiechu)... podłączyć klemę i zapalić silnik.... a następnie poczekac do pierwszego załączenia wentylatora. Taki reset sterownika często pomaga... a jesli nie pomoże to niewiele kosztuje - wtedy można szukac dalej bo przyczyn może być multum wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po podobnym problemie tj falujących obrotów silnik 12 8V. Wahały się w przedziale 800-1200

Nie pomogły żadne resety kompa

Przyczyna :

uszkodzona uszczelka pod przepustnicą

rozwalona wtyczka do przepływomierza ( nie kontaktowała)

Polecam dobrego mechanika ja zanim to usunąłem byłem u trzech (az wstyd przyznać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem świeżo po podobnym problemie tj falujących obrotów silnik

> 12 8V. Wahały się w przedziale 800-1200

> Nie pomogły żadne resety kompa

> Przyczyna :

> uszkodzona uszczelka pod przepustnicą

> rozwalona wtyczka do przepływomierza ( nie kontaktowała)

> Polecam dobrego mechanika ja zanim to usunąłem byłem u trzech (az

> wstyd przyznać)

Polecam dobrze oglądnąć czujniki itp. , połączenia obudowę krokowca. posłuchać czy nie syczy i nie ucieka powietrze spod uszczelek krokowca, wtrysku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.