Skocz do zawartości

- 40 mm Sprężyny Przód


aRtiDG

Rekomendowane odpowiedzi

Montował ktoś takie do Sieny ?? jak się to prezentuje i mam zamiar zakładać tylko do przodu ( jak są ) oczywiście jaka wchodzi opcja tylko zamówienie czy można gdzieś gotowca dostać ?? no i jak wygląda sytuacja z amortyzatorami lepiej wymieniać czy zostać przy fabrycznych dużo osób przy - 40mm jeździ na fabrycznych ale jak wygląda żywotność seryjnych amortyzatorów w takim przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montował ktoś takie do Sieny ?? jak się to prezentuje i mam zamiar

> zakładać tylko do przodu ( jak są ) oczywiście jaka wchodzi

> opcja tylko zamówienie czy można gdzieś gotowca dostać ?? no i

> jak wygląda sytuacja z amortyzatorami lepiej wymieniać czy

> zostać przy fabrycznych dużo osób przy - 40mm jeździ na

> fabrycznych ale jak wygląda żywotność seryjnych amortyzatorów w

> takim przypadku ?

Do Palio są gotowe zestawy sprężyn ok.gif Możesz tylne sprzedać potem ok.gif Ewentualnie dorobienie na zamówienie w Pospringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Palio są gotowe zestawy sprężyn Możesz tylne sprzedać potem

> Ewentualnie dorobienie na zamówienie w Pospringu.

Tylnie chce zostawić orginalne bo moim zdaniem i tak za nisko siedzi tył a jak już sądzie 2 osoby to już całkowicie była by porażka przy obniżanych więc jeżeli miał bym siene obniżać to tylko i wyłącznie przód i maks -40 mm tylko nie wiem jak to będzie wyglądać więc dlatego pytam czy ktoś może robił taki zabieg smile.gif no i jak z amorkami 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylnie chce zostawić orginalne bo moim zdaniem i tak za nisko siedzi

> tył a jak już sądzie 2 osoby to już całkowicie była by porażka

Na wszystkich ebayach, świstakach itd. zazwyczaj są komplety (springi przód i tył) dlatego napsiałem, że po ewentualnym zakupie tylne springi można sprzedać ok.gif

> i jak z amorkami

Z tego co się orientuje seria amor wytrzymuje -40mm ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziw się, kiedy po założeniu obniżających sprężyn na tył auto się lekko na tej osi podniesie. Po pewnym czasie tylne springi mocno siadają, stąd wrażenie, że tył nisko stoi. Po wymianie na nowe sprężyny auto się mocno podnosi, na oko z 5 cm w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm własnie ja chce tylko i wyłącznie przednie zakładać

Nie polecam. Oprócz wysokości zmienia się również charakterystyka sprężyn i auto może (choć nie musi) prowadzić się nieprzewidywalnie. Podtrzymuję moje zdanie, że opłaci ci się założyć komplet nowych sprężyn. Jeżeli twierdzisz, że tył już nisko stoi to znaczy że masz seryjne siadnięte, a nie że po założeniu nowych auto jeszcze bardziej się obniży. Jeżeli możesz to wrzuć zdjęcie Sieny , takie żeby było widać wysokość przodu i tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a moze sie ktos orientuje czy do sieny moze sa jakeis zestawy

> sprezyny+amory ktore troche obniza auto a dwa beda troche

> sztywniejsze niz oryginalne?

> Pozdr

> Paweł

Nie ma. Można zamówić komplet w Pospringu lub innych ale bez amortyzatorów. Ewentualnie poszukaj w Brazylii ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma. Można zamówić komplet w Pospringu lub innych ale bez

> amortyzatorów. Ewentualnie poszukaj w Brazylii

do Brazylii troche daleko. Tak sie zastanawiam czy np. od innego modelu fiata albo innej marki podpasowalyby sprezyny i amorki. Chyba jak produkuja to moga pasowac teoretycznie do kilku modeli?

Pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do Brazylii troche daleko. Tak sie zastanawiam czy np. od innego

> modelu fiata albo innej marki podpasowalyby sprezyny i amorki.

> Chyba jak produkuja to moga pasowac teoretycznie do kilku

> modeli?

> Pozdr

> Paweł

Chyba najprędzej od uno ale nie wiem niewiem.gif Najrozsądniejsze rozwiązanie to zrobienie sprężyn na zamówienie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Panowie jest alternatywa! Rozmawiałem dzisiaj z pracownikiem ze sklepu wolloko.com.br. Niestety oni nie wyślą bezpośrednio do Polski części, doradzili żeby ktoś na miejscu kupił i wysłał. Wiadomo że jest to prawie nie realne. Nawet jeśli to uczciwość "pośrednika" może być wątpliwa.

Dzięki znajomemu pogadałem z pracownikiem firmy kurierskiej TNT i powiedział że jest możliwość ściągnięcia tych części.

Pozostaje kwestia dogadania. Bo albo zrobi się przelew do wolloko i kurier odbierze od nich paczkę i wyśle do Polski (przy odbiorze zapłaci się tylko za koszt przesyłki) albo całość zapłaci się przy odbiorze.

Pytanie do Was - czy jest ktoś chętny na części. Wiadomo że im nas więcej to przesyłka będzie tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim założę nowy temat, to oznajmię że firma Wolloko zgodziła się na

> odbiór towaru przez kuriera TNT (oddział Brazylia).

> Jeśli chodzi o światła to cena podawana jest za komplet

Czyli co ?

Zamawiamy światła grinser006.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja biorę światła, kierunkowskazy i zawieszenie gwintowane

Poważnie yikes.gif

Jeżeli tak to życzę powodzenia i przetarcia szlaku innym ok.gif

Chętnie wziąłbym światła i kierunki, ale na razie mam inne pilne (i grube) wydatki, więc będzie to musiało poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co ?

> Zamawiamy światła ?

no trzeba bedzie 270751858-jezyk.gif

real brazylijski 1 BRL 1,5914 zł zeby.GIF to nie taka zla cena wychodzi za lampki 270751858-jezyk.gif szkoda ze nie maja tych z angel

"eyesow" ---> takich jak te http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-74618464-optica-bifaro-con-ojo-de-angel-para-palio-siena-_JM 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no trzeba bedzie

> real brazylijski 1 BRL 1,5914 zł to nie taka zla cena wychodzi za

> lampki szkoda ze nie maja tych z angel

> "eyesow" ---> takich jak te

> http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-74618464-optica-bifaro-con-ojo-de-angel-para-palio-siena-_JM

mówisz o tych?

http://www.wolloko.com.br/wolloko/interf...f_id=21609%2F19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne ale nie te ;-)

te co podales to sa takie --> http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-76580869-giro-para-fiat-palio-mv-siena-_JM

a angel eyes sa takie--> http://articulo.mercadolibre.com.ar/MLA-74618464-optica-bifaro-con-ojo-de-angel-para-palio-siena-_JM

z roznic to te drugie maja chyba ciemny srodek no i angel eyes jako postojowki 270751858-jezyk.gif i roznia sie troche cena hehe

te co podales jakos mi tak dziwnie wygladaja 270751858-jezyk.gif ale mozna dlatego ze sa pokazane bez klosza niewiem.gif

bo tu --> http://www.takamineacessorios.com.br/pro...381.mstp#fechar wygladaja calkiem fajnie claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojęcia czy we Włoszech są takie części, nie udało mi się

> znaleźć.

> Przesyłka nie będzie tania, ale w poniedziałek wyślę maila ile

> orientacyjnie by to kosztowało.

stawiam że koło 2000 zł zależne od wagi i wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a druga sprawa ile by kosztowała przesyłka z Brazyli bo to też nie są

> małe koszta

im wiecej chetnych tym koszt jednostkowy bedzie mniejszy zlosnik.gif chociaz z tego co zdarzylem zauwazyc to na naszym forum, jak nie ma mozliwosci kupna danej czesci to kazdy jest chetny, a jak pojawia sie w koncu taka mozliwosc i przyjdzie co do czego to nagle chetnych brakuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego co zdarzylem zauwazyc to na naszym forum, jak nie ma

> mozliwosci kupna danej czesci to kazdy jest chetny, a jak

> pojawia sie w koncu taka mozliwosc i przyjdzie co do czego to

> nagle chetnych brakuje....

jaci powiem tak że to jest mentalność Polska i tego już nic nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.