Skocz do zawartości

FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że na lapku jak podłączam kabelek znikło i nie ma w menadzęrze urządzeń w portach zakładek port komunikacyjny com1, port komunikacyjny com2. Jak podłącze kabelek do stacjonarnego to mam te opcje obie.Chyba to jest przyczyną frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie dodam kilka informacji. Miałem okazję przetestować ten fejsik na innym laptopie. Męczyłem się ze sterownikami bo wcale nie chciało działać a sterowniki wgrywałem oryginalne które dostałem razem z kablem. I były to właśnie sterowniki które w opcjach zaawansowanych miały dwa suwaki z ustawieniami FIFO. Dopiero z płyty którą dostałem razem z vagiem oprócz tej małej znalazłem inna wersję sterowników. I na nich się bez problemu połączyłem.

Jeżeli jakieś sterowniki są wgrane to najlepiej wyczyścić system z nich uruchamiając plik ftdchip czy jakoś tak, ikonka ze scalaczkiem. później restart kompa, podłączamy kabel, wgrywamy sterowniki, konfigurujemy i wszystko lata.

Dodam że na laptopie z celiną 1Ghz programik lata bez problemu.

Teraz wracając do sedna tematu.

Bravo 1.6 16V rok 99 oznaczane jako 100 16V sterownik iaw 49F łączy się bez problemu.

Z poduszką moduł BREED MY97 airbag 2F też połączyłem się bez problemu i skasowałem błąd.

Brava 1.8 z 99roku opisywana jako 115 16V ale wersja jak dla mnie przejściowa bo po lifcie, ale silnik na gratach z przed liftu. Próbowałem silnik i abs - niestety nie połączyłem się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego złomka program obsługuje tylko poduszki i to nie wszystkie. Aby uściślić: używam laptopa z portem szeregowym i klasycznego interfejsu KL do VAG'a. Powinno działać, te sterowniki potrzebują tylko normalnej linii K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej używam lapka z portem szeregowym, fifo jest ustawione zgodnie z instrukcją na stronie programu. Dioda transmisji linii K pokazuje 3 próby wywołania, następnie dioda odbioru błyska 1 raz (jakaś odpowiedź sterownika?) i na tym koniec, brak połączenia. Porównując z euroscanem EcuScan nie obsługuje 1 typu centralki poduszek, stąd moje pytanie czy ktoś się połączył i z jaką centralką, być może mam akurat ten "brakujący" sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

Po wyczyszczeniu sterowników do com i wgraniu na nowo współpracuje idealnie.Na com19 nie chciał współpracować ale po zainstalowaniu na czysto przypisał sobie com 3 i się połęczył.Odometer odczytuje, więc mam pytanie, przez ile przedzielić wartość z odometera.Pokazuje mi 956018,3km zeby.GIF

Jest jeden mały minus, po jakimś czasie się rozłącza i wychodzi do menu wyboru ecu.Ale wtedy trzeba się znowu polączyć.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odometer

> odczytuje, więc mam pytanie, przez ile przedzielić wartość z

> odometera.Pokazuje mi 956018,3km

Przejedź się np.30km i zobacz o ile się odometer zwiększył. Znajdziesz wtedy dzielnik wink.gif Zresztą opisane jest wyżej w wątku to.

Nie wiem jak jest w 1.2, ale u mnie w JTD była to wartość 34.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy taki interfejs połączy się z bravo 1.2 16v z 2000.r

Połączy się zapewne bezproblemowo , ale tańsze w zakupie łączą się również dobrze , o nich było napisane już wcześniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod koniec marca ma wyjść wersja 2.0

> Ma być sporo zmian i jest nawet spore prawdopodobieństwo wersji po

> polsku

> link

> Po prostu miodzio

Jeśli będzie wersja po PL to możliwe, że ja będę robił tłumaczenia.

Wersja PL będzie płatna.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie zakupionym dzięki pomocy Iron 'a, podpięciu osobnego "+" i "-" itd., po wyborze w sofcie Marea '99 JTD 105

-Bosch EDC15 Diesel Injection (1.9) DZIAŁA

-Lucas EBC 430 ABS . . . . . . . . . . . . DZIAŁA

-niestety do poduchy... . . . . . . . . . . NIE ŁĄCZY SIĘ - a na tym najbardziej mi zależało buu.gif

P.S. Ten sam efekt w Bravce żonki - ABS i ECU idą a poducha bez rezultatu... beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Lukas

> A poduchę testowałeś ecu scanem 1,5 czy 1,6 bo wersja 1,5 nie chciała

> gadać z poduchami.

> U mnie działa na Breed MY 97

Najnowszy, czyli 1.6. Ale mam pytanie, bo może tu jest przyczyna. W opisie jest : "...needs connection to pin 3 of the OBD connector..." - czyli co dokładnie mam zrobić? co mam podłączyć do 3 pinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najnowszy, czyli 1.6. Ale mam pytanie, bo może tu jest przyczyna. W

> opisie jest : "...needs connection to pin 3 of the OBD

> connector..." - czyli co dokładnie mam zrobić? co mam podłączyć

> do 3 pinu?

Jezeli używasz tylko WAG kkl bez żadnej przejściówki. To linia K wyprowadzona jest na pinie nr 7.

Teraz bierzesz ten pin i łączysz , w przypadku Air baga, z pinem nr 3 w złączu eobd auta lub ze skrajnym wtykiem gniazda poduszki jezeli nie masz eobd. Oczywiście masa i +12V też muszą być podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli używasz tylko WAG kkl bez żadnej przejściówki. To linia K

> wyprowadzona jest na pinie nr 7.

> Teraz bierzesz ten pin i łączysz , w przypadku Air baga, z pinem nr 3

> w złączu eobd auta lub ze skrajnym wtykiem gniazda poduszki

> jezeli nie masz eobd. Oczywiście masa i +12V też muszą być

> podłączone.

Mam VAG KKL OBD2 oraz adapter do Fiata 3 pinowy z wyprowadzeniem na "+" i "-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najnowszy, czyli 1.6. Ale mam pytanie, bo może tu jest przyczyna. W

> opisie jest : "...needs connection to pin 3 of the OBD

> connector..." - czyli co dokładnie mam zrobić? co mam podłączyć

> do 3 pinu?

Dotyczy to tylko aut z EOBD np. Stilo.

Jak masz złącza 3 pinowe to podłączasz przejściówkę i nic nie musisz przełączać.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nie mogę połączyć się z centralkami z którymi łączyłem się bez problemu interfejsem OBD2 + przejściówką 3 pin. Czy przy podaniu odwrotnie napięcia na dodatkowe zasilanie wyprowadzone w przejściówce 3 pin można uwalić interfejs??? Dioda świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przy

> podaniu odwrotnie napięcia na dodatkowe zasilanie wyprowadzone w

> przejściówce 3 pin można uwalić interfejs???

Tak.

> Dioda świeci...

Zacznij od odinstalowana sterowników, odłączenia interfejsu i ponownej instalacji sterowników(obu tj. od przejściówki usb-rs232 i od samego portu).

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przy podaniu odwrotnie napięcia na

> dodatkowe zasilanie wyprowadzone w

> przejściówce 3 pin można uwalić interfejs???

Teoretycznie fejs powinien być zabezpieczony diodą przed takim błędem , ale w praktyce różnie to może być ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie fejs powinien być zabezpieczony diodą przed takim błędem

> , ale w praktyce różnie to może być ...

to jest tania chinszczyzna smile.gif pierwszego VAG'a znajomy uwalil po 2 dniach smile.gif jakis skok napiecia czy cos.. nie wiadomo dokladnie..

odeslane na gware do viaken'a, wrocil naprawiony z gwarancji.. takze nasze cuda sa raczej delikatne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączy się z Bravo 1,2 16v z 200 r .Bosch Motronic M 1.5.5 Injection

Skasowane błędy immo i zrobiona adaptacja przepustnicy po jej czyszczeniu.

Mam problem z odczytem parametrów, zaznaczam np. odometer naciskam spacje i rozłącza się z ecu hmm.gif

Przy połączeniu z poduszkami jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i po kilku próbach przeinstalowaniu sterowników w końcu się udał podłączyć śmiga pięknie

> bravo JTD 105 1998r

Jestem na etapie wgrywania sterowników i zastanawia mnie dioda na obudowie iterfejsu -Kiedy ona ma świecić po podłączeniu pod komputer przy prawidłowo zainstalowanych sterownikach, czy po podłaczeniu już całości pod złącze diagnostyczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem na etapie wgrywania sterowników i zastanawia mnie dioda na > obudowie iterfejsu -Kiedy ona ma świecić

Jeśli masz typowy fejs z jedną diodą to sygnalizuje ona prawidłowe podłączenie do zasilania z aku i nic więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz typowy fejs z jedną diodą to sygnalizuje ona prawidłowe podłączenie do zasilania z aku

> i nic więcej .

Dokładnie to jest tak, że jak nie podłączysz "plusa" z akumulatora a podłączysz interfejs do autka to nie zapali się dioda, ale jak podłączysz "plus" a nie podłączysz interfejsu do autka to też się nie zapali. Musi być podłączony interfejs do autka oraz "plus" to się zapali.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musi być podłączony interfejs do autka oraz "plus" to się zapali.

Niezupełnie , jeśli mamy być już tak szczegółowi smirk.gif

Żeby dioda się zapaliła wystarczy tylko , że masz podłączony plus i minus zasilania na odpowiednie piny fejsa bez podłączania linii K ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.