Skocz do zawartości

Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...


denus

Rekomendowane odpowiedzi

EDYCJA V

niniejszym rozpoczynam kolejną edycję wątku, poświęcony wszelkiego rodzaju materiałom eksploatacyjnym do naszych Punciaków,a w szczególności:

-olejom wszelkiej maści i lepkości

-płynom eksploatacyjnym

-klockom, tarczom, szczękom, bębnom - czyli tym,co w hamulcach się zużywa

-amortyzatorom

-świecom, kablom wysokiego napięcia

-tłumikom i innym rułom

-wszelkim filtrom

-wycieraczkom

Zamiast zakładać nowy, już 1000-czny wątek o tej samej wymowie "Jako olej", "Co będzie lepsze - NGK czy Iskra", "Brembo czy ATE", dyskutujemy TYLKO w tym podwieszonym temacie !

Odpowiadając na tą wiadomość (zakładając nową gałąź z pytaniem), kasujemy wszelkie cytaty,a w temacie posta starajmy się w sposób skrócony zatytułować tworzoną gałąź (np."Jakie klocki do Mk2 1.2 8V").

W treści wiadomości po skasowaniu cytatów opisujemy swój problem, wątpliwości,etc.

Poprzednie edycje można znaleźć TUUU i TUUU

Pamiętajcie - rozmawiamy NA TEMAT ! Jakikolwiek spam będzie natychmiast usuwany, a spamujący użytkownik musi się liczyć z byciem potraktowanym z całą surowością kącikowego Regulaminu czerwona.gif

Zakładanie nowych wiadomości dotyczących materiałów eksploatacyjnych można zakładać tylko w podwieszonym wątku - w przypadku nie zastosowania się bedzie to skutkowało nawet przymusowym odpoczynkiem od forum admin.gifbanned.gif

Pozdrawiamy !

Moderatorzy kącika Fiat Punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze furka ma juz 175 kkm to na wiosnę po załątaniu dziur w Łodzi wymienic zawieszenie

tył ma juz ponad 75kkm i czuc ze juz nie wybiera tak fajnie jak kiedyś

przód troche nowszy, ale po pęknięciu jednej sprężyny bym zmienił najchętniej obydwie na jakies nówki

i mam dylemat

na pewno biorę 2 wahacze nowe na przód i do tego:

nowe Bilstein B4( takie jak mam teraz ) + cos takiego jakiś tekst a na tył amorki jakies MM

albo

cały zestaw

jakiś tekst

ktos ma jakies ciekawsze propozycje confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> http://moto.allegro.pl/item925133669_cylinderek_hamulcowy_fiat_punto_ii_od_1999_lkd.html

> Czy ten cylinderek będzie pasował do mojego punta z 2001 r. 1.2 8v

> bez ABS-u ?

> Czy tą firmę brać czy inną?

> Pozdrawiam

Wg EPER'a i numeru katalogowego podanego w aukcji powinien pasowac. Ewentulanie trzeba jeszcze sprawdzic po VIN'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak w temacie polecacie coś czy zalać układ zwykłym organiki czy k2? Drugie pytanie to o przewody hamulcowe przód elastyczne jakieś konkretne polecacie czy po prostu kupić te co są dostępne w znanym mi sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie polecacie coś czy zalać układ zwykłym organiki czy k2?

> Drugie pytanie to o przewody hamulcowe przód elastyczne jakieś

> konkretne polecacie czy po prostu kupić te co są dostępne w

> znanym mi sklepie?

płyn obojętne, przewody też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> felgi keskin, właśnie nie chce przesadzić z długością

Z przodu to jeszcze ujdzie z dlugoscia, gorzej z tylu, bo wtedy sruby beda zaczepiac o sprezynki od szczek hamulcowych.

Chyba pozostanie Ci tylko zmierzenie. Jesli masz stalowke i oryginalnie sruby, to wloz w otwor w feldze i zmierz ile wystaja. Jak ja pozniej wlozysz w keskin to bedziesz wiedzial o ile za malo wystaje wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z przodu to jeszcze ujdzie z dlugoscia, gorzej z tylu, bo wtedy sruby beda zaczepiac o sprezynki od

> szczek hamulcowych.

> Chyba pozostanie Ci tylko zmierzenie. Jesli masz stalowke i oryginalnie sruby, to wloz w otwor w

> feldze i zmierz ile wystaja. Jak ja pozniej wlozysz w keskin to bedziesz wiedzial o ile za

> malo wystaje

tak zrobie, dzięki ok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poszukuje dosyć pilnie sprawdzonego i pasującego zamiennika miski olejowej do Punto I, 96' silnik 1.1

oraz amortyzatory na tylną oś w miarę miękkie, raczej olejowe firmy innej niż KYB które amortyzatory aktualnie posiadam. Którego producenta polecacie - Monroe lub Delphi a może coś innego ?

Kupował ktoś miski firmy Klokkerholm do swoich Punciaków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie stwierdzono uszkodzenie sworzni wahaczy przednich.

Wahacze mają już swoje przejechane od nowości i najwyższy czas na ich wymianę.

Co polecacie sprawdzonego w rozsądnej cenie ?

W jakim przedziale cenowym lub jakiego producenta wahacze warte są zainteresowania ?

Jednocześnie złożyły się miska, amortyzatory tył, wahacze przód więc będą wydatki tongue.gif

Będę wdzięczny za wskazówki. Wymianę miski, wahaczy, amortyzatorów chce przeprowadzić pod koniec tego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie kupić tarcze hamulcowe (przód oczywiście) do P1 1.2 75?

Ferodo, Brembo, Bosch, ATE, ... może jakieś inne?

Co do klocków, to wymieniałem je jakiś rok temu (kupiłem chyba klocki Luk, czy coś takiego). Mogą one zostać do nowych tarcz, czy należałoby je także wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jakie kupić tarcze hamulcowe

jak masz 240 to polecam ricambi - są tanie, ja mam 257 wentyle mikody i sprawują się przyzwoicie

> Co do klocków, one zostać do nowych tarcz?

ja bym zostawił, wyrównaj je na jakiejś płaskiej powierzchni taśmą ścierną żeby nie było nierówności i montuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jakie kupić tarcze hamulcowe (przód oczywiście) do P1 1.2 75?

> Ferodo, Brembo, Bosch, ATE, ... może jakieś inne?

> Co do klocków, to wymieniałem je jakiś rok temu (kupiłem chyba klocki Luk, czy coś takiego). Mogą

> one zostać do nowych tarcz, czy należałoby je także wymienić?

W Pandzie mam 240mm ATE tarcze i klocki ATE, 43kkm przejeżdżone i sprawują się świetnie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze kupię w sklep.intercars.com.pl

Mają tam do wyboru:

Code:


 	4MAX

5201-01-0218 5201-01-0218P 46,26 zł >9

5201-01-0218 5201-01-0218P 46,26 zł >9

ATE

24.0111-0119.1 24.0111-0119.1 110,24 zł 3

24.0111-0119.1 24.0111-0119.1 110,24 zł 3

24.0112-0127.1 24.0112-0127.1 124,50 zł 4

BOSCH

0 986 478 342 0 986 478 342 74,08 zł >9

0 986 478 343 0 986 478 343 92,65 zł 5

BREMBO

08.5085.14 08.5085.14 71,61 zł 0

08.5085.75 08.5085.75 114,23 zł 1

08.9621.14 08.9621.14 94,61 zł 4

DELPHI

BG2411 BG2411 178,06 zł 2

BG2411 BG2411 178,06 zł 2

BG2458 BG2458 150,01 zł >9

BG2458 BG2458 150,01 zł >9

BG2458 BG2458 150,01 zł >9

FEBI BILSTEIN

10619 FE10619 105,59 zł 0

FERODO

DDF140 DDF140 116,13 zł 3

DDF140 DDF140 116,13 zł 3

DDF141 DDF141 185,14 zł 1

DRF140

DRF140

DRF141

LPR

F2081P LPRF2081P 62,34 zł 2

F2091P LPRF2091P 91,43 zł >9

TEXTAR

92041400

92041400

92041500

92061100

92061100

TRW

DF1745 LUC DF1745 68,72 zł

DF1747 LUC DF1747 85,91 zł


Zastanawiam się nad:

ATE 24.0111-0119.1 i Brembo 08.5085.14

Może coś innego wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na kilku już zestawach: tarcze brembo z klockami ferrodo, lukasami i jeszcze jakimiś, ; na tarczach ferrodo i klockach textar i TRW i powiem tak najlepszy moim zdaniem to komplet tarcze ferrodo i klocki trw, drugi w kolejności to tarcze brembo i klocki ferrodo...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak na IC to wg mnie ceny są OK, ja stojąc przed takim samym wyborem i mając pewne doświadczenia i

> inne zasłyszane opinie wybrałem sachs

Ale cene bedzie wieksza niz za Valeo i to pewnie sporo oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawiązując do tego wątku potrzebuję pompę paliwa.

Pytanie tylko... jaką/skąd kupić.

Nie chciałbym wydać na nią 200zł.

Znalazłem taką => http://allegro.pl/item1004337643_fiat_punto_bravo_brava_lancia_pompa_paliwa_3_bar.html

ale forumowa szukajka powiedziała mi, że gościu z allegro o nicku nataliafs sprzedaje pompy, które wydają z siebie jakiś dziwny piskliwy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nawiązując do tego wątku potrzebuję pompę paliwa.

> Pytanie tylko... jaką/skąd kupić.

> Nie chciałbym wydać na nią 200zł.

> Znalazłem taką =ale forumowa szukajka powiedziała mi, że gościu z allegro o nicku nataliafs

> sprzedaje pompy, które wydają z siebie jakiś dziwny piskliwy dźwięk.

Ja zmienialem kiedys w PII na firmy WALBRO i bylo ok. Jakby nie bylo to kazda pompe bedzie slychac, tylko jedna mniej, druga wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

ja jakieś 2, może trzy lata temu kupiłem używkę od kolegi DARCYKA i do dziś śmiga - fakt , że od dłuższego czasu mam odcięcie pompy na gazie. za max 200pln to kupisz samą pompę bez obudowy chyba, a jak sam piszesz to masz kombinowany króciec na jej wyjściu o ile dobrze zrozumiałem więc oglądnij to dokładnie jak to jest zrobione czy czasem za kilka dni jak to poruszałeś nie będziesz tu szukał obudowy...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie widzisz argumentów do zmiany to nie zmieniaj marki,

Teraz mi trochę bierze olej, gdzieś wyczytałem, że stosując np valvoline maxlife jest z tym dużo lepiej. Nie wiem ile w tym prawdy, różnica w cenie jest znikoma (20zł), więc myślałem o zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mi trochę bierze olej, gdzieś wyczytałem, że stosując np valvoline maxlife jest z tym dużo

> lepiej. Nie wiem ile w tym prawdy, różnica w cenie jest znikoma (20zł), więc myślałem o

> zmianie.

Ogólnie z etykiety wyczytasz ,że Valvoline stosujemy powyżej 100.000 km.Miałem wlany ze dwa razy i nie widziałem różnicy między Shel-em.Nie widziałem różnicy ponieważ i na tym i natym nic nie brał od wymiany do wymiany.Mój przebieg ok 120 tyś icon_rolleyes.gifniewiem.gif czy rzeczywisty...Wymiana co 10 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Teraz mi trochę bierze olej, gdzieś wyczytałem, że stosując np valvoline maxlife jest z tym dużo

> lepiej. Nie wiem ile w tym prawdy, różnica w cenie jest znikoma (20zł), więc myślałem o

> zmianie.

Valvoline ML najlepszy olej jaki stosowałem w życiu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam sie do wymiany wymienionych w tytule elementów.

Chciałbym się od Was dowiedzieć jakiej firmy najlepiej kupić (naturalnie, aby był w rozsądnych cenach, ale też nie oszczędzać - przy bezpieczeństwie nie będę żydził się).

Słyszałem, że klocki i szczęki ferrodo mają tendencje do piszczenia mimo, że są nowe (miałem taki przypadek w seju tarcze mikoda+klocki ferrodo i piszczały).

Czytałem ten temat i inne na ten temat, ale nic nie pomogło w wyborze. Może coś doradzicie z własnego doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam już przejechane 110 tys km i od nowości nie wymieniałem przewodów. Teraz założyłem gaz i chyba

> czas na wymianę przewodów. Proszę o radę co i jak kupić, wybrać ?

> Pozdrawiam

Ja kupiłem Magnetti Marelli i sobie chwale smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam już przejechane 110 tys km i od nowości nie wymieniałem przewodów. Teraz założyłem gaz i chyba

> czas na wymianę przewodów. Proszę o radę co i jak kupić, wybrać ?

> Pozdrawiam

jeździj na org. tak długo jak nie będą sprawiały problemów, czyli się nie urwą, albo nie zaczną pękać. Pilnuj stanu świec i nie przejmuj się wiekiem, czy przebiegiem przewodów. Oryginały zawsze będą lepsze od każdego zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam już przejechane 110 tys km i od nowości nie wymieniałem przewodów. Teraz założyłem gaz i chyba

> czas na wymianę przewodów. Proszę o radę co i jak kupić, wybrać ?

> Pozdrawiam

wymieniałem pierwszy raz N\na oryginały(140pln), później na Magneti Marelli(70pln), a 2 miesiące temu zmieniłem na NGK(50pln).

Na oryginałach zrobione 60kkm, na MM 60kkm, na NGK 5kkm waytogo.gif

Wszystko na lpg w P2fl 1,2 8v waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Witam

> Jaki jest rozmiar opaski ściskającej gumę chroniącą przed zanieczyszczeniami półoś

cześć, te opaski są sprzedawane w pewnych zakresach średnicowych np. 68-74 mm, sama średnica przegubu wewnętrznego to 74mm ale trzeba jeszcze dołożyć coś na osłonę gumową, trzeba by wejść pod auto i dokładnie zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.