Skocz do zawartości

Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...


denus

Rekomendowane odpowiedzi

> nie jest 3 lata od daty produkcji?(bez otwierania pojemnika).

No to producenci tego nie podaja, ze po 3 latach "out". A czesto nawet nie ma daty produkcji, bo sie potrafi odkleic oslabiony.gif.

Chociaz cos mi swita, chyba kiedys na Seleni widzialem taki opis, ze wlasnie 3 lata hmm.gif. Jesli faktycznie tak bylo, to przynajmniej 4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to producenci tego nie podaja, ze po 3 latach "out". A czesto nawet nie ma daty produkcji, bo

> sie potrafi odkleic .

> Chociaz cos mi swita, chyba kiedys na Seleni widzialem taki opis, ze wlasnie 3 lata . Jesli

> faktycznie tak bylo, to przynajmniej 4 lata temu.

lub drukuja czarnym tuszem na czarnej bance. na szczescie przemial baniek jest spory. a sie bardzo nie przejmuje tym, gdyz jak wiadomo wymiana oleju co 3-4 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to producenci tego nie podaja, ze po 3 latach "out". A czesto nawet nie ma daty produkcji, bo

> sie potrafi odkleic .

> Chociaz cos mi swita, chyba kiedys na Seleni widzialem taki opis, ze wlasnie 3 lata . Jesli

> faktycznie tak bylo, to przynajmniej 4 lata temu.

na quakerach widać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przymierzam się do wymiany rozrządu jako że wycieki z pompy przyspieszyły moją decyzje to we wtorek będę musiał się wybrać na zakupy Mam tak i jeden sklep części dość tanie ale..... firmy dla mnie nie sa zbyt znane

I tu moje pytanie jakich firm kupić poszczególne elementy,

PASEK (Goetz, Contitech)

POMPA (??????????)

ROLKA (SKF ????)

A i co do pompy wody: czy ktos wie czy we wszystkich silnikach fire czyli 1.1 55 KM, 1.2 60 KM 1.2 75 KM Jest taka sama pompa wody ?? głownie pewnie chodzi o ilość zębów na kole bo rozmiar jest raczej ten sam Zastanawiam się ponieważ mam zamiar zajechać do serwisu i popytać się w jakiej cenie są poszczególne części moze będzie warto dołożyć parę PLN i mieć ORI I jestem ciekaw czy będzie różnica w cenie pompy to Punto II a Seicento Lub CC 1.1

EDIT: Doczytałem sieże byly jakieś róznice w Pompach wody między silnikami 1.1 i 1.2 w silniku 1.2 ilośc zebów 24 oraz średnica fi 62 mm (wirnik natomiast w silnikach 1.1 ilośc Z 20 średnica wirnika 57 mm Tylko tez nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi w jakich silnikach jest różnica oslabiony.gif czy mpi czy spi .........

EDIT 2: Zagłębiając sie w temat dochodze do kolejnych ciekawostek frown.gif otóż znalazłem dwa rodzaje paska rozrządu do punto II ....... 124 zeby szerokość 22 mm oraz 129 szerokość 15 mm czy ktoś mi powie jaki jest właściwy do Punto II 1.2 60 KM `02 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam gościnnie!

Z początkiem wiosny zaopatrzyłem moją serce.gif w Punto II ze światłami na soczewce, no i teraz gdy coraz szybciej robi się ciemno, bardziej odczuwalne jest marne oświetlenie drogi.

Pomijając aspekt legalności, myślę o wsadzeniu jakiegoś zestawu xenonów - i tu pytanie do osób które to zastosowały - czy faktycznie poprawia to oświetlenie drogi? JAk to się sprawuje? Jaką barwę światła wybrać, 4300K będzie ok?

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyczyscic reflektory, kiedys Sebademode robil cos takiego.

Zamiast wkladac chinskie zenony zainwestuj w dobre zarowki. Przynajmniej nie bedziesz oslepial innych, swiecil w niebo i nie stracisz DR. Gdybym byl policial.gif to kazdemu z dolozonymi zenonami zabieral bym dowod rejestracyjny. Coraz wiecej jezdzi takich "tjuningowcow" i odlepiaja, szczegolnie teraz, a jak spadnie snieg bedzie jeszcze gorzej angryfire.gif. W PII nie jest problemem samo zrodlo swiatla tylko brudne albo wypalone soczeki i odblaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie do punciaka mk2 bez FL , bez skanów z neta, tylko własne doświadczenia poproszę

ja sobie kupiłem osram light&day czy coś takiego, czyli 3x dłuższa żywotność. A zapłaciłem okazyjnie bo 20zł za 2 szt. (to był niby starszy model, bo był już nowszy z inną nazwą)

A dla lepszego światła kosztem długości eksploatacji to są nowe osramy Night breaker plus (dłuższa żywotność w stosunku do starych night breakerów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 lata na nowym aku to i tak dobrze. Mój Bosch zdechł w ciągu 14 miesięcy, Varta przeżyła jakieś 20

> miesięcy. Teraz mam Centrę plus od roku i wszystko ok mimo że auto stało 3 miesiące

> nieodpalane w zimie.

Z tych trzech na jaki postawić, ma byc do Punto II 1,2 16V bez klimy?

CENTRA PLUS 44Ah 400 A

BOSH SILVER S4 42 Ah 390 A

ZAP PLUS 43 Ah 340 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych trzech na jaki postawić, ma byc do Punto II 1,2 16V bez klimy?

> CENTRA PLUS 44Ah 400 A

> BOSH SILVER S4 42 Ah 390 A

> ZAP PLUS 43 Ah 340 A

Ja polecam Centrę Plus, a jak masz kasę to Futurę. Dwa tygodnie temu kupiłem Futurę do drugiego auta i jest ok. 47Ah 450A i gwarancja na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych trzech na jaki postawić, ma być do Punto II 1,2 16V bez klimy?

> CENTRA PLUS 44Ah 400 A

Ja na takim jeździłem 6 lat, potem miałem inne a teraz znów sobie taki nabyłem i od 4 lat spokój. Jeżdżę cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

Przymierzam się do zmiany oleju.

Poprzednio była selenia 5w40, a teraz jest "jakiś" castrol 5w40.

Zastanawiam się nad zmianą, tylko nie wiem na jaką firmę.

Ogólnie słyszałem, że polecają Shella, ale to w sumie o każdym oleju będą krążyć pozytywne i negatywne opinie.

Co możecie poradzić, bądź na czym Wy jeździcie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.

> Przymierzam się do zmiany oleju.

> Poprzednio była selenia 5w40, a teraz jest "jakiś" castrol 5w40.

> Zastanawiam się nad zmianą, tylko nie wiem na jaką firmę.

> Ogólnie słyszałem, że polecają Shella, ale to w sumie o każdym oleju będą krążyć pozytywne i

> negatywne opinie.

> Co możecie poradzić, bądź na czym Wy jeździcie??

> Pozdrawiam

Jeśli nic się z autem nie dzieje to nie zmieniaj tylko jeździj na tym co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TEXTAR , Ferodo czy EBC ? Czy jest coś jeszcze ciekawego ?

> BTW Tarcze Mikoda dadzą radę w GP ??

> klik

Właśnie zakładam do mojego GP

Mikoda - 88 zł /szt. (cena bez marży sklepowej)

+ klocki RoadHouse - 50 zł / szt.

zobaczymy co u mnie da taka mieszanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie zakładam do mojego GP

> Mikoda - 88 zł /szt. (cena bez marży sklepowej)

> + klocki RoadHouse - 50 zł / szt.

> zobaczymy co u mnie da taka mieszanka

Masz dostęp do dobrych cen Mikody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam ale w jednej ze znanych sieci z częściami na tracze do Grande trzeba duzo czekać... Ostatnio

> szwagier zamówił 4 ostatnie sztuki i nie wiedomo kiedy kolejna dostawa.

rozumiem , czyli najlepiej uderzać do ich sklepu internetowego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklepmoto.pl/szuk.php?kat=108&c=1

FDB1467 sa to premiery bardzo pozytywne opinie, sam takie mam smile.gif sklep polecam, kupowalem tam brembo i ferodo cena ok smile.gif

> Jaki model firmy Ferodo konkretnie pasuje do GP 1.9 MJ ?

> Czy ma ktoś dobry sklep , żeby zamówić ? U mnie niestety nie zamawiają takich firm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich potrzebuje kupic altka do p2 sporting z tego co sie dowiedziałem pasuja od innych modeli fiata np od wersji 1.2 8v który nie ukrywam cenowo jest tańszy ale chciałbym potwierdzić czy to prawda Dzwoniłem do aso to myslalem ze padne chciceli 800 zl a do wersji 8v chyba cos kolo 320 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich potrzebuje kupic altka do p2 sporting z tego co sie dowiedziałem pasuja od innych

> modeli fiata np od wersji 1.2 8v który nie ukrywam cenowo jest tańszy ale chciałbym

> potwierdzić czy to prawda Dzwoniłem do aso to myslalem ze padne chciceli 800 zl a do wersji 8v

> chyba cos kolo 320 zl

Ten za 320 to zamiennik czy oryginal?? Klima jest w tym PII Sporting??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://sklepmoto.pl/szuk.php?kat=108&c=1

> FDB1467 sa to premiery bardzo pozytywne opinie, sam takie mam sklep polecam, kupowalem tam brembo

> i ferodo cena ok

> > Czy ma ktoś dobry sklep , żeby zamówić ? U mnie niestety nie zamawiają takich firm ...

dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Złamała mi się antena (a raczej sama główka).

Jaką antenę (główka+bat) do radia polecacie do Punto mk1.

Zależy mi na dobrym odbiorze radia (nie chcę, żeby zaczęło szumieć w trasie co kawałek).

Kupić uniwersalną do fiata:

http://allegro.pl/antena-samochodowa-dachowa-fiat-alfa-romeo-lancia-i1348088744.html ?

A może taką ze wzmacniaczem http://allegro.pl/antena-dachowa-pod-katem-uniwersal-wzmacniacz-i1351186038.html

ale ona ma dość krótką śrubę, nie wiem czy będzie pasowała. Poza tym wzmacniacz polepszy odbiór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy tam antena jest przykrecona srubka i nakretka pod lamka czy w glowce anteny jest srobka, a w

> dachu zostaje z gwintem druga czesc anteny??

W główce anteny jest śruba, a pod lampką przykręca się nakrętkę.

Tak jak w tej antenie: http://allegro.pl/antena-samochodowa-dachowa-fiat-alfa-romeo-lancia-i1348088744.html

Obecnie miałem zrobionego małego moda. Stara główka (oryginalna) miała możliwość regulacji (góra-dół). Była to idiotyczne rozwiązanie, bo ciągle w miejscu styku anteny z blaszką połączenie nie było takie jak być powinno. wykombinowałem mały patent - przylutowałem króciutki kabelek od tej blaszki do anteny. Dodatkowo bat anteny zmieniłem na dłuższy. Po tych manewrach radio grało jak należy.

Nie chcę, aby nowa antena była taka szajsowata jak oryginał (regulacja jest zbędna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Małe pytanko. Jakie polecacie zamienniki części zawieszenia nadające się do założenia. Możecie też pisać jakie odradzacie

Chciałbym się poprostu dowiedzieć co można kupować i jest polecane a od czego się trzymać z daleka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Małe pytanko. Jakie polecacie zamienniki części zawieszenia nadające się do założenia. Możecie też

> pisać jakie odradzacie

> Chciałbym się poprostu dowiedzieć co można kupować i jest polecane a od czego się trzymać z daleka.

> Pozdrawiam

Z tanich najlepszy to birth czy jakos tak ale nie polatasz na tym długo. Lepiej zainwestować w ricambi originali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.