Skocz do zawartości

Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...


denus

Rekomendowane odpowiedzi

patrzyłes tutaj:

sznurek .

ewentualnie jak we wszystkich modelach polecic mozna paski contitech, rolki rueville (evr) pompe wody . ewentualnie jesli zlecasz montaz warsztatowi to wygodniej i bezpieczniej jest aby warsztat sam dostarczyl czesci.

chyba tyllko do silnika diesla w fiacie lepsze paski to bodajze dayco - jakies niby mozniejsze sa (podobniez ida na pierwszy montaz w dieslach fiata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ewentualnie jak we wszystkich modelach polecic mozna paski contitech, rolki rueville (evr) pompe

> wody .

Czyli ten zestaw będzie lepszy?

> ewentualnie jesli zlecasz montaz warsztatowi to wygodniej i bezpieczniej jest aby

> warsztat sam dostarczyl czesci.

Tego wolę uniknąć, bo nigdy nie ma pewności co tam warsztat kupił i założył.

> chyba tyllko do silnika diesla w fiacie lepsze paski to bodajze dayco - jakies niby mozniejsze sa

> (podobniez ida na pierwszy montaz w dieslach fiata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

> Nie. Sachs 3000 951 303

Nie wiem już co robić bo w sklepie mi powiedzieli że te dwa sprzęgła są identyczne tyle ze wystepuja pod roznymi numerami confused.gif

A dokładnie w IC powiedzieli ze producent zmienił numer produktu i dlatego wystepuja podwójnie (jeden został wycofany)

Nie wiem czy zaryzykować czy lepiej wziąść Valeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ktoś się orientuje po numerze produktu

> Sprzęgło kpl SACHS 3000 852 001

> Pacjent : PII 1.2 16v 2002r

Wg tec doca sprzęgło :

- sachs 3000 852 001 (zastąpione 3000 951 339 , 3000 951 303)

- luk 619 3004 00 (zastąpiony 619 3033 00)

- valeo 821458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Witam!

> Będę wymieniał olej w skrzyni i chciałbym się dowiedzieć czy można wlać 75/90 czy koniecznie musi

> być 75/80(zalecany)?

> Jakie firmy polecacie?

fiat, jak zapewne wiesz, zaleca TUTELA ZC 75 SYNTH czyli 75w80.

W obecnych katalogach zalecany jest TUTELA CAR TECHNYX który ma lepkość 75w85.

Skrzynie fiata są dość wrażliwe i generalnie najlepiej pracują jeżeli się z olejami nie kombinuje, czyli generalnie lej ZC75 i nie kombinuj.

Jeżeli bardzo chcesz to osobiście testowałem Orlenowski 75w90 i nic niepokojącego się nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fiat, jak zapewne wiesz, zaleca TUTELA ZC 75 SYNTH czyli 75w80.

> W obecnych katalogach zalecany jest TUTELA CAR TECHNYX który ma lepkość 75w85.

> Skrzynie fiata są dość wrażliwe i generalnie najlepiej pracują jeżeli się z olejami nie kombinuje,

> czyli generalnie lej ZC75 i nie kombinuj.

> Jeżeli bardzo chcesz to osobiście testowałem Orlenowski 75w90 i nic niepokojącego się nie działo

Podziękował 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pomóżcie koledzy. Hamulce kompleksowo chcę zrobić i zaczynam kompletować części. Co i jakiej firmy do punciaka 1.2 8V 60KM:

- tarcze

- klocki

- bębny

- szczęki

- linka ręcznego

Wdzięczna będę za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/tarcze-brembo-klocki-ferodo-fiat-seicento-punto-i2408509017.html <-- tarcze brembo , klocki ferodo (niekiedy daję się też klocki FDB925 zamiast FDB749 - wygląd ten sam , różnią się chyba tylko brakiem przewodu)

Bęben ABE C6F003ABE ~60zł/szt

Okładziny ABE (wozik z abs) C0F019ABE ~90zł/kpl

Linka ręcznego trw ~60zł/szt

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Wg numeru katalogowego beda pasowac

No dobra ale sprawdzając po numerze oryginału powinienem mieć 50701550 lub 50701477 lub 50701556. A ten co podałem w linku jest jakby dla wersji przed liftingiem. Z kolei dla wersji przed liftingiem są dwie grupy, amortyzatory zwykle i nowe, dla FL'a są tylko tak jakby numery tych nowych. Wiem wiem czepiam się bo zamienniki są takie same dla II i II FL, ale czy tak naprawdę są jakieś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zamieszczone przez Ciebie sa do wersji przed FL.

Przypuszczam, ze moga byc roznice pomiedzy samymi wersjami zarowno PII jak i PII FL, ze np: 1.2 16V ma inne niz Sportnig z takim silnikiem. Wydaje mi sie w tym przypadku nawet optycznie bylo widac roznice.

Natomiast przy 1.2 8V przed FL i po lifcie raczej nie bedzie roznicy, bo przeciez zamiennie dla obu modeli jest uzywany numer 50711334.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te zamieszczone przez Ciebie sa do wersji przed FL.

> Przypuszczam, ze moga byc roznice pomiedzy samymi wersjami zarowno PII jak i PII FL, ze np: 1.2 16V

> ma inne niz Sportnig z takim silnikiem. Wydaje mi sie w tym przypadku nawet optycznie bylo

> widac roznice.

> Natomiast przy 1.2 8V przed FL i po lifcie raczej nie bedzie roznicy, bo przeciez zamiennie dla obu

> modeli jest uzywany numer 50711334.

Ok, dzięki bardzo za odpowiedź. 20.GIF

Jak myślisz warto wziąć te amorki za taką cenę? Czy jakiś zamiennik może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, dzięki bardzo za odpowiedź.

> Jak myślisz warto wziąć te amorki za taką cenę? Czy jakiś zamiennik może?

Mysle ze tak, w ASO chyba ponad 300zl/szt tongue.gif. A zamiennik bedzie w podobnej cenie, co ten oryginal z aukcji.

Kiedys w PII zalozylem Monroe, byly twardsze do seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ASO, czy w jakimś innym miejscu jest to dostępne? Jaki orientacyjny koszt?

Szczeki okolo 280zl, sa rozne odmiany, zaleznie od wersji samochodu lub mocy silnika.

Cen bebnow nie znam.

Sprawdz stan linek recznego, jesli beda zacierac, ciezko chodzic albo pancerze sa pouszkadzana, to takze je wymien i najlepiej na oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie świece ,kable WN, olej, i rozrząd polecicie do tego silnika?Jesli to ma znaczenie autko ma

> przejechane 140 tyś

Olej 10W40, świece NGK lub Denso, przewody NGK lub oryginały. Kilka stron wcześniej jest to opisane dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jaki alternator polecacie? Warto ładować śię w Chinszczyne czy wydac 200 PLn wiecej na BOSCHa?

> A moze tak jak w przypadku rozrusznika do .1.2 można zastosować jakiś lepszy z Grande Punto?

Zalezy ile kosztuje ta chinszczyzna. Jesli polowe ceny Bosch'a to mozna zaryzykowac. Czesto te chinskie nie maja takiej mocy jak oryginal, ale jesli nie masz podokladanych dodatkowych pozeraczy pradu, to chinszczyzna powinna dac rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> ktory lepszy

> 1 - W713/16 h=100mm

> 2 - W610/3 h=90mm (mniejszy obwod uszczelki)

Ale do czego ma być ten filtr? Do kosiarki? Warto by napisać, co nie?

W610 jak i inne starsze są trudno dostępne bo Mann uprościł produkcję wycofując filtry dla wąskiego grona odbiorców zastępując nowymi, bardziej uniwersalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam

chce zmienić w swoim sprzęcie (punto II 1.2 8V) przewody zapłonowe oraz świece, tylko mam pytanie dotyczace przewodów, czy moge zanabyc i załozyć przewody od Punto I/Palio z silnika 1.2 8V bo cenowo jest spora różnica:

KLIK w porównaniu do tego KLIK2

I jeszcze co do świec mam zamiar założyć DENSO K16PR-U dobry wybór da rade przy LPG zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Ok, że Tutela to wiem. ok.gif

Moje pytanie jest inne.

- Tutela ZC 75 Synth (75W-80 API GL 5)

- Tutela Car Technyx (75W-85 API GL 4 PLUS)

I jakie są różnice między tymi olejami?

Bo kupiłem (tzn taki zamówili) ZC 75 a tu otwieram instrukcję obsługi i jak byk Car Technyx (czyli 75W-85)

Iść do sklepu wymieniać? Skrzynia się rozleci czy zrobię z siebie durnia w sklepie że się takiej pierdoły czepiam? zlosnik.gif

Bo jak sie jeszcze naczytałem że jak skrzynia "chce" GL4 to nie może dostać GL5. To rozumiem, ale czym jest GL4 PLUS? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, że Tutela to wiem.

> Moje pytanie jest inne.

> - Tutela ZC 75 Synth (75W-80 API GL 5)

> - Tutela Car Technyx (75W-85 API GL 4 PLUS)

> I jakie są różnice między tymi olejami?

> Bo kupiłem (tzn taki zamówili) ZC 75 a tu otwieram instrukcję obsługi i jak byk Car Technyx (czyli

> 75W-85)

> Iść do sklepu wymieniać? Skrzynia się rozleci czy zrobię z siebie durnia w sklepie że się takiej

> pierdoły czepiam?

> Bo jak sie jeszcze naczytałem że jak skrzynia "chce" GL4 to nie może dostać GL5. To rozumiem, ale

> czym jest GL4 PLUS?

jak się c514 w punto mk1 od Synth'a nie rozlatywało to czemu ma się rozlecieć w grande? wink.gif

Ale różnią się trochę właściwościami - zerknij na flpoland, tam masz karty charakterystyki obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się c514 w punto mk1 od Synth'a nie rozlatywało to czemu ma się rozlecieć w grande?

> Ale różnią się trochę właściwościami - zerknij na flpoland, tam masz karty charakterystyki obu.

Przeglądnąłem. Zauważyłem tylko, że w 100 stopniach jeśli chodzi o lepkość różnią się jedną jednostką cSt mierzoną metodą ASTM D 445...

...cokolwiek to znaczy hehe.gif

Zaleję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
  • 10 miesięcy później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.