Skocz do zawartości

Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...


denus

Rekomendowane odpowiedzi

> Potrzebuje wymienic sondę lambda umieszczoną za katalizatorem.Może byc jakaś uniwersalna?

wg katalogów uniwersalna nie podejdzie chociaż kolega golobek zakładał i działało

Jest jakaś różnica między tą umieszczoną przed i za katalizatorem?

jeżeli chodzi o rodzaj to nie ma różnicy. Obie sondy są identyczne. Ja założyłem oryginał kupiony w IC za 270 PLN. TU masz manual co i jak oraz nr katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cześć, te opaski są sprzedawane w pewnych zakresach średnicowych np. 68-74 mm, sama średnica

> przegubu wewnętrznego to 74mm ale trzeba jeszcze dołożyć coś na osłonę gumową, trzeba by wejść

> pod auto i dokładnie zmierzyć

Tak, ale nie bardzo mam jak dostać to zmierzyć, a chciałem przy okazji kolejnej wymiany UPG założyć nową opaskę. Kupię więc coś ok 82mm.

Takie pytanko przy okazji... - da się gdzieś kupić zabezpieczenie nasuwane na wtyk, aby kable nie zsunęły się z wtrysku (mpi). Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o tę część z foto? szroty, samoróbka, ewentualnie mogę ci wysłać ten ze zdjęcia

Tak, dokładnie o to chodzi. Pokombinuję jeszcze - może uda się gdzieś to znaleźć. Jak nic nie znajdę, ani nie wymodzę, to zgłoszę się do Ciebie grinser006.gif

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich wątkach (także z poprzednich edycji) nie znalazłem konkretnych informacji na temat świec, które można zamontować do Grande.

Przydałoby się dokładne zestawienie typów świec poszczególnych producentów, dla poszczególnych typów silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We wszystkich wątkach (także z poprzednich edycji) nie znalazłem konkretnych informacji na temat

> świec, które można zamontować do Grande.

> Przydałoby się dokładne zestawienie typów świec poszczególnych producentów, dla poszczególnych

> typów silników.

Wszystkie silniki benzynowe maja takie same swiecie, wg instrukcji obslugi to: NGK ZKR7A-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We wszystkich wątkach (także z poprzednich edycji) nie znalazłem konkretnych informacji na temat

> świec, które można zamontować do Grande.

> Przydałoby się dokładne zestawienie typów świec poszczególnych producentów, dla poszczególnych

> typów silników.

ale po co robić takie zestawienie?

W książce obsługi, w katalogach netowych są podane dokładne symbole do konkretnych modeli.

W FAQ, do którego zapewne nie zaglądałeś, masz linki do katalogów NGK i Denso, wystarczy poświęcić 5min i wszystko wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpowiedzcie coś, bo chciałbym je jutro kupić - mam unieruchomione auto (nie ładuje).

Jak będę naprawiał altka, to muszę od razu wymienić łożyska, bo obecne są już padnięte.

Znalazłem, że powinny być to 6003 i 6203.

Oba z oznaczeniem CC.

Prawda to, czy podane rozmiary są nieprawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wie ktoś może czy donice do montażu akumulatora w PII z silinikiem 1.4 16V są takie same jak w 1.2 16V? Muszę wymienić aku, a jak miałem poprzednie Punto (PII 1.2 16V) to kiedyś kupiłem Centrę Futura i wtedy nie weszła. W katalogu Centry w ogóle nie ma modelu 1.4 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wie ktoś może czy donice do montażu akumulatora w PII z silinikiem 1.4 16V są takie same jak w 1.2

> 16V? Muszę wymienić aku, a jak miałem poprzednie Punto (PII 1.2 16V) to kiedyś kupiłem Centrę

> Futura i wtedy nie weszła. W katalogu Centry w ogóle nie ma modelu 1.4 16V.

Kup donicę od HGT wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup donicę od HGT

Od diesla kolego, od diesla zlosnik.gif. Tak na prawde sa tylko 2 rozmiary donic i zeby bylo smieszniej to ta wieksza jest chyba tansza grinser006.gif. Kiedys kosztowala 33,16zl, ile teraz to nie wiem, bo EPERek zdechl.

To jest jej numer katalogowy: 51742190. Po wiecej info w tej sprawie zapraszam do FAQ, jest tam wszystko dokladnie opisane ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to moja żona właśnie wykończyła aku w Peugeocie 306, więc czeka mnie zakup 2 sztuk sick.gif Na dodatek we francuzie motor to diesel 1.9TD, więc aku będzie dużo droższy niż mój. Swój wymieniam, ponieważ poprzedni właściciel twierdził że ostatniej zimy bywało już różnie z odpalaniem, więc wolę nie ryzykować, szczególnie że aku jest chyba oryginalny (Magneti Marelli) więc ma już 6 lat.

A co myślicie o aku marki FIAMM? Na necie same opinie że wytrzymuje bardzo długo.

Edit: A może w ogóle nie warto ładować aku większego niż 44Ah do samochodu z małym silnikiem benzynowym? I tak gdybym kupił taki aku firmy FIAMM, to mam prąd rozruchowy 390A zamiast dotychczasowych 250A. Uważacie że 44Ah to za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Jakiej marki kupić szczęki hamulcowe ma tył do punto mk1?

Obecne, to kompletny szajs - samoregulator tak świetnie działa, że trzeba bęben zdjąć i przycisnąć hamulec, żeby przeskoczył o jeden ząbek. Trochę znudziło mi się rozbieranie tego co 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jakiej marki kupić szczęki hamulcowe ma tył do punto mk1?

> Obecne, to kompletny szajs - samoregulator tak świetnie działa, że trzeba bęben zdjąć i przycisnąć

> hamulec, żeby przeskoczył o jeden ząbek. Trochę znudziło mi się rozbieranie tego co 2

> miesiące.

Jeśli chodzi o szczęki hamulcowe, to polecam ATE. Miałem różne przeboje z tylnymi hamulcami, łącznie z okładziną która odkleiła się od szczęki. Dopiero ATE działa jak należy. Tanie nie były, ale IMHO są jak najbardziej warte swojej ceny.

Tak na marginesie, ATE polecam też tarcze i klocki hamulcowe. Klocki będę zmieniał za tydzień-dwa. Wytrzymały prawie 60 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, ale mówisz o mk II?

> Tam samoregulator jest zupełnie inny niż w mk I. Zależy mi, żeby wreszcie ręczny działał bez mojej

> interwencji co jakiś czas.

Ja mówię tylko że z moich doświadczeń wynika że produkty ATE są wysokiej jakości ok.gif Oczywiście że nie można zakładać części z MK1 do Mk2 czy na odwrót. Nie o to mi chodzi. Pytałeś jakie szczęki są polecane - ja proponuje kupić ATE bo u mnie, wersja do mojego auta, działa wyśmienicie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na allegro i większość jest do punto 1, do mk2 jest mało. Do tego te z mk1 czasami wyglądają jak te co mam zamontowane w mk2 i już sam nie wiem co kupić.

Jaki rozmiar szczęk tam jest bo sprzedawcy często o to pytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrzę na allegro i większość jest do punto 1, do mk2 jest mało. Do tego te z mk1 czasami wyglądają

> jak te co mam zamontowane w mk2 i już sam nie wiem co kupić.

> Jaki rozmiar szczęk tam jest bo sprzedawcy często o to pytają.

Sprawdz najpierw jakie masz dokladnie szczeki hamulcowe, bo sa dwa rodzaje, nawet jak nie masz ABS.

Ja kiedys zalozylem chyba od mkI, z tego co pamietam to brakowalo w nich jednego otworu i musialem go dorobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie Castrol Magnatec, ale słyszałem złe opinie o tym oleju

Ja tez slyszalem takie opinie. Jak chcesz dobry olej, to moze Motul cfaniaczek.gif.

A tak na powaznie, to poczytaj opinie o Shelu. Co do Mobil'a, to jakos stracilem do niego zaufanie od kiedy jest rozlewany w Polsce, w tym samym miejscu co np: Lotos spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skończy się na tym że nie będę wiedział co zalać

Ja w PII lalem to co zalecala fabryka i gdy sprzedawalem auto, to na liczniku bylo 200kkm. Ja nim zrobilem 100km i nawet nie zdejmowalem pokrywy od zaworow i rzadko kiedy dolewalem olej pomiedzy wymianami.

Teraz w GP tez zalana jest Selenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w PII lalem to co zalecala fabryka i gdy sprzedawalem auto, to na liczniku bylo 200kkm. Ja nim

> zrobilem 100km i nawet nie zdejmowalem pokrywy od zaworow i rzadko kiedy dolewalem olej

> pomiedzy wymianami.

> Teraz w GP tez zalana jest Selenia.

To może przejdę na ten olej. Nie mam pod ręką instrukcji od autka, wiesz może jaką zalać do JTD i ~220tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może przejdę na ten olej. Nie mam pod ręką instrukcji od autka, wiesz może jaką zalać do JTD i

> ~220tyś km.

Co do Seleni opinie sa podzielone, ja nie zmieniam na inne, bo wychodze z zalozenia, ze lepsze jest wrogiem dobrego. Wazne aby czesto zmieniac olej, a tym bardziej w dieslu. W GP producent zaleca co 30kkm, a ja zmieniam co 10kkm. Selenia jest olejem ciezkim do dostania (minus) i nie tanim, ale i chyba go nie podrabiaja (plus).

Jak juz jezdzisz na tym Castrolu, to go zostaw. Wazne aby mial parametry zalecane przez producenta i czesto go w terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na powaznie, to poczytaj opinie o Shelu. Co do Mobil'a, to jakos stracilem do niego zaufanie

> od kiedy jest rozlewany w Polsce, w tym samym miejscu co np: Lotos

Jako ze mialem w rodzinie kogos "z wewnatrz" z RGSA, moge Ci tylko powiedziec, ze tak bylo zawsze 275123014-zielony.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako ze mialem w rodzinie kogos "z wewnatrz" z RGSA, moge Ci tylko powiedziec, ze tak bylo zawsze .

To dlaczego jakis czas temu zmienily sie opakowania Mobil'a, a np Mobil 1 ma teraz inny kolor, byl zloty, jest brazowy.

Z opini roznych fachowcow slyszalem, ze generalnie stracil na jakosci i jest przereklamowany. Na tym starym Mobil'u 1 kolega CC1.1 zrobil 300kkm bez ruszania glowicy silnika itd (silnik nie palil oleju), watpie abys tyle zrobil na obecnym oleju tej firmy oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pod ręką instrukcji od autka, wiesz może jaką zalać do JTD i

> ~220tyś km.

Producent fabrycznie zalewal Selenia WR 5W40.

Tak jest w obstrukcji: Olej silnikowy na bazie syntetycznej klasy SAE 5W-40.

Przewyzsza wymagania specyfikacji ACEA B4, API CF

i FIAT 9.55535-M2. Selenia WR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlaczego jakis czas temu zmienily sie opakowania Mobil'a, a np Mobil 1 ma teraz inny kolor, byl

> zloty, jest brazowy.

Nie wnikam w szczegoly ani w ideologie koncowych odbiorcow, ja tylko mowie ze od zamierzchlego socjalizmu RGSA miala umowy na brandowanie towarow z roznymi koncernami - do jednakowych beczek lano olej z jednego i tego samego nalewaka, a potem pan przykladal matryce do beczki i walkiem umoczonym w farbie odbijal logo Shell, Castrol, Total, PetroCanada itd... icon_rolleyes.gif

Moj prywatny glos w sprawie: silnik i jego uzytkowanie na przestrzeni wielu lat to zbyt zlozony proces, aby jego stopien i tempo zuzycia przypisywac tylko olejowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wnikam w szczegoly ani w ideologie koncowych odbiorcow, ja tylko mowie ze od zamierzchlego

> socjalizmu RGSA miala umowy na brandowanie towarow z roznymi koncernami - do jednakowych

> beczek lano olej z jednego i tego samego nalewaka, a potem pan przykladal matryce do beczki i

> walkiem umoczonym w farbie odbijal logo Shell, Castrol, Total, PetroCanada itd...

podobnie było z OelBrack i QuakerState na rynki europejskie, jednak QS po spadku jakości OB wycofał umowę i zbudował swoją sieć w europie.

> Moj prywatny glos w sprawie: silnik i jego uzytkowanie na przestrzeni wielu lat to zbyt zlozony

> proces, aby jego stopien i tempo zuzycia przypisywac tylko olejowi.

ale jednak ma dość znaczny wpływ jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prosze o pomoc w wyborze sprzegła do HGT. W sumie to mam dylemat czy wybrać Valeo czy AP. Na valeo jeżdziłem do tej pory jakieś 110tyś przelatało, tarcza dalej jest ok ale łozysko zaczyna mocno wyć więc chcę wymienić i zastanawiam się czy nie zdecydować się na AP które jest trochę tańsze (jakieś 100zł). W sumie nie chodzi mi bardzo o tą cenę tylko o jakość, wiem że fabryczne sprzęgło w moim HGT też było firmy AP i zastanawiam się czy nie będzie ono porównywalnej jakości do tego fabrycznego bo szcerze mówiąc to do tego valeo na początku musiałem się mocno przyzwyczić, brało u smaej góry i na początku mnie to wkurzało, z biegiem czasu się przyzwyczaiłem i było juz ok.

Z tąd moje pytanie, może ktoś ma w swoim HGT sprzęgło firmy AP i jest w stanie podzielić się swoimi wrażeniami z użytkowania? A może ktoś poleci coś innego?? Np sachsa które jest trochę droższe ale może warto dołożyć,

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wile razu było wyjaśniane na AK, że jest spore prawdopodobieństwo iż produkty koncernów na rynek AfterMarket są zazwyczaj innej jakości niż OE. Że niby linia produkcyjna taka sama, ale kontrola jakości już inna, albo np. tańsze (w sensie uniwersalne) materiały do produkcji użyte (okładziny tarcz wycinane z tego samego kawałka dla x-aplikacji różnych producentów).

Wracając do AP - moj mechanik nie mógł wyjść z podziwu dla zestawu AP zamontowanego jako OE w posiadanej niegdyś alfie - 180 tysięcy przebiegu a okładziny na kolejne 100 kkm, łozysko sprawne, jedynie docisk miał już listki słoneczka wyłamane. Samochód jeżdzony ostro, często po mieście.

Ja bym zaryzykował AP, tym bardziej jeśli jest tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.