Skocz do zawartości

Jaki olej, amorki, świece i inne materiały eksploatacyjne...


denus

Rekomendowane odpowiedzi

> a czemu nie? ja mam centre z 2003r i ani razu nie protestowała

> sprawdź ZAP, albo zwykłe, tanie z allegro dają radę lepiej niż może się wydawać

Może dlatego że od niedawna słychać głosy że Centra poleciała z jakością no.gif Ja sam mam Centrę i bardzo sobie chwalę - ale podobno jest z czasów przed dramatycznym spadkiem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu nie? ja mam centre z 2003r i ani razu nie protestowała

> sprawdź ZAP, albo zwykłe, tanie z allegro dają radę lepiej niż może się wydawać

kupilem centre w 2007r i w tamtym roku mialem powazne problemy, musialem ladowac i jakos udalo mi sie dotrwac do wiosny, a i w pierwszym roku uzytkowania nie spisywal sie rewelacyjnie.. moze jakis pechowy egzemplarz mi sie trafil..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem centre w 2007r i w tamtym roku mialem powazne problemy, musialem ladowac i jakos udalo mi

> sie dotrwac do wiosny, a i w pierwszym roku uzytkowania nie spisywal sie rewelacyjnie.. moze

> jakis pechowy egzemplarz mi sie trafil..

2 lata na nowym aku to i tak dobrze. Mój Bosch zdechł w ciągu 14 miesięcy, Varta przeżyła jakieś 20 miesięcy. Teraz mam Centrę plus od roku i wszystko ok mimo że auto stało 3 miesiące nieodpalane w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie sa fabrycznie montowane?? Niestety w ePERze nie ma podane. Numer ich to 55200817, a cena

> okolo 100zl/szt.

> Wyjmowales je, jak wygladaja, nie sa zasyfione??

mechanior na wiosnę wyjmował i wyglądały ok , ale teraz może padła jakaś ... nie wiem co seryjnie siedzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mechanior na wiosnę wyjmował i wyglądały ok , ale teraz może padła jakaś ... nie wiem co seryjnie

> siedzi ...

Gdyby ktoras Ci padla, to migala by Ci kontorlka od swiec.

U mnie tez sa takie problemy z odpalaniem, dlatego czekam z jakies 8 sek z wlaczonym zaplonem zanim uruchomie silnik i jest ok wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 90% Bosch

> Ja kupowałem Denso, coś 30 zł/szt., kierowałem się tym, że w puncie na gazie bezproblemowo

> zjeździłem 2 komplety świeczek Denso.

Tez myslalem, czy Lukaszowi nie zaproponowac swieczek tej firmy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 90% Bosch

> Ja kupowałem Denso, coś 30 zł/szt., kierowałem się tym, że w puncie na gazie bezproblemowo

> zjeździłem 2 komplety świeczek Denso.

no to w pn robię zakupy ok.gif thx 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby ktoras Ci padla, to migala by Ci kontorlka od swiec.

no i miga grinser006.gif było git po zmianie centralki , ale znowu miga , wiec dla świętego spokoju wymieniam świece bo nie mogę sobie pozwolić żeby klekot w zimę nie zagadał wink.gif

> U mnie tez sa takie problemy z odpalaniem, dlatego czekam z jakies 8 sek z wlaczonym zaplonem zanim

> uruchomie silnik i jest ok

można i tak ,ale w poprzednią zimę nie było takich problemów i dążę żeby to naprawić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W przyszłym tygodniu muszę wymienić olej w kropku i

w związku z tym mam do Was pytanie.

Obecnie mam Mobila 5w50 ale zastanawiam się czy nie

robię źle silnikowi lejąc ten olej zamiast 5w40 zgodnie z instrukcją?

Ewentualnie czym można zalać 1.4 8V? Zależy mi aby to był

olej full syntetyk, a nie na bazie syntetycznej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> W przyszłym tygodniu muszę wymienić olej w kropku i

> w związku z tym mam do Was pytanie.

> Obecnie mam Mobila 5w50 ale zastanawiam się czy nie

> robię źle silnikowi lejąc ten olej zamiast 5w40 zgodnie z instrukcją?

> Ewentualnie czym można zalać 1.4 8V? Zależy mi aby to był

> olej full syntetyk, a nie na bazie syntetycznej.

> Pozdrawiam

Nie ubywalo Ci oleju w cieple dni?? 5w50 robi sie jak woda podczas upalow. Zalej taki zgodny z instrukcja, bedziesz spal spokojniej, marki oleju nie musisz zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ubywalo Ci oleju w cieple dni?? 5w50 robi sie jak woda podczas upalow. Zalej taki zgodny z

> instrukcja, bedziesz spal spokojniej, marki oleju nie musisz zmieniac.

Dzieki za odpowiedz.

Oleju nie ubywało. Z tego co sie orientuję, to cyfra 50

oznacza lepkość w wyskokich temperaturach i im wyższa

tym olej mniej traci swoje właściwości w wysokich

tempetaturach, czyli jest po prostu gęstszy i stad moje

pytanie odnosnie tego oleju smile.gif

Już zdecydowałem że, tym razem wleję 5w40, a co do

marki to pewnie zdecyduję w warsztacie zlosnik.gif

Najbliższy wyboru jest Castrol edge 5w40.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbliższy wyboru jest Castrol edge 5w40.

> Pozdrawiam

Poszukaj i poczytaj opinie na temat olejow tej firmy, na roznych forach jest napisane, ze zostawiaja syf w silniku. Podobno tylko te najdrozsze odmiany sa ok spineyes.gifniewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszukaj i poczytaj opinie na temat olejow tej firmy, na roznych forach jest napisane, ze

> zostawiaja syf w silniku. Podobno tylko te najdrozsze odmiany sa ok

Ja swojego JTDka uzytkuje na Castrolu.

Oleju od wymiany do wymiany nie ubywa.

Czarny robi się szybko - ale to urok diesela.

Filtr wymieniam regularnie, jakoś nie widzę na nim dramatu...

Zaś na forach piszą różne rzeczy, niekoniecznie z doświadczenia, najczęściej z teorii zasłyszanej gdzieś tam w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego JTDka uzytkuje na Castrolu.

> Oleju od wymiany do wymiany nie ubywa.

> Czarny robi się szybko - ale to urok diesela.

> Filtr wymieniam regularnie, jakoś nie widzę na nim dramatu...

> Zaś na forach piszą różne rzeczy, niekoniecznie z doświadczenia, najczęściej z teorii zasłyszanej

> gdzieś tam w polu.

Cala prawda wyjdzie na jaw, jak kiedys zdejmiesz pokrywe zaworow i zobaczysz maslo olejowe hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cala prawda wyjdzie na jaw, jak kiedys zdejmiesz pokrywe zaworow i zobaczysz maslo olejowe

Clio2 172 od kilku lat lata u mnie na Magnatecu, po zdjęciu głowicy przy niecałych 180tys.km jakoś żadnego masła nie znalazłem. Powiem więcej, było mniej syfu niż po zdjęciu pokrywy zaworów w punciaku MPI zalewanym od trzech lat półsyntetykiem Mobil 1. Jest tak jak napisał mazi, ktoś coś gdzieś usłyszał i powtarza tworząc prawdy i mity. Sprawdźcie sobie sami na zdrowych silnikach, wymieniajcie olej zgodnie z zaleceniami producenta i wyciągnijcie wnioski ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalej teraz np: Mobilem i zobacz czy czasem o wiele wczesniej nie zrobi sie czarny. Jesli tak, to Castrol zostawia syf w silniku.

Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego coraz wiecej warsztatow przerzuca sie z roznych innych markowych olejow na Castrola. Rezygnuja z mobila, shela itd. Podrazylem temat i powodem decyzji jest cena oslabiony.gif. Tylko ciekawe jak z jakoscia takiego oleju, skoro jest tanszy od konkurencji.

A do samochodu najlepiej lac to co zaleca producent. Dobrym przykladem sa skrzynie biegow Fiata, ktore o dziwo sprawiaja najmniej problemow jak sa zalane olejem Tutela smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry a mianowicie chce do swojego kropka dolozyc kilka dodatkowych wskaznikow stąd moje pytanie bo chce kupic podstawkę

i chce miec pewnosc ze bedzie p&p a sprzedawca sam nie jest pewien

co do gwintu sick.gif

Edit:

juz sie dowiedzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punto II 1.2 16V, rocznik 2002.

Konieczna jest wymiana wahaczy. Czytałem w poprzednich edycjach tego wątku, że albo oryginały, albo Delphi, albo TRW. Czy ktoś ma może doświadczenia z jakimiś tańszymi wahaczami? Chciałbym coś o wyważonym stosunku ceny do jakości.

A jeśli nie da się ekonomicznie, to co brać, jednoznacznie - Delphi czy TRW? Czy coś innego może?

Nie mogę znaleźć na Allegro gum stabilizatora, a też bym je wymienił, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Gdzie szukać? W zwykłych sklepach? Czy ktoś wie może? Może ktoś wie ile kosztują w ASO? Byłbym wdzięczny za pomoc w moich dylematach.

Dodam że sprawa jest niestety pilna.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punto II 1.2 16V, rocznik 2002.

> Konieczna jest wymiana wahaczy. Czytałem w poprzednich edycjach tego wątku, że albo oryginały, albo

> Delphi, albo TRW. Czy ktoś ma może doświadczenia z jakimiś tańszymi wahaczami? Chciałbym coś o

> wyważonym stosunku ceny do jakości.

> A jeśli nie da się ekonomicznie, to co brać, jednoznacznie - Delphi czy TRW? Czy coś innego może?

Takich najtanszych nie polecam. Kiedys kupilem chyba po 90zl/szt i padly mi w nich sworznie po 15kkm.

> Nie mogę znaleźć na Allegro gum stabilizatora, a też bym je wymienił, zarówno zewnętrzne jak i

> wewnętrzne. Gdzie szukać? W zwykłych sklepach? Czy ktoś wie może? Może ktoś wie ile kosztują w

> ASO? Byłbym wdzięczny za pomoc w moich dylematach.

> Dodam że sprawa jest niestety pilna.

W ASO zewnetrzne to koszt chyba 60-70zl za 2 szt, wewnetrzne nie wystepuja, ale podobno pasuja od mkI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takich najtanszych nie polecam. Kiedys kupilem chyba po 90zl/szt i padly mi w nich sworznie po

> 15kkm.

> W ASO zewnetrzne to koszt chyba 60-70zl za 2 szt, wewnetrzne nie wystepuja, ale podobno pasuja od

> mkI

Ktoś tam w której edycji pisał o FAST...

To jakie w końcu założyłeś i ile Ci wytrzymały?

Co do gum stabilizatora, to wewnętrznych się w takim razie nie wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś tam w której edycji pisał o FAST...

> To jakie w końcu założyłeś i ile Ci wytrzymały?

Wlasnie nie pamietam jakie wtedy kupilem oslabiony.gif. Pozniej mialem Birth i z tymi nie bylo problemow.

> Co do gum stabilizatora, to wewnętrznych się w takim razie nie wymienia?

Wewnetrzne wystepuja razem ze stabilizatorem. O koszt jego sie nie pytaj, bo Ci szczeka opadnie rotfl.gif. Wewnetrzne wytrzymuja sporo dluzej niz zewnetrzne. Jak sprzedawalem pII, to mial 200kkm nalotu i tych gum nie ruszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie nie pamietam jakie wtedy kupilem . Pozniej mialem Birth i z tymi nie bylo problemow.

> Wewnetrzne wystepuja razem ze stabilizatorem. O koszt jego sie nie pytaj, bo Ci szczeka opadnie .

> Wewnetrzne wytrzymuja sporo dluzej niz zewnetrzne. Jak sprzedawalem pII, to mial 200kkm nalotu

> i tych gum nie ruszalem.

A zewnętrzne ruszałeś? Birthy widziałem, ale też jakies tanie były... Ale warto w nie zainwestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zewnętrzne ruszałeś? Birthy widziałem, ale też jakies tanie były... Ale warto w nie zainwestować?

Zewnetrzne zmienialem chyba po 150kkm. Zalozylem je, zrobilem na nich okolo 30kkm i sprzedalem samochod. Kupel kupil, zrobil juz ze 20kkm i jak na razie sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jescze sa wahacze SWAG (febi ....)- ale one cena nie odbiegaja od Ricambri/TRW/Delphi. gum

> wewnetrznych nie trzeba zewnetrzne tak - tylko ricambri.

Poczytałem jeszcze w necie o tych Birthach i mimo że wierzę Denusowi trochę się zawahałem. Chyba jednak kupię coś lepszego. W takim razie, co kupić, konkretnie? Febi? O taki właśnie? Czy oryginały z ASO? Bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź, lub wskazanie, czy między tymi droższymi jest w ogóle jakaś różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wewnętrzne gumy stabilizatora są do kupienia w zwykłym motoryzacyjnym. Zewnętrzne "motylki" są

> takie same jak w SC i PI.

Cos mi sie wydaje, ze nie sa takie same hmm.gif. Jesli SC ma takie same jak CC, to na 100% w PII sa inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytałem jeszcze w necie o tych Birthach i mimo że wierzę Denusowi trochę się zawahałem. Chyba

> jednak kupię coś lepszego. W takim razie, co kupić, konkretnie? Febi? O taki właśnie? Czy

> oryginały z ASO? Bardzo proszę o jednoznaczną odpowiedź, lub wskazanie, czy między tymi

> droższymi jest w ogóle jakaś różnica.

Ja nie mialem powodow do marudzenia na nie i jakos nigdy mi nie przyszlo do glowy szukac w necie opini na ich temat. Niestety z czesciami robi sie ruletka, nawet oryginalne moga szybko sie posypac oslabiony.gif. Jesli zdecydujesz sie na zakupu Ricambi/TRW to tanie one nie beda oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos mi sie wydaje, ze nie sa takie same . Jesli SC ma takie same jak CC, to na 100% w PII sa inne.

Nie wiem jakie ma CC ale SC MPI ma takie jak PII bo niedawno zakładałem nowe "motylki" i takie właśnie kupiłem. PI ma takie same bo porównywałem w drugim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie ma CC ale SC MPI ma takie jak PII bo niedawno zakładałem nowe "motylki" i takie

> właśnie kupiłem. PI ma takie same bo porównywałem w drugim aucie.

CC ma symetrycznego ksztaltu, a PII juz nie. Tzn otwor w gumie nie jest w osi czesci metalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie, bez skanów z neta, tylko własne doświadczenia poproszę

5515.jpg

takie.. z oszoloma po 30zl niby tjun-xenon ale zarowka jest baaaardzo delikatnie zabarwiona na niebiesko, ( sa wersje mocno niebieskie - i je widac przy wylaczonym swietle ze jakies niebieskie kikuty w kloszu sick.gif ). Mocne biale swiatlo, dlugowieczne , tanie. Dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie.. z oszoloma po 30zl niby tjun-xenon ale zarowka jest baaaardzo delikatnie zabarwiona na

> niebiesko, ( sa wersje mocno niebieskie - i je widac przy wylaczonym swietle ze jakies

> niebieskie kikuty w kloszu ). Mocne biale swiatlo, dlugowieczne , tanie. Dla mnie ok.

zamówiłem sobie teraz osram'y silverstar zobaczymy co to warte, wg testów obejrzanych w necie jedna z ciekawszych propozycji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.