Skocz do zawartości

Witojcie


halny

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do Konwoju miłośników wagi ciężkiej zlosnik.gif

Czyli ciężarówy, autobusy, pługi, dźwigi samochodowe, ciągniki wszelakie. Kącik ma na razie charakter techniczno-towarzyski z naciskiem na słowo towarzyski w rozumieniu "motoryzacyjnotowazryski". Mamy się poznać skoro się na drodze spotykamy a tak na prawdę wiele o sobie nie wiemy.

Dowcipnisiom w białych autach z kratką przypominam że w tym ujęciu ich auta to nie ciężarówki wink.gif Wiemy z resztą o co chodzi. Słuchać modów i można jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapraszamy do Konwoju miłośników wagi ciężkiej

> Czyli ciężarówy, autobusy, pługi, dźwigi samochodowe, ciągniki

> wszelakie. Kącik ma na razie charakter techniczno-towarzyski z

> naciskiem na słowo towarzyski w rozumieniu

> "motoryzacyjnotowazryski". Mamy się poznać skoro się na drodze

> spotykamy a tak na prawdę wiele o sobie nie wiemy.

> Dowcipnisiom w białych autach z kratką przypominam że w tym ujęciu

> ich auta to nie ciężarówki Wiemy z resztą o co chodzi. Słuchać

> modów i można jechać.

no to HEYA palacz.gifdrive.gif

ok7550-511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No sypialnie to masz niezłą...

> (A i klub w podpisie niczego sobie...Ściśnięty Zwieracz Club... )

Hehe, nawet nie mam prawka C, a jedyną "wagą ciężką", jaką udało mi się prowadzić to C360 i MB 814. Oczywiście poza drogą publiczną zlosnik.gif

No ale hobby jest - fotka z Master Truck 2008 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz prawko na C i cały osprzęt do niego nie jest już tak tani i łatwy jak kiedyś icon_rolleyes.gif, no ale za to w ostatnich latach namnożyło sie kierowców bo był popyt...Może państwo chciało ukrucic ten napływ i zrobiło podgórke... hmm.gif(takie moje przemyślenia to..) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak to sie sprawowało?

Całkiem przyjemnie się prowadził, wrażenia jak z 'większej' osobówki. Robiłem średnio 200-300km codziennie, agregat nad głową i brak podsufitki trochę przeszkadzały, w środku jak to w amerykańcach kanapa od drzwi do drzwi, w sumie całkiem wygodne rozwiązanie. Dźwięk 8,2 v8 w dieselu niezapomniany vibra.gif Max. mieściło się 4t na lodówkę, różnica w przyśpieszaniu pusty/pełny znikoma zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, zawsze coś innego, niż pospolite Many, czy Merce...

> A jak w Stanach rozwiązany jest czas pracy kierowcy?

na osi kiedys był o tym odcinek. nie mają tarczek tylko karty kierowcy na których zapisują czas jazdy. i pamietam ze przepisy były duzo mniej restrykcyjne niz w EU wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na osi kiedys był o tym odcinek. nie mają tarczek tylko karty

> kierowcy na których zapisują czas jazdy. i pamietam ze przepisy

> były duzo mniej restrykcyjne niz w EU

No u nas tachografy cyfrowe z kartą kierowcy to na razie rzadko spotykane (bynajmniej z mojej strony) skromny.gifNa starym taborze człowiek sie buja... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No u nas tachografy cyfrowe z kartą kierowcy to na razie rzadko

> spotykane (bynajmniej z mojej strony) Na starym taborze człowiek

> sie buja...

znaczy mi chodziło ze oni mają karty papierowe na ktorych sami zapisują czas jazdy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm, zawsze coś innego, niż pospolite Many, czy Merce...

> A jak w Stanach rozwiązany jest czas pracy kierowcy?

Powiem szczerze, że nie wiem. Dostarczałem towar do sklepów w promieniu max. ~80km od bazy, sporadycznie dalsze wyprawy po towar. Jedyne co musiałem zrobić to rozszerzone badania lekarskie, ale jeździłem na polskim prawku (międzynarodowym oczywiście). Poza tym, że się człowiek trochę nadźwigał to robota super ok.gif Chętnie bym wrócił na hamerykańskie drogi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.