Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

marcin19JTD

silnik 700

Recommended Posts

witam z sąsiedniego kącika oraz pozdrawiam wszystkich miłośników FIATów.

od jakiegoś 2 miesięcy w domu mam CC z silnikiem 700, po 3 tygodniach spokojnej i bezproblemowej jazdy płyn chłodniczy zniknał z układu chłodzenia, a po uzupełnieiniu do odpowiedniego stanu pojawił sie w nim olej. mechanik twierdzi ze to coś z blokiem i lepiej kupic 2 silnik, kupiłem, dzisiaj okazało się że też ma wade,a za każdą wymiane silnika wola 400 zl sick.gif

moje pytanie jest takie

1.czy to faktycznie moze być blok?

2.czy blok z fiata 126 bis bedzie pasował do tego CC?

3.czy ktoś z szanownej userii cento ma możliwość załatwienia/sprzedania sprawnego silnika CC700 lub sam sprawny blok(jak w rozsądnej cenie to moze być nowy)?

4.czy ktoś zna dobrego fachowca od CC itp. w okolicach Świdnicy Wałbrzycha ew. Wrocławia?

po prostu padło Ci kolego UPG. Czasami na giełdzie pojawia się ogłoszenie, że ktoś chce sprzedać takowy silnik

jak masz auto od 2 miesiecy a problemów nie było przez pierwsze 3 tygodnie i nie walnołeś w blok (krawężnikiem) to on sam z siebie raczej nie pęka.

Jak jeszcze jeździł to wydobywał sie jakiś dym z tłumika ?.

Sprawdz uszczelke pod głowicą

ZMIEŃ MECHANIKA.

> Jak jeszcze jeździł to wydobywał sie jakiś dym z tłumika ?.

tylko na ssaniu biały po wyłączeniu ssania zanikał a jaki ma to związek wspomne ze gaźnik ASIAN

> tylko na ssaniu biały po wyłączeniu ssania zanikał a jaki ma to związek wspomne ze gaźnik ASIAN

Związek ma taki ,że dym oznacza wydmuchaną uszczelke pod głowicą.Sprawdz jak poprzednik pisał UPG zanim zaczniesz kupować 3-ci silnik.jeżeli to uszczelka to roboty mniej, silnika nie trzeba sciągać a co najważniejsze to mniej kasy wydasz na naprawe.Wyciągnij bagnet oleju i zobacz czy poziom oleju jest sporo większy co oznacza że płyn z chłodnicy tam sie gromadzi.

poziom oleju jest sporo większy co oznacza że płyn z chłodnicy tam sie gromadzi.

oleju troche ubywa nie ma wiekszego staniu, a pod korkiem wlewu oleju jeest spora ilość "masła" w zbiurniku wyrównawczym też na bagnecie też sa śladowe ilości. jezdąć cienkim musze dolewac na kazde 60 km 15 L wody

> po prostu padło Ci kolego UPG. Czasami na giełdzie pojawia się ogłoszenie, że ktoś chce sprzedać

> takowy silnik

a co to jest UPG?

UPG - uszczelka pod głowicą

odstaw go na noc ,podłóż paier pod silnik,a rano zlokalizuj z kąd kapie.jeżeli nie zbiera sie woda w misce olejowej to najprawdopodobniej uszczelka jest ok.

blok bedzie raczej ten sam kiedys porownywalem ze swoja 700stka z ciekawosci i wygladalo ze to samo

tak jak koledzy napisali na 99% to UPG, zapytaj na towarzyskim o ile sam ktos sie nie zgłosi z Twoich okolic i może coś podumacie, w zeszłym roku z Saperem zmienialiśmy UPG w agencie i tak naprawdę nie ma z tym dużo roboty, trzeba tylko mieć odrobine wiedzy i miejsca, my zdjmowaliśmy to na parkingu bez kanału, bo czapka wychodzi przecież bokiem przez koło od strony kierowcy, najlepiej mieć klucz dynamometryczny i wiedze jak sie nim poslugiwać wink.gif i jakiś warsztat gdzie splanujecie glowice, bo ta którą my zdejmowalismy była nieźle popitolona i dokręcona tak na słowo honoru, a co do tego mechanika co u niego robiłeś to jakiś melepeta chyba, tez kiedyś do takiego malusza oddałem i naprawiając niby jedna rzecz psuł czy wymienial na starą inną żeby do niego wrócic za jakiś czas, kiedy sie zorientowałem pan dostał klapsa i od tamtej pory robię sam albo z kimś z cementowni waytogo.gif bo to jedyne pewne mechaniory pub2.gif

gdybym był pewin ze blok z BISA pasuje do CC to nie było byproblemu oddał bym do innego mechaniora z nowym blokiem i auto mialoby prawie nowe serce. co do UPG jest taki myk ze koles od ktorego kupilem CC mówił ze uszczelke wymieniał. jest możliwość ze poszłe drugi raz w przeciagu na 6 miesiecy a nawet krucej?i skąd ten olej w zbiorniczku wyrównawczym?

silnik z BISa jest taki sam, bo to ta sama pojemność i tez leżący silnik, co do UPG to mogła pierdyknąć po 6miechach a nawet szybciej jezeli była źle założona albo niesplanowana główka , a olej łączy sie z płynem chlodniczym w miejscu nieszczelności uszczelki, ewentualnie pękła głowica na co bym bardziej stawial niz na blok silnika, mam ndzieje że dasz radę wink.gif

> bede walczyl

nie poddawaj się, ja 2 tygodnie temu wymieniłem z Prozaqiem belkę, zbiornik paliwa i przewód hamulcowy, a w zeszłym tygodniu padło sprzęgło i znowu pod górkę oslabiony.gif, ale ta miłość wymaga wyrzeczeń wink.gif

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.