Skocz do zawartości

silnik 700


marcin19JTD

Rekomendowane odpowiedzi

witam z sąsiedniego kącika oraz pozdrawiam wszystkich miłośników FIATów.

od jakiegoś 2 miesięcy w domu mam CC z silnikiem 700, po 3 tygodniach spokojnej i bezproblemowej jazdy płyn chłodniczy zniknał z układu chłodzenia, a po uzupełnieiniu do odpowiedniego stanu pojawił sie w nim olej. mechanik twierdzi ze to coś z blokiem i lepiej kupic 2 silnik, kupiłem, dzisiaj okazało się że też ma wade,a za każdą wymiane silnika wola 400 zl sick.gif

moje pytanie jest takie

1.czy to faktycznie moze być blok?

2.czy blok z fiata 126 bis bedzie pasował do tego CC?

3.czy ktoś z szanownej userii cento ma możliwość załatwienia/sprzedania sprawnego silnika CC700 lub sam sprawny blok(jak w rozsądnej cenie to moze być nowy)?

4.czy ktoś zna dobrego fachowca od CC itp. w okolicach Świdnicy Wałbrzycha ew. Wrocławia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz auto od 2 miesiecy a problemów nie było przez pierwsze 3 tygodnie i nie walnołeś w blok (krawężnikiem) to on sam z siebie raczej nie pęka.

Jak jeszcze jeździł to wydobywał sie jakiś dym z tłumika ?.

Sprawdz uszczelke pod głowicą

ZMIEŃ MECHANIKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko na ssaniu biały po wyłączeniu ssania zanikał a jaki ma to związek wspomne ze gaźnik ASIAN

Związek ma taki ,że dym oznacza wydmuchaną uszczelke pod głowicą.Sprawdz jak poprzednik pisał UPG zanim zaczniesz kupować 3-ci silnik.jeżeli to uszczelka to roboty mniej, silnika nie trzeba sciągać a co najważniejsze to mniej kasy wydasz na naprawe.Wyciągnij bagnet oleju i zobacz czy poziom oleju jest sporo większy co oznacza że płyn z chłodnicy tam sie gromadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju jest sporo większy co oznacza że płyn z chłodnicy tam sie gromadzi.

oleju troche ubywa nie ma wiekszego staniu, a pod korkiem wlewu oleju jeest spora ilość "masła" w zbiurniku wyrównawczym też na bagnecie też sa śladowe ilości. jezdąć cienkim musze dolewac na kazde 60 km 15 L wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy napisali na 99% to UPG, zapytaj na towarzyskim o ile sam ktos sie nie zgłosi z Twoich okolic i może coś podumacie, w zeszłym roku z Saperem zmienialiśmy UPG w agencie i tak naprawdę nie ma z tym dużo roboty, trzeba tylko mieć odrobine wiedzy i miejsca, my zdjmowaliśmy to na parkingu bez kanału, bo czapka wychodzi przecież bokiem przez koło od strony kierowcy, najlepiej mieć klucz dynamometryczny i wiedze jak sie nim poslugiwać wink.gif i jakiś warsztat gdzie splanujecie glowice, bo ta którą my zdejmowalismy była nieźle popitolona i dokręcona tak na słowo honoru, a co do tego mechanika co u niego robiłeś to jakiś melepeta chyba, tez kiedyś do takiego malusza oddałem i naprawiając niby jedna rzecz psuł czy wymienial na starą inną żeby do niego wrócic za jakiś czas, kiedy sie zorientowałem pan dostał klapsa i od tamtej pory robię sam albo z kimś z cementowni waytogo.gif bo to jedyne pewne mechaniory pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym był pewin ze blok z BISA pasuje do CC to nie było byproblemu oddał bym do innego mechaniora z nowym blokiem i auto mialoby prawie nowe serce. co do UPG jest taki myk ze koles od ktorego kupilem CC mówił ze uszczelke wymieniał. jest możliwość ze poszłe drugi raz w przeciagu na 6 miesiecy a nawet krucej?i skąd ten olej w zbiorniczku wyrównawczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik z BISa jest taki sam, bo to ta sama pojemność i tez leżący silnik, co do UPG to mogła pierdyknąć po 6miechach a nawet szybciej jezeli była źle założona albo niesplanowana główka , a olej łączy sie z płynem chlodniczym w miejscu nieszczelności uszczelki, ewentualnie pękła głowica na co bym bardziej stawial niz na blok silnika, mam ndzieje że dasz radę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bede walczyl

nie poddawaj się, ja 2 tygodnie temu wymieniłem z Prozaqiem belkę, zbiornik paliwa i przewód hamulcowy, a w zeszłym tygodniu padło sprzęgło i znowu pod górkę oslabiony.gif, ale ta miłość wymaga wyrzeczeń wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.