Skocz do zawartości

.:: Problem z wolnymi obrotami ::.


krzysiek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem silnik nie ma równych obrotów, na gazie jest troche lepiej ale także nie rewelacyjnie. Wymieniłem kable WN, swiece. Zamieniałem już krokowca i map sensor ale to nie to. Cewki WN także są ok. Byłem na badaniu komputererowym ale diagnoza była taka "trudno jednoznacznie określić co jest z tym silnikiem ja bym tak zostawił przecież działa". Proszę o porady co może być nie tak bo już sam nie wiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam następujący problem silnik nie ma równych obrotów, na gazie jest

> troche lepiej ale także nie rewelacyjnie. Wymieniłem kable WN,

> swiece. Zamieniałem już krokowca i map sensor ale to nie to.

> Cewki WN także są ok. Byłem na badaniu komputererowym ale

> diagnoza była taka "trudno jednoznacznie określić co jest z tym

> silnikiem ja bym tak zostawił przecież działa". Proszę o porady

> co może być nie tak bo już sam nie wiem. Pozdrawiam.

a dostales wydruk? jest tam ()chyba na pierwszej stronie) cos takiego jak obecny blad pamieci eeprom? moze byc padnieta centralka wtrysku. w niektorych centralkach da sie wymienic ten uklad a w niektorych nie (nie da sie w tych starszych rocznikach 97-98 bodajze)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam miałem bardzo podobny problem ze swoją Sieną nierówna praca na wolnych obrotach wymieniłem swiece przewody cewki i nic nie mogli nic znalesc nawet w serwisie fiata. I problem był do momentu gdy pękł pasek rozrządu, okazało sie ze to problem z paskiem i z czujniekiem ustawienia wału. dzis autko pojechało do mechanika ciekawe ile ten remont bedzie mnie kosztował frown.gif crazy: a moze ktos robiłe remont w 1,6 16v???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam miałem bardzo podobny problem ze swoją Sieną nierówna praca na

> wolnych obrotach wymieniłem swiece przewody cewki i nic nie

> mogli nic znalesc nawet w serwisie fiata. I problem był do

> momentu gdy pękł pasek rozrządu, okazało sie ze to problem z

> paskiem i z czujniekiem ustawienia wału. dzis autko pojechało do

> mechanika ciekawe ile ten remont bedzie mnie kosztował

> crazy: a moze ktos robiłe remont w 1,6 16v???

Od 2,5tys. w serwisie lub warsztacie (jakoś zgodni byli co do ceny wyjściowej) jeżeli poszedł pasek. Ja robiłem sam - koszt części ok. 800 ale poszły tylko dwa zawory i nie uszkowdziły prowadnicy, rozrząd kpl., dwa popychacze które wymieniłem na wszelki wypadek w tych kosztach są też płyn chłodniczy, pasek alternatora i pompy wspomagania + uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.