Skocz do zawartości

[E36] 2,5TDS klimatronik nie załącza klimy


Rockybor

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto z niedziałającą klimą, niestety po serwisie klimy (szczelność + nabicie ) nie załączyła się sprężarka - coś z elektryką. Wcześniej sprawdzałem na krótko wentylator oraz sprzęgiełko i chodziło.

Wyjąłem przekaźnik klimy i zwarłem na krótko efekt - KLIMA DZIAŁA

Więc jest problem ponieważ wychodzi na to, że klimatronik nie daje sygnału na przekaźnik.

Rozmawiałem ze fachowcami od BMW (tzn serwis+ sklep) to w całym swoim życiu spotkali się właśnie z walniętym klimatronikiem (czy chodzi o ten panel w środku?). Pytanie dlaczego wszystko inne funkcjonuje (temp.,nawiewy itp).

Pomierzyłem woltomierzem i faktycznie, czy mam włączoną śnieżynkę czy nie to napięcia się nie zmieniają więc przekaźnik nie wie, że ma się załączyć.

Oto moje pomiary wartości napięcia

przekaznikklimykopia.jpg

rysprzekaznikakopia.jpg

1 + masa = 12V

2 + masa = 12V

3 + masa = 12V

2+4(-) = 12V

Jeżeli na 4 wyślemy 12V to załącza się klima.

Na jakie nożyki powinien iść sygnał od klimatronika, który spowoduje włączenie 12V na 4 (87) odnóżkę? Obstawiam 1 (85) ale nie jestem pewien.

Czy może ktoś pomierzyć napięcia jakie są u niego bez śnieżynki i z śnieżynką - Dzięki wielkie

jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na oryg komp DIS

- niedziałający czujnik temperatury silnika (ten co idzie do kompa)

- stacja diag. DIS nie potrafiła odczytać czy klimatronik ma włączone nawiewy (góra, środek, dół) nie reagowała na zmianę i włączenia ustawień klimatronika

szefo obsługujący DIS twierdził abym zaczął od czujnika temp. (może wpływa na klime , może nie) , później podmienić panel klimatronika - z tym się trochę nie zgadzam pomimo, że DIS nie potrafił stwierdzić czy funkcje klimatronika są włączone to ja nie niego złego słowa nie mogę powiedzieć, wszystkie jego funkcje działają oprócz "śnieżynki".

Co do czujnika

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?...hg=11&fg=15

6 - to czujnik od temp. klimy

10 - double temperature switch - podwójny czujnik temp.

teraz pytanie który idzie do kompa i który mi siadł? smile.gif może dla świętego spokoju wymienię oby dwa. Rozumiem, że one są pod temp. cieczy i będę musiał trochę zlać płynu chłodzącego czy mierzą temp. oleju?

Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.