Skocz do zawartości

[SC] Jak ożywić przełączniki na konsoli +kontrolki licznika?


Rapid136

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje ożywić 2 przyciski na konsoli środkowej:/

Chciałbym aby działało to tak jak np. od ogrzewania tylnej szyby.

Kupno listwy z 5 włącznikami jest ciężkie, a może jakoś można dołożyć z 2 listwy te dwa włączniki?

Jak uruchomić do tego jakieś kontrolki na liczniku (MPi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to żeby funkcyjne były te 2 skrajne przyciski na konsoli żrodkowej to TYLKO kupić taką z takim już przyciskami.... ponieważ te 2 "przyciski" to tylko zaślepki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co mi wiadomo to żeby funkcyjne były te 2 skrajne przyciski na konsoli żrodkowej to TYLKO

> kupić taką z takim już przyciskami.... ponieważ te 2 "przyciski" to tylko zaślepki !

No dokładnie, ale być może z odrobiną zdolności manualnych można jakoś wmontować tam dwa przyciski i nałożyć / wkleić na nie te okrągłe zaślepki, żeby wyglądało jak oryginał:P Sam planuję się tym pobawić. Ale dopiero na wakacje 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dokładnie, ale być może z odrobiną zdolności manualnych można jakoś wmontować tam dwa przyciski

> i nałożyć / wkleić na nie te okrągłe zaślepki, żeby wyglądało jak oryginał:P Sam planuję się

> tym pobawić. Ale dopiero na wakacje

Tak chce zrobić ze wsadzę z innej listwy dwa przełączniki i innej listwy, ale myślałem że już ktoś to robił i cos podpowie :/

a co do kontrolki, chce jakomś uruchomic, aby mnie informowała o włączeniu np. halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje ożywić 2 przyciski na konsoli środkowej:/

> Chciałbym aby działało to tak jak np. od ogrzewania tylnej szyby.

> Kupno listwy z 5 włącznikami jest ciężkie, a może jakoś można dołożyć z 2 listwy te dwa włączniki?

> Jak uruchomić do tego jakieś kontrolki na liczniku (MPi)

jak masz jakąś stara rozwalona listwę to z niej wylutujesz i przełożysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu masz jeden dodatkowy halogenow: [LiNK]

> tu masz z klima, ale nie wiem czy jest od halogenow: [LiNK]

> da sie kupic taki co ma wszystko i imo szkoda czasu i dlubania na druciarstwo, jak mozna kupic

> serie...

a skąd wiesz że ten drugi jest z klimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo widze diode/zaroweczke na prawym przycisku.

jeżeli mówisz o tym na środku przycisku to nie jest to oryginalna dioda, tylko jakas samoróba - oryginalnie diody sa we wnękach tych i z tej pozycji ich nie widac - a ta dioda to jakieś druciarstwo własne biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz jakąś stara rozwalona listwę to z niej wylutujesz i przełożysz

no własnie, bo potrzebuje zrobić włącznik halogenów i wyłącznik napinaczy pasów, więc zostaje tylko dłubanie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie, bo potrzebuje zrobić włącznik halogenów i wyłącznik napinaczy pasów, więc zostaje tylko

> dłubanie:/

najtaniej: miałęś wcześniej link do listwy z haluxami przednimi - kupić ją i ze swojej starej listwy przełożyć 1 przycisk w wolne miejsce

acha: jezeli wybierzesz tę opcje zwróć uwagę jakie masz w starej listwie przyciski od ogrzewania szyby tylnej i od haluxa tył: tzn: czy włącznik stały czy chwilowy: stały "zaskakuje" i trzyma stan ponownie jak odpalisz auto, a chwilowy dodatkowo ma moduł, który załącza/wyłącza dany obwód po kazdym chwilowym naciśnięciu przycisku - są stosowane różne kombinacje w listwach: ja u siebie miałem 3 listwy i w kazdej było ianczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to warto dłubać... i męczyć się z lutownicą we wlutowywanie przycisku w płytkę ?! Jeśli się ma 2 zbędne listwy tych przycisków to można experymentować i siębawić... ale jak ma się kupić drugie przyciski żeby zrobić jedne..... to lepiej kupić....

http://allegro.pl/item1057103389_panel_sterowania_z_klimatyzacja_fiat_seicento.html

tylko w tym zastanawiam się czemu nie ma piktogramu światła przeciwmgłowego tylnego ?! ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy to warto dłubać... i męczyć się z lutownicą we wlutowywanie przycisku w płytkę ?! Jeśli się ma

> 2 zbędne listwy tych przycisków to można experymentować i siębawić... ale jak ma się kupić

> drugie przyciski żeby zrobić jedne..... to lepiej kupić....

> http://allegro.pl/item1057103389_panel_sterowania_z_klimatyzacja_fiat_seicento.html

> tylko w tym zastanawiam się czemu nie ma piktogramu światła przeciwmgłowego tylnego ?! ?!

niestety nie ma tylnych "haluxów" i nie wiem czy włacznik klimy podejdzie pod pasy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.