Skocz do zawartości

[montaż klimatyzacji do sieny 1.2]


daktarin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym doposażyć moją sienkę w klimatyzację (1.2 8V rocznik '99). Czy jest to możliwe? Szukam na allegro kompletnych zestawów ale do sien jak na razie nie ma. Czy można zamontować klimę z sieny 1.6 na 1.2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Chciałbym doposażyć moją sienkę w klimatyzację (1.2 8V rocznik '99). Czy jest to możliwe? Szukam na

> allegro kompletnych zestawów ale do sien jak na razie nie ma. Czy można zamontować klimę z

> sieny 1.6 na 1.2??

ja montowałem do 1,2.

Co chcesz wiedzieć ?

koszt ~1500zł przy samodzielnym montażu.

Czas około 6dni.

Jeżeli nie masz garażu z kanałem, to sobie na wstępie daruj wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sienolot - Ty twierdzisz, że da się, a kolega wcześniej że nie... No więc jak to jest...

Nie zakładałbym tej klimy sam tylko u mechanika. A autka nie chciałbym sprzedawać, gdyż co prawda może jest i stare, ale wiem co było w nim robione i w jakim jest stanie. Więc nie chciałbym się z nim jeszcze rozstawać.

sienolot - jakich właściwie przeróbek wymaga adaptacja klimatyzacji ze sieny 1.6 na 1.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sienolot - jakich właściwie przeróbek wymaga adaptacja klimatyzacji ze sieny 1.6 na 1.2?

O tej kombinacji zapomnij.

Musisz mieć oryginalny zestaw od Sieny lub Palio do 1,2 8v

Jeżeli miałby robić to mechanik, to weźmie, nie mniej niż 1000zł. Razem bedzie Cię to kosztowało ~2700zł.

IMO bez sensu, bo to zbyt drogo wychodzi.

PS

-Sam zrobiłem rezystor wentylatora chłodnicy ~100zł

- sam zrobiłem wiązkę elektryczną ~300zł

- pierdoły typu wtyczki, przekaźniki etc ~100zł

Jak bedzie ci robił to mechanik, to za wszystko bedziesz musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tej kombinacji zapomnij.

> Musisz mieć oryginalny zestaw od Sieny lub Palio do 1,2 8v

Sienolot, na allegro znalazłem aukcje w której koleś sprzedaje komplet części klimatyzacji do Fiata Bravo 1.6 16v. Twierdzi, że przy niewielkich przeróbkach taki zestaw nada się do sieny 1.2. Cytuje:

"Tak będzie pasowało przeróbek? Hmm dużo by nie trzeba było podłącza najpierw sprężarkę, chłodnice Klimy (nakłada na zwykła chłodnice) ciągnie przewody do środka auta, po drodze montowany jest czujnik koło zderzaka Na dole. No i w środku montowana dmuchawa łatwy dostęp od spodu pod schowkiem. Wymontowuje stara montuje tą. Teraz tylko włącznik Klimy trzeba założyć najlepiej w panelu (ładnie wygląda). Ciągniesz kable do sprężarki (żeby ją uruchomić) Czyli plus i minus. Najlepiej gdzieś w połowie zastosować bezpiecznik. Podłączasz i możesz cieszyć się klimatyzacją w swojej sienie 1.2 wink.gif

Klima dokładnie jest od Fiata Bravo 1.6 16v ale to nie ma znaczenia Fiat produkował klimatyzacje prawie na jedna linie. Pozdrawiam"

Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sienolot, na allegro znalazłem aukcje w której koleś sprzedaje komplet części klimatyzacji do Fiata

> Bravo 1.6 16v. Twierdzi, że przy niewielkich przeróbkach taki zestaw nada się do sieny 1.2.

to niech sobie w dupę wsadzi te przeróbki. Wciska "kit" ot co.

> Cytuje:

> "Tak będzie pasowało przeróbek? Hmm dużo by nie trzeba było podłącza najpierw sprężarkę, chłodnice

> Klimy (nakłada na zwykła chłodnice) ciągnie przewody do środka auta, po drodze montowany jest

> czujnik koło zderzaka Na dole. No i w środku montowana dmuchawa łatwy dostęp od spodu pod

> schowkiem. Wymontowuje stara montuje tą. Teraz tylko włącznik Klimy trzeba założyć najlepiej w

> panelu (ładnie wygląda). Ciągniesz kable do sprężarki (żeby ją uruchomić) Czyli plus i minus.

> Najlepiej gdzieś w połowie zastosować bezpiecznik. Podłączasz i możesz cieszyć się

> klimatyzacją w swojej sienie 1.2

> Klima dokładnie jest od Fiata Bravo 1.6 16v ale to nie ma znaczenia Fiat produkował klimatyzacje

> prawie na jedna linie. Pozdrawiam"

> Co Ty na to?

Bzdura

Wyszczególnię Ci rzeczy które potrzebujesz:

(jeżeli o czymś zapomnę proszę o dodanie)

ceny orientacyjne z przesyłką (ale dosyć aktualne z allegro)

- nagrzewnica z klimą ~230zł

- mocowanie sprężarki 100-130zł

- sprężarka 260zł

- alternator ~200zł

- skraplacz używany ~70zł nowy- ~140zł

- osuszacz ~140zł

- przewody hmmm będzie trudno znaleźć, ceny nie znam, ale imo za komplet nie więcej jak ~200zł

- rezystor I/II biegu ~100zł

- presostat (5 -pinowy) ~150zl

- instalacja elektryczna (nowa ~250zł), lepiej dorobić ~120zł z przekaźnikami i wtyczkami od 126p

Na razie nic innego mi do głowy, nie przychodzi, to co napisałem powinno wchodzić w komplet wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam klimy, ale mysle ze lepiej troche dluzej poszukac i kupic zestaw pasujacy pod dany silnik

> niz rzeźbic i potem psioczyc ze cos jednak nie tak itp, a to kosztuje deko

Zgadza się.

Mocowanie sprężarki klimy i alternatora pasuje od Punto 1,2 8V

presostat, jest powiedzmy "uniwersalny", Alfa. Lancia, fiat mają też taki.

Osuszacz to samo. Sprężarka, też z punto.

co musi byc od Sieny/ Palio:

nagrzewnica- to samo w wszystkich wersjach silnikowych

skraplacz- to samo w wszystkich wersjach silnikowych (są 2 rodzaje, ale oba pasują, jak będzie zdjęcie to powiem który lepszy -trwalszy)

przewody klimy (różne w różnych wersjach silnikowych)

EDIT- panel środkowy- można olać i zrobić ręczne przełączanie obieg wew/zew.

właściwie do załączenia klimy wystarczy przycisk on/off zamontowany np w panelu tam gdzie przeciwmgielne (tak mają często auta palio hatchback sprowadzane z Włoch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to niech sobie w dupę wsadzi te przeróbki. Wciska "kit" ot co.

> Bzdura

> Wyszczególnię Ci rzeczy które potrzebujesz:

> (jeżeli o czymś zapomnę proszę o dodanie)

> ceny orientacyjne z przesyłką (ale dosyć aktualne z allegro)

> - nagrzewnica z klimą ~230zł

> - mocowanie sprężarki 100-130zł

> - sprężarka 260zł

> - alternator ~200zł

> - skraplacz używany ~70zł nowy- ~140zł

> - osuszacz ~140zł

> - przewody hmmm będzie trudno znaleźć, ceny nie znam, ale imo za komplet nie więcej jak ~200zł

> - rezystor I/II biegu ~100zł

> - presostat (5 -pinowy) ~150zl

> - instalacja elektryczna (nowa ~250zł), lepiej dorobić ~120zł z przekaźnikami i wtyczkami od 126p

> Na razie nic innego mi do głowy, nie przychodzi, to co napisałem powinno wchodzić w komplet

Sienolot, dzięki za te uwagi.

Zastanawiam się coraz poważniej, czy nie poczekać trochę, sprzedać obecne autko i kupić już coś z klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sienolot, dzięki za te uwagi.

> Zastanawiam się coraz poważniej, czy nie poczekać trochę, sprzedać obecne autko i kupić już coś z

> klimą

Zależy. Jeżeli twoje obecne auto jest w stanie idealnym i nie możesz mu niczego zarzucić, a planujesz nim jeździć powiedzmy jeszcze z 5 lat to warto.

W innych przypadkach daj sobie spokój wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.