Skocz do zawartości

Jakiej firmy amortyzatory kupić?


Madziula7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niedługo będę musiała wymienić amory w cieniasie,mam prośbę czy mógłby ktoś polecić mi dobre ale niekoniecznie drogie amortyzatory?

Myślałam nad KAYABA lub KAMOKA.Co sądzicie o firmie OPTIMAL?Słyszałam,że droższe niekoniecznie muszą być lepsze więc proszę o pomoc.

Jakie do tego sprężyny i łożyska?

Z góry dziękuję za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba,Delphi,Bilstein np.

Kamoki,Stabile,Optimale to tandeta no.gif

Nie wiem do czego auto będziesz wykorzystywała,jak do normalnej miejskiej jazdy i chce ,,komfortu'' to Seryjne ew sportingowe.

Łożyska-oryginalne-tanie zamienniki wytrzymują 30-40 tys,jak nie od razu huczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAYABA miałem. Ostatnio całość na Monroe wymieniłem myślę bedzie działać. Na sprzedaż mam tył komplet amory Kayaba + spręzyny 5 letnie ok 10tys km zrobione. Jest mała róznica miedzy nowymi ale nie duża. . Bo auto dalej mi siedzi kupiłem tuleje wahaczy jutro może sie za to zabiore i zobaczymy. Ale z tego co widze to te KYB jeszcze by pojezdziły. Na przeglądzie nic o wymianie nie wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,niedługo będę musiała wymienić amory w cieniasie,mam prośbę czy mógłby ktoś polecić mi dobre

> ale niekoniecznie drogie amortyzatory?

> Myślałam nad KAYABA lub KAMOKA.Co sądzicie o firmie OPTIMAL?Słyszałam,że droższe niekoniecznie

> muszą być lepsze więc proszę o pomoc.

> Jakie do tego sprężyny i łożyska?

> Z góry dziękuję za pomoc

Delphi niedawno zakładałem na tył, fajnie się na nich jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,niedługo będę musiała wymienić amory w cieniasie,mam prośbę czy mógłby ktoś polecić mi dobre

> ale niekoniecznie drogie amortyzatory?

> Myślałam nad KAYABA lub KAMOKA.Co sądzicie o firmie OPTIMAL?Słyszałam,że droższe niekoniecznie

> muszą być lepsze więc proszę o pomoc.

> Jakie do tego sprężyny i łożyska?

> Z góry dziękuję za pomoc

osobiscie polecam monroe smile.gif... roznica cenowa nie jest duza wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,niedługo będę musiała wymienić amory w cieniasie,mam prośbę czy mógłby ktoś polecić mi dobre

> ale niekoniecznie drogie amortyzatory?

> Myślałam nad KAYABA lub KAMOKA.Co sądzicie o firmie OPTIMAL?Słyszałam,że droższe niekoniecznie

> muszą być lepsze więc proszę o pomoc.

> Jakie do tego sprężyny i łożyska?

> Z góry dziękuję za pomoc

KYB albo Bilstein B4 - cena zbliżona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niekoniecznie drogie amortyzatory"

Jeździłem już na oryginałach, Monroe i Delphi

Od 2004r. mam zarówno na przodzie jak i tyle olejowe Delphi, w poprzednim tyg. bylem na badaniu i jeszcze się nie wytłukły. grinser006.gif Tak więc w tej kategorii cenowej jak najbardziej je polecam.

Poprzednie jakie miałem to Monroe 2001-2004, jak widać żyły krócej niż Delphi, a najszybciej umarły gazowe na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Chciałem zapytać Was o trwałość amorków KYB exel-g przy obniżonej budzie. (-40) I jak to się ma w stosunku do serii ? - w sensie trakcji i wybierania nierówności.

Moje amorki powoli tracą szczelność (a mówili nie dawaj gleby do amorów serii grinser006.gif )a lewy wydaje dźwięk kwaszonego jabłka na większych dziurach i garbach biglaugh.gif - chyba ze to nie amor, coś innego?

Niestety ze względów finansowych B6 odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,niedługo będę musiała wymienić amory w cieniasie,mam prośbę czy mógłby ktoś polecić mi dobre

> ale niekoniecznie drogie amortyzatory?

> Myślałam nad KAYABA lub KAMOKA.Co sądzicie o firmie OPTIMAL?Słyszałam,że droższe niekoniecznie

> muszą być lepsze więc proszę o pomoc.

> Jakie do tego sprężyny i łożyska?

> Z góry dziękuję za pomoc

polecam KAYABY Excel-G, bardzo fajnie wybierają, nawet w zglebionym aucie claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeszcze rodzi się pytanie, KYB z allegro ? Brać czy nie? Cena 30-40% mniejsza niż w intercars tył komplet 200zl przód podobnie excel-g. W intercars okolo 160zl sztuka. Allegro jakieś podróby czy można śmiało brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam jakoś ostatnio na czasie był temat o amorkach do serii, i właśnie był poruszany temat kupna przez allegro i nawet byli podani sprzedawcy zlosnik.gif poszukaj cool.gif a poza tym to chyba właśnie Duronek podawał link, chyba że sie myle to mnie poprawcie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.