Skocz do zawartości

[Relacja] Budowa 4P (ITB) do 1.2 8V


karan

Rekomendowane odpowiedzi

> A tak blisko głowicy to to ciśnienie nie będzie zbyt niestabilne dla mapa?

i dla tego będzie kompensacja z 4 brana, jeszcze istnieje taki patent na dławik ciśnienia

ale im szybszy odczyt mapa o zmianie ciśnienia tym szybsza reakcja ecu na jego zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i dla tego będzie kompensacja z 4 brana, jeszcze istnieje taki patent na dławik ciśnienia

> ale im szybszy odczyt mapa o zmianie ciśnienia tym szybsza reakcja ecu na jego zmianę

Obawiałem się raczej o taki efekt że w suwie ssania w krótkim kolektorze ciśnienie zawsze będzie bardzo spadać, a przez pozostałe 3 suwy dojdzie blisko do atmosferycznego.

Pomimo kompensacji z czterech i tak może się okazać że sporo zabawy będzie z dobieraniem grubości wężyków i jakimiś falami stojącymi przy rezonansowych obrotach.

Przy seryjnym kompie pewnie nie ma innego wyjścia, ale gdyby sterować się np. EcuMasterem, to tam już można by podłączyć przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiałem się raczej o taki efekt że w suwie ssania w krótkim kolektorze ciśnienie zawsze będzie

> bardzo spadać, a przez pozostałe 3 suwy dojdzie blisko do atmosferycznego.

> Pomimo kompensacji z czterech i tak może się okazać że sporo zabawy będzie z dobieraniem grubości

> wężyków i jakimiś falami stojącymi przy rezonansowych obrotach.

> Przy seryjnym kompie pewnie nie ma innego wyjścia, ale gdyby sterować się np. EcuMasterem, to tam

> już można by podłączyć przepływomierz.

wszyscy wywalają przepływki i zamieniają na map-y a ty chcesz z map-a na przepływke zamienić.....

dajesz wszystkie 4-y gary w jedną puszkę od tej puszki idzie do map-a i zapominasz o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci, że ja tak w teorie sie nie zglebiam....widze, że auto Puchatego (seria 1.2 16V + 4p) zapitala to zanaczy, że bedzie działać zlosnik.gif

problem to wystrugac kolektor, zdrutowac TPSa a potem to DOBRZE wystroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

> ruszyło się coś?

kolektor pospawany...zostały pierdoły jak adaptacja fiatowskiego TPSa....

Projekt wstrzymany na okres 6 tygodni czyli do mojego powrotu do kraju zlosnik.gif

Jako ciekawostka 4P z homo to koszt 4kpln icon_eek.gif

http://www.rajdy.hoga.pl/big_fot.asp?obrazek=gielda/pokaz_zdjecie.asp?id=107706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolektor pospawany...zostały pierdoły jak adaptacja fiatowskiego TPSa....

> Projekt wstrzymany na okres 6 tygodni czyli do mojego powrotu do kraju

> Jako ciekawostka 4P z homo to koszt 4kpln

> http://www.rajdy.hoga.pl/big_fot.asp?obrazek=gielda/pokaz_zdjecie.asp?id=107706

łojezuuuuuuuuu Kałuża w końcu zrobił 4P zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> fotka...w rzeczywistości mieści się pod maską ...chyba

> dłuższe kanały to chyba lepiej z dołu będzie

Twoja rajdówka nie musi miec dołu, to ma góra zapie***ać zeby.GIF

JA bym to zrobił jakoś inaczej chyba zeby.GIF

Zresztą nie wiem, poszedłem w innym kierunku podnoszenia mocy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja rajdówka nie musi miec dołu, to ma góra zapie***ać

> JA bym to zrobił jakoś inaczej chyba

> Zresztą nie wiem, poszedłem w innym kierunku podnoszenia mocy

ITB będzie uwieńczeniem zabawy N/A w tym silniku (przy założonym budżecie- bo można jeszcze sporo zrobić)... Niestety fiat poczynił silnik T-Jet i grzechem byłoby nie pójść w tym kierunku... szczególnie, że sebec przetarł już szlaki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ITB będzie uwieńczeniem zabawy N/A w tym silniku (przy założonym budżecie- bo można jeszcze sporo

> zrobić)... Niestety fiat poczynił silnik T-Jet i grzechem byłoby nie pójść w tym kierunku...

> szczególnie, że sebec przetarł już szlaki

nie ma co przecierać szlaków skoro mechanicznie prawie wszystko da się ricambi zrobić zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ITB będzie uwieńczeniem zabawy N/A w tym silniku (przy założonym budżecie- bo można jeszcze sporo

> zrobić)... Niestety fiat poczynił silnik T-Jet i grzechem byłoby nie pójść w tym kierunku...

> szczególnie, że sebec przetarł już szlaki

Dzielny ok.gifsmile.gif

Dobrze dobrze, bo się też jeszcze w n/a zamierzam teraz złożyć, więc 4P to kolejny etap. Mów lepiej jaką średnice masz przepustnic i czy kanały chociaż +/- wyszły Ci na podobną długość, abstrahując od całkowitej długości czy kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO, przy takiej robocie i takim podejściu do wykonania 4P to karan odpali, wysadzi i powie że 4P

> są do doopy

nigdy tak nie powiem zlosnik.gif

na każdy kanał została naspawana rura o tej samej średnicy co ITB. Następnie progi zostały zgrubnie usunięte frezem:

widać też przyspawane serwo do jednego z runnerów...

c3d86c7c04988cefgen.jpg

1446cded1a5c158cgen.jpg

Progi w runnerach zostały wypełnione szuwaksem "aluminium w płynie" a następnie zeszlifowane na "lustro"

e02756fe53b22e10gen.jpg

f2fed2a374a1a686gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy tak nie powiem

poczekamy zobaczymy wink.gif

> na każdy kanał została naspawana rura o tej samej średnicy co ITB. Następnie progi zostały zgrubnie

> usunięte frezem:

no i dobrze, ale tak jak pisałem od samego początku trzeba było to zrobić od gniazd wtrysków a nie za kolejnymi załamaniami.

> widać też przyspawane serwo do jednego z runnerów...

błąd, powinieneś brać ze wszystkich do jednej puszki/zbiornika i z tego dalej prowadzić

> Progi w runnerach zostały wypełnione szuwaksem "aluminium w płynie" a następnie zeszlifowane na

> "lustro"

miejmy nadzieje że pod wpływem temp. nie zacznie sie łuszczyć i aluminium w płynie spłynie albo wpadnie do cylindrów oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poczekamy zobaczymy

grinser006.gif

> no i dobrze, ale tak jak pisałem od samego początku trzeba było to zrobić od gniazd wtrysków a nie

> za kolejnymi załamaniami.

wiem...ale jest jak jest...następne będzie lepsze

> błąd, powinieneś brać ze wszystkich do jednej puszki/zbiornika i z tego dalej prowadzić

tak duży wpływ może mieć serwo na przepływ powietrza?

> miejmy nadzieje że pod wpływem temp. nie zacznie sie łuszczyć i aluminium w płynie spłynie albo

> wpadnie do cylindrów

heh szuwaks specjalny do naprawy bloków, skrzyń itp

http://allegro.pl/klej-pasta-do-aluminium-metalu-pasta-aluminiowa-i1305751307.html

mam nadzieje, że podoła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak duży wpływ może mieć serwo na przepływ powietrza?

wspomaganie hamulca może nie domagać i chwilami może chodzić na trzy gary. I mapsensor tez powinien być skompensowany zważywszy na pulsację, bo jak dasz go do 1 runnera np tego co popdiąłeś serwo, to ładne kwiatki mogą sie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wspomaganie hamulca może nie domagać i chwilami może chodzić na trzy gary.

czemu serwo ma nie działać poprawnie i czemu może chdzić przez serwo na 3 gary?

hmm.gif

>I mapsensor tez powinien być skompensowany zważywszy na pulsację, bo jak dasz go do 1 runnera np tego co popdiąłeś

> serwo, to ładne kwiatki mogą sie dziać.

MAP tak jak jest oryginalnie w moto podłączony pod kompensacje z 4ech garów... ok.gif

Regulator paliwa podłączyć wystarczy pod jeden runner czy pod kompensacje z 4ech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu serwo ma nie działać poprawnie

za mała wydajność ssąca jednego garczka. serwo będzie się 4 razy wolniej "wypełniało podciśnieniem" niż w przypadku normalnego kolektora i czasem np przy hamowaniu pulsacyjnym po pierwszym nacisnięciu pedału możesz nie mieć hamulca.

i czemu może chdzić przez serwo na 3 gary?

no bo będzie inne cisnienie podczas "wypełniania serwa" w tym jednym runnerze niż w 3 pozostałych.

> MAP tak jak jest oryginalnie w moto podłączony pod kompensacje z 4ech garów...

> Regulator paliwa podłączyć wystarczy pod jeden runner czy pod kompensacje z 4ech?

nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na foto ITB ...MAP podłączony na wspólnym wężu z każdej P.

Regulator paliwa podłączony był tylko pod jedną P ale lepiej dać chyba na wspólnym wężu tak jak MAP...

Co do serwa z jednego runnera - z tego co się dowiadywałem będzie to działać (tak mieli w swoich 4P Puchaty13, Nath)

e5c41cb53bf1310dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem...ale jest jak jest...następne będzie lepsze

ja rozumiem testy itp ale nie szkoda CI silnika na eksperymenty?

> tak duży wpływ może mieć serwo na przepływ powietrza?

na przepływ nie ale na napełnianie tak.

> heh szuwaks specjalny do naprawy bloków, skrzyń itp

> http://allegro.pl/klej-pasta-do-aluminium-metalu-pasta-aluminiowa-i1305751307.html

> mam nadzieje, że podoła

ja bym nie testował w taki sposób oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popatrz na foto ITB ...MAP podłączony na wspólnym wężu z każdej P.

> Regulator paliwa podłączony był tylko pod jedną P ale lepiej dać chyba na wspólnym wężu tak jak

> MAP...

> Co do serwa z jednego runnera - z tego co się dowiadywałem będzie to działać (tak mieli w swoich 4P

> Puchaty13, Nath)

ważne żeby podciśnienie było zawsze "najlepsze" czy to pod względem "ilości" czy to "płynności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdłubałem adapter na fiatowski TPS zlosnik.gif

jako adapter pod ori TPS zdrutowana ośka z ori przepustnicy

97037464f0c5ead2gen.jpg

afdcfa3b71b48d48gen.jpg

dystansik z castoramy zlosnik.gif

a1043abf842f05dbgen.jpg

i z tps...do tego śruby mocujące i fasolki na czujniku do zrobienia by ustawić czujnik

1af32cc01197664agen.jpg

coś czuje, że będzie dobrze podawać serduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.