Skocz do zawartości

Rozrusznik mały problem od czasu do czasu


Przemas

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni, co jakiś czas mam problem z odpaleniem autka (1.4)

Prąd jest, nawet dużo a rozrusznik nie kręci - cisza.

Jak poruszam wszystkim pod maską, zaczyna kręcić.

Które kable przeczyścić, sprawdzić itp ??

pomocy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to niedługo schodzę i zabieram się za to

U mnie jak robiła się taka "cisza" to pomogło wyczyszczenie tego cienkiego kabla do rozrusznika (chyba on jest do elektromagnesu). Jak ręką odjął po czyszczeniu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jak robiła się taka "cisza" to pomogło wyczyszczenie tego cienkiego kabla do rozrusznika

> (chyba on jest do elektromagnesu). Jak ręką odjął po czyszczeniu.

to poruszam oboma wink.gif tutaj pociągnę druta, tam pociągnę i mam nadzieję, że będzie ok zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działą? U mnie jak rozrusznik był dead, to pomogło pogmyranie oboma kablami i podładowanie aku zeby.GIF.

No i sprawdziłbym główne kable masowe. Na bank pod aku, na skrzyni chyba, i gdzieś tam jeszcze smile.gif U mnie pomogło przy braku możliwości odpalenia, ale to jak rozrusznik już kręcił ;:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bendix to jest to SAMO kółko zębate ze sprzęgiełkiem jednokierunkowym.

> a ta "cewka" to włącznik elektromagnetyczny.

> pozdr

Tak hmm.gif Zawsze mi się wydawało, że bendix to jest cały zespół tych wszystkich elementów, znaczy się trybik, ramię wypychające go, rdzeń elektromagnesu i cewka, no ale nie mówię, że się nie mylę... może po prostu ludzie potocznie określają całą tą część rozrusznika bendiksem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.