Skocz do zawartości

Dolot


VOYAGER

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktoś ma w swoim misu coś takiego bądź podobnego ? myślałem o czymś dedykowanym do misia i

> znalazłem to tylko że to jest do ON i ta paskudna cena

> http://allegro.pl/item1164526852_uklad_dolotowy_dolot_simota_fiat_panda_1_3.html

> Jeśli ktoś ma namiar na coś w podobnego to poproszę

http://www.magsport.republika.pl/

około 400zł dolot dedykowany do pandy lub

[email protected]

cena 280zł plus 20zł przesyłka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jasne, że mamy ;-) Ja akurat sam zrobiłem z gotowych materiałów. Przy okazji chciałem

> podziękować koledze Wolfi za pomoc w montażu ;D.

> Jak będziesz chciał to mam zdjęcia komory silnika po zamontowaniu.

W tym czerwonym bolidzie to widziałem fajne zlosnik.gif tylko myślałem o czymś dedykowanym za normalną kaskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym czerwonym bolidzie to widziałem fajne tylko myślałem o czymś dedykowanym za normalną kaskę

to podałem Ci dwa adresy wyżej w poscie, napisz sobie maile to Ci odpowiedza ludzie dokladnie, ale ceny jak napisalem. doloty oczywiscie dedykowane do pandy ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jasne, że mamy ;-) Ja akurat sam zrobiłem z gotowych materiałów. Przy okazji chciałem

> podziękować koledze Wolfi za pomoc w montażu ;D.

> Jak będziesz chciał to mam zdjęcia komory silnika po zamontowaniu.

nie zebym sie czepial ale... podreguluj porzadnie zawory bo klepia dosyc glosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś ma w swoim misu coś takiego bądź podobnego ? myślałem o czymś dedykowanym do misia i

> znalazłem to tylko że to jest do ON i ta paskudna cena

> http://allegro.pl/item1164526852_uklad_dolotowy_dolot_simota_fiat_panda_1_3.html

> Jeśli ktoś ma namiar na coś w podobnego to poproszę

Pieniadze wyrzucone w bloto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No w zasadzie to koledzy macie racje paliwo drogie a co tam zamiast dolotu gaz zainstaluje to sie

> jakś forma oszczędności

ooo i wtedy by Cie kazdy pochwalił ok.gif

aha i pamietaj ze pandami jeżdza tylko zakonnice i emeryci.

no i tyle w temacie ode mnie facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo i wtedy by Cie kazdy pochwalił

> aha i pamietaj ze pandami jeżdza tylko zakonnice i emeryci.

> no i tyle w temacie ode mnie

Ale odlot zlosnik.gif wiem wiem bede księdzem O !

A tak na serjo czy ten dolot wedug ciebie jest ok bo zaczołem czytać twoje posty o długości dolotów i zgłupiałem mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale odlot wiem wiem bede księdzem O !

> A tak na serjo czy ten dolot wedug ciebie jest ok bo zaczołem czytać twoje posty o długości dolotów

> i zgłupiałem

na innym forum masz opisane o dolotach i jest kilka artykułow podanych przeze mnie i innego usera i stamtad mozna wszystko wywnioskowac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję temat.

Czy ktoś z was ma zainstalowany dolot ?

Mam Pande z 2004 i silnik 1.2 - czy po instalacji dolotu moge liczyć na jakąś poprawę w pracy silnika?

Macie jakiś namiar gdzie można to kupić w normalnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzeję temat.

> Czy ktoś z was ma zainstalowany dolot ?

> Mam Pande z 2004 i silnik 1.2 - czy po instalacji dolotu moge liczyć na jakąś poprawę w pracy

> silnika?

> Macie jakiś namiar gdzie można to kupić w normalnej cenie ?

mam stary swoj dolot gdzies w garazu:)

mialem go w 1,1

procz oczywistych doznan sluchowych odnosilem wrazenei ze ciut dol zyskal na elastycznosci... ale to rownie dobrze moga byc moje subiektywne doznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odgrzeję temat.

> Czy ktoś z was ma zainstalowany dolot ?

> Mam Pande z 2004 i silnik 1.2 - czy po instalacji dolotu moge liczyć na jakąś poprawę w pracy

> silnika?

> Macie jakiś namiar gdzie można to kupić w normalnej cenie ?

Tak z perspektywy czasu to Ci polecę filtr KN i bedzie więcej powietrza pierwszy był filtr KN do normalnej obudowy i to było warto polecam waytogo.gif a teraz jest orginalny ( dolot ) KN masz tu czas 1:14 - 1:15 jak silnik zimny to chodzi bajka ale jak się rozgrzeje irked.gif poprostu jest ciągnie gorąc z silnika kosztował kupę kasy - taki jak mój na filmie odradzam chyba ze dorobisz sobie jakąś wysłonę silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz jest orginalny ( dolot ) KN masz tu czas

> 1:14 - 1:15 jak silnik zimny to chodzi bajka ale jak się rozgrzeje poprostu jest ciągnie

o zesz ty.... oddajesz za laryngologa.. se na sluchawke wzialem a tam jak od poczatku jeblo po uchu... jak mlotkiem i to raz za razem hahaha

a co do dolotu to ... cos strasznie dlugi czerpak powietrza - nie dlawilo/nie przymulalo go przy gwaltownym dodaniu gazu?

a sam dolot okropnie krotki

pamietam kiedys z Wolfim sie pobawilismy to wychodzilo ze dlugosc dolotu nalepiej jak jest cos ok 40 cm - dokladnie nie pamietam ale cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z perspektywy czasu to Ci polecę filtr KN i bedzie więcej powietrza pierwszy był filtr KN do

> normalnej obudowy i to było warto polecam a teraz jest orginalny ( dolot ) KN masz tu czas

> 1:14 - 1:15 jak silnik zimny to chodzi bajka ale jak się rozgrzeje poprostu jest ciągnie

> gorąc z silnika kosztował kupę kasy - taki jak mój na filmie odradzam chyba ze dorobisz sobie

> jakąś wysłonę silnika

Czy coś takiego byłoby spoko ?

http://moto.allegro.pl/filtr-powietrza-kn-33-2870-panda-ypsilon-i3093868830.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voyager dobrze pisze. Jaki bys nie zrobil dolot, jeśli mowa oczywiście o kicie KN, to i tak po rozgrzaniu motorka

będzie mala kiszka bo siorbie gorace powietrze znad silnika.

Przerabialem tema na sportasiu i wyszlo ze rozsądnym wyjściem jest wkladka do oryginalnej obudowy.

A dolot faktycznie siakis dlugi, bo o ile pamiętam w oryginalnym kicie KN-owskim był b. krotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Voyager dobrze pisze. Jaki bys nie zrobil dolot, jeśli mowa oczywiście o kicie KN, to i tak po

> rozgrzaniu motorka

> będzie mala kiszka bo siorbie gorace powietrze znad silnika.

> Przerabialem tema na sportasiu i wyszlo ze rozsądnym wyjściem jest wkladka do oryginalnej obudowy.

> A dolot faktycznie siakis dlugi, bo o ile pamiętam w oryginalnym kicie KN-owskim był b. krotki.

sam dolot w tym Voykowym w sumei bardzo krotki bo od przepustnicy do filterka odleglosci... bark wink.gif ale lapanka powietrza strasznie dluga tak do okola puszczona

ja swoj (nie KN) mialem odleglosc od przepustnicy do filtra ok 40 cm i mialem przerobiona atrape - wywalona zaslonka z wewnetrznej strony atrapy oraz z blachy alu kierownica powietrza z org otworu do lapania powietrza wprost na filtr - filtr wychodzil mi w okolicach akumulatora a dodatkowo filtr mialem tez blacha odsloniety od silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem hardkora czyli na przepustnicy smile.gif

Gdyby nie nadmierne lapanie temperatury (ale tylko jak stalem bo w czasie w miare normalnej jazdy było ok),

ty było calkiem fajnie:)

Wrazenia dzwiekowe spod maski bezcenne smile.gif

Charakterystyka silnika była ciu kepsciejsza, bo dol słabiutki, gora z dużym kopem ale w dość malym zakresie obrotow.

Smiesznie było jak ktoś obcy wsiadal, bo normalnie jadac

było mulowato a nagle kop 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pogmerałem w necie i znalazłem

> http://www.motointegrator.pl/produkty/317338-filtr-powietrza-kn-fiat-panda-12-04-11-33-2870

> taniej niż na allegro i 1500m od domu

> Jutro rano lece kupić

Jak wsadzisz to to będziesz zadowolony waytogo.gif ulżysz silnikowi i coś Ci z pod maski zamruczy zlosnik.gif i temat łapania ciepłego powietrza z silnika Ci odpada cool.gif Jeszcze weż sobie zestaw do czyszczenia jest za 30 - 40 pare pln i będziesz miał komplecik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Charakterystyka silnika była ciu kepsciejsza, bo dol słabiutki, gora z dużym kopem ale w dość malym

> zakresie obrotow.

bo to cecha krotkiego dolotu - dol slabnie gora wzmacnia

tak gadacie gadacie az mnie naszlo ze moze zaloze swoj stary dolot zamiast fabrycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.