Skocz do zawartości

poważny foch silnika


torba

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdążyłem się jeszcze nacieszyć dobrą jazdą , nie miałem okazji nawet pokillować się, a już silnik dał pupy. Dziś dostałem zaciski ale w takiej sytuacji odechciało mi się wszystkiego.

Do sedna, zaczęło się od lekkiego szarpania podczas przyśpieszania , więc podejrzewałem kable bo już na silniku z fajerki to przerabiałem. Kolejno w krótkim odstępie czasu zaczęło coś klekotać przy wciśniętym pedale gazu do końca i tu zacząłem się już martwić. Następnie jadąc klekotanie było coraz silniejsze, aż w końcu zgasł mi na trasie. Udało się go odpalić , ale to już była awaria totalna , zaczął się cały trząś z filtra powietrza jakby coś strzelało, z wydechu dym jasno niebieski w ogromnych ilościach. Na wolnych gaśnie od razu lub po krótkim czasie, po dodaniu gazu cały się trzęsie. Został zabrany na hol i tak stoi w garażu

Kable i świece nowiutkie , być może wtryski nie wiem nie mam ani bladego ani zielonego ani pomarańczowego pojęcia i teraz pytanie gdzie szukać pomocy ? Jest ktoś w stanie rzucić okiem z okolicy, albo polecić jakiegoś mechanika blisko bo trzeba go scholować i taki mechanik który nie powie mi "panie co pan tu narobił ja się tego nie podejmę"

Poniżej filmik opisujący całą sytuacje (odpalony tylko w celach pomocniczych, chyba sytuacja się już bardziej nie pogorszy)

Do głowy przychodzi mi tzw spalanie stukowe gdzie podczas przyśpieszania stuka, może trafiłem na trefne paliwo ?

apokalipsa facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty on teraz to pali chyba już tylko na 2 cylindry. icon_eek.gif Sprawdzałeś świece?? Przewody były niedawno wymieniane na oryginały wiec zostaw je sobie. Czy jak wymieniłeś nowe nie pozamieniałeś przypadkiem kolejności cfaniaczek.gif?? Kolejna sprawa to wykręć świece przekręć parę razy silnikiem tak na sucho i zapalniczką potem wypal świece. W tej chwili wygląda na baaardzo zalanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobnie, a wręcz identycznie zachowywał się uniak mojego ojca, gdy się nieco przegrzewał przez przytkany termostat, a potem termicznie świeca nie wytrzymała i wyleciała (stopiła się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja tak patrze na ten filmik i chyba ktoś podłączył przewody do cewek w kolejności 1,2,3,4 No

> niech mnie ktoś poprawi jeśli niedowidzę

raczej 4-3-2-1 grinser006.gif

też mi wyglądają na źle podłączone zlosnik.gif

@ torba

na cewce masz nr cylindrów, liczysz zaczynając od rozrządu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko torba pisał coś o kopceniu na niebiesko... mnie w mysłowicach się jakiś czas temu wysrała uszczeplka pod głowicą, też się cały trząsł i chodził jakby na 2 gary... i kopcił na niebiesko i w ogóle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak powinno być. Torba poszedł sprawdzić. Zobaczymy co z tego wyniknie.

no clown.gifoink.gifmlot.giffacepalm.gif

już przepięte prawidłowo , ale i tak sytuacja się nie zmieniła

jutro działam dalej może do czegoś dojdę

świece prawie nówki wsadzone są i 1 i 2 od razu zczarniała jakby z oleju a 3 i 4 czysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to odrazu musiały by paść 2 ale to wtedy nie było by iskry na wszystkich 4 garnkach

sprawdzę jeszcze jutro raz dla pewności czy są iskry na każdej

ten dym mnie przeraża lekko przygazuje to się idzie zaczadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no

> już przepięte prawidłowo , ale i tak sytuacja się nie zmieniła

> jutro działam dalej może do czegoś dojdę

> świece prawie nówki wsadzone są i 1 i 2 od razu zczarniała jakby z oleju a 3 i 4 czysta

myślę że te 2 świece są na tyle zalane po wcześniejszych próbach ze teraz nie ma szans na nich odpalić.

wkręć na próbę w te 2 cylindry 2 inne świece (nie zalane) . Silnik powinien zagadać normalnie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paweł--Sprawdzać kable, świece i kopułkę U mnie podobne objawy, tylko później nie odpalał w ogóle

> i coś strzelało. Problemem były źle wpięte kable WN

100% wszystko dobrze wpięte idę patrzeć czy są iskry na świecach,

a czemu mi podczas przyśpieszania i wciśnietym gazie klekotało , tłumik drgań to swoją drogą , ale to szło prosto z kolektora dolotowego , coś mnie to paliwo się nie podoba, jak najłatwiej spuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% wszystko dobrze wpięte idę patrzeć czy są iskry na świecach,

> a czemu mi podczas przyśpieszania i wciśnietym gazie klekotało , tłumik drgań to swoją drogą , ale

> to szło prosto z kolektora dolotowego , coś mnie to paliwo się nie podoba, jak najłatwiej

> spuścić ?

No to to już pytaj. też się chetnie dowiem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 100% wszystko dobrze wpięte idę patrzeć czy są iskry na świecach,

> a czemu mi podczas przyśpieszania i wciśnietym gazie klekotało , tłumik drgań to swoją drogą , ale

> to szło prosto z kolektora dolotowego , coś mnie to paliwo się nie podoba, jak najłatwiej

> spuścić ?

sprawdź przekaźnik pompy paliwa waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro silnik zalany to paliwo dochodzi Aż nadto. Kwestia wysranych wtryskiwaczy, zapętlonego

> kompa, ewentualnie świece nie wydalają już tak jak powinny i przydały by się nowe.

Świece nówki kupiłem NGK jest iskra na każdej ale to nie pomogło, po wypięciu położyłem na kolektorze, chciałem odpalić tak jak mi mówiłeś trzymając gaz i nic tylko kręci , ale żeby odpalić to nie ma szans.

pompa pracuje, podaje sporą dawkę paliwa i tu pytanie czy może podawać np za dużo paliwa ? i co wtedy ?

kompa niestety nie mam innego żeby sprawdzić mam z marei ale na 2 wtyczki

być może te wtryskiwacze, ale to już dal mnie wyższa szkoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świece nówki kupiłem NGK jest iskra na każdej ale to nie pomogło, po wypięciu położyłem na

> kolektorze, chciałem odpalić tak jak mi mówiłeś trzymając gaz i nic tylko kręci , ale żeby

> odpalić to nie ma szans.

facepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.giffacepalm.gif

Ty ale to miało na celu przewietrzenie cylindrów a nie odpalenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro silnik zalany to paliwo dochodzi Aż nadto. Kwestia wysranych wtryskiwaczy, zapętlonego

> kompa, ewentualnie świece nie wydalają już tak jak powinny i przydały by się nowe.

u mnie przekaźnik gubił masę i silnik też wariował, okazało się, że zaśniedziały styki od przekaźnika pompy paliwa we wtyczce do kompa spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty ale to miało na celu przewietrzenie cylindrów a nie odpalenie silnika.

torba

21:47:30

ok

21:47:41

a jak wykręce te świec z kablami odłoze na kolektorze

21:47:51

to normalnie ma odpalić ?

DRUPI UKP

21:48:39

ak wykrecisz swiece

21:48:53

wepniesz je w kable i polozysz na kolektorku

21:49:00

to normalnie odpalasz

21:49:07

tylko z pedalem gazu w podlodze

21:49:13

kilka obrotow

21:49:40

a swiece dlatego z kablami i na kolektorku

21:49:54

po to zeby ci komputer wiekszego pierdolca nie dostal

zrobiłem tak jak pisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak:

Spuściłem paliwo całe z baku, węży , wlałem 98 odpalił od razu , ale trzęsie dalej wygląda to tak jakby kable źle podpięte ale daje głowe uciąć że wszystko jest prawidłowo. Kopci mniej ale nadal

drąże temat z paliwem bo ojciec wziął auto do roboty i ktoś mu załatwił 5 litrów paliwa a ten z pocałowaniem ręki wziął i nalał

i chyba gościu załatwił mi samochód, gościa odstawiam na drugi plan.

co mogło paść przy złej mieszance ?

podejrzewam te wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to padniete wtryski paliwa. Moze się zblokowały i leją cały czas. Jedyne co to stukanie nie pasuje. Zmierz ciśnienie w cylindrach aby wykluczyć jakąś powazniejszą awarię.

Paweł jest z Mysłowic może będzie mógł Ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmiku wygląda mi to na źle ustawiony rozrząd, może pasek przeskoczył???

Załatw blokadki wałków i to sprawdź.

Pisałeś, że dałeś auto ojcu? Może zrobił coś dziwnego o czym nie wiesz? :>

Odpalił z rozpędu albo coś?

Opisz jeszcze raz - to się stało nagle w czasie jazdy a wcześniej było idealnie? Czy od uruchomienia już się kitrało?

Edit - patrzę jeszcze raz na filmik, hmm ten dym to może być tylko UPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawa ma się tak:

> Spuściłem paliwo całe z baku, węży , wlałem 98 odpalił od razu , ale trzęsie dalej wygląda to tak

> jakby kable źle podpięte ale daje głowe uciąć że wszystko jest prawidłowo. Kopci mniej ale

> nadal

> drąże temat z paliwem bo ojciec wziął auto do roboty i ktoś mu załatwił 5 litrów paliwa a ten z

> pocałowaniem ręki wziął i nalał

> i chyba gościu załatwił mi samochód, gościa odstawiam na drugi plan.

> co mogło paść przy złej mieszance ?

> podejrzewam te wtryski

Wtryski to by było zbyt piękne.. tak jasny dym nie bierze się z wtrysków, niestety.

Jak Ci stukało to mogło być detonacyjne spalanie... stukało, stukało i wystukało uszczelkę pod głowicą.

Jak ja po uturbieniu miałem detonacyjne to 3x wymieniłem uszczelkę zanim poszedłem po rozum do głowy i odprężyłem silnik i stuków nie ma...

Szkoda, bo będzie trochę rozkręcania buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po obejrzeniu filmiku wygląda mi to na źle ustawiony rozrząd, może pasek przeskoczył???

> Załatw blokadki wałków i to sprawdź.

> Pisałeś, że dałeś auto ojcu? Może zrobił coś dziwnego o czym nie wiesz? boje_sie.gifdpalił z rozpędu albo

> coś?

> Opisz jeszcze raz - to się stało nagle w czasie jazdy a wcześniej było idealnie? Czy od

> uruchomienia już się kitrało?

Jak wsiadłem to przejechałem się i było ok ale po chwili zaczęło lekko szarpać tzn trzymałem gaz a on zamulał a potem nagle puścił i zryw do przodu. Jak się rozgrzał to było lepiej, ale jak wcisnąłem gaz to te stuki zaczęły być. przejechałęm może 5 km , stuki się nasiliły , już praktycznie przy lekkim gazie stukało , to zjechałem zgasiłem no i już jak udało się odpalić to trzepało całą budą, silnikiem no i dymiło. Wziąłem go na hol i tyle.

Jestem prawie pewien że to przez to paliwo jak spuściłem to kolor dużo ciemniejszy od oryginalnego

> Edit - patrzę jeszcze raz na filmik, hmm ten dym to może być tylko UPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wsiadłem to przejechałem się i było ok ale po chwili zaczęło lekko szarpać tzn trzymałem gaz

> a on zamulał a potem nagle puścił i zryw do przodu. Jak się rozgrzał to było lepiej, ale jak

> wcisnąłem gaz to te stuki zaczęły być. przejechałęm może 5 km , stuki się nasiliły , już

> praktycznie przy lekkim gazie stukało , to zjechałem zgasiłem no i już jak udało się odpalić

> to trzepało całą budą, silnikiem no i dymiło. Wziąłem go na hol i tyle.

> Jestem prawie pewien że to przez to paliwo jak spuściłem to kolor dużo ciemniejszy od oryginalnego

> > Edit - patrzę jeszcze raz na filmik, hmm ten dym to może być tylko UPG...

No to teraz niech ten co paliwo wlewał zapłaci za remont silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.