Skocz do zawartości

poważny foch silnika


torba

Rekomendowane odpowiedzi

> ale to co mogli wlać że się zesrało? kwas siarkowy? i co padło u puzona że po 70km się zesrało?

Paliwo było tak złej jakości ze było spalanie stukowe nawet bez doładowania co spowodowało uszkodzenie tłoków i głowicy. Wygladało jak by ja ktos wypał do silnika kulki z łozysk i odpalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Paliwo było tak złej jakości ze było spalanie stukowe nawet bez doładowania co spowodowało

> uszkodzenie tłoków i głowicy. Wygladało jak by ja ktos wypał do silnika kulki z łozysk i

> odpalił.

łooo to przykra sprawa oslabiony.gif kiedy to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha. teraz już śmiga? nowe tłoki i głowica czy jak to zrobiliście?

Cały silnik bo inaczej nie było opcji. Głowica do 1.6 16V kosztuje tyle ze można cały silnik kupić. Nam była potrzebna głowica i tłoki. Trafiła się okazja i to nie daleko mnie wiec nie czekalismy za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cały silnik bo inaczej nie było opcji. Głowica do 1.6 16V kosztuje tyle ze można cały silnik kupić.

> Nam była potrzebna głowica i tłoki. Trafiła się okazja i to nie daleko mnie wiec nie

> czekalismy za długo.

aha, ale i tak można się wk..wić... i niby shell...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam jeszcze nadzieję że to nie UPG

Słuchaj, Ty miej nadzieję że to nie tłoki itp... jak u Puzona.

UPG to pikuś tak na prawdę. Jeden dzień dobrego majstrowania, może parę stówek... ale to na prawdę jest nic.

Zmierz ciśnienie na garach. Taki dym nie bierze się z samego paliwa - to niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu jakieś nowe wieści. Przejrzałem filmik co mi Glaca podesłał. Powiem ci jedno. Zamęczysz ten silnik tak go pałując gdy nie jest sprawny. Od tego napewno się nie wyleczy. Pozatym ta awaria to wina wtrysków. To nie jest dym spalanego płynu. To niespalone paliwo. Ciśnij na komputer i szukaj nowych wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wodzu jakieś nowe wieści. Przejrzałem filmik co mi Glaca podesłał. Powiem ci jedno. Zamęczysz ten

> silnik tak go pałując gdy nie jest sprawny. Od tego napewno się nie wyleczy. Pozatym ta awaria

> to wina wtrysków. To nie jest dym spalanego płynu. To niespalone paliwo. Ciśnij na komputer i

> szukaj nowych wtryskiwaczy.

> ...

Glaca chciał zobaczyć jak pracuje więc to tylko do filmu. Stoi w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wodzu jakieś nowe wieści. Przejrzałem filmik co mi Glaca podesłał. Powiem ci jedno. Zamęczysz ten

> silnik tak go pałując gdy nie jest sprawny. Od tego napewno się nie wyleczy. Pozatym ta awaria

> to wina wtrysków. To nie jest dym spalanego płynu. To niespalone paliwo. Ciśnij na komputer i

> szukaj nowych wtryskiwaczy.

> ...

Ja zaś widzę jasny dym, czyli płyn lub olej (video oszukuje kolory to trudno stwierdzić) niewiem.gif

Sprawdzenie ciśnienia byłoby jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na telefon , jak na razie cisza.

Majster siedzi i duma...: Jak mu to k... powiedzieć wrrr.gifwrrr.gifwrrr.gifwrrr.gif żeby się od razu nie pochlastał niewiem.gif

cfaniaczek.gif Powiedziałbym - głowa do góry, to pewnie nic wielkiego ale... nie byłbym sobą. Nie, szczególnie po ostatnich 3x UPG i 4x misach olejowych rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabaret. Odbieram telefon i co słyszę:

Nie podejmę się tego bo nie mam odpowiednich narzędzi, żeby zablokować rozrząd czy coś takiego, ogólnie gościu sie nie podejmie bo nie ma narzędzi.

a na szyldzie pisze "Mechanika pojazdów", "Tuning" facepalm.gif

siąść i płakać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wogóle robił jakieś testy komprechy i tym podobne. Czy może tak poprostu popatrzył i stwierdził

> że mu się nie chce

raczej to drugie , chyba od razu chciał go na części rozebrać, to może i nawet dobrze że się tak stało.

W czwartek kolejny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na dzień dobry powiedz żeby ci chociaż posprawdzali co może być przyczyną jeśli im się nie będzie chciało naprawiać. Bo przecież o to tu chodzi. Test komprechy i analizator spalin powinny tu dużo powiedzieć. A to już każdy normalny mechanik powinien wiedzieć jak i mieć czym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odebrałem z tego warsztatu auto i gościu powiedział że rozrząd przeskoczył i ponoć zawory są

> pokrzywione. Nie robił bo nie ma narzędzi do tego rozrządu żeby zablokować

w związku z tym mam pytanie: Jak można zrobić tak, żeby rozrząd przeskoczył? Pytam z ciekawości i chęci zdobycia wiedzy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odebrałem z tego warsztatu auto i gościu powiedział że rozrząd przeskoczył i ponoć zawory są

> pokrzywione. Nie robił bo nie ma narzędzi do tego rozrządu żeby zablokować

No ciekawe, bardzo ciekawe na jakiej podstawie stwierdził, że rozrząd przeskoczył skoro na kołach nie ma znaków a ustawić to można tylko jak się ma owe blokadki, których ON NIE MA! spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ciekawe, bardzo ciekawe na jakiej podstawie stwierdził, że rozrząd przeskoczył skoro na kołach

> nie ma znaków a ustawić to można tylko jak się ma owe blokadki, których ON NIE MA!

Jak na kołach były znaki jak u Puzona to można cos sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasnowidz. Pomacał głowiczek i stwierdził że się zawory pogieły.

> A na wałkach są znaki ale trzeba zdejmować obudowę rozrządu. Tego się majstrowi pewnie nie chciało

> Niech ktoś wreszcie sprawdzi tą komprechę na garnuchach.

Ja już nie pamiętam ale są fabryczne znaki czy sam robiłeś (ew. ja robiłem?)

W bravce szwagierki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści.

Dziś rano oddałem auto do kolejnego warsztatu.

O 18 dostaje telefon że już doszedł do tego co mu jest bo sam był ciekawy i wziął się za robote od razu. Rozkręcił cały kolektor, głowice, itp.

- rozrząd przeskoczył (czyli tamten coś musiał kombinować skoro teza się potwierdziła)

- UPG wydmuchana i jeszcze jakaś inna uszczelka

- Głowica do planowania

cena koło 650 zł do odbioru w sobote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najnowsze wieści.

> Dziś rano oddałem auto do kolejnego warsztatu.

> O 18 dostaje telefon że już doszedł do tego co mu jest bo sam był ciekawy i wziął się za robote od

> razu. Rozkręcił cały kolektor, głowice, itp.

> - rozrząd przeskoczył (czyli tamten coś musiał kombinować skoro teza się potwierdziła)

> - UPG wydmuchana i jeszcze jakaś inna uszczelka

> - Głowica do planowania

> cena koło 650 zł do odbioru w sobote

FFFFFpistuuuuu, ładnie namieszane sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

No ale z tego co widzę po cenie to zaworów nie ruszyło? Bo głowica to zawsze jest do planowania przy wymianie UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na całe szczęście nie

No to fuks, musiało przeskoczyć najwyżej 1 ząbek.

Swoją drogą to aż dziwne, że taka rozpierducha się zrobiła.

Co mi jeszcze przychodzi na myśl:

1 - czy aby przypadkiem ktoś nie próbował go zapalić na popych/zaciąg?

2 - niech majster sprawdzi wtryski czy nie przypchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img34.imageshack.us/img34/9119/zdjcie002mu.jpg

pytanie głównie do wykonawców wink.gif

czy te wężyki są dobrze wsunięte oraz od czego one są

czerwony leci do wtrysków

żielony wychodzi tak jakby z dołu wlewu oleju, ale nigdzie nie jest wpięty

pomarańczowy leci gdzieś koło podszybia i łączu się z całą wiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.