Skocz do zawartości

126: modeliki


Rekomendowane odpowiedzi

> Przeglądałem sobie właśnie foto-126-zbiory i trafiła mi się taka

Musisz reklamować ten model ponieważ napis na pasie przednim się nie zgadza zlosnik.gif

ps. fajnie wykonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Szacun dla modelarza ! Zarąbisty egzęplarz. Sądzę że gościu wszystko sam skalował i robił (znaczy

> żadne wycinanki ze sklepu) tym bardziej jestem pełen uznania dla autora tego modelu !

Quote:

Teraz te maluchy są pogięte i porozwalane przez remont w domu


facepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tololoko - trochę spaszkwilony

No fakt, nie jest zbyt urodziwy wink.gif

model004a.jpg

W tej samej skali dużo dużo ładniejszy i bardziej szczegółowy jest model firmy Brekina wink.gif No i tańszy cfaniaczek.gif

model015c.jpg

model001c.jpg

Brekiny mam też takie (żółty i zielony):

model003a.jpg

> i zdecydowanie za drogi

Też przyznaję rację zlosnik.gif

Tololoko (niebieski): 55zł sztuka

Brekina (brązowy, zielony): 38zł sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "trochę" - słowo klucz

> Poza tym zupełnie inaczej jest wydać 170zł na JEDEN model, jako jednorazowy wydatek, niż ...nasty

> albo i ...dziesiąty

Przynajmniej w normalnej skali - h0 (1:87) może kosztować tyle samo, a i znacznie więcej. Z tym, że nie mówię tu o maluszku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "trochę" - słowo klucz

> Poza tym zupełnie inaczej jest wydać 170zł na JEDEN model, jako jednorazowy wydatek, niż ...nasty

> albo i ...dziesiąty

Dla PRAWDZIWEGO fana czy jak tam to zwać to NIE JEST argument zlosnik.gif Nie ma, że boli. Ma boleć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i do kolekcji dołączyły trzy nowe modele 126 biglaugh.gif

1) Starline wink.gif - to już szósty model maluszka tej firmy 893goodvibes.gif

Bardzo wyszukany, wyczekany itp itd skromny.gif w pięknym kolorze "Turchese Farfalla 463" serduszka.gif

Jak na złość teraz już jest dostępny na allegro od ręki facepalm.gif

88049593.jpg

2) Ręczna robota - Oryginalny Maluch Kombi wink.gif

wykonany na bazie BISa z kolekcji "KAP" ok.gif

18818346.jpg

3) Mega brzydal biglaugh.gif o którym niestety kompletnie nic nie wiem icon_rolleyes.gif poza tym, że jest bardzo stary wink.gif

21103015.jpg

17064928.jpg

I wszystkie razem wink.gif

92017386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne food.gif Oba były robione na zamówienie i czekałem na nie ponad 2 miesiące wink.gif Warto było czekać ok.gif

1) BOMBEL zlosnik.gif Wykonany na bazie modelu KAP wink.gif

001br.jpg

002lcy.jpg

2) Wraczek zlosnik.gif Wykonany na bazie starego modelu 'Estetyka" wink.gif

003mr.jpg

004itl.jpg

005cia.jpg

B O N U S Y wink.gif

-> Wraczek był zrobiony na bazie jednego z modeli należącego do mojej kolekcji wink.gif Przed modami wyglądał tak 893goodvibes.gif

model005a.jpg

model005c.jpg

-> Co do BOMBLA z kolei, dostawałem fotorelację z prac przez te dwa miesiące od osoby, która się nim zajmowała wink.gif

b001m.jpg

b002.jpg

b003r.jpg

b004e.jpg

b005.jpg

Model wzorowany był na tym aucie wink.gif

b006.jpg

Reklamy robić nie będę, bo ani to mój kolega ani się o to nie prosił, ale jak ktoś będzie chciał namiar to podam.

Nie jest to tania zabawa, ale gość jest ogarnięty i manualnie i wiedzę również posiada ok.gif

(żuraw... Twój maluch jest dość specyficzny i w tej skali na pewno trudny do odwzorowania, ale gość powiedział, że nie będzie problemu zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reklamy robić nie będę, bo ani to mój kolega ani się o to nie prosił, ale jak ktoś będzie chciał

> namiar to podam.

> Nie jest to tania zabawa, ale gość jest ogarnięty i manualnie i wiedzę również posiada

daj namiar (czy gościu robi inne usługi modelarskie w zakresie malowania modeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy albo też marchewkowy Maluch Bombel był częstym gościem pod Halą Mirowską w 2000 i 2001 roku palacz.gif Należał do Pana, który pod Halą miał stoisko z kwiatami i Bomblem dowoził towar palacz.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat wrócił jak bumerang icon_eek.gifzlosnik.gif

> Ktoś ma z kolei odpał na punkcie modeli Policyjnych

> Jest i RazDwaSześć

> ---> LINK

"Wszyscy mają Mambę, mam i ja" 893goodvibes.gif

Po 39 dniach po wrzuceniu linku, mam swoją policję 893goodvibes.gif

76738300.jpg

94219046.jpg

Policja wśród dwóch cywilnych zlosnik.gif Wszystkie firmy TOLOLOKO wink.gif

91108876.jpg

Ale jednak mimo wszystko Brekina (zielony i żólty po lewej) miażdżą wykonaniem TOLOLOKO ok.gif

48745975.jpg

Jak by ktoś chciał polemizować wink.gif --> porównanie: Brekina vs TOLOLOKO wink.gif

No i pamiętać należy o tym, że to modele... o długości ok. 35mm clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstochowa, czyli nasza POLSKA produkcja winner.gif

Czasy, kiedy polskie dzieci bawiły się "brzydkimi" polskimi zabawkami marząc o zagranicznych biglaugh.gifwink.gif

Model w skali 1:18 / 1:12 (niestety nie mam dokładnych danych producenta)

Przybliżone wymiary, to: długość: 215 mm, wysokość: 95 mm, szerokość: 95 mm

Mam juz od pewnego czasu taki model w swojej kolekcji i na stronie www biglaugh.gif --> foto1 foto2 foto3

Dzisiaj przyszedł drugi tej produkcji biglaugh.gif blaszki takie same 893goodvibes.gif Ale w nieco gorszym stanie cfaniaczek.gif

Główne defekty, to pęknięta maska oraz odstające i zniszczone elementy "chromowane" wink.gif

Ma jednak dwa elementy, które podmienię w starym (zielonym) zlosnik.gif

f001.jpg

f002v.jpg

f003.jpg

Stary (zielony) pozostanie oryginalny ok.gif

Nowy (kremowo-brązowy) trafi w ręce specjalisty od "wraczka" i zostanie w pierwszej kolejności naprawiony a potem przerobiony grinser006.gif

I dla porównania grinser006.gif NAJWIĘKSZE vs NAJMNIEJSZE modele z mojej kolekcji ok.gif

f004bx.jpg

f005b.jpg

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.