Skocz do zawartości

126: modeliki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wpadł w moje łapska Maluszek totalnie inny, niż wszystkie zlosnik.gif

Do tej pory 90% kolekcji, to autka wolno stojące cfaniaczek.gif

Tym razem jest "otoczka" wink.gif

Sam Malec to przerobiony BIS z serii "KULTOWE AUTA PRL" - skala 1:43 zlosnik.gifok.gif

monstermaluch01.jpg

monstermaluch03.jpg

monstermaluch04.jpg

monstermaluch05r.jpg

monstermaluch06.jpg

monstermaluch07.jpg

monstermaluch08.jpg

monstermaluch09.jpg

MonsterMaluszek wyszedł spod tej samej ręki, co BOMBEL, Wrak i Rajdówka ok.gif

Ma gość łeb na karku zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu modelowi trzeba poświęcić więcej zarówno tekstu, jak i zdjęć zlosnik.gif

Pół roku temu pojawił się na Allegro i udało mi się go kupić zlosnik.gif

Cieszyłem się jak dziecko, nigdy do tej pory nie widziałem takiego nigdzie poza ebay'em, gdzie kosztował straszne pieniądze zlosnik.gif

Model, to: "POCHER PLAST", plastikowy w skali 1/13

Charakteryzuje go bardzo ładne odwzorowanie i... rzadkość grinser006.gif

Więcej informacji TUTAJ ok.gif

Cena wydaje się być czystą abstrakcją, ale na ebayu raz na jakiś czas pojawia się taki model i o dziwo znajdują się chętni i licytują za taką właśnie kwotę zlosnik2.gif --> PRZYKŁAD

To, co mi osobiście nie pasowało w tym modelu, to brak "wykończeń", czyli w zasadzie był to "odlew" Malucha.

Wyglądał on tak:

kolekcja126001.jpg

kolekcja126002.jpg

kolekcja126003.jpg

kolekcja126004.jpg

Tutaj fotka z najmniejszym modelem z kolekcji wink.gif

kolekcja126005.jpg

kolekcja126006.jpg

kolekcja126007.jpg

Autko przewinęło się nawet w jednym z wątków "Alleluja" na HP wink.gif

kolekcja126008.jpg

Po rozebraniu go na części jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, ile łącznie osób będzie się nim zajmowało icon_eek.gifhehe.gif

Szyby + lampy to był jeden odlew plastiku, który był strasznie porysowany i zżółknięty zlosnik.gif Nie miałem pomysłu, co z tym zrobić, żeby nie zniszczyć 893goodvibes.gif

Spróbowałem polerki pastą do zębów (kiedyś praktykowane) i efekty były super, ale potem użyłem innej pasty i zmatowiłem plastik jeszcze bardziej icon_eek.gifno.gif

Wtedy uderzyłem z prośbą o pomoc do Tomirka 20.GIF Dostarczył on plastik swojemu zegarmistrzowi, który często poleruje szybki w jego zegarkach ok.gif

Zegarmistrz stwierdził, że się tego nie tyka, bo za delikatne i plastik wrócił do mnie zlosnik.gif

Potem zaatakowałem innego kącikowicza, który siedzi w tematach polerki, ale też odmówił podjęcia się roboty 893goodvibes.gif

Finalnie zlitował się nade mną człowiek, który zajmuje się modelarstwem cfaniaczek.gif Wtedy wiedziałem, że przedmiot trafił we właściwe ręce ok.gif

Najlepszą niespodzianką dla mnie było to, że nie chciał ode mnie pieniędzy za usługę icon_eek.gif bo stwierdził, że nawet dla niego model jest tak rzadki, że z chęcią podjął się zadania...

Poza polerką, pomalował też kierunki przednie i lampy tylne odpowiednimi farbkami transparentnymi ok.gif

Przed rozpoczęciem działań plastik wyglądał tak:

kolekcja126009.jpg

Co do samej karoserii... zajmował się nią ktoś inny wink.gif

Dobrał oryginalny fiatowski lakier po symbolu, który mu podałem zlosnik.gif A wybrałem "Turchese Farfalla 463" serduszka.gif czyli oryginalny lakier z palety klasyków wink.gif

Parę dni potem dostałem fotkę karoserii przygotowanej do lakierowania,

czyli oszlifowanej i zapodkładowanej ok.gif

kolekcja126010.jpg

A dzień potem po położeniu lakieru serduszka.gif

kolekcja126011.jpg

Zamówiłem też naklejki 893goodvibes.gif

kolekcja126012.jpg

A w międzyczasie kolega, który dobierał kolor zajął się upiększaniem karoserii, czyli nadaniem jej szczegółów ok.gif

Dostał ode mnie dokładną listę co ma być jakie, żeby wyglądał jak prawdziwy Maluch z pierwszej serii a nie plastikowy odlew bez wyrazu zlosnik.gif

Lista zmian, to:

--> uszczelki szyb przedniej i tylnej, wycieraczki, korek paliwa: chrom

(zgodnie z oryginałem uszczelki szyb powinny być czarne z chromowanym klinem, ale to by była wyższa szkoła jazdy)

--> uszczelki tylnych bocznych szyb, wloty powietrza: czarny

--> klamki: czarny + chrom

--> emblematy z przodu i z tyłu: czarny

(z emblematami wyszła lipa, bo przestały być widoczne i wyglądają jak czarne plamy no.gif)

Kolor kół też nie jest przypadkowy wink.gif

W tamtych latach felgi w Maluszkach były piekne i lśniące TYLKO W FOLDERACH REKLAMOWYCH 893goodvibes.gif a w rzeczywistości były szaro-bure bez wyrazu clown.gif

Mało tego... malowali czym popadnie i nie było sprecyzowanego jednego koloru lakieru ok.gif

FINALNIE model prezentuje się tak (ikonka_photo2.gif by Macioman) yay.gif

kolekcja126013.jpg

kolekcja126014.jpg

kolekcja126015.jpg

kolekcja126016.jpg

kolekcja126017.jpg

kolekcja126018.jpg

kolekcja126019.jpg

kolekcja126020.jpg

Ile radości daje mi ten model... mogę zrozumieć TYLKO JA... zaraz po mnie moja serce.gif i potem dłuuugo nikt ok.gif

Ładnych "parę" złotych mnie kosztował, ale i tak MNIEJ niż jest jego rynkowa wartość bez wszystkich przeróbek wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje pytanie brzmi - czym były robione chromowane elementy, że są chromowane, a nie srebrne

W tym rzecz, że nie są one takie, jak być powinny... niestety no.gif

Bliżej im do srebrnego mimo wszystko niż do chromu.

Ale recepty na lakier nie chciał zdradzić kolega, który to to zastosował wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjątkowo rozsądnie zapłaciłem

> Droższe modele mam w domu

Na allegro bodaj za 149 lub 199PLN był wystawiony. Na taki model miałem koncepcję ale niestety "dawca" podwozia okazał się za mały pod karoserię malucha i całość wyglądała dość pokracznie,więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rzesz kurde! widze, że choroba na wyzszy poziom wkracza zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Przeczytałem od początku do końca. Kuuupa roboty przy nim zrobiona...

Piękny model imo jeden z ładniejszych w kolekcj. Tylko zdejmij mu te naklejki z szyb bo nie pasują zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o rzesz kurde! widze, że choroba na wyzszy poziom wkracza Przeczytałem od początku do końca.

> Kuuupa roboty przy nim zrobiona...

> Piękny model imo jeden z ładniejszych w kolekcj. Tylko zdejmij mu te naklejki z szyb bo nie pasują

Naklejki zostaną 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro bodaj za 149 lub 199PLN był wystawiony. Na taki model miałem koncepcję ale niestety

> "dawca" podwozia okazał się za mały pod karoserię malucha i całość wyglądała dość

> pokracznie,więc odpuściłem.

149 to była cena min a 199 kup teraz zlosnik.gif

Kupiłem za 149 i uważam, że to nie jest dużo jak za taki zestaw wink.gif Bo poza maluchem są tam 2 inne auta i do tego w całości tworzące super kompozycję wink.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif Masakra jednym słowem!

Prawie jak remont klasyka smile.gif

Trzeba przyznac, że zdecydowanie odwzorowanie ma najlepsze. Nie mogę wyjść z podziwu jak on teraz pięknie wygląda. Nabrał niemożliwego uroku. Przecudny smile.gif

Kolor - wiadomo - jedyny słuszny na klasyka serduszka.gif

Jutro postaram się coś sfocić espeszaly for ju zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cholera jasna Masakra jednym słowem!

> Prawie jak remont klasyka

> Trzeba przyznac, że zdecydowanie odwzorowanie ma najlepsze. Nie mogę wyjść z podziwu jak on teraz

> pięknie wygląda. Nabrał niemożliwego uroku. Przecudny

> Kolor - wiadomo - jedyny słuszny na klasyka

To na prawdę piękny kolor serduszka.gif

Najlepsze jest to, że widzielismy ostatnio z serce.gif bardzo podobny kolor na współczesnym samochodzie... icon_eek.gif

Czyżby trendy wracały? icon_rolleyes.gif

A mowa o nowym C3 ok.gif

> Jutro postaram się coś sfocić espeszaly for ju

czekam cierpliwie food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model jest naprawdę imponujący...

jestem pod olbrzymim wrażeniem pracy i celności wykonanych modyfikacji. Udało się stworzyć unikatowy, naprawdę piękny model, będący miniaturą Twojego idealnego Malucha ( chyba, że zielony wyprzedził turkusa wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wariat ale efekt końcowy.....miodzio

> Wg. mnie brakuje dwóch detali.....(może naklejka) znaczek z przodu FIAT i na klapie 126P FIAT

Są emblematy, najlepiej było je widać przed pomalowaniem budy:

przód, tył zlosnik.gif

Po pomalowaniu ich na czarno niestety zginęły no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepnę trochę wink.gif

Po pierwsze czemu przednia szyba ma uszczelki chromowane a tylna czarne ? Tak było w oryginale ? ( nie wiem, nie znam się )

Po drugie czemu z przodu nie ma rejestracji wink.gif I czemu jak robiłeś je od nowa to nie zrobiłeś Polskich ? cool.gif

Po trzecie malowanie felg można było chyba troche estetyczniej zrobić a nie tak pochlapać opony frown.gif

Takie moje luźne sugestie. Nie odbieraj tego jako ataku czy coś wink.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się czepnę trochę

Krytyke też przyjmuję zlosnik.gif

> Po pierwsze czemu przednia szyba ma uszczelki chromowane a tylna czarne ? Tak było w oryginale ? (

> nie wiem, nie znam się )

Dokładnie tak było ok.gif

> Po drugie czemu z przodu nie ma rejestracji I czemu jak robiłeś je od nowa to nie zrobiłeś

> Polskich ?

Dlatego, że nie chciałem ingerować w model wink.gif

Miał pozostać oryginalny, lekko polepszony zlosnik.gif

> Po trzecie malowanie felg można było chyba troche estetyczniej zrobić a nie tak pochlapać opony

Gwarantuję, że to "pochlapanie" widać TYLKO na zdjęciu wink.gif

> Takie moje luźne sugestie. Nie odbieraj tego jako ataku czy coś

Luzik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj przyszła nowa zabawka

> POLISTIL, POLItoys E40, made in Italy, skala 1:43

> Mam już jednego takiego w swojej kolekcji

Nowy lakier by się przydał. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pójde do babci do piwnicy bo wydaje mi się że kiedyś w zabawkach widziałem malucha takiego w skali 1:43? Nie wiem jaka firma ale miał koła zamontowane na takim cienkim druciku, jak by co to bym ci podesłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś pójde do babci do piwnicy bo wydaje mi się że kiedyś w zabawkach widziałem malucha takiego w

> skali 1:43?

Jeśli to staroć i skala 1:43, to na 90% bedzie to polski wyrób "ESTETYKA" wink.gif

model006a.jpg

> Nie wiem jaka firma ale miał koła zamontowane na takim cienkim druciku, jak by co

> to bym ci podesłał.

na druciku? hmm.gif No popatrz, popatrz wink.gif zobaczymy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Allegro, 126 el. Może Cię Kolego zainteresuje?

Dzięki raz jeszcze za link, który wkleiłeś ale... przegapiłem hehe.gif

Pilnowałem cały tydzień i w dniu zakończenia aukcji wyleciało mi z głowy, co mi się niestety dość często zdarza clown.gif

Ale nie ma tego złego... wink.gif

Zamiast żółtego jest biały i zamiast niebieskiej folii na szybach jest zwykła czarna ok.gif

To tyle z mojego wybrzydzania odnośnie zrobienia drugiego 893goodvibes.gif Dzisiaj przyszedł zlosnik.gif

kolekcja126a.jpg

kolekcja126b.jpg

kolekcja126c.jpg

kolekcja126d.jpg

kolekcja126e.jpg

Pomodzone reflektory wink.gif

kolekcja126f.jpg

Antenka zgodnie z ustaleniami przyszła luzem, żeby uniknąć oberwania podczas transportu wink.gif

kolekcja126g.jpg

W komplecie luzem były też dodatkowe naklejki...

Jakość naklejek jest mocno niskich lotów 270751858-jezyk.gif ale niespodzianka przyjemna! wink.gif

kolekcja126h.jpg

zlosnik.gif Pozdro 126 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki raz jeszcze za link, który wkleiłeś ale... przegapiłem

> Pilnowałem cały tydzień i w dniu zakończenia aukcji wyleciało mi z głowy, co mi się niestety dość

> często zdarza

> Ale nie ma tego złego...

> Zamiast żółtego jest biały i zamiast niebieskiej folii na szybach jest zwykła czarna

> To tyle z mojego wybrzydzania odnośnie zrobienia drugiego Dzisiaj przyszedł

> Pomodzone reflektory

> Antenka zgodnie z ustaleniami przyszła luzem, żeby uniknąć oberwania podczas transportu

> W komplecie luzem były też dodatkowe naklejki...

> Jakość naklejek jest mocno niskich lotów ale niespodzianka przyjemna!

> Pozdro 126

Drogi Rafale!

W serwisie allegro, jest możliwość ustawienia informacji o kończących się aukcjach!

Wybierasz, ile czasu przed końcem aukcji, chcesz dostać wiadomość. Kojarzę, że są to 3,6 12, 24 48 godzin, albo coś podobnego

Pozdrawiam!

ps. Jakbyś nie mógł tego znaleźć to pisz śmiało!

Pomogę ;-)

spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.