Skocz do zawartości

Mało gazu w butli


ccLot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

problem wygląda następująco:

po montażu instalacji w butle 51 l (40,8 l) toroidalną przez cały rok użytkowania (jakieś 60 tankowań) nie udało się zatankować więcej jak 37 litrów.

Na początku myślałem, że to wina stacji, temperatury ..., ale na przeglądzie zgłosiłem "magikom" ze skody że jest coś nie teges z tą butlą i niech sprawdzą.

Bez mrugnięcia okiem powiedzieli, że trzeba wymienić wielozawór i dzisiaj odebrałem autko z nowym wielozaworem, ale po wyjeżdzęniu całego gazu od założenia nowego wielozaworu, uwaga zatankowałem 34 litry gazu.

A teraz pytanie czy to że butla nie jest idealnie poziomo w bagażniku może mieć znaczenie? Czy to jednak kwestia pływaka? Czy po prostu pojechać do normalnego "gazmistrza"?

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odgrzewam trochę kotleta.

Byłem dzisiaj w serwisie i gościu pokazał mi wielozawór taki jak ja mam.

Okazało się, że w tym wielozaworze pływak tylko decyduje o wskazaniu ilości gazu w zbiorniku, a odcięciem zatankowania steruje kuleczka na sprężynce i panujące ciśnienie w zbiorniku.

Czy jest jakaś regulacja tego dziadostwa czy tylko kolejna wymiana wielozaworu.

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.