Skocz do zawartości

1.2 8V czy 16V


dawidp1984

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam z palio, a piąty bieg paliowy straszliwie mię się podobuje

dopóki nie zrobisz dłuższej trasy na kółkach 175/55/13. na piątym biegu i tak nie katujesz, bo odcinka czwórki jest (chyba?) około 160-170 a to już za szybko jak na zabawę.

edit: bład! przy odcince 7800 jest 170km/h na czwórce. z serią będzie poniżej 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dopóki nie zrobisz dłuższej trasy na kółkach 175/55/13. na piątym biegu i tak nie katujesz, bo

> odcinka czwórki jest (chyba?) około 160-170 a to już za szybko jak na zabawę.

> edit: bład! przy odcince 7800 jest 170km/h na czwórce. z serią będzie poniżej 150

7300/160 ok.gif

Dlatego opty jest szósta ze stilo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 7300/160

i używasz piątki?! rotfl.gif

ostro się bawisz.

> Dlatego opty jest szósta ze stilo

a to jest ta najkrótsza? czy z p1 szproting jest krótsza?

bo nie wiem na którą polować do mojej pandy

a tak poza tym to w FAQ niektóre przełożenia skrzynek są delikatnie mówiąc z pupy, a sprawdzałem tylko kilka. Mógłby to jakiś mod poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to jest ta najkrótsza? czy z p1 szproting jest krótsza?

> bo nie wiem na którą polować do mojej pandy

> a tak poza tym to w FAQ niektóre przełożenia skrzynek są delikatnie mówiąc z pupy, a sprawdzałem

> tylko kilka. Mógłby to jakiś mod poprawić.

z punto jest krótsza, ze stilo delikatnie dłuższa... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i używasz piątki?!

> ostro się bawisz.

> a to jest ta najkrótsza? czy z p1 szproting jest krótsza?

> bo nie wiem na którą polować do mojej pandy

> a tak poza tym to w FAQ niektóre przełożenia skrzynek są delikatnie mówiąc z pupy, a sprawdzałem

> tylko kilka. Mógłby to jakiś mod poprawić.

Krótsza jest ta z P1, ta ze stilo to abarth plus szóstka, czyli optymalnie, nie znaczy najszybciej.

Najszybciej, ale to pewnie wiesz, jest mieć tę z P1.

Co do używania piątki - piątka to najważniejszy bieg w mojej machinie, praktycznie w pełnym zakresie: kiedyś jechałem za fordem mondego TDCi od 80-180.

Dystans nas dzielący był cały czas taki sam z tym, że ja jechałem cały czas na piątce, a fordziarz wachlował zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyżby tak tanie były te skrzynki? czy to piątka jest bo nie we wszystkich sportingach było 6b?

Z foto wynika ze to krzynka V (szóstka ma ostatnią pokrywę z alu - tą którą kazdy kto ma ja w cento ma wyświeconą od opony przy skrecie max w prawo zlosnik.gif

Tu na foto rozwaliła mnie ucięta półośka - nie chciała wyjśc, to ją ciachneli boszką hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyżby tak tanie były te skrzynki? czy to piątka jest bo nie we wszystkich sportingach było 6b?

To jest skrzynia z PI 16v i tam nigdy nie było 6 biegów. Tylko 1.1 6-speed miał tą krótką skrzynię o której mowa. Cała reszta mk1 ma 5 biegowe skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.