Skocz do zawartości

OCB z tym "tyrkoleniem"?


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Znaczy skrajne wartości się nie zmieniają?

no zmieniają się. Jak zwykły map przy pełnym bucie pokaze do ECU sygnał powiedzmy o wartości 4.75v to taki od turbo pokaze powiedzmy 3v. Ty będziesz miał buta w podłodze a ECU będzie myślało, ze silnik ma jakieś 50% obciązenia tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no zmieniają się. Jak zwykły map przy pełnym bucie pokaze do ECU sygnał powiedzmy o wartości 4.75v

> to taki od turbo pokaze powiedzmy 3v. Ty będziesz miał buta w podłodze a ECU będzie myślało,

> ze silnik ma jakieś 50% obciązenia tylko.

No nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to, że jak zwykły ma zakreś powiedzmy od 0-5 to ten 2,5 bara ma 0-8 i wtedy zakreś podciśnienia pokazuje dobrze. Ale jak nie to nie.

Chociaż i tak się skłaniam, żeby kupić na próbę i mapa i czujnik Boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o to, że jak zwykły ma zakreś powiedzmy od 0-5 to ten 2,5

> bara ma 0-8 i wtedy zakreś podciśnienia pokazuje dobrze. Ale jak nie to nie.

> Chociaż i tak się skłaniam, żeby kupić na próbę i mapa i czujnik Boscha

i taki i taki ma zakres 0-5/ Mozesz kupić jakikolwiek inny map wolnossący, ale to nic nie zmieni. Kolega Kikul ma 16v na mapie oryginalnym z 1.1 spi i tez trykoli. Trykolenie u niego ma związek z temperaturą otoczenia (domyślam się, ze temperatura powietrza ma jakiś związek z tym) zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na gazie nie tyrkoli.

Ale na sekwencji może tyrkolic bo tak na dobra sprawę to komp benzynowy podaje czasy wtrysku kompowi gazowemu, ten je przemnaza i ustala czas wtrysku na gazie. Ja podejrzewam że babol siedzi albo w mapie paliwa (adaptacja tez może mieć wpływ) albo w samym sterowaniu wtryskiem polsekwencyjnym. I trzeba by zrobić niezależne sterowanie paliwem od ecu zeby się tego pozbyć raz na zawsze. Bo własnie instalki 1 i 2gen tak działają tam komp nie ma żadnego wpływu na dawkowanie gazu i skoro to działa to na pewno nie jest to wina ani zapłonu ani czujnika indukcyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i taki i taki ma zakres 0-5/ Mozesz kupić jakikolwiek inny map wolnossący, ale to nic nie zmieni.

> Kolega Kikul ma 16v na mapie oryginalnym z 1.1 spi i tez trykoli. Trykolenie u niego ma

> związek z temperaturą otoczenia (domyślam się, ze temperatura powietrza ma jakiś związek z

> tym)

tak jak Leszek mówi, np dzis temp -4 odpaliłem pochodził 10 min zanim wsiadłem prejechałem ok 400m dojechałem do głównej drogi but podłoga nie trykoli praktycznie całą zime auto nie trykoli chyba że pod maska naprawde bedzię gorąco. Ale trykolenie praktycznie jest minimalne przyjdzie lato trykoli upały trykolenie nie do zniesienia auto praktycznie nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmmmmm ale co macie na mysli

> moj silnik jezdzil w bravo na pb95, u mnie jezdzi na pb95, oryginalny sterownik

tu nie chodzi o wache tylko o mapy paliwowe spineyes.gif

ja jakbym miał 16V to do oryginalnych wyjść wtryskowych z ecu podłączył bym emulator i wystroil to ecumasterze w trybie stand alone i by święty spokój był z adaptacjami tyrkoleniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez to zauwazylem na przykladzie ex sejaczowego 16vT

tylko, ze tam była całkowicie inna sprawa, trykolił po przekroczeniu pewnych obrotów a nie do zeby.GIF

Mam na tamten przypadek swoją teorię zeby.GIF Ale na dzień dzisiejszy wygląda, ze jest już "prawie" dobrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak Leszek mówi, np dzis temp -4 odpaliłem pochodził 10 min zanim wsiadłem prejechałem ok 400m

> dojechałem do głównej drogi but podłoga nie trykoli praktycznie całą zime auto nie trykoli

> chyba że pod maska naprawde bedzię gorąco. Ale trykolenie praktycznie jest minimalne przyjdzie

> lato trykoli upały trykolenie nie do zniesienia auto praktycznie nie jedzie

Hmm...dziś w nocy lekki przymrozek był u mnie. Zapaliłem auto i jak nigdy silnik równo pracował od samego startu i nie tyrkolił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jej nie rozwiazuje bo mój nie tyrkoli a niebardzo mam czas zeby pewne tematy posprawdzac. Mapy

> paliwowe nie mają tu nic do rzeczy. moge zapiąc jakikolwiek program i na zadnym nie tyrkota.

> Pozdrawiam

Potwierdzam, na moim kompie z tego co pamiętam Ci nie zatyrkolił, a u mnie tyrkolił i to zdrowo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak.

czyli wychodzi na to że babol siedzi w wiązce lub osprzęcie a nie samym kompie. Teraz trzeba by jakiegoś mądrego elktryka który by rozpruł i porównał orginlną wiązkę na której tyrkoli z wiązką od pana B z B i by wyszło co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli wychodzi na to że babol siedzi w wiązce lub osprzęcie a nie samym kompie. Teraz trzeba by

> jakiegoś mądrego elktryka który by rozpruł i porównał orginlną wiązkę na której tyrkoli z

> wiązką od pana B z B i by wyszło co jest nie tak.

Wczoraj byłem u znajomego znajomego który temat trochę nadgryzał i mówił, że u niego poprawiało sprawę zaślepienie regulatora ciśnienia paliwa. Dzisiaj przybliżyłem u siebie czujnik i zaślepiłem ów przewód. Wydaje mi się, że jest lepiej. Ale czy to nie placebo? Zbytnie odsunięcie czujnika powodowało, że silnik gasł na wolnych. Z tego podejrzewam, że im wyższe obroty tym mocniejszy sygnał? Może jakiś wzmacniacz antenowy na sygnał czujnika hehe.gif . Zauważyłem przy okazji, że koło "zębate", sygnałowe czy jak je tam zwał nie jest osiowo. To znaczy raz jes bliżej raz dalej czujnika. Mogą z tego powodu występować falowania obrotów na wolnych?

A a a i jeszcze jedno. Tamten znajomy znajomego mówił, że jak to sobie rozkmniał to doszedł do tego, że wiązka cento nie miała gdzieś jednej masy która występuje w P. Ale gdzie to było to nie pamięta niestety. Może jakiś ekran czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jej nie rozwiazuje bo mój nie tyrkoli a niebardzo mam czas zeby pewne tematy posprawdzac. Mapy

> paliwowe nie mają tu nic do rzeczy. moge zapiąc jakikolwiek program i na zadnym nie tyrkota.

> Pozdrawiam

nie mam zamiaru Cie przekonywać, różnica JEST w "osprzęcie" a wyeliminowanie jest w MAPACH, koniec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam zamiaru Cie przekonywać, różnica JEST w "osprzęcie" a wyeliminowanie jest w MAPACH,

> koniec....

Ale jesteś nerwowy. Już od jakiegoś czasu zauważyłem że jak ktoś coś próbuje z Tobą podejmować dyskusję to tak się wkurzasz jakby Ci tym próbował ublizac albo podważac Twoje kompetencje. Daj na luz nie ma się co spinac. Pogadać zawsze można na forum a nie złościc się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jesteś nerwowy. Już od jakiegoś czasu zauważyłem że jak ktoś coś próbuje z Tobą podejmować

> dyskusję to tak się wkurzasz jakby Ci tym próbował ublizac albo podważac Twoje kompetencje.

> Daj na luz nie ma się co spinac. Pogadać zawsze można na forum a nie złościc się.

Ja się nie spinam... Jestem luźny jak szpadel w qpie gnoju... Temat jest od dawna rozpracowany i ci co choć trochę znają się na strojeniu samochodow i znają mapy w 16v powinni potrafic tyrkolenie wyeliminowac, mam tylko uczulenie na tych wszystkich majsterklepkow którzy farmazonami zapychaja internet wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się nie spinam... Jestem luźny jak szpadel w qpie gnoju... Temat jest od dawna rozpracowany i ci

> co choć trochę znają się na strojeniu samochodow i znają mapy w 16v powinni potrafic

> tyrkolenie wyeliminowac, mam tylko uczulenie na tych wszystkich majsterklepkow którzy

> farmazonami zapychaja internet

i tacy majsterklepkowicze tez sa potrzebni. Mówisz że ktoś kto umie stroic... No własnie i tu jest pies pogrzebany bo ja to bym się chciał nauczyć ale problem w tym że ta wiedza jest mocno deficytowa. Nikt się nie chce podzielić nawet za pieniądze rotfl.gif cholerni monopolisci, ot polactwo.

Nie wiem nigdy nie widziałem map w 16. Ale coś na rzeczy jest, popatrz roberto pisze że na jakimkolwiek programie jaki by założył nie tyrkoli, ba nawet na innym kompie nie tyrkoli a jego komp w innym samochodzie tyrkoli.... Może programem i da się nieco zniwelowac nie mówię że nie ale jeżeli przyczyną jest osprzet to trzeba te przyczynę znaleść i ja wyeliminowac moim skromnym zdaniem. Albo olac seryjny sterownik jak ktoś się bawi w turbo np i wystroić to na ecumasterze w trybie SA a na seryjne końcówki mocy zasadzic rezystory i puścić zemulowany sygnał sondy zeby się nie pluł i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> deficytowa. Nikt się nie chce podzielić nawet za pieniądze cholerni monopolisci, ot polactwo.

Jak sam piszesz, w Polsce może być trudno, bo polactwo, ale zakombinuj i się zaproś na czyjąś sesję na hamowni, ja tydzień temu spędziłem na jednej 5 godzin tylko się gapiąc i podpytując gościa (był chętny, bo wie, że do niego przyjadę z furą poźniej) i sporo mi to dało waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednego nie rozumiem.

> Wszyscy razem tworzymy Centomanię, jesteśmy jak rodzina to czemu nie możecie sobie podpowiedźieć,

> pomóż ??

> Prawdziwi klubowicze powinni sobie pomagać.

> Po to jest stworzony klub i forum

ale spora częsc ludzi zarabia na tym ok.gif i co wazniejsze w niektórych przypadkach nawet z tego zyje i nie dziw sie ze nie podzielą sie wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednego nie rozumiem.

> Wszyscy razem tworzymy Centomanię, jesteśmy jak rodzina to czemu nie możecie sobie podpowiedźieć,

> pomóż ??

> Prawdziwi klubowicze powinni sobie pomagać.

> Po to jest stworzony klub i forum

A czy Ty bys tak chetnie wokol wszystkim pomagal np. zdobyta ciezko wiedza za ktora zaplaciles jakas tam kase i do ktorej doszedles sam poswiecajac swoj czas??

Z jednej strony tak, powinno tak byc ze powinnismy sie dzielic i pomagac sobie nawzajem, z drugiej strony dlaczego mam komus dawac za darmo taka wiedze jezeli ktos inny na tym zbija dobra gotowke ( np. slynny juz Blażej ).

Niestety ale doskonale rozumiem argumenty i jednej i drugiej strony i osobiscie jakbym mial wiedze co i jak z tym tyrkoleniem to tez nie z kazdym bym sie tym podzielil.

A uwazam ze i tak Tommi duzo podpowiada i naprowadza choc wcale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednego nie rozumiem.

> Wszyscy razem tworzymy Centomanię, jesteśmy jak rodzina to czemu nie możecie sobie podpowiedźieć,

> pomóż ??

> Prawdziwi klubowicze powinni sobie pomagać.

> Po to jest stworzony klub i forum

Wytłumaczę Ci to prosto, bo zanim się sam rozeznałem też myślałem, że tak powinno być. Jedna sprawa to jest np. nauczyć się zmieniać amory (IMO wystarczy to zrobić dwa razy = łącznie jeden dzień z przerwami jak się jest totalnym nowicjuszem) w CC i potem się podzielić tą wiedzą. Inną sprawą jest spędzić dwa lata czasu swoich wolnych chwil i kupę hajcu na sprzęt (kompy, emulatory, szerokopasmowe lambdy, czujniki, itd, itp), żeby potem to opisać i czekać tydzień, aż ktoś zacznie sprzedawać kości na allegro. Tym bardziej, że mamy teraz forum publicznie dostępne. I o ile osobiście chciałbym, żeby cała ta wiedza była otwarta, to rozumiem i szanuję ludzi, którzy ją chronią. To, że jedni chronią bardziej niż inni to już inna sprawa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest grono osób na ak, ktore sie podziela wiedza i doswiadczeniami... wystarczy zadzwonic,

> porozmawiac na forum pewne rzeczy nigdy nie beda pisane

Jest tylko kwestia tego typu, że nie wszyscy żądni wiedzy znają "starszyznę" i znahorów forum i to stanowi główną barierę w jakichkolwiek kontaktach crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest grono osób na ak, ktore sie podziela wiedza i doswiadczeniami... wystarczy zadzwonic,

> porozmawiac na forum pewne rzeczy nigdy nie beda pisane

Dokladnie smile.gif I tak jak napisal Woj76 tym bardziej jak teraz forum zostalo upublicznione. Druga sprawa ze nie mozna tylko chciec pomocy ale i ta pomoc docenic jezeli nie mozna sie w podobny sposob odwdzieczyc.

BTW współczuje doświadczenia z jednym z tych fachowców crazy.gif

A wracając do meritum, niestety zyjemy w takich czasach gdzie informacja potrafi dac naprawde dobre pieniadze, a za darmo nawet w ryja nie chca juz dac....

Zreszta bez obrazy dla "swieżaków" ale wystarczy, że taki nowy przeczyta coś takiego, powie o tym jakiemus znajomemu ktory ma warsztat i koles dzieki naszej "uprzejmoscI" bedzie zarabial kase, wiedza ktora zdobyl za darmo i bedzie sciagal chore pieniadze z nowicjuszy. Czy to byloby fair?? To tak jak by strzelic sobie samemu w kolano oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tylko kwestia tego typu, że nie wszyscy żądni wiedzy znają "starszyznę" i znahorów forum i to

> stanowi główną barierę w jakichkolwiek kontaktach

Sluchaj to tak jak w 1 klasie liceum. Odrazu wszystkich znales?? Nie po kolei poznawalo sie kumpli tego tamtego i tak znalo sie kilka osob ze starszych klas.

Niestety jak ktos nie bedzie udzielal sie na forum itd to raczej nigdy nie pozna "starszyzny". Pozatym tak prawde mowiac to i tak wiekszosc z nas zna sie tak naprawde tylko z forum. Podejrzewam ze np. mnie sebec ni cholery nie bedzie kojarzyl choc pare razy gadalem na zywo zeby.GIF

Niestety nie ma nic za darmo jak juz wczesniej napisalem, trzeba sie zasluzyc i tyle smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchaj to tak jak w 1 klasie liceum. Odrazu wszystkich znales?? Nie po kolei poznawalo sie kumpli

> tego tamtego i tak znalo sie kilka osob ze starszych klas.

> Niestety jak ktos nie bedzie udzielal sie na forum itd to raczej nigdy nie pozna "starszyzny".

> Pozatym tak prawde mowiac to i tak wiekszosc z nas zna sie tak naprawde tylko z forum.

> Podejrzewam ze np. mnie sebec ni cholery nie bedzie kojarzyl choc pare razy gadalem na zywo

> Niestety nie ma nic za darmo jak juz wczesniej napisalem, trzeba sie zasluzyc i tyle

Ty no nie kojarze... ale jak pijesz do borek to wybacz nie Ty jeden zlosnik.gif amnezja alkoholowa mnie dopadła zlosnik.gif i po ostatnich wygłupach obiecałem sobie ze w 2011 bede trzezwy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty no nie kojarze... ale jak pijesz do borek to wybacz nie Ty jeden amnezja alkoholowa mnie

> dopadła i po ostatnich wygłupach obiecałem sobie ze w 2011 bede trzezwy

No i wcale nie dziwne nie przejmuj sie, sam napewno nie jestes zeby.GIF Arturo, Lesiu, i jeszcze pare osob by sie znalazlo, ktore moze i kojarza mnie z nicka ale na zywo ni huhu zeby.GIF Zreszta malo kto mnie kojarzy spoza warszawy wink.gif

Hehe moze dlatego wlasnie ze nie pije zeby.GIF Bo podejrzewam ze jakbym sie napil to byloby co pamietac zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i wcale nie dziwne nie przejmuj sie, sam napewno nie jestes Arturo, Lesiu, i jeszcze pare osob

> by sie znalazlo, ktore moze i kojarza mnie z nicka ale na zywo ni huhu

No nie wiem, kupowałeś ode mnie FOCAL`a smile.gif Nie pamiętasz? zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, kupowałeś ode mnie FOCAL`a Nie pamiętasz?

Jestem w szoku ze Ty pamietasz yikes.gifyikes.gifwaytogo.gif

Hehehe ja to doskonale pamietam bo bylem wtedy z kumplami w Stargardzie Szczecinskim po poldka i wracajac namowilem ich zebysmy o Grudziadz zahaczyli zeby.GIF Podroz byla ekstremalna bo 50km przed warszawa wybuch aparat zaplonowy zeby.GIF Glosnik nadal mam zeby.GIF Tylko od kilku miesiecy niestety lezy na polce i sie kurzy bo nie ma do czego go zasadzic poki co smile.gif Wystawialem go nawet na allegro ale za darmo go nie oddam bo glosnik rewelacyjny smile.gif A tak przy okazji to bede sie musial do Ciebie usmiechnac czy czasem nie daloby sie wystrugac klucza do gwintu bo nie mam czym go rozkrecic frown.gif Ale to jakos przy okazji bo moze i flansze pod zaciski na tyl bede potrzebowal smile.gif Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.