Skocz do zawartości

Kolektor wydechowy do 1.4 16V ???


huba301

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego kolektor żeliwo zastosować do 1.4 16V

Szukam na alledrogo kolektora od Bravo/Punto i wszystkie które są mają stary typ rozstawu szpilek.

W katalogu jak szukam uszczelki kolektora wydechowego wychodzi Bravo 1.2 16V 80 KM ale takiego żeliwa nie udało mi się znaleźć.

Jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od czego kolektor żeliwo zastosować do 1.4 16V

> Szukam na alledrogo kolektora od Bravo/Punto i wszystkie które są mają stary typ rozstawu szpilek.

> W katalogu jak szukam uszczelki kolektora wydechowego wychodzi Bravo 1.2 16V 80 KM ale takiego

> żeliwa nie udało mi się znaleźć.

> Jakieś pomysły ??

to ty tez sie przesiadasz na 1.4 cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od czego kolektor żeliwo zastosować do 1.4 16V

> Szukam na alledrogo kolektora od Bravo/Punto i wszystkie które są mają stary typ rozstawu szpilek.

> W katalogu jak szukam uszczelki kolektora wydechowego wychodzi Bravo 1.2 16V 80 KM ale takiego

> żeliwa nie udało mi się znaleźć.

> Jakieś pomysły ??

musisz kupic od 86km z p1 i rozwiercic otwory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat... jest sobie 1.4 16v i kolektor wydechowy od 1.2 16v P1

chcę zamontować żeliwo z P1 i wiem że na pewno trzeba rozwiercić dwie górne dziury które zaznaczyłem na czerwono, a jest mi w stanie ktoś zaznaczyć na tym zdjęciu które jeszcze śruby trzeba rozwiercić lub które trzeba całkowicie ominąć przy montażu ze względu na inny rozstaw ? 270751858-jezyk.gif

4-2-1 nie będzie bo nie i tyle grinser006.gif

dłubki do tablicy biglaugh.gif

286813306-kolektor.jpg

post-66214-14352519842337_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczą Ci te fotki czy coś jeszcze pstryknąć?

W zupełności wystarczą, głownie mi chodziło o to jak je rozwiercić żeby pasowało

dzięki wielkie ok.gif20.GIF

> Daj dwie uszczelki pod niego bo podobno będą problemy ze szczelnością

to już wiem, gdzieś już wyczytałem grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zupełności wystarczą, głownie mi chodziło o to jak je rozwiercić żeby pasowało

> dzięki wielkie

> to już wiem, gdzieś już wyczytałem

dawalem jedna uszczelke i nie bylo przedmuchow wink.gif trzeba sprawdzic czy jest prosty na styku z uszczelka i dobrze wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry borykam sie z tym problemem.. rozwiercilem te otwory, poprzecinałem gdzie trzeba i nadal mam gdzieś przedmuch... cicho charczy.. cementem do wydechów próbowałem uszczelnic i nadal lipa...

Myślę, że przykręcenie samych 5 śrub u góry powoduje dociśnięcie kolektora u góry i zaczyna odstawać dołem.. trzeba by dawać dłuzsze szilki u dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam teraz silnik w seju bo się urwał zawór. Znalazłem od stilo 1.2 igiełke za 600 ale z tym kolektorem jest taka zeźba w gównie że niestety musiałem wkładać starego zdechlaka z punto. Szkoda bo różnica w cenie silnika 100zł jeszcze 650 i byłby ładny baran do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to przykrec jeszcze dwie skrajne dolne

znaczy powiem tak ręki sobie uciąć nie dam że ich nie ma. przykręconych, ale wydaje mi się że kupowałem tylko 5 nakrętek.

Verchi - sprawdzę to w wolnej chwili dokładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy powiem tak ręki sobie uciąć nie dam że ich nie ma. przykręconych, ale wydaje mi się że

> kupowałem tylko 5 nakrętek.

> Verchi - sprawdzę to w wolnej chwili dokładnie

To w sumie docinanie dołu było by bez sensu jak byś go nie przykręcił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu 421. Będziesz żałował założenia żeliwa nie ma góry. Poza tym cena to ok 250 całość plus dopasowanie rury kolektorowej bo ta oryginalna nie pasuje.

Ja biorę kolektor stąd http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-sportowy-rurowy-fiat-1-4-16v-i2985447773.html

Cena 750 do negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup od razu 421. Będziesz żałował założenia żeliwa nie ma góry. Poza tym cena to ok 250 całość plus

> dopasowanie rury kolektorowej bo ta oryginalna nie pasuje.

> Ja biorę kolektor stąd

> http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-sportowy-rurowy-fiat-1-4-16v-i2985447773.html

> Cena 750 do negocjacji

najwczesniej za 3 tygodnie bedzie irek mial nowe sztuki .... wrecz trzeba sie zapisywac bo jest takie wziecie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.