Skocz do zawartości

lista "francowatych"


micha-

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Renault_M%C3%A9gane_IV_Grandtour_diesel_

Dnia 23.02.2015 o 15:34, Phil_ips napisał:
Też się dopiszę zlosnik.gif&key=783ad0d47aeee9688f01997141c889fee6b115d2028c63dc0072d3c114d229cf
Od maja 2014 jeżdżę Megane III 1.9 dCi 130 FAP Grandtour zlosnik.gif&key=783ad0d47aeee9688f01997141c889fee6b115d2028c63dc0072d3c114d229cf

I kolejna franca w domu. Wczoraj odebrałem nowiutką Megane 4 Grandtour 1.33 tce 140 KM. Wersja Intens + trochę bajerów. Najbardziej widowiskowe są felgi osiemnastki :)

Tak to mniej więcej wygląda :)

W sumie to w maju kupiliśmy jeszcze Twingo 1 z 2004 r 16V z otwieranym dachem.



Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Phil_ips
Dodanie grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Kupiłem przez neta... Nasza trzecia renówka, w domu szósta... piąta z 1,5dci 😁 taki fetysz.

Brakuje tylko skrzyni szóstki i skórzanej kiery. Do 130 nie ma tragedii, powyżej brakuje biegu.

Screenshot_20190814-201621_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 17.10.2019 o 23:38, d_m napisał:

 

Witajcie

od poniedziałku posiadam kolejnego renuara ;]

rok 2010, 2.0 PB skrzynia CVT

 

 

Witajcie

od czwartku posiadam jeszcze jednego renuara ;]

rok 2019, 1.8 TCe automat

 

 

IMG_20191219_143942.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, demoneczek napisał:

Na pierwsze auto dla córki 18letniej  powinno byc ok . Prosty silnik 1.4 ale w miare wyposazone . Troche brudne ale damy rade . Na lato pójdą alu bo w pakiecie kpl opon

 

To chyba taki Częstochowski zwyczaj wśród kolarzy 🙂

W wakacje kumpel (dużo jeżdżący rowerem) kupił takiego 3D z 1,4 dla 18-letniej córki. Córki muszą się spotkać 🙂

A autko fajne na pierwszy samochód.

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 Zdradziłem koreańską myśl techniczną na rzecz francuskiej.

 Auto opłacone, dzisiaj będą tablice, a w piątek już będę jeżił po prawie 5 miesiącach czekania od złożenia zamówienia.

Captur rok produkcji 2021, wersja Intens + dodatki, 1,3 Tce 140 KM

Resized_20210315_153611.jpeg

Edytowane przez rdzawy
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, hudy1 napisał:

Od miesiąca ze mną. Salonowa. Jeszcze pachnie nowością

To moja trzecia już Renata

_DSC5643.jpg

Podobać się. A co tam siedzi pod maską?

Gdyby nie cena, to bym kupił żonie takiego w wersji plug-in. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Ulik said:

Po latach spędzonych z Fiatami przesiadka do innego auta na f emoji16.png
C5 Aircross 1.6 PT
Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Podoba mi sie ten Aircross :ok: Jak sie przymierzalem to mial naprawde genialne fotele.

Nie obawiales sie opinii o 1.6 Puretch? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Podoba mi sie ten Aircross :ok: Jak sie przymierzalem to mial naprawde genialne fotele.
Nie obawiales sie opinii o 1.6 Puretch?
 
Komfortowy jest. Fotele, przestrzeń, wyciszenie, zawieszenie. Naprawdę fajne. Automat, moim zdaniem, działa bardzo dobrze.
Szczerze mówiąc, to nie trafiłem na jakieś negatywne opinię o 1.6 PT. O 1.2 PT i 1.6 THP owszem. Choć, akurat, ewentualna awaryjność, była na drugim planie, jeżeli chodzi o kryteria wyboru. Przewiduje 4-5 lat eksploatacji. Z opłaconym serwisem i autem zastępczym ;)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się "pochwalę" :)

10 letnie bezwypadkowe 2.0HDi 150FAP BVM6 z przebiegiem <99kkm :)

 

02.jpg

Edytowane przez jedrocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 14:35, TomcatT4 napisał:

U mnie nastąpiła zmiana warty – C5 V6 manual przedlift 410 kkm na C5 V6 automat polift 170 kkm

 

image.png.f58b33f8b99aae39576eb8196254c335.png

 

 

 

dobrze że pokazałeś z półprofilu :) bo nie byłoby wiadomo który nowy, a który stary :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:


Haha, musiales rejestrowac doslownie chwile po mnie ;) Bo mam 78399 ;]

f2727a87bae4517bdfe330c9c55ce210.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

22.03.2021 :)
żałuję, że nie nieco później, gdybym miał 78454 było by koncówką VINu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jedrocha napisał:

dobrze że pokazałeś z półprofilu :) bo nie byłoby wiadomo który nowy, a który stary :P

 

Nawet fajnie, że najlepsza sztuka okazała się być w tym samym kolorze bo się do niego przyzwyczaiłem a poza tym sąsiedzi i ludzie w pracy nie zauważą, że się powodzi i zmieniłem auto 🤣🤣🤣

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, stalan napisał:

Ok mam czas , to zapewne coś napiszę :ok:.

Szczególnie interesowało by mnie porównanie i bezpośrednie odniesienie właściwości jezdnych ,bagażowych oraz jakościowych między Megan a Kadjarem.I jak odczuwasz różnice między silnikami - bo w Megane to chyba miałeś 1.2 115.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jakubek napisał:

właściwości jezdnych ,bagażowych oraz jakościowych między Megan a Kadjarem.I jak odczuwasz różnice między silnikami - bo w Megane to chyba miałeś 1.2 115.

 

 

Myślę że dopiero za kilka może kilkanaście dni będę gotów do jakiegoś porównania, tym bardziej że meganka była w manualu a tu jest automat. Tak na szybko...myślałem że 1,2 Tce jest cichy...ale tu jest jeszcze ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2021 o 18:37, stalan napisał:

Ja to chyba jakiś zboczony jestem ,trzecia renówka pod rząd ,po dwóch Megankach gradtour przyszedł czas na coś "innego". Dziś w południe odebrany z salonu, Kadjar 1,33 140 KM Intens EDC .

IMG_20210519_131446929.jpg

IMG_20210519_130848577.jpg

Ładny kolor 🙂 Też mam takiego, tylko bez ledów. Na razie 15000 km i nawet jeździ.

Edytowane przez biniu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, stalan napisał:

 

Myślę że dopiero za kilka może kilkanaście dni będę gotów do jakiegoś porównania, tym bardziej że meganka była w manualu a tu jest automat. Tak na szybko...myślałem że 1,2 Tce jest cichy...ale tu jest jeszcze ciszej.

To ja cos napiszę ale porównując 1,2 Tce 130KM ze scenica III X-MOD i 1,33 140 EDC w Kadjar.

1,2 Tce w Scenicu jest bardzo cichy i dość dynamiczny. 1,33 w Kadjar jest cichy ale około 2000obr ma takie niezbyt fajne chrapniecie. Ale ponoć ten typ tak ma. 1,33 z EDC jedt dynamiczny ale nie w trybie eco. Skrzynia nawet ładnie działa.

1,2 pali więcej niż 1,33. Np. trasa do Chorwacji w podobnym tempie i z takim samym ładunkiem - litr na korzyść 1,33 EDC - 7,14 l/100km z tankowania, bo komp pokazuje mniej. Wolno nie było. Średnia z trasy 100km/h.

Ale co do jakości wykonania, to Scenic jest lepiej zrobiony. Zresztą miałem kilka Renault i jakość montażu spada. Z wierzchu ładnie to wygląda ale "od spodu" moim zdaniem jest coraz słabiej, księgowi rządzą. Scenic jest full wypas Bose, a Kadjar Intens z dodatkami. Kadjar się fajnie prowadzi. Ładnie po zakrętach śmiga. W końcu najlepszy w teście łosia na km77. Ale mogło by być inne przełożenie kierownicy bo trzeba się nakręcić. Zawias nie jest najcichszy. Koła mam 18". Bagażnik ... miałem lagunę I kombi, Grand Scenica II, Megane III kombi, mam Scenica II i jednak kadjar ma najmniejszy bagażnik ale da się spakować na wakacje 2+2. Ogólnie jestem zadowolony z kadjara.

 

 

IMG_20210427_153138093_HDR.jpg

Edytowane przez biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stalan napisał:

Zapewne będzie mniej "trudny" w utrzymaniu niż brąz kasztanowy jaki miałem w Megance , na nim podobnie jak na czarnym było wszystko widoczne.

To jest titanium gray? U mnie nie ma tragedii. Brud widać jak na każdym aucie. Wiadomo na czarnym to jest masakra, a na tym w miarę ok. Ale staram się często spłukiwać brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hudy1 said:

1,0 LPG. 100 KM. Muszę przyznać, że po fabrycznie nowej Astrze 1,4 140 KM miłe zaskoczenie co do motoru.

 

To jestem zaskoczony, bo ja jechalem Clio z tym silnikiem na jezdzie probnej jak szukalismy auta dla zony i mnie nie zachwycil.

Mialem wczesniej tez Astre J 1.4T noPB, wiec porowanie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Po czterech latach przerwy powrót do Francuza i pierwszy raz Citroen. Dzisiaj odebrany z salonu, 6-miesięczna demówka. :) Jeszcze tylko przyciemnić szyby i prawdopodobnie założona zostanie instalacja lpg bo wchodzi zwykła sekwencja. 

 

 

 

 

c3.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.