Skocz do zawartości

Liczniki z MPI do SPI


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

> niekoniecznie ze wszystkimi, może jakiś będzie niepotrzebny, np od kierunkowskazów przyczepki, bo

> chyba i taka kontrolka jest, i wtedy taki kabel we wtyczce możesz przepiąć.

Dałeś mi do myślenia grinser006.gif

Żeby wrazie czego kupić po 2 pary wtyczek i zkompletowac całośc smile.gif SKoro da sie przepiąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko takie mam ABS, AIRBag x2 + wspomaganie

> Zaciął się licznik przebiegu dziennego to trza bylo rozebrac...

Hehe to to ja dobrze znam bo tez je mam 270751858-jezyk.gif

Chodziło i o full wtyczke MPI 270751858-jezyk.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mariusss u Ciebie wszystko działa?

> Bo chce aby mi ABS, wspomaganie i AIR bag działał

> Jak nie to zostaje przy tym co mam

Wszystko dział. Oprócz ABS którego nie posiadam. I na kontrolkę od ABS'u mam podany sygnał +12

ABS -pin A4

Wspomaganie - pin B7

Air Bag - pin B10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko dział. Oprócz ABS którego nie posiadam. I na kontrolkę od ABS'u mam podany sygnał +12

> ABS -pin A4

> Wspomaganie - pin B7

> Air Bag - pin B10

Teraz mam jasność ^^

Dzięki smile.gif

Mam jeszcze jedno pytanie....

Znalazłem licznik z:

E112 - elektryczne wspomaganie kierownicy

E009 - ABS

E500 - Air bag kierowcy + napinacze pasów

I pytanie co do tego ostatniego...

W sensie że jak pisze w ePER tylko tyle czyli nie ma podejścia pod AIR bag pasażera? Czy jak to działa...

No i co z tymi napinaczami pasów?

Skoro nie mam nie bedzie mi pikać czy świecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i co z tymi napinaczami pasów?

> Skoro nie mam nie bedzie mi pikać czy świecic?

Skąd wiesz,że nie masz? Wyciągałeś pasy? ZTCW wszystkie SC mają napinacze (no chyba,że ktoś wymienił na pasy z CCS).

Napinacze są przeciążeniowe i nie dochodzą do nich żadne kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd wiesz,że nie masz? Wyciągałeś pasy? ZTCW wszystkie SC mają napinacze (no chyba,że ktoś

> wymienił na pasy z CCS).

> Napinacze są przeciążeniowe i nie dochodzą do nich żadne kabelki.

Czyli co maja pasy do licznika?

Tak mam ORI pasy z SC nie zmieniałem nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli co maja pasy do licznika?

Absolutnie nic.

Do licznika ma tylko poduszka. Możliwe, że ten kod jest uniwersalny do wszystkich modeli fiata. I dotyczy on bardziej zaawansowanych modeli gdzie występuje poduszka z napinaczami odpalanymi elektrycznie, a nie tylko pępka świata jakim jest sejak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd wiesz,że nie masz? Wyciągałeś pasy? ZTCW wszystkie SC mają napinacze (no chyba,że ktoś

> wymienił na pasy z CCS).

> Napinacze są przeciążeniowe i nie dochodzą do nich żadne kabelki.

może cho dzi o napinacze pirotechniczne a nie bezwładnościowe......

chociaż nie wiem czy w ogole były dostępne pirotechniczne w SC....... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz sobie to

> To są pasy z napinaczami od sejaka.

> I nie chodzi o to, że pasy są bezwładnościowe.

czy ja dobrze widzę tam ładunki pirotechniczne?

PS. nie mam seja już prawie 2 lata i nie miałem w nim ABS, wspomagania ani poduszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko dział. Oprócz ABS którego nie posiadam. I na kontrolkę od ABS'u mam podany sygnał +12

> ABS -pin A4

> Wspomaganie - pin B7

> Air Bag - pin B10

Bardzo pomocni jestescie smile.gif

Zrobione minuta piec i kontrola juz nie razi po oczach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Wszystko dział. Oprócz ABS którego nie posiadam. I na kontrolkę od ABS'u mam podany sygnał +12

> ABS -pin A4

> Wspomaganie - pin B7

> Air Bag - pin B10

Witam ponownie 270751858-jezyk.gif

A więc rozebrałem licznik na kawałki i......

Okazało się że te 3 diody ( kontrolki ) ABS WSPOMAGANIA i AIRBAG są... ale przelutowane do środka licznika żeby nie świeciły i nie denerwowały.... -.-

Czyli jakis trop jest bo swiecą.

Tera pytanie czemu... pod kompem jak był podłaczony to nie pokazywał błedów i to mnie ciekawi czemu.

Zanaczam że pod środkową ( pod nogami ) wtyczke też był podłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ponownie

> A więc rozebrałem licznik na kawałki i......

> Okazało się że te 3 diody ( kontrolki ) ABS WSPOMAGANIA i AIRBAG są... ale przelutowane do środka

> licznika żeby nie świeciły i nie denerwowały.... -.-

> Czyli jakis trop jest bo swiecą.

> Tera pytanie czemu... pod kompem jak był podłaczony to nie pokazywał błedów i to mnie ciekawi

> czemu.

> Zanaczam że pod środkową ( pod nogami ) wtyczke też był podłączony

Błędu nie pokaże bo to Nie CAN jak w VAGu np, tylko one są wyłączane poprzez podanie napięcia z konkretnego modułu, jak nie ma modułu, nie poda napięcia i się świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Znowu odgrzewam ale w końcu sie za to zabrałem.

Przelutowane diody podświetlenia grinser006.gif Poskładany i czas montować.

Mam tylko 2 pytania.

Na schemacie SPI sa tylko 3 wtyczki a ja mam 4 i w tej jest tylko 1 kabel koloru różowego. To jest kabel od IMPULSATORA odpowiedzialnego za prędkościomierz?

Oraz jak wyczytalem ABS to pin A4 w licznik MPI a z którym kablem z SPI go zlutować jeżeli mam licznik SPI i mam ABS ? Bo na schemacie nie ma....

Prosze o szybka odp confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znowu odgrzewam ale w końcu sie za to zabrałem.

> Przelutowane diody podświetlenia Poskładany i czas montować.

> Mam tylko 2 pytania.

> Na schemacie SPI sa tylko 3 wtyczki a ja mam 4 i w tej jest tylko 1 kabel koloru różowego. To jest

> kabel od IMPULSATORA odpowiedzialnego za prędkościomierz?

> Oraz jak wyczytalem ABS to pin A4 w licznik MPI a z którym kablem z SPI go zlutować jeżeli mam

> licznik SPI i mam ABS ? Bo na schemacie nie ma....

> Prosze o szybka odp

sa bodarze 3 pinologie licznika MPI (dwie sa na pewno)

licznik na stol zasilacz kabelki i rozgryzc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Znowu odgrzewam ale w końcu sie za to zabrałem.

> Przelutowane diody podświetlenia Poskładany i czas montować.

> Mam tylko 2 pytania.

> Na schemacie SPI sa tylko 3 wtyczki a ja mam 4 i w tej jest tylko 1 kabel koloru różowego. To jest

> kabel od IMPULSATORA odpowiedzialnego za prędkościomierz?

> Oraz jak wyczytalem ABS to pin A4 w licznik MPI a z którym kablem z SPI go zlutować jeżeli mam

> licznik SPI i mam ABS ? Bo na schemacie nie ma....

> Prosze o szybka odp

4 wtyczka z 1 przewodem to wtyczka z sygnałem impulsatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> 4 wtyczka z 1 przewodem to wtyczka z sygnałem impulsatora...

gdzie jest drugi koniec tego przewodu? Zmieniłem sobie właśnie licznik SPI na MPI i zastanawiam się czy jest gotowa wiązka pod impulsator czy muszę ją dorzeźbić jeżeli to gdzie mogę się wpiąć, żeby nie prowadzić bezpośrednio do licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie jest drugi koniec tego przewodu? Zmieniłem sobie właśnie licznik SPI na MPI i zastanawiam

> się czy jest gotowa wiązka pod impulsator czy muszę ją dorzeźbić jeżeli to gdzie mogę się

> wpiąć, żeby nie prowadzić bezpośrednio do licznika.

Wiązkę trzeba zrobić. Potrzebujesz plus, masa do impulsatora i sygnał z do licznika wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiązkę trzeba zrobić. Potrzebujesz plus, masa do impulsatora i sygnał z do licznika

No ok, trzeba zrobić ale skoro przewód ma jeden koniec to ma i drugi i tak sobie pomyślałem, że może nie ciągnąłbym do samego licznika dzięki temu wink.gif Ale zaczynam się zastanawiać w sumie nad dorzeźbieniem impulsatora do linki jak kolega tutaj: http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...e#Post287923181

I jeszcze pytanie dla pewności. Na schemacie krążącym po tematach liczników nie jest zaznaczona numeracja przewodów od impulsatora. Z jakiś zdjęć innego wywnioskowałem, że:

1 (brązowy) = -

2 (żółty) = sygnał

3 (niebieski) = +

Czy to się zgadza? Dodam, że numeracja jaką podałem to standard z wtyczki superseal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam Witam grinser006.gif

Licznik MPI ogarnięty. Zajeło mi to trochę czasu ale jest zrobiony.

Problem był taki że miałem licznik SPI na impulsatrorze z 4 wtyczkami + ABS + Wspomaganie + AIRBAG 2x.

Welde schematu który tu był podrzucony ogarnełem ogółem żeby działał licznik ale reszta zajeła mi o wiele wiecj czasu gdyz nigdzie nie było schematu mojego licznik.

Jeżeli ktoś ma pytania co do wiazki ABS/WSPOMAGANIE/AIRBAG to jako dobry kolega służe pomocą smile.gif

MAm tylko jedno pytanie grinser006.gif

Zosłąy mi 2 kable... 1 od rezerwy bo jak wiadomo MPI go nie potrzebuje ale 2 szaro-brazowy od ACS ( tak przynajmniej wynika ze schematu).

I tu moje pytanie... jeżeli mam wiazke pod kontrole ACS to w moim seju goscilo kiedys nieszczesne automatyczne sprzegło?? Czy to że wiazka pod kontrolke jest to nie znaczy ze było co wydaje mi sie raczej dziwne...

A no i dodam ze po rozebraniu mojego starego licznika SPI na kontrolce ACS nie bylo żaróki smile.gif A kabel był smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Witam

> Licznik MPI ogarnięty. Zajeło mi to trochę czasu ale jest zrobiony.

> Problem był taki że miałem licznik SPI na impulsatrorze z 4 wtyczkami + ABS + Wspomaganie + AIRBAG

> 2x.

> Welde schematu który tu był podrzucony ogarnełem ogółem żeby działał licznik ale reszta zajeła mi o

> wiele wiecj czasu gdyz nigdzie nie było schematu mojego licznik.

> Jeżeli ktoś ma pytania co do wiazki ABS/WSPOMAGANIE/AIRBAG to jako dobry kolega służe pomocą

> MAm tylko jedno pytanie

> Zosłąy mi 2 kable... 1 od rezerwy bo jak wiadomo MPI go nie potrzebuje ale 2 szaro-brazowy od ACS (

> tak przynajmniej wynika ze schematu).

> I tu moje pytanie... jeżeli mam wiazke pod kontrole ACS to w moim seju goscilo kiedys nieszczesne

> automatyczne sprzegło?? Czy to że wiazka pod kontrolke jest to nie znaczy ze było co wydaje mi

> sie raczej dziwne...

> A no i dodam ze po rozebraniu mojego starego licznika SPI na kontrolce ACS nie bylo żaróki A kabel

> był

to że ja miałem wtyczkę i kable od obrotomierza i elektryki szyb też nie oznacza że były one fabrycznie zamontowane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.