Skocz do zawartości

ASO VW - sprawdzenie po VIN-ie


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

No jak już wiadomo po wątku z MK planuje zakup golfa 4 1,4 noPB. Wiem wiem moc, miejsce, nuda itd, ale moojej żonie nawet pasuje.

Auto krajowe kupione w kraju od pierwszego właściciela. Z tego co wiem to wykupione przez kierowniczkę od firmy w której nim jeździła i dość długo serwisowany w ASO w PL-u.

Czy jeśli było to powiedzmy ASO w KRK to w Stalowej Woli uzyskam informacje o wszystkim co było robione?

Co mogę się dowiedzieć po podłączeniu do komputera?

Jaki koszt takiej przyjemności odwiedzin w ASO ( wiem ze to nie najtańszy serwis i ze to w ogóle serwis)

Wszelkie info nt wizyty w ASO mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ok 50zł, aby sprawdzić auto musisz mieć dokumenty auta i właściciela - bez dokumentów raczej nikt Ci się tego nie podejmie chyba że jakiś desperat 270751858-jezyk.gif

Ogólnie polecam przegląd przed zakupowy ok 300zł i masz wszystko jasno na papierku smile.gif

Pozdrawiam

Edit: 1.4 nie polecam - bo to nie jeździ.

1.6sr polecam posłuchać pracy silnika jak jest ciepły, jesli faluje to raczej odradzam bo zacznie się wróżenie i szukanie tego przyczyny a to nie jest ani takie proste ani tanie (zbyt wiele czynników na to wpływa).

Polecam jakiegoś Dieselka - jak ma być tani to może SDI? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszt ok 50zł, aby sprawdzić auto musisz mieć dokumenty auta i właściciela - bez dokumentów raczej

> nikt Ci się tego nie podejmie chyba że jakiś desperat

> Ogólnie polecam przegląd przed zakupowy ok 300zł i masz wszystko jasno na papierku

> Pozdrawiam

> Edit: 1.4 nie polecam - bo to nie jeździ.

> 1.6sr polecam posłuchać pracy silnika jak jest ciepły, jesli faluje to raczej odradzam bo zacznie

> się wróżenie i szukanie tego przyczyny a to nie jest ani takie proste ani tanie (zbyt wiele

> czynników na to wpływa).

> Polecam jakiegoś Dieselka - jak ma być tani to może SDI?

Chyba że sie ma znajomych. Na necie jest gosciu co za 50zł sprawdza historie i wysyła to w pdf.

Od 200-300zł takie sprawdzenie.

Ja miałem ciekawa sytuacje w serwisie grinser006.gif

SDI też nie jedzie ale silnik nie do zajechania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie kosztuje 50zł, chyba że jest wyjątkowo nie miły klijent.

No tak ale z dwojga złego wybrałbym SDI smile.gif Jak coś to zapraszam.

300zł kosztuje sprawdzenie auta przed zakupem czyli lakier, zawieszenie, itp itd.

Też swego czasu sprawdzałem za 50zł lecz na Ak zostałem zjechany, że nie robie tego gratis - więc nie robię tego w ogólę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie normalnie kosztuje 50zł, chyba że jest wyjątkowo nie miły klijent.

> No tak ale z dwojga złego wybrałbym SDI Jak coś to zapraszam.

> 300zł kosztuje sprawdzenie auta przed zakupem czyli lakier, zawieszenie, itp itd.

> Też swego czasu sprawdzałem za 50zł lecz na Ak zostałem zjechany, że nie robie tego gratis - więc

> nie robię tego w ogólę

Najlepiej jakbys jeszce im historie listem wysłał:)

No tak ale czasami w ogłoszeniu jest VIN i nie masz dowodu rejst. wiec w Salonie nie powinni sprawdzic i własnie po to jest taka alternatywa jaka Ty oferowałes:)

Jak swojego sprawdzałem to mechanik sie upierał że nie mam wersji 150 km i wjeżdzając juz mi mówił ze szpachle widzi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak jeśli chodzi o sprawdzanie, miesięczny abonament na ELZA kosztuje 3-4 tyś, druga sprawa jak się okaże po wpisaniu i połączeniu z bazą, że z autem jest coś nie tak i nie ma właściciela i dokumentów na miejscu to jest ciepło, bardzo ciepło.

Klijent kupił radionawigacje na allegro kradzioną w niemczech i w przeciągu 30 min mieliśmy policje, później z 10 pism z prokuratury z niemiec itp - jedyne szczęścieże klijent był na miejscu z dokumentami swoimi wieć my wtedy umywamy ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klijent kupił radionawigacje na allegro kradzioną w niemczech i w przeciągu 30 min mieliśmy

> policje, później z 10 pism z prokuratury z niemiec itp - jedyne szczęścieże klijent był na

> miejscu z dokumentami swoimi wieć my wtedy umywamy ręce.

A w jaki sposób to się odbyło? Mozesz dokładniej opisać sytuację? Moze być na priv, bo kącik jest obecnie publicznie udostępniony.

Mam RNS510 (fabryczne), więc interesuję się tematem w razie gdyby mi ukradziono. zlosnik.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> OT - Dusza, popraw tego "klijenta".

popieram! wink.gif

> A w Lublinie miły pan w ASO powiedział, że sprawdzenie historii serwisowej na podsawie VIN jest za

> free.

Z tego co wiem ja:

Możesz nawet pewne informacje uzyskać telefonicznie, jednak wydruk kosztuje jakieś symboliczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popieram!

> Z tego co wiem ja:

> Możesz nawet pewne informacje uzyskać telefonicznie, jednak wydruk kosztuje jakieś symboliczne

> pieniądze.

nie mogę już poprawić. Co do tematu jestem ciekaw kto sie tak podłoży i udzieli Ci informacji telefonicznej? WYMAGANA jest obecność właściciela pojazdu i dokumentów, nie byle kogo z dokumentami a właściciela smile.gif W razie niespodzianki z autem robi się bardzo gorąco, naprawdę bardzo blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposób to się odbyło? Mozesz dokładniej opisać sytuację? Moze być na priv, bo kącik jest

> obecnie publicznie udostępniony.

> Mam RNS510 (fabryczne), więc interesuję się tematem w razie gdyby mi ukradziono.

> mar00ha

niewiem, ale przez net uzyskiwalem kod do radia w G3 i kolega mowil ze jak wyjdzie ze bedzie kradzione - tzn vin auta nie bedzie sie zgadzal z nr radia to bedzie cieplo.... ale w tym przypadku sie udalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.