Skocz do zawartości

Allegro - ciekawe aukcje


Rekomendowane odpowiedzi

> a mialem narazie nie myslec o zadnym zakupie...

Ja się zastanawiam, ale może nie nad tym egzemplarzem, bo i cena trochę mi nie odpowiada, a i stan może też zbyt dobry, bo ja chętnie bym dłubnął tu i ówdzie, a takiego szkoda byłoby jednak przerabiać, nawet jeśli byłyby to odwracalne przeróbki waytogo.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat ma całkiem sporo modyfikacji. Co prawda w większości odwracalnych, ale nie sądzę, aby ktokolwiek się w to bawił, bo trzeba byłoby zmienić silnik, zawieszenie, skrzynię biegów, tylny most, wnętrze itp. Z resztą właściciel na pewno nie robił tego wszystkiego po to aby wrócić do oryginału. Ten egzemplarz akurat bardzo mi się podoba, uważam że właśnie tak powinien wyglądać i jeździć Polonez ok.gif Ale z drugiej strony ten z allegro powinien pozostać właśnie taki jaki jest, z resztą nawet od strony prawnej modyfikacje są już w jego przypadku mocno utrudnione grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się zastanawiam, ale może nie nad tym egzemplarzem, bo i cena trochę mi nie odpowiada, a i stan

> może też zbyt dobry, bo ja chętnie bym dłubnął tu i ówdzie, a takiego szkoda byłoby jednak

> przerabiać, nawet jeśli byłyby to odwracalne przeróbki

ja nie myslalem o polonezie, ale stan tego jest mocno zachecajacy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale ten z linku ma żółte blachy, czyli, o ile wiem, na każdą zmianę musi się zgodzić konserwator

> przyrody... tfu... zabytków

a to przepraszam ok.gif nie pomyslalem o tym ok.gif chodzi mi o to ze Polonezy wygladaja dobrze ,jezeli sa zrobione tak jak ten ze zdjecia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to przepraszam nie pomyslalem o tym

a to nie ma a co 270751858-jezyk.gif

> chodzi mi o to ze Polonezy wygladaja dobrze ,jezeli sa

> zrobione tak jak ten ze zdjecia

no mi w tym srebrnym nie podchodzą felgi 270751858-jezyk.gif Moje zdanie na temat klasyków, to zachowywać w stanie jak najbliższemu oryginałowi - ewentualnie przeróbki "z epoki". Ewentualne odstępstwa w częściach "niewidocznych" - typu zawieszenie, układ hamulcowy (żeby się nie zabić, a auta - nie rozbić) i silnik (żeby nie być zawalidrogą). We wnętrzu zmiany np. na szlachetniejsze materiały - np. skóra zamiast skaju, itp. Ale każdy może mieć własną wizję 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie ma a co

> no mi w tym srebrnym nie podchodzą felgi Moje zdanie na temat klasyków, to zachowywać w stanie jak

> najbliższemu oryginałowi - ewentualnie przeróbki "z epoki".

ale te felgi to chyba z epoki hmm.gif, ja tez nie jestem zwolennikiem zadladania do poloneza czy innego fiata 125 neonow czy szpojlerow grinser006.gif bo to nie kali grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piękny Polonez na Alledrogo

> Cena "Kup teraz" moim zdaniem nieco przesadzona, ale zweryfikuje to licytacja (o ile uczciwa... ).

Zdjęcia robione rzut beretem odemnie, ale nigdy go nie widziałem.

więc albo stoi zamknięty w którymś z tych blaszaków albo foty przypadkowo zrobione w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcia robione rzut beretem odemnie, ale nigdy go nie widziałem.

> więc albo stoi zamknięty w którymś z tych blaszaków albo foty przypadkowo zrobione w tym miejscu

Zdjęcia tak zrobione (pewnie specjalnie grinser006.gif), że sugerują, że auto stoi w którymś z tych garaży i zostało wytoczone tylko na chwilę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest Łada 2105 a nie 2107. W 2105 były 1.2 1.3 i 1.5 w 2107 były 1.3 1.5 1.6 (krótko) i 1.7

Może nie wszystkie wersje silnikowe były u nas dostępne. hmm.gif

Tak jak Łada Samara 1.1 (z czterobiegową skrzynia biegów) - u nas była nie dostępna, ludzie dziwowali się, ze coś takiego jest - a było. Osobiście byłem posiadaczem - import prywatny z ZSRR.

Notabene ten sam silnik był montowany w ZAZ Tavria 1102 (też miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że kierownica i klamki wewnętrznego otwierania drzwi, lusterko boczne, są dużo

> późniejsze niż reszta tj.: blaszane zderzaki, licznik, karoseria. Czy może się mylę?

Masz rację... Kierownica i klameczki nie pasują...

Nieoryginalne sa także włączniki na desce rozdzielczej...

Mnie się ta sztuka nie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boje_sie.gifbiglaugh.gif

1407432016.jpg

Quote:

Przedmiotem aukcji jest eksponat tegorocznej wystawy "Solidarny Wrocław".

Pamiątkowy "maluch" nie posiada silnika i hamulców, ale jest pojazdem przywołującym "smak" czasów PRL-u

i może stać się prawdziwym "skarbem" dla kolekcjonera pamiątek. Rok produkcji 1976.

Samochód nie nadaje się do użytkowania.

Transport we własnym zakresie z pl.Społecznego we Wrocławiu.


Link ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu byłem przy odpalaniu tej warszawy po dłuższym postoju, zagadała za pierwszym razem. Auto pięknie odrestaurowane w warsztacie dilera Skody w Łęczycy. Widziałem kilka odprysków na lakierze, wnętrze b. ładnie wygląda.

http://otomoto.pl/warszawa-223-okazja-C16999104.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka dni temu byłem przy odpalaniu tej warszawy po dłuższym postoju, zagadała za pierwszym razem.

> Auto pięknie odrestaurowane w warsztacie dilera Skody w Łęczycy. Widziałem kilka odprysków na

> lakierze, wnętrze b. ładnie wygląda.

> http://otomoto.pl/warszawa-223-okazja-C16999104.html

Fajna lampka w środku biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.