Skocz do zawartości

[ierwsze wrażenia....Albea


zonia

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam przygodę z Fiatem Albea, mysłe że będzie to udana znajomość, jak na razie jest OK, jezdzi sie dosyc przyjemnie, spalanie może byc. Ale na powazne opinie jeszcze za wcześnie i mam nadzieje że tu dowiem się więcej.

silnik 1,2 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja rowniez moge podzielic sie wrazeniami z jazdy i eksploatacji Fiata

> Albea, gdyz uzytkuje go od 2003 r. i przejechalem prawie 70kkm.

> Pozdrawiam,

> T.

Hej..

Milo mi będzie dowiedzieć się czegos na temat tego autka a jak widze to już pewne doświadczenie masz w przeciwieństwie do mnie. Mam go od miesiąca i przejechałem nim niecały tysiączek i jak na razie jest ok. Prwdę mówic długo nie mogłem sie zdecydować co kupić Skodę czy Fiata aż w końcu zdecydowałem że Fiat. Ciekaw jestem czy Twoj samochodzik sprawia Ci jakies wieksze problemy i czy jest cos o czym powinienem wiedziec użytkując ten pojazd.....z gory dziekuję za odpowiedż i pozdrawim drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej..

> Milo mi będzie dowiedzieć się czegos na temat tego autka

Z mojego doswiadczenia:

Wady:

- okresowe odglosy z deski rozdzielczej,

- nienajlepsza jakosc niektorych plasikow i tworzyw sztucznych,

- zaparowuja klosze reflektorow i sw. tylnych,

- ulegl awarii czujnik swiatel cofania,

- delikatne mocowanie ramion wycieraczek (uwazac podczas mrozow),

- z czasem zaczynaja ciezko pracowac drzwi przednie (smarowanie niewiele pomaga),

- z czasem zacinaja sie klamki z przodu (trzeba odpowiednio wczesniej smarowac np. WD-40 - wprowadzac preparat w szczeline miedzy klamka a drzwiami od gory),

- zarowki w reflektorach zuzywaja sie przy ok. 20kkm.

- silnik bierze olej (ok. 1l. na 20kkm) - w normie,

- po 35 kkm sprzeglo wydaje dziwne ciche odglosy ale pracuje OK,

- auto lekko przechyla sie na zakretach i jest podatne na boczny wiatr,

- niezbyt komfortowa jazda na wprost przy predkosciach powyzej 140km/h,

- tendencja do tracenia geometrii,

- slaba zdolnosc przewietrzania wnetrza (bez klimy),

- bardzo slaba elastycznosc silnika na najwyzszym biegu 80-120km - ok. 24sek.

Zalety:

- b. duzo miejsca wewnatrz i duzy bagaznik,

- stosunkowo wysokie zawieszenie (na + podczas jazdy po drogach z gorsza nawierzchnia, na - podczas jazdy po normalnej nawierzchni),

- b. precyzyjny uklad kierowniczy,

- duze mozliwosci regulacji fotela kierowcy,

- jak na 1.2 dosc dynamiczny silnik (zmierzone przyspieszenie 11,5 do setki, pr. max. 180km/h niezaleznie od liczby pasazerow i obciazenia),

- precyzyjna skrzynia biegow,

- niezle hamulce,

- bardzo dobre wyciszenie wnetrza,

- zdolnosc szybkiego nagrzewania wnetrza,

- ergonomiczny kokpit deski rozdzielczej,

- duzy zakres ustawienia czestosci pracy wycieraczek,

- wygodne fotele i dobre trzymanie boczne,

- dobra jakosc fabrycznego radia BLAUPUNKT i zestawu glosn.,

- duza zywotnosc amortyzatorow.

Jak cos jeszcze sobie przypomne to dopisze.

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mojego doswiadczenia:

> Wady:

> - okresowe odglosy z deski rozdzielczej,

> - nienajlepsza jakosc niektorych plasikow i tworzyw sztucznych,

> - zaparowuja klosze reflektorow i sw. tylnych,

> - ulegl awarii czujnik swiatel cofania,

> - delikatne mocowanie ramion wycieraczek (uwazac podczas mrozow),

> - z czasem zaczynaja ciezko pracowac drzwi przednie (smarowanie

> niewiele pomaga),

> - z czasem zacinaja sie klamki z przodu (trzeba odpowiednio wczesniej

> smarowac np. WD-40 - wprowadzac preparat w szczeline miedzy

> klamka a drzwiami od gory),

> - zarowki w reflektorach zuzywaja sie przy ok. 20kkm.

> - silnik bierze olej (ok. 1l. na 20kkm) - w normie,

> - po 35 kkm sprzeglo wydaje dziwne ciche odglosy ale pracuje OK,

> - auto lekko przechyla sie na zakretach i jest podatne na boczny

> wiatr,

> - niezbyt komfortowa jazda na wprost przy predkosciach powyzej

> 140km/h,

> - tendencja do tracenia geometrii,

> - slaba zdolnosc przewietrzania wnetrza (bez klimy),

> - bardzo slaba elastycznosc silnika na najwyzszym biegu 80-120km -

> ok. 24sek.

> Zalety:

> - b. duzo miejsca wewnatrz i duzy bagaznik,

> - stosunkowo wysokie zawieszenie (na + podczas jazdy po drogach z

> gorsza nawierzchnia, na - podczas jazdy po normalnej

> nawierzchni),

> - b. precyzyjny uklad kierowniczy,

> - duze mozliwosci regulacji fotela kierowcy,

> - jak na 1.2 dosc dynamiczny silnik (zmierzone przyspieszenie 11,5 do

Bardzo dziekuję za rady ktore bede bral pod uwage w trakcie eksploatacji i mam nadzieje, ze dzięki nim będe mogl zapobiec pewnym sytuacjom......DZIEKUJE.......i pozdrawiam....S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne wrazenia:

- nie zauważyłem i nie stwierdziłem parowania reflekyorów ani tylnych lamp po jezdzie w deszczu i sniegu przez kilka dni po czym samochod stal na parkingu a nocą w cieplym garazu

- spalanie w cyklu mieszanym nie przekroczylo 7 litrow

- pojazd prowadzi się lekko i ładnie przyspiesza przy takim silniku

- szybko osiaga temperature przez co wewnatrz jest cieplutko

- dobre hamulce

- bardzo precyzyjna skrzynia biegow (leciutkie przelaczanie biegow)

- układ kierowniczy bez zastrzezen

-wystarczajaca moc silnika do masy pojazdu (wbrew pozorom)

- nie wiem czemu niektorzy maja uwagi do przednich slupkow?....mnie one w niczym nie przeszkadzaja

- jazda do tylu wymaga wiekszej uwagi ale tak to jest w sedanach

- cos za cos (duzy bagaznik rekompensuje watpliwe niedogodnosci)

Dalsze uwagi i spostrzezenia w bede przekazywal na biezaco pozdrawiam

Prawde mowiac ten pojazd wart jest pieniedzy ktore za niego trzeba zaplacic tylko zastanawiam sie czemu nie jest reklamowany......pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądam sie z boku rozmowie, bo własnie szukam samochodu i cos na typ fiata albea by mi odpowiadało ...

tylko mam pytanie cena instalacji lpg to okolo 3tys zl bo musi byc sekwancja?? jakie jest wtedy spalanie?? i czy genarwalnie jest jakis wiekszy minus takiego zabiegu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyglądam sie z boku rozmowie, bo własnie szukam samochodu i cos na

> typ fiata albea by mi odpowiadało ...

> tylko mam pytanie cena instalacji lpg to okolo 3tys zl bo musi byc

> sekwancja?? jakie jest wtedy spalanie?? i czy genarwalnie jest

> jakis wiekszy minus takiego zabiegu

> pozdrawiam

Moje auto: Fiat Albea 1.2 16V. Instalacje sekwenc. (musi byc sekwencja!) kupilem za 3,5tys. PLN. W porownaniu z benzyna spalanie na LPG wzroslo mi o ok. 1,5 l. Odczuwam spadek mocy na gazie 5-10%, szczegolnie podczas jazdy "pod gorke". Poza ponoszeniem dodatkowych, koniecznych kosztow zwiazanych z eksplatacja samochodu z LPG, innych minusow nie zauwazylem. Ogolnie jestem zadowolony.

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje kolejne wrazenia:

Co do slupkow przednich to rzeczywiscie sa za grube. W wielu autach sa ciensze. Owszem nie przeszkadzaja podczas jazdy na wprost w dzien, w dobrych warunkach pogodowych. Ale przestrzegam aby uwazac podczas jazdy noca i np. w deszczu, na skrzyzowaniu przy skrecie w lewo, po ktorym jest przejscie dla pieszych. Bardzo latwo o niezauwazenie przechodnia, bo slupek znacznie zaslania pole widzenia w tej sytuacji. Niejednokrotnie musialem sie wychylac lub wrecz patrzec przez boczna szybe aby skutecznie upewnic sie ze na kogos nie najade.

Co do Albei chce jeszcze dodac:

- na plus zasluguja dosc duze lusterka oraz wygoda ich elektrycznej regulacji,

- stosunkowo wysokie zawieszenie + maly zwis nadwozia z przodu pozwalaja na bezpieczne wjazdzanie na wiekszosc kraweznikow bez ryzyka uszkodzenia zderzka,

- nie jestem do konca pewien czy srodek ciezkosci zostal wlasciwie dobrany, poniewaz wydaje sie, ze przod tego auta jest troche za lekki - przy gwaltownym ruszaniu przod zbytnio podnosi sie do gory co powoduje ze auto rusza z pewnym opoznieniem - opony traca normalnos przyczepnosc. Trzeba to brac pod uwage w pewnych sytuacjach na drodze aby zawsze "zdazyc".

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyglądam sie z boku rozmowie, bo własnie szukam samochodu i cos na

> typ fiata albea by mi odpowiadało ...

> tylko mam pytanie cena instalacji lpg to okolo 3tys zl bo musi byc

Musisz sobie przekalkulowac to czy bedzie Ci sie oplacac instalacja gazowa bo koszt instalacji plus pozniejsze obslugi zwiazane z wymogami gwaranta to tez sa koszty i to nie male.

Dzis tankowalem swoje autko w cyklu miesznem spalilo 6,5 litra. Ja tez w poczatkowej fazie nosilem sie z zamiarem montazu instalacji ale postanowilem na razie jezdic na benzynie. Zreszta w Carservisie w Wa-wie delikatnie dano mi do zrozumienia bym sie zbytnio nie spieszyl z montazem i poczekal do konca gwarancji ale wynor nalezy do Ciebie, faktem jest ze gwarant zezwala na montowanie instalacji juz z chwila zakupu pojazdu ale czy to sie oplaci?...czas pokaze, chyba ze zamierzasz jezdzic bardzo duzo t wtedy moze i tak.........pozdrawiam

> sekwancja?? jakie jest wtedy spalanie?? i czy genarwalnie jest

> jakis wiekszy minus takiego zabiegu

> pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomnialem dodac tak moj przedmowca ma racje.......tylko sekwencja i to montowana w ASO koszt to 3500-3800 w Wa-wie nie wiem jak gdzie indziej. Nastepnie dostaniesz dokladne instrukcje ja nalezy postepowac w trakcie okresu gwarancji na samochod i jakie są wymogi by jej nie utracic...............ja wolalem zaczekac.....pozdrawia.

Fiat Abea 1,2 16v fire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zreszta

> w Carservisie w Wa-wie delikatnie dano mi do zrozumienia bym sie

> zbytnio nie spieszyl z montazem i poczekal do konca gwarancji

> ale wynor nalezy do Ciebie, faktem jest ze gwarant zezwala na

> montowanie instalacji juz z chwila zakupu pojazdu ale czy to sie

> oplaci?...czas pokaze, chyba ze zamierzasz jezdzic bardzo duzo t

> wtedy moze i tak.........pozdrawiam

Ja zalozylem instalacje LPG na miesiac przed uplywem gwarancji przy przebiegu ok. 50kkm.

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zacząłem przygodę z Fiacikiem Albea we wrześniu. Od razu założyłem instalację gazową, oczywiście IV generacja - firmy BRC. Niestety na początku miałem problemy z kontrolką EOBD (kontroka wtrysku), która to zaświecała się notorycznie. Po kilku wizytach w warsztacie niemalże bezradni mechanicy znaleźli sposób i załozyli mi emulator sondy lambda, co oszukało komputer i od tej pory nie mam zadnych problemów.

Nie zapeszając mam nadzieję muszę stwierdzić, że bardzo dużo jeżdzę (ponad setka dziennie) i jestem bardzo zadowolony. Nieco słabszą widoczność, ograniczoną przez słupki boczne autka całkowicie rekompensuje wygoda jazdy, dużo miejsca, dynamika niezła, jak na mniejszej pojemności silnik (1.2, 16V, 80KM). Poza tym obszerny bagażnik, wspomaganie, niezłe hamulce -jak na autko tej klasy oceniam na bardzo dobre. Jako małą wadę mogę zaliczyć fakt, iż w pewnych położeniach fotela nie widać kontrolek świateł i kierunkowskazów. Poza tym jeździ mi się świetnie, spalanie na trasie - około 8,9l gazu na setke.

Predkość max osiągnięta, to 170km/h.

No tyle na razie bo chyba zanudziłem, ale mam nadzieję, że informacje powyższe (zwłaszcza o kontrolce EOBD) przydzadza się komuś.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy FIATA ALBEA i nie tylko.

Krzysiek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przyglądam sie z boku rozmowie, bo własnie szukam samochodu i cos na

> typ fiata albea by mi odpowiadało ...

> tylko mam pytanie cena instalacji lpg to okolo 3tys zl bo musi byc

> sekwancja?? jakie jest wtedy spalanie?? i czy genarwalnie jest

> jakis wiekszy minus takiego zabiegu

> pozdrawiam

Moje autko, na benzynie spalało 6,8 l/100, a LPG bierze od 7,4 do 8,2 w jeździe mieszanej. Instalace LPG załozyłem, po roku, czyli jeszcze na gwarancji. Nie odczuwam zadnych spadków mocy! (moze dlatego, ze nie jezdzę po gorach)

A co do wad:

Uwaga na lekki tył, przy gwałtownych skętech kierownicą! Niewiele brakowało, a zrobiłbym sobie (i autku) powazne "kuku" i to przy szybkości 60 - 70 km/h!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Fiatem jeżdze od kwietnia 2005 (kupiony w salonie), przebieg 17000 km. Autko z tą cenę ocenuiam bardzo pozytywnie. Spalanie w cyklu mieszanym nie przekroczyło 6,2 l PB, w miejskim 6,8-7 l. Przy takim spalaniu stwierdziłem, że nie ma sensu pakować się w LPG.Niezłe przyśpieszenie jak na taki mały slnik i ciężar samochodu. Według mnie czepianie się szczegułów typu "parowanie reflektora" jest bez sensu (kumpel ma 3 letniego mesia s320 i od początku parują mu lampy)zwarzywszy cenę i klasę samochodu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie czepianie się szczegułów typu "parowanie

> reflektora" jest bez sensu (kumpel ma 3 letniego mesia s320 i od

> początku parują mu lampy)zwarzywszy cenę i klasę samochodu.

> pozdrawiam

Pomijajac indywidualne doznania estetyczne wlascicieli samochodow z zaparowanymi reflektorami, nalezaloby spojrzec na ten defekt od strony bezpieczeństwa. Zaparowany reflektor powoduje inne zalamanie padajacego swiatla co ma przelozenie na mozliwosc oslepiania innych uzytkownikow drog. Poza tym zaparowany reflektor oslabia strumien swiatla co w sposob oczywisty przeklada sie na widocznosc. W zwiazku z tym nie jest to bezsensowny "szczegol" dot. tego auta, a jesli komus to nie przeszkadza to moze swiadczyc tylko o jego malej wyobrazni, ktorej kierowcom nie powinno brakowac.

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpukać na razie nic nie paruje, natomiast mam taka jedną przypadłość i nie wiem czy to ma tak być czy nie. Mianowicie gdy silnik jest włączony i otworze drzwi to słyszę wyraźny pisk. Po dokładnym zlokalizowaniu miejsca skąd ten pisk się wydobywa doszedłem do wniosku ze to pompa paliwowa piszczy. Czy Wy też tak macie czy może coś jest nie tak. W środku nic nie słychać (całe szczęście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi odpukać na razie nic nie paruje, natomiast mam taka jedną

> przypadłość i nie wiem czy to ma tak być czy nie. Mianowicie gdy

> silnik jest włączony i otworze drzwi to słyszę wyraźny pisk. Po

> dokładnym zlokalizowaniu miejsca skąd ten pisk się wydobywa

> doszedłem do wniosku ze to pompa paliwowa piszczy. Czy Wy też

> tak macie czy może coś jest nie tak. W środku nic nie słychać

> (całe szczęście).

Nie wiem jakie jest natezenie tego "pisku" w Twoim aucie ale wg mnie to odglos normalny. U mnie jest podobnie, tez daje sie slyszec delikatny, jednostajny odglos prawdopodobnie pompy paliwa, wkomponowujacy sie w prace silnika.

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o "piski" to odpowiadam jak jest u mnie. Owszem po dluzszym postoju samochodu, po jego uruchomieniu slychac troszke glosniejsza prace silnika ale po kilku sekundach wszystko wycisza sie i jak na razie zadnych piskow nie slysze. Ale wyczytalem w instrukcji ze jest to normalny objaw i tak mabyc.

- Nadal nie stwierdzam by mi parowaly reflektory czy tez lampy tylne

- spalanie utrzymuje sie w przedziale 6-7 litrow w cylku mieszanym i zalezne jest od dynamiki mej jazdy

- mysle ze producent weliminowal czesc usterek o ktorych czytam tu bo jak na razie nie zauwazam ich a moze po prostu za wczesnie na nie sam nie wiem ale jak na rzazie jest ok...moj pojazd ma dopiero trzy miesiace i oby tak dalej

pozdrawiam

fiat Abea 1,2 16v Active

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście mi też nic nie paruje i jak na razie jedyna rzecz, która mnie wkurza strasznie to górna część obicia drzwi(materiał).Co z tego, ze welur,kolor jasno szary tapicerki i widać najmniejsze plamki.Autko ma 9 miechów a już z 6 razy prałem tapicerkę drzwi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam...............

Tak zgadzam sie z mym przedmowca.........tapicerka drzwi jest za jasna i mysle ze bedzie wymagala wiekszej dbalosci. Z siedzeniami nie bylo problemu, zalozylem pokrowce i tyle {tez sa jasne). Zastanawia mnie pewien fakt czy Ci ktorym paruja te reflektory probowali je reklamowac w ramach gwarancji. Slyszalem ze niektorzy tak uczynili i problem znikl wiec moze warto........pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie pewien fakt czy Ci ktorym paruja te

> reflektory probowali je reklamowac w ramach gwarancji. Slyszalem

> ze niektorzy tak uczynili i problem znikl wiec moze

> warto........pozdrawiam

Swego czasu pojechalem moja Albea do ASO z prosba o osuszenie jednego z przednich reflektorow bo mocno zaparowal. ASO od razu podjelo decyzje o wymianie na nowy w ramach gwarancji.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.