Skocz do zawartości

co jest potrzebne do wymiany sprzegla i jak to zrobic?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

z uwagi na zerowe zainteresowanie Unem z uszkodzonym sprzeglem zdecydowalismy, ze naprawiam sprzeglo, place OC i zostaje jeszcze na 10miesiecy z nami,

ale z uwagi na nikla wartosc calosci wymiane sprzegla musze przeprowadzic sam w garazu, niestety bez kanalu, ktory jego poprzedni uzytkownik zasypal....

wymienialem juz sprzeglo w CC, ale mialem do dyspozycji podnosnik kolumnowy...

jakie klucze beda mi potrzebne zeby wyciagnac skrzynie z Uno Clip? sciagacz do swozni? - nie chce rozkrecac zwrotnic od amorka zeby geometrii nie przestawic...

skrzynia jest tam z kielichami jak w Punto? czy jak w CC 900 z mokrymi polosiami?

jakie sprzeglo tam jest? takie jak w CC 1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z uwagi na zerowe zainteresowanie Unem z uszkodzonym sprzeglem zdecydowalismy, ze naprawiam

> sprzeglo, place OC i zostaje jeszcze na 10miesiecy z nami,

> ale z uwagi na nikla wartosc calosci wymiane sprzegla musze przeprowadzic sam w garazu, niestety

> bez kanalu, ktory jego poprzedni uzytkownik zasypal....

> wymienialem juz sprzeglo w CC, ale mialem do dyspozycji podnosnik kolumnowy...

> jakie klucze beda mi potrzebne zeby wyciagnac skrzynie z Uno Clip? sciagacz do swozni? - nie chce

> rozkrecac zwrotnic od amorka zeby geometrii nie przestawic...

> skrzynia jest tam z kielichami jak w Punto? czy jak w CC 900 z mokrymi polosiami?

> jakie sprzeglo tam jest? takie jak w CC 1.1?

Skąd obawa o przestawienie geometrii?

Ja zawsze tam rozkręcam i jest ok bo ze sworzniem to różnie bywa a ściągacz nie jest potrzebny bo młotek robi swoje -manual masz na fiatuno.pl.

Klucze? Najlepiej komplet 270751858-jezyk.gif a jak nie to 10, 13, 15, 17, 19.. no wiesz - te najpopularniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd obawa o przestawienie geometrii?

> Ja zawsze tam rozkręcam i jest ok

jesli nie ja skladalem wczesniej to w 90% przypadkow jest zle po ponownym rozkreceniu,

> bo ze sworzniem to różnie bywa a ściągacz nie jest potrzebny bo

> młotek robi swoje -manual masz na fiatuno.pl.

co to znaczy roznie?.

> Klucze? Najlepiej komplet a jak nie to 10, 13, 15, 17, 19.. no wiesz - te najpopularniejsze.

a jaka skrzynia? z kielichami? jaki klucz do polosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli nie ja skladalem wczesniej to w 90% przypadkow jest zle po ponownym rozkreceniu,

Ale co tam może być źle? Tam nie ma możliwości regulacji, złego złożenia.

> co to znaczy roznie?.

Nakrętka nie chce się odkręcić, sworzeń wybić, przy okazji można walnąć w osłonę przeguby i ją rozciąć...

> a jaka skrzynia? z kielichami? jaki klucz do polosi?

Masz manuala na fu.pl, może do 899 ale to jest wszystko praktycznie to samo.

Do półosi chyba 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co tam może być źle? Tam nie ma możliwości regulacji, złego złożenia.

wyglada identycznie jak w CC - tam jest regulacja i to spora - mimo ze fabryka upiera sie ze nie ma...

> Nakrętka nie chce się odkręcić, sworzeń wybić, przy okazji można walnąć w osłonę przeguby i ją

> rozciąć...

a no wlasnie... dlatego lepszy bylby sciagacz...

> Masz manuala na fu.pl, może do 899 ale to jest wszystko praktycznie to samo.

> Do półosi chyba 30.

mam tez tam kanal.... a tego nie posiadam frown.gif

ale jest tam podpowiedz z wyjeciem silnika... hmmm... moze tak byloby latwiej...?

tzn skrzynia i sprzeglo jest od 900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada identycznie jak w CC - tam jest regulacja i to spora - mimo ze fabryka upiera sie ze nie

> ma...

No to ja też się będę upierał hehe.gif

> a no wlasnie... dlatego lepszy bylby sciagacz...

Żeby podejść ściągaczem to musisz odkręcić przegub i go wyjąć... i tu się jakby robi błędne koło.

> mam tez tam kanal.... a tego nie posiadam

Ogólnie ta robota bez kanału i podnośnika jest... no średnio przyjemna, na pewno odkręcenie tylnej łapy skrzyni oraz tylnych śrub między silnikiem a skrzynią nie będą należały do najwygodniejszych czynności.

Czy na pewno nie masz kogoś z kanałem w pobliżu?

> ale jest tam podpowiedz z wyjeciem silnika... hmmm... moze tak byloby latwiej...?

Może ciut... ale za to dochodzi masa innych pierdołek do odkręcenia.

> tzn skrzynia i sprzeglo jest od 900?

Nie no bez jaj. Aż tak podobne to nie jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ja też się będę upierał

> Żeby podejść ściągaczem to musisz odkręcić przegub i go wyjąć... i tu się jakby robi błędne koło.

bo?

> Ogólnie ta robota bez kanału i podnośnika jest... no średnio przyjemna, na pewno odkręcenie tylnej

> łapy skrzyni oraz tylnych śrub między silnikiem a skrzynią nie będą należały do

> najwygodniejszych czynności.

> Czy na pewno nie masz kogoś z kanałem w pobliżu?

no wlasnie tak zeby zostawic auto rozbebeszone i szukac sprzegla to nie frown.gif

> Może ciut... ale za to dochodzi masa innych pierdołek do odkręcenia.

wlasnie frown.gif

> Nie no bez jaj. Aż tak podobne to nie jest

a co tam za sprzeglo jest bo ze 3 wersje znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się dołączę i razem możemy się upierać... u mnie na śrubach trzymających zwrotnicę do amora

> jest hmm 0,1mm regulacji?

> Tyle, żeby tylko śruba przeszła na pasowno...

w CC regulacji jest o dobre kilka stopni, a przestawienie konta rozjezdza geometrie....

jaki klucz jest do nakretki polosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w CC regulacji jest o dobre kilka stopni, a przestawienie konta rozjezdza geometrie....

W Szwajcarii jest demokracja bezpośrednia... a w kosmosie jest próżnia... a w uno... NIE MA REGULACJI.

> jaki klucz jest do nakretki polosi?

30 ale głowy nie dam, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Szwajcarii jest demokracja bezpośrednia... a w kosmosie jest próżnia... a w uno... NIE MA

> REGULACJI.

> 30 ale głowy nie dam, nie pamiętam.

Mi też się wydaje że 30.

Przygotuj się na sporo ciężkiej roboty bez kanału.

Da się, ale kilka pań lekkiego obyczaju na bank pójdzie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez kanalu bym sie za to nie bral,wymienialem z kolega mechanikiem z kanalemi 2 podnosnikami bez

> niespodzianek w 4 godziny.

> byki sa bo nie mam polskiej klawiatury

wyjeta skrzynia - w sumie z posprztaniem garazu przed i po wyjcie skrzyni zajelo jakies 8h... bo a to nie bylo klucza a to nie chcialo sie cos odkrecic...

zrobilem sobie dodatkowa prace bo urwalem srube od dolnej pduszki (ta w wozku zawieszenia) za tydzien bede probowal to rozwiercic, najgorzej ze jak rusze druga to te sie pewnie urwie...

Ciekawe jak to teraz zloze - bo wyjalem skrzynie razem z polosiami...

Pomocnik smile.gif

284411436-IMG_1450.JPG

Sprzeglo...

284411436-IMG_1451.JPG

284411436-IMG_1452.JPG

284411436-IMG_1454.JPG

czy po tym nr mozna pozna co to jest za docisk/sprzeglo?

284411436-IMG_1458.JPG

post-10101-14352510515265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mi też się wydaje że 30.

> Przygotuj się na sporo ciężkiej roboty bez kanału.

> Da się, ale kilka pań lekkiego obyczaju na bank pójdzie

poskladane - w sumie pracy bylo z 24h... w tym samego wymiaany sprzgla - 5h wyjecie i z 7h wlozenie... najwiekszy problem byl z wlozeniem walka bo skrzynia blokowala sie wozek zawieszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poskladane - w sumie pracy bylo z 24h... w tym samego wymiaany sprzgla - 5h wyjecie i z 7h

> wlozenie... najwiekszy problem byl z wlozeniem walka bo skrzynia blokowala sie wozek

> zawieszenia...

Zaholowałem auto, 210zł sprzęgło,150zł robocizna, auto na chodzie i po kłopocie bez brudzenia rąk.POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poskladane - w sumie pracy bylo z 24h... w tym samego wymiaany sprzgla - 5h wyjecie i z 7h

> wlozenie... najwiekszy problem byl z wlozeniem walka bo skrzynia blokowala sie wozek

> zawieszenia...

Kiedyś przyjechaliśmy z Gobelem z Warszawy w nocy i o 4-tej rano zabraliśmy się za wymianę sprzęgła u mnie (uno 899).

O 7:30 Gobel musiał jechać na zajęcia a o 8-mej ja sam już wyjechałem z garażu rotfl.gif

Nie wiem co i jak Ty tam robiłeś z tą skrzynią spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwsze sprzeglo u mnie w clipie zibi z moja delikatna pomoca na kanale zmienial 5 godzin z

> pojechaniem po sprzeglo 20 km

panowie - nie każdy jest mechanikiem z zawodu czy też zamiłowania.

czasami też zdarzają się psikusy utrudniające prace (a to zapieczona śruba, a to brak jakiegoś klucza...)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok git, zwracam honor - zapomniałem ale... i tak długo

oj tam

wyjęcie skrzyni:

- luzowanie koła - 5min

- piwo - 10min

- podnoszenie auta - 10min

- zdejmowanie koła - 10min

- podziwianie tarcz - 25min

- piwo - 10min

- odkręcanie piasty - 30min

- odkręcanie sterowania skrzynią - 20min

- odkręcanie linki sprzęgła - 20min

- piwo - 10min

- odkręcanie linki prędkościomierza - 20min

- drugie śniadanie - 40min

- zastanawianie się co już zrobiłem - 20min

- odkręcanie skrzyni od silnika - 60min

- piwo - 10min

- zdejmowanie skrzyni - 40min

- piwo - 10min

- podziwianie technologi fiata - 60min

- piwo - 10min

- próba dotarcia do wyra po sześciu piwach - 60min

i 8 godzin się uzbierało biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie - nie każdy jest mechanikiem z zawodu czy też zamiłowania.

> czasami też zdarzają się psikusy utrudniające prace (a to zapieczona śruba, a to brak jakiegoś

> klucza...)

> pozdr

Tak racja. 1.2 u mnie swapowaliśmy z Drupim w jeden dzień a potem całą noc do rana szukaliśmy jednego przerwanego w wiązce kabelka (tzn. jakbyśmy go od razu szukali to byśmy go znaleźli w minutę ale najpierw trzeba było wpaść na to rotfl.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaholowałem auto, 210zł sprzęgło,150zł robocizna, auto na chodzie i po kłopocie bez brudzenia

> rąk.POZDRAWIAM.

sprzeglo 170, nikt taniej niz 350zl nie chcial tu w okolicy wymienic. jakbym dodal te 2 wartosci to by wyszla wartosc auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> panowie - nie każdy jest mechanikiem z zawodu czy też zamiłowania.

moze z zamilowania to tak... 270751858-jezyk.gif

> czasami też zdarzają się psikusy utrudniające prace (a to zapieczona śruba, a to brak jakiegoś

> klucza...)

m.in.

urwana sruba od dolnej poduszki - do rozwiercenia i gwintowania (ca.1h)

urwana sruba od docisku - by Pati...

linka od predkosciomierza nie chciala sie odkrecic od skrzyni - rwanie jej od licznika w calosci(ca. 1)

walek nie chcial wejsc w tarcze bo skrzyna blokowala sie o wozek zawieszenia (dodam jeszcze ze w calosci z polosiami byla wyjmowana i wkladana)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.