Skocz do zawartości

Blokujący tył ... ciąg dalszy lub moja historia.


marcelmax1

Rekomendowane odpowiedzi

> W moim przypadku jest tak że gdy ruszam autem np. po nocy to pierwsze kilka nawet lekkich hamowań =

> blokada tylnych kół. Po kilku hamowaniach jest mniej więcej ok...

> Mniej więcej oznacza że w lecie jest w miarę ok, ale przy deszczu i w zimie przy trochę mocniejszym

> hamowaniu tył blokuje się na szlag

> Też tak ktoś ma?

dokladnie taki sam przypadek mam w jednym sc i chyba zaczne od oryginalnych szczek na tyl, bo pojawilo sie to gdy ktos zmienil hamulce z tylu.

Co do przypadku SirJohn to tez juz sie z tym spotkalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim przypadku jest tak że gdy ruszam autem np. po nocy to pierwsze kilka nawet lekkich hamowań =

> blokada tylnych kół. Po kilku hamowaniach jest mniej więcej ok...

> Mniej więcej oznacza że w lecie jest w miarę ok, ale przy deszczu i w zimie przy trochę mocniejszym

> hamowaniu tył blokuje się na szlag

> Też tak ktoś ma?

Ja tak mam niestety:( Na początku wymieniłem korektory i pomogło było git. A teraz znowu. Zastanawiałem się nad korektorem z regulacją, ale najpierw chce jeszcze założyć oryginalne szczęki jak post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie smarowałem waytogo.gif

Robiłem remont hebli na wiosnę i nic mi nie blokuje.Oto jak to wygląda:

Pompa - została stara

Serwo - również

Regulatory - regeneracja według opisu w domowym zaciszu

Nowe wszystkie przewody miedziane + elastyczne

Przód tarcze MM + klocki ferodo + nowe zaciski BOSCH

Tył - bębny MM, cylinderki DELPHI, szczęki Ferodo, wszystkie spinki + sprężynki nowe, rozpierajki jakieś zamienniki ale sztywno spasowane i wyglądały na solidne

No i linka ręcznego MM + płyn BOSCH 4.0

Z hamulcami kompletnie nic się nie dzieje. Wszystko działa jak należy. Zaraz po złożeniu i dotarciu ( ok 200km ) tył blokuje jedynie na piasku po depnięciu ile tylko sił w nodze grinser006.gif W normalnej jeździe nigdy tego nie doświadczyłem ok.gif

PS. oczywiście wszystko robiłem sam co by wiedzieć na sto procent, że wszystko zostało zrobione jak należy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym który wygrał z blokującym tyłem, a recepta to rzeczywiście sprawne (naprawione wg zaleceń marcelmaxa) korektory i szczęki Magnetti Marelli. Wczoraj zamontowane i efekt natychmiastowy plus ręczny na 2 ząbki przy lince odpuszczonej do min. na regulacji. Pozdrawiam wszystkich hamujących tyłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości już się przyjeło SC - tył pierwszy później przód zlosnik.gif

Mojego SC tez się tyczy ten temat... w sumie lubie w lewą sobie polatać bo do tego to się fajne spisuje zlosnik.gif ... choć raz miałem niespodziewane hamowanie przed zakrętem przy 90km/h i skończyło sie to lecieniem bokiem cały zakręt na szczęście pusta droga...

Ktoś pisał że sprawa wagi tez ma znaczenie... i tu bym się zgodził bo gdy mam z tyłu choć 1 osobe to efekt nie występuje nawet i nadsterowności podczas hamowania w zakręcie. Tył lekki w SC zlosnik.gif

Co do szczęk to tez się zgodzę zlosnik.gif

Wiekszość prywaciarzy robi okładziny z materiałów które powodują duże tarcie aby były tzw. żyletki... tylko że w 126p to może sie sprawdza ale gdzie na przodzie tarcza a tył bęben sprawa się zmienia już zlosnik.gif

Przy najbliższej wymianie pójdą szczęki MM zlosnik.gif Dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.