Skocz do zawartości

Uszkodzona pompa hamulcowa - objaw jak przy zapowietrzeniu?


adinek

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 4 dni pedał hamulca łapie coraz niżej. Gdy się go od razu naciśnie drugi raz (podpompuje) to łapie wyżej, czyli objaw jak przy zapowietrzonym układzie. Przy samych hamulcach nie było nic robione w tym roku, więc opcję zapowietrzenia odrzucam. Płynu nie ubywa, padła pompa hamulcowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popompuj pedałem hamulca i przytrzymaj mocno wciśnięty.

> Jeżeli pedał będzie ci powoli opadał to uszkodzona jest pompa, a jeżeli nie, to zapowietrzony układ

Albo puścił samoregulator w tylnym którymś heblu i nadmiernie się szczęki cofają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może dzisiaj będę w garażu z kanałem to sprawdzę te samoregulatory oraz odpowietrzę układ, przy

> okazji wymieniając płyn hamulcowy. Jakieś porady co do odkręcania odpowietrzników??

Najlepiej popsikać jakimś porządnym odrdzewiaczem i nieco odczekać. Poza tym najlepiej to robić dobrym kluczem nasadowym i w miarę równomiernie przykładać siłę. U mnie zwykle to wystarczało i nie musiałem się uciekać do bardziej drastycznych środków grinser006.gif Poza tym można nieco opukać młotkiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że zapowietrzona była tylnia część układu. Tam bez problemu odkręciłem odpowietrzniki i przelałem trochę świeżego płynu. Z przodu nie udało się ich odkręcić, ale auto dobrze hamuje, więc zostawie je sobie na lepsze warunki atmosferyczne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.