Skocz do zawartości

[E36] 320i czy 318iS


RoMaN1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przymierzam się do kupna E36 . Mam dylemat co do silnika , który wybrać ... Wiem , że to temat rzeka , no ale reasumując co byście na moim miejscu wybrali . Docelowo przyjdzie instalacja gazowa (tylko jaka i jakie koszty?) , tygodniowo robię +/- 400 km , miałem Seicento 900 cm3 , które potrafiło mi spalić przy mojej jeździe ok. 7-8 l PB95 , chce by BMW na gazie wychodziło w podobnych kwotach ... Wiadomo dźwięk R6 powinien wybaczyć spalanie , no ale ... Doradźcie coś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , przymierzam się do kupna E36 . Mam dylemat co do silnika , który wybrać ... Wiem , że to

> temat rzeka , no ale reasumując co byście na moim miejscu wybrali . Docelowo przyjdzie

> instalacja gazowa (tylko jaka i jakie koszty?) , tygodniowo robię +/- 400 km , miałem Seicento

> 900 cm3 , które potrafiło mi spalić przy mojej jeździe ok. 7-8 l PB95 , chce by BMW na gazie

> wychodziło w podobnych kwotach ... Wiadomo dźwięk R6 powinien wybaczyć spalanie , no ale ...

> Doradźcie coś

2.5 litra m52 czyli 323 bedzie jechalo przyzwoicie , rocznik bedzie mlody i spalanie niskie bedzie ( w 10 lpg sie zamkniesz w jezdzie z przewaga trasy)

2.0 pali tyle samo albo i wiecej , 8 ltr w trasie to minimum wiec +20% i masz spalanie na lpg, chyba ze znajdziesz m52b20 ale i tak bedzi palilo tyle co m52b25

is nie jezdzilem, pewnie spali ciutke mniej

nie przedstawiles budzetu, tak czy siak kupij 2,5 chyba ze cie nie stac to 1.8 i swieto

a do instalacji , tylko sekwencja, na normalnej tez bedzie dzialalo ale poco sie meczyc smile.gif

edit.

pamietaj tez ze 6 cyl to prawie 7 ltr oleju i 12 ltr plynu w ukl. chlodz.

niby pierdola ale troche wiecej kosztuje eksploatacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , przymierzam się do kupna E36 . Mam dylemat co do silnika , który wybrać ... Wiem , że to

> temat rzeka , no ale reasumując co byście na moim miejscu wybrali . Docelowo przyjdzie

> instalacja gazowa (tylko jaka i jakie koszty?) , tygodniowo robię +/- 400 km , miałem Seicento

> 900 cm3 , które potrafiło mi spalić przy mojej jeździe ok. 7-8 l PB95 , chce by BMW na gazie

> wychodziło w podobnych kwotach ... Wiadomo dźwięk R6 powinien wybaczyć spalanie , no ale ...

> Doradźcie coś

co do instalacji lpg pod R6 polecam Stag-a koszt pod M52 około 2100zł chyba żeby założyć używaną. Co do silnika tak jak napisał kolega wyżej wszystko jasne i czytelne dodam tylko tyle że może być ciężko znaleźć E36 z 2.5 litrowym motorem ... ciekawi mnie tylko fakt co cię skusiło akurat do BMW E36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam , przymierzam się do kupna E36 . Mam dylemat co do silnika , który wybrać ... Wiem , że to

> temat rzeka , no ale reasumując co byście na moim miejscu wybrali .

Silnik nie ma znaczenia. Jeden i drugi bedzie slaby.

Znaczenie bedzie mial stan wozu i przygotuj sie na niejeden zawod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie skusiło ? Od zawsze jestem fanem marki , tylko dopiero teraz mogę sobie pozwolić na E36 smile.gif , od razu czemu E36 ? Bo to auto w Coupe ma coś w sobie ... jest ponad czasowe . Jaka kwota ? Myślę że ok. 16 tysi z instalacją chce wyjść smile.gif W tej cenie można pokusić się o jakieś E46 w sedanie , ale nie ... jednak E36 smile.gif

Znalazłem ciekawą ofertę (dla mnie) , bo chce BMW dobrze wyposażone ... tylko muszę jechać zobaczyć , no chyba że ktoś zna sprzedawce/auto - link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mnie skusiło ? Od zawsze jestem fanem marki , tylko dopiero teraz mogę sobie pozwolić na E36 ,

> od razu czemu E36 ? Bo to auto w Coupe ma coś w sobie ... jest ponad czasowe . Jaka kwota ?

> Myślę że ok. 16 tysi z instalacją chce wyjść W tej cenie można pokusić się o jakieś E46 w

> sedanie , ale nie ... jednak E36

> Znalazłem ciekawą ofertę (dla mnie) , bo chce BMW dobrze wyposażone ... tylko muszę jechać zobaczyć

> , no chyba że ktoś zna sprzedawce/auto - link

kierunki na błotnikach z wersji przedliftowej, tylny zderzak był robiony albo puknięty (za duża szpara),

brak podgrzewanych siedzeń ( biglaugh.gif ), brak osłony wentylatora chłodnicy.

EDIT: A zwróciłeś uwagę na brak klimatyzacji zlosnik.gif ?

Ja swojego przy dobrych wiatrach będę sprzedawał za parę miesięcy - może poczekaj?

A 320vs318 - Przyjrzyj się spalaniu 2.0, porównaj z 2.5 i wiedz że 2.5 będzie lepszym wyborem - każdy

kto kupil BMW z małym silnikiem żałuje że nie kupił z większym.

2.0 pali jak 1.8 ale to mniej wysilona konstrukcja o nieco kulturalniejszej pracy. Nieco lepiej się

zachowuje na wysokich obrotach (tzn zachowuje się, a nie to co robią czterocylindrówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi się nie spieszy smile.gif podeślij na pw jakiś opis , foto , z góry dzięki smile.gif Tylko właśnie tak patrze i czy nie lepiej doskładać trochę i kupić E46 Coupe z początku produkcji , 320Ci bądź 323Ci ? Trochę zrobiliście mentlik smile.gif Ale to chyba dobrze , więcej się dowiem smile.gif Jutro sprzedaje dopiero mojego poprzedniego dupowoza , potem będziemy myśleć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno bedzie

pamietaj tez ze e46 tanie w ekspolatacji nie jest, tak pewnie 1.5 x e36 jak nie wiecej

pol roku temu kupilismy e36 323i '96 rok , skora klima itd itp za niecale 12 tys , swietne autko polecam

nie wiem czemu sie tak uparles na to 2.0 ani to szybkie ani oszczedne

nie wiem w jakich rejonach polski przebywasz ale ci goscie

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1033656

maja ladne auta, nie jestem z nimi zwiazany ale ogladalem pare sztuk i byly warte kupienia. zadzwon zapytaj o e36 nie zawsze maja wszystkie auta wystawione

ewentualnie szwagier ma do sprzedania 528i ale w automacie w zamian za to stan wzorowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trudno bedzie

> pamietaj tez ze e46 tanie w ekspolatacji nie jest, tak pewnie 1.5 x e36 jak nie wiecej

Po czym dokladnie wnosisz ? Zawieszeniowo to w wiekszosci to samo co w e36, silniki rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po czym dokladnie wnosisz ? Zawieszeniowo to w wiekszosci to samo co w e36, silniki rowniez

to ile kosztuje sworzen wahacza przedniego do e46?

albo ile kosztuje tuleja wahacza przedniego tylnia do e46?

to tylko przyklady, niektore czesci kosztuja tyle samo , niektore wiecej w e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie już mnie przekonano do 323 , taki kompromis między 320 a 325 , a zapytam ile orientacyjnie

> by kosztowały ubezpieczenia takiego auta , bo na pewno już się zaczyna kosmos ...

to auto jest podobno warte zainteresowania http://otomoto.pl/bmw-328-C16827042.html - do zrobienia ponoc tarcze z tylu - sam sie nim chcialem zainteresowac ale wole kupic motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to auto jest podobno warte zainteresowania http://otomoto.pl/bmw-328-C16827042.html - do zrobienia

> ponoc tarcze z tylu - sam sie nim chcialem zainteresowac ale wole kupic motocykl

jak kolo napisal prawde to faktycznie rarytasik serce.gif

mielismy taki sam egzemplarz ale w czarnym kolorze (sa jeszcze dostepne niektore czesci z rozbiorki)

hehe jak jeszcze dolozysz na szybe navi to kokpit noca wyglada jak tez z samolotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.