Skocz do zawartości

kulka od short shiftera (foto)


Molouse

Rekomendowane odpowiedzi

> własnie, jak to tam od srodka wyglada ??? masz jakies foto?

niestety nie mam... ale w wielkim skrócie trzeba wybic czpień z takiego kowadełka co znienia biegi (czpień trzeba wymienic na nowy bo albo peknie, albo jest juz pekniety)potem wyciagnac jedna podkaldne zabezpieczającą... i wybierak rozpada sie na części. z obudowy wyciaga sie stary zimering i zaklada nowy ok.gif ot cala filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie każdy już wie jak to zrobić ale ja to opisze na własnym przykładzie:

1.ściągamy lewe koło

2.ściągamy plastikowa osłonę skrzyni widać wybierak

3.ścigamy linkę z kulki dopasowujemy nowa według tego zdjęcia foto z AK spawamy i analogiczne w druga stronę a szlifujemy dolna cześć kulki tak by była płaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie każdy już wie jak to zrobić ale ja to opisze na własnym przykładzie:

> 1.ściągamy lewe koło

> 2.ściągamy plastikowa osłonę skrzyni widać wybierak

> 3.ścigamy linkę z kulki dopasowujemy nowa według tego zdjęcia foto z AK spawamy i analogiczne w

> druga stronę a szlifujemy dolna cześć kulki tak by była płaska

buehahah, bez urazy, ale na wuja chcesz ściagać koło i osłone skrzyni hehe.gifhmm.gif

koło chcesz sciągnać a wybieraka juz nie łaska hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej trochę ;

- robimy sobie miejsce między linkami i przewodami na tyle co by

można było wyciągnąć cały wybierak

- następnie czyścimy okolicę skrzyni biegów aby nic nie wpadło

przypadkiem do środka ( piasek, kamyczki, śrubki itp. grinser006.gif)

- odkręcamy śruby mocujące chyba ze 4 czy 5 w tym masa

- ściągamy linki z kulek

- podważamy całość ostrożnie

- wyciągamy na stół cały mechanizm

- wiercimy otwór według wklejanej już kiedyś fotki ( ze strony 3

tego wątku )

- wspawujemy uważając na osłonę gumową (jakoś szmatką osłonić)

- ostrożnie wklejamy na silikon już gotowy mechanizm

- skręcamy całość

- cieszymy się z krótszej do pokonania drogi podczas zmiany biegów drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> buehahah, bez urazy, ale na wuja chcesz ściagać koło i osłone skrzyni

> koło chcesz sciągnać a wybieraka juz nie łaska

No właśnie widać twoje myślenie mlot.gif lepiej rozebrać pół skrzyni poświecić cały dzień na to by to złożyć a wystarczy pól godziny i zrobione ale jak tam wolisz po to ścigam kolo i plastikowa osłonę by to mieć na wyciągnięciu reki dosłownie 4 cm spawu i po robocie i działa a to już historia 20.GIFbrawo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie widać twoje myślenie lepiej rozebrać pół skrzyni poświecić cały dzień na to by to

kolego wybierak odkreca sie a nie rozbiera skrzynie... odkrecenie tego zajmyje 5 min ok.gif i tak jak bozia przykazała, powinno sie go rozebrac do spawania, wymienic stary zimering i nabic nowe (pewnie i tak juz pęknięte) zabezpieczenie ok.gif

> złożyć a wystarczy pól godziny i zrobione ale jak tam wolisz po to ścigam kolo i plastikowa

> osłonę by to mieć na wyciągnięciu reki dosłownie 4 cm spawu i po robocie i działa a to już

> historia

moze lepiej sciagnąc konsole i wyciac dziure w grodzi zeby dostac sie do wybieraka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego wybierak odkreca sie a nie rozbiera skrzynie... odkrecenie tego zajmyje 5 min i tak jak

> bozia przykazała, powinno sie go rozebrac do spawania, wymienic stary zimering i nabic nowe

> (pewnie i tak juz pęknięte) zabezpieczenie

> moze lepiej sciagnąc konsole i wyciac dziure w grodzi zeby dostac sie do wybieraka

Róbcie jak chcecie ma działać waytogo.gif jak chcecie rozszczelnić skrzynie dłubać sobie macie czas to co do mnie to możecie sobie cała wyciągnąć ja to zrobiłem chyba najprościej jak się da ale to jest moje zdanie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej rozebrać pół skrzyni poświecić cały dzień na to

robiłem to w moim seju z molem i zajeło nam to prawie półtora godziny tak na spokojnie( w miedzyczasie przerwa na kawe zlosnik.gif), i nie rozbieralismy połowy skrzyni...wybierak zszedł bez zadnych problemów... takze lepiej sie męczyc z tym na aucie czy miec sciągniety wybierak??? pozatym lepiej nawiercic otwór pod kulke niz zeby to miało odpasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie widać twoje myślenie lepiej rozebrać pół skrzyni poświecić cały dzień na to by to

> złożyć a wystarczy pól godziny i zrobione ale jak tam wolisz po to ścigam kolo i plastikowa

> osłonę by to mieć na wyciągnięciu reki dosłownie 4 cm spawu i po robocie i działa a to już

> historia

z wymiana skrzyni i zrobieniem nowej lapy i shorta 3 godziny robione powoli bez stresow...

jaka oslone chcesz sciagac ???? jest wyzej opisane jak to rozebrac i niema zadnego problemu z poskladaniem tego... godzina max dwie i ogarniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wszyscy przeciwko mnie ale to już inny temat ale jedno jest pewne ja nie krytykuje czyjegoś pomysłu (tylko odpieram bezpodstawne obelgi) ani Sebec ani Pawelo miałeś taki a nie inny pomysł to ok zrób podziel się pokaz zrób fote za co sebec dzięki może jak bym był starym weteranem na tej stronie szanowanym userem to by się to inaczej rozegrało ale jedno jest pewne trzeba robić sobie samemu mody i się ty mnie chwalić bo na każdym rogu czai się jakiś fantasta teoretyk co w życiu nie miał pilnika anie spawarki w rekach i tym akcentem zakończę temat sporu jak zamontować kulkę jak komuś podniosłem ciśnienie to serdecznie przepraszam powodzenie życzę 30.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę ze wszyscy przeciwko mnie ale to już inny temat ale jedno jest pewne ja nie krytykuje

> czyjegoś pomysłu (tylko odpieram bezpodstawne obelgi) ani Sebec ani Pawelo miałeś taki a nie

> inny pomysł to ok zrób podziel się pokaz zrób fote za co sebec dzięki może jak bym był starym

> weteranem na tej stronie szanowanym userem to by się to inaczej rozegrało ale jedno jest pewne

> trzeba robić sobie samemu mody i się ty mnie chwalić bo na każdym rogu czai się jakiś fantasta

> teoretyk co w życiu nie miał pilnika anie spawarki w rekach i tym akcentem zakończę temat

> sporu jak zamontować kulkę jak komuś podniosłem ciśnienie to serdecznie przepraszam powodzenie

> życzę

hahaha akurat każda osoba zabierająca temat tutaj nie ma nic wspolnego z teoretyzowaniem, ale....

młodyyy jestes, wiec Ci wybaczam hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę ze wszyscy przeciwko mnie ale to już inny temat ale jedno jest pewne ja nie krytykuje

> czyjegoś pomysłu (tylko odpieram bezpodstawne obelgi) ani Sebec ani Pawelo miałeś taki a nie

> inny pomysł to ok zrób podziel się pokaz zrób fote za co sebec dzięki może jak bym był starym

> weteranem na tej stronie szanowanym userem to by się to inaczej rozegrało ale jedno jest pewne

> trzeba robić sobie samemu mody i się ty mnie chwalić bo na każdym rogu czai się jakiś fantasta

> teoretyk co w życiu nie miał pilnika anie spawarki w rekach i tym akcentem zakończę temat

> sporu jak zamontować kulkę jak komuś podniosłem ciśnienie to serdecznie przepraszam powodzenie

> życzę

teoretycznie i praktycznie to facepalm.gif

racja kazdy robi po swojemu wiec powodzenia w modach teoretycznych 20.GIF20.GIF20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hahaha akurat każda osoba zabierająca temat tutaj nie ma nic wspolnego z teoretyzowaniem, ale....

> młodyyy jestes, wiec Ci wybaczam

A ja tobie i reszcie chłopaków zlosnik2.gif powodzenia panowie wasze 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to potem wszystko działa ??

Chodzi mi o to czy nie trzeba używać wiekszej siły do zmiany biegów ??

Czy skraca sie tylko skok lewarka, a biegi wskakuja bez oporu i problemów ?!?

Skoro zaczęliście teoretyzować to zapytam, bo "teortycznie" skracamy ramię więc "teoretycznie" trzeba użyć wiekszej siły ...

Pytanie jest "praktycznie" do osób które short shiftera mają juz w aucie zeby.GIF

PS: Jakby ktoś chciał to mam cały worek tych kulek zeby.GIF

info, cena, wysyłka na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala u mnie bardzo dobrze,

rzeczywiscie trzeba uzyc wiekszej sily do wbicia biegu ale u mnie sa linki pociagniete seryjnym otworem w tunelu wiec sa bardzo zagiete moze dlatego ciezej to wszystko chodzi, niewiem jak chodzi lewarek gdzie jest dziura w podlodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to potem wszystko działa ??

> Chodzi mi o to czy nie trzeba używać wiekszej siły do zmiany biegów ??

> Czy skraca sie tylko skok lewarka, a biegi wskakuja bez oporu i problemów ?!?

> Skoro zaczęliście teoretyzować to zapytam, bo "teortycznie" skracamy ramię więc "teoretycznie"

> trzeba użyć wiekszej siły ...

> Pytanie jest "praktycznie" do osób które short shiftera mają juz w aucie

> PS: Jakby ktoś chciał to mam cały worek tych kulek

> info, cena, wysyłka na PW

ja mam troche za nisko przespawana kulke i czuc opor ale idzie sie przyzwyczaic 270751858-jezyk.gif zalalem motulem skrzynie i linki przesmarowalem i jest troche lepiej... moja Mama jezdzi sejkiem czesto i nie nazeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam trochę inne pytanie. Chodzi o to żę wyhacza mi się linka zmiany biegów z kulki poruszanej w tym temacie... Prawdopodobnie plastik znajdujący się na końcu linki zmiany biegów(właściwie w jej główce) wytarł się i już tak dobrze nie trzyma... Co można z tym poradzić? Macie jakieś pomysły? Można by kupić nową linkę ale jest ona niesamowicie droga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam trochę inne pytanie. Chodzi o to żę wyhacza mi się linka zmiany biegów z kulki

> poruszanej w tym temacie... Prawdopodobnie plastik znajdujący się na końcu linki zmiany

> biegów(właściwie w jej główce) wytarł się i już tak dobrze nie trzyma... Co można z tym

> poradzić? Macie jakieś pomysły? Można by kupić nową linkę ale jest ona niesamowicie droga.

> Pozdrawiam

ja bym to zrobił tak ze jak masz możliwość wyciągnięcia tej kulki to wyciąg idź gdzieś do kolesia co ma tokarkę i niech ci wytoczy nowa ciut większą i problem minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.