Skocz do zawartości

Wymiana termostatu ?


tomi84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie wymienić termostat na wiosne "ale" jest jedno ale, dlaczego w manualu klik na drugim zdjęciu jest podpisane że termostat to część metalowa z wejściami do wężyków itd. ?

Emil-Nowy_termostat.jpg

Teraz nie wiem co mam kupić skoro myślałem że termostat to to co jest widoczne na zdjęciu

Inne-obraz2_1293638167.jpg

Wymienić jedno z drugim czy tylko to jedno widoczne na zdjęciu w manualu ?

Nic nie rozumiem, pogubiłem się co jest co. confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w planie wymienić termostat na wiosne "ale" jest jedno ale, dlaczego w manualu klik na drugim

> zdjęciu jest podpisane że termostat to część metalowa z wejściami do wężyków itd. ?

> Teraz nie wiem co mam kupić skoro myślałem że termostat to to co jest widoczne na zdjęciu

> Wymienić jedno z drugim czy tylko to jedno widoczne na zdjęciu w manualu ?

> Nic nie rozumiem, pogubiłem się co jest co.

na Twoim zdjęciu to wtyczka/czujnik temperatury cieczy (nie wiem czy sygnał idzie do kompa czy do wskaźnika ale obstawiam ze do kompa)

termostat to cześć mechaniczna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na Twoim zdjęciu to wtyczka/czujnik temperatury cieczy (nie wiem czy sygnał idzie do kompa czy do

> wskaźnika ale obstawiam ze do kompa)

> termostat to cześć mechaniczna

Po takim tłumaczeniu to on już nic nie zrozumie zlosnik.gif

Termostat to to duże na pierwszym zdjęciu.

Czujnik temperatury to to małe na drugim zdjęciu. Przy wymianie przekłada się go ze starego termostatu do nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w planie wymienić termostat na wiosne "ale" jest jedno ale, dlaczego w manualu klik na drugim

> zdjęciu jest podpisane że termostat to część metalowa z wejściami do wężyków itd. ?

Bo to jest właśnie termostat, manual nie kłamie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przy wymianie termostatu lepiej wymienić i czujnik temperatury tak ?

Chodzi mi o to że nie mam wskaźnika temperatury płynu chłodzącego na zegarach więc chce na lato być pewnym że wiatrak się załączy przy tych 85 stopniach stojąc w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc przy wymianie termostatu lepiej wymienić i czujnik temperatury tak ?

nie

wymieniasz termostat i tyle

> Chodzi mi o to że nie mam wskaźnika temperatury płynu chłodzącego na zegarach więc chce na lato być

> pewnym że wiatrak się załączy przy tych 85 stopniach.

wiatrak nie wlacza się przy 85*C

ten czujnik informuje komputer o temperaturze płynu

czujnik który steruje wentylatorem znajduje się w chłodnicy i przy 95-100*C załącza się wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc przy wymianie termostatu lepiej wymienić i czujnik temperatury tak ?

> Chodzi mi o to że nie mam wskaźnika temperatury płynu chłodzącego na zegarach więc chce na lato być

> pewnym że wiatrak się załączy przy tych 85 stopniach stojąc w korkach.

Wiatrak załączy się przy 92 +- 2 st C a wyłączy się przy ok 4 stopniach niższej temperaturze.

Niebieski czujnik wkręcony w obudowę termostatu jest czujnikiem podającym temperaturę silnika do komputera od wtrysku.

Czujnik włączający wentylator znajduje się w chłodnicy.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak przeregulować ten czujnik w chłodnicy aby wiatrak załanczał się przy np. 90 stopniach ?

nie da się

to jest termobimetal.

możesz poszukać czujnika od innego auta, w którym wentylator włącza się przy niższej temperaturze.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak przeregulować ten czujnik w chłodnicy aby wiatrak załanczał się przy np. 90 stopniach ?

nie da się

poprostu fabryka tak to zaprojektowała i tak musi byc ok.gif

a temperature zalaczenia wentylatora nieco zawyzylem mój bład

mój załącza się przy przekroczeniu 95*C ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak przeregulować ten czujnik w chłodnicy aby wiatrak załanczał się przy np. 90 stopniach ?

jak napisał pawel_78 - to niemożliwe. możesz równolegle do czujnika wentylatora dać wyłącznik, którym zasterujesz wiatrak. jest tylko jedno ale: skoro nie masz wskaźnika temperatury - nie wiesz, kiedy załączyć wiatrak... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc kolega wymienia sam termostat zd1 czujnik zakładamy stary.

Następnie węże płyn i to wszystko, tak jak koledzy pisali wyżej czujnik podaje temp do kompa odpowiada za skład paliwa, ssanie.

Sprawny czujnik w temp 20C ma rezystancje 2,3-3 kilo ohmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.