Skocz do zawartości

tak się zastanawiam ilu klasyków jest tu na forum


bahran

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

klasyk to może jeszcze nie jest, ale starsza ode mnie

vespa v50 special - 1972r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

a klasyk to od ktorego roku ?:P

Komar z 73 roku sie liczy ?

albo mz etz 251 z 90 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

witam ! suzuki gs 450 1982 rok może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zapewne przekracza 50km/h i jest motocyklem nielegalnie zarejestrowanym na motorower

> Ja mam Simsona S51B 1-4 PL z 1982 roku - I właściciel

Kiedys prawo bylo inne, sprzet nie byl ograniczony predkoscia, tylo pojemnoscia.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zapewne przekracza 50km/h i jest motocyklem nielegalnie zarejestrowanym na motorower

BŁĄD... w 100% motorower

wg włoskiego prawa jedzie max 40km/h i ma raptem 1,5 konia

co prawda to oryginalne wpisy z lat 70tych i nie mam pojęcia, czy faktycznie nadal tak jest

mam nadzieję, że już w lutym będzie miał 102m3, koni ciut więcej i bez problemu będzie jechał 80km/h

zastanawiam się, czy go rejestrować na moto... kat A jest, problem ewentualnie z OC, ale ma to być weekendowa zabawka, a nie pojazd codzienny

> Ja mam Simsona S51B 1-4 PL z 1982 roku - I właściciel

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, klasyk, ale to nie jest kacik motorowerowy.

mam kat A i jeszcze jedną vespę... w dowodzie - motocykl...

mogę tu zaglądać i od czasu do czasy o coś zapytać? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

MZ TS 150 - 1983 - na chodzie zlosnik.gif klasyk by DDR (legenda PRLu rotfl.gif )

284595872-KacperHBpj1.jpg

post-19753-14352511186238_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie stan agonalny, ale niedługo to się zmieni. devil.gif

(słaba jakość, bo telefonem w ciemnym garażu blush.gif)

Simsony sztuk 2 - nie pamiętam roczników, bo nie mam kwitów beksa.gif, ale końcówka lat pięćdziesiątych.

simson.jpg

simson2.jpg

Fuma '57. ok.gif

fuma.jpg

Fuma '60 - ta "goła" widoczna od tyłu. oink.gif

Wbrw pozorom - najlepszy stan. Kapitalny remont motoru wraz z elektryką, nowy lakier (co mi przyszło do łba z tym srebrnym sciana.gif) - brakuje dnia/dwóch, żeby wszystko poskładać. oslabiony.gif

fumaii.jpg

Trochę zdekompletowana wieśka (jak to na wsi - koła posżły na wózek do wożenia truskawek na skup facepalm.gifhehe.gif), ale motor do niej jest (dalej) i co ważne - kwity. ok.gif

wieska.jpg

Komar pedałowiec, wieku nie pamiętam, bo też bez kwitów. beksa.gif

komar.jpg

Puch - niezwykle tajemnicze moto, bo nie wiem, co to za model, z którego roku, a żeby było smieszniej - poprzedni właściciel (z AK ok.gif) też nie wie. hehe.gif

Muszę go zidentyfikowac i doprowadzić do oryginału, bo jest trochę "skundlony".

puchw.jpg

Brakujące motory + ze dwa czy trzy zapasowe. grinser006.gif

Pod nimi widać "główkę" drugiego komara - ten nowszy już na amorkach z tyłu, troszkę zdekompletowany.

motoryv.jpg

A tu wieśka-dawca części od Cinka (dzięki! ok.gif). grinser006.gif

cinkowawieska.jpg

Jest jeszcze jedna fuma rozebrana na graty - ale to teraz coraz rzadsze moto, więc ją chyba złożę nazad.

No i na budowie nocuje już kolejny komarek - ale też z tych nowszych.

Więcej grzechów nie pamiętam. grinser006.gif

EDYTA!!!

O hondzi zapomniałem... facepalm.giffacepalm.giffacepalm.gif

CB 500Four '76

hondai.jpg

Obecnie w trakcie odbudowy, ale robi to już mechanior. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezła kolekcja

E tam - niezła to będzie, jak się za to wezmę i doprowadzę do stanu używalności.

Strasznie się cieszę, że sobie to zostawiłem - kiedyś kupowałem za grosze, teraz już tak się nie znajdzie - przynajmniej w mojej okolicy.

Ale popełniłem też kilka "błędów mlodości". facepalm.gif

BMW R25 (osiołek) co prawda w częsciach, ale zamieniłem za junaka sciana.giffacepalm.gif, którego potem oddałem koledze za free. hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Gazelę na chodzie, z papierem "wpisu do zabytków" zamieniłem za tego brązowego simsona. facepalm.gif

Jak dziś o tym pomyślę, to aż mnie telepie... facepalm.giffacepalm.giffacepalm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

Jak o złomkach, to i ja mam trochę złomu zlosnik.gif

- WSK M06B3 1978 w trakcie odbudowy - kompletna w 99%, zarejestrowana, płacę OC zlosnik.gif

- WSK M06Z 1959 - kompletność 50%, czeka na lepsze czasy z odbudową

- Motorynka Romet Pony 301 1989- odbudowana, zgodnie z oryginałem, brakuje na chwilę obecną tylko instalacji elektrycznej - do wiosny może się za to wezmę

- Motorynka Pony M3 1985- w częściach, wypiaskowana, w podkładzie, czeka na lakier i złożenie

- Komar Sport, 100% oryginał, 1975, stan do kosmetyki (nawet nie będę lakierował) i przeglądu, papier jest wink.gif

Na dniach może uda się przytargać jeszcze jeden moto, ale o tym na razie shhh.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

obraz059.th.jpgobraz058.th.jpgobraz057.th.jpg

Vespa 125ccm, 1967 rok, motor mojego ojca, z 25-30 lat temu pojechał tym na wieś i tak została. 1`wszy 'wypadek' na niej miałem grinser006.gif w rezultacie dziura w łokciu grinser006.gif Gdzieś nawet dowód rejestracyjny od tego posiadam tongue.gif

Stoi z dobre 400km ode mnie i jest na pewno w gorszym stanie bo te zdjęcia są z przed paru lat sick.gifbuu.gif

z góry mówię że nie do sprzedania jakby kto się interesował 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Vespa 125ccm, 1967 rok, motor mojego ojca, z 25-30 lat temu pojechał tym na wieś i tak została.

> 1`wszy 'wypadek' na niej miałem w rezultacie dziura w łokciu Gdzieś nawet dowód

> rejestracyjny od tego posiadam

> Stoi z dobre 400km ode mnie i jest na pewno w gorszym stanie bo te zdjęcia są z przed paru lat

> z góry mówię że nie do sprzedania jakby kto się interesował

oooooooooo stary...

szykuj gruby portfel na renowację

ślicznota ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

> Dokładnie rocznik '71.

zdobyty od kącikowicza jakoś ze 2 lata temu? cfaniaczek.gif

jeżeli tak, to miałem go zarezerwowanego, ale nie dałem rady na szybko załatwić transportu i musiałem zrezygnować buu.gif....a cena za niego to była chyba flaszka łychy buu.gifbuu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdobyty od kącikowicza jakoś ze 2 lata temu?

> jeżeli tak, to miałem go zarezerwowanego, ale nie dałem rady na szybko załatwić transportu i

> musiałem zrezygnować ....a cena za niego to była chyba flaszka łychy

Coś takiego, ale nie pamiętam już szczegółów. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Tak jak w temacie. Zastanawia mnie ile na forum jest klasyków, z którgo roku. A może ktoś ma więcej

> niż jednego...no i w jakim stanie?

Mam jawkę zlosnik.gif z 1979 nadal zarejestrowaną na mojego dziadka który jest też jej pierwszym właścicielem. Przymierzam się właśnie do przerejestrowania jej na siebie - tylko szkoda mi tej czadowej starej białej tablicy.

Stan wizualnie idealny, mechanicznie drobne sprawy do wyprostowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jawkę z 1979 nadal zarejestrowaną na mojego dziadka który jest też jej pierwszym

> właścicielem. Przymierzam się właśnie do przerejestrowania jej na siebie - tylko szkoda mi tej

> czadowej starej białej tablicy.

> Stan wizualnie idealny, mechanicznie drobne sprawy do wyprostowania.

Tablicę sobie zostaw na pamiątkę, zawsze mogła się gdzieś "zgubić", a na zlotach bez problemu możesz ją przykręcić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży nabytek , stan jak widać ale nie chce zapalić .

Chromy pomalowane srebrzanką , cały pomalowany pędzelkiem . 285055284-017.JPG285055284-021.JPG285055284-023.JPG285055284-023.JPG

post-22753-14352513029007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świeży nabytek , stan jak widać ale nie chce zapalić .

> Chromy pomalowane srebrzanką , cały pomalowany pędzelkiem .

ile za nią dałeś?? stoi w okolicy właśnie tez podobna, chrom z pędzla pociągnięty i nie pali.... i tak się zastanawiam ile dałeś...

A tak wogólę, to gratuluję nabytku. Fajna fajna jaskółeczka. Który rocznik?? z papierkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kolega Pinokio ciut już się wypucował w tym wątku, ale teraz oficjalnie dodam - wczoraj zaparkowała w moim garażu:

IThankYou.gif

gazela.jpg

Z tego miejsca WIELKIE DZIĘKI RAZ JESZCZE dla Kolegów:

Woockush'a, Pionokia i Roberta_z_garażu!!! blagam.gifblagam.gifblagam.gif20.GIFok.gif

Bez Was nie dotrzymałbym obietnicy danej sobie, że odkupię kiedyś gazelę (tak, tak - byłem w posiadaniu i zamnieniłem się za ww. simsona sciana.gif).

Piękne dzięki!!! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Pinokio ciut już się wypucował w tym wątku, ale teraz oficjalnie dodam - wczoraj

> zaparkowała w moim garażu:

> Z tego miejsca WIELKIE DZIĘKI RAZ JESZCZE dla Kolegów:

> Woockush'a, Pionokia i Roberta_z_garażu!!!

> Bez Was nie dotrzymałbym obietnicy danej sobie, że odkupię kiedyś gazelę (tak, tak - byłem w

> posiadaniu i zamnieniłem się za ww. simsona ).

> Piękne dzięki!!!

To żona już wie? rotfl.gif

Ładna Helka, już Ci to mówiłem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.