Skocz do zawartości

Jaki to silnik?


prebek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie zakupu Jeep Patriot 2,0 CRD

Wszędzie piszą że to ma silnik od VW pojemność 1968 cm3 i 140 kucyków.

Wie ktoś jaki to silnik w gamie VW ile do tego kosztuje rozrząd i jak to się zachowuje po "schipowaniu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem w trakcie zakupu Jeep Patriot 2,0 CRD

> Wszędzie piszą że to ma silnik od VW pojemność 1968 cm3 i 140 kucyków.

> Wie ktoś jaki to silnik w gamie VW ile do tego kosztuje rozrząd i jak to się zachowuje po

> "schipowaniu"

2.0 TDI miał 140 KM i pękające głowice cfaniaczek.gif

Czy to ta pompowtryskiwaczowa jednostka hmm.gif czy może już coś na wtrysku bezpośrednim ( 2.0 TDI-CR DPF 140 KM) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0 TDI miał 140 KM i pękające głowice

> Czy to ta pompowtryskiwaczowa jednostka czy może już coś na wtrysku bezpośrednim ( 2.0 TDI-CR DPF

> 140 KM)

Żeby nie było niedomówień przecież pompowtryskiwacze czyli PD to także wtrysk bezpośredni , tak samo jak starsze TDI 90 i 110 na pompie rotacyjnej/rozdzielaczowej to także wtrysk bezpośredni... TDI - Turbo Direct Injection

i nazwa mówi, że silnik ma turbo i wtrysk bezpośredni, a czy to jest pompa wtryskowa rotacyjna, czy pompowtryskiwacze, czy common-rail to już konkretne rozwiązania podawania tego wtrysku bezpośredniego tak mówiąc po ludzku ok.gif

Te silniki 2.0 140KM na CR są już raczej pozbawione wad silników 2.0 140KM PD, ale te silniki są dosyć świeże nie wiem dokładnie od kiedy instalowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby nie było niedomówień przecież pompowtryskiwacze czyli PD to także wtrysk bezpośredni , tak

> samo jak starsze TDI 90 i 110 na pompie rotacyjnej/rozdzielaczowej to także wtrysk

> bezpośredni... TDI - Turbo Direct Injection

> i nazwa mówi, że silnik ma turbo i wtrysk bezpośredni, a czy to jest pompa wtryskowa rotacyjna, czy

> pompowtryskiwacze, czy common-rail to już konkretne rozwiązania podawania tego wtrysku

> bezpośredniego tak mówiąc po ludzku

> Te silniki 2.0 140KM na CR są już raczej pozbawione wad silników 2.0 140KM PD, ale te silniki są

> dosyć świeże nie wiem dokładnie od kiedy instalowane...

Patriota zaczęli tłuc od 2007 i ma CRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to w takim razie moim zdaniem silnik OK jeździłem w Golfie 6 GTD w tym silniku w wersji 170KM i

> dosyć przyjemny w jeździe, a do tego na obrotach bardzo nie słychać klekotu tylko ładny dźwięk

> nawet

jaki ma symbol ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CRD to jest tylko oznaczenie przez Jeep. Mitsubishi ma oznaczenie chyba DiD a też ma silnik z grupy

> VW TDI.

Oo kolega napisał "CRD" ja z rozpędu przeczytałem "CR" bo byłem pewny, że pisze w odniesieniu do mojego posta o typach układów zasilania, ale rok 2007 to hmm może to już był CR, a nie PD ?? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oo kolega napisał "CRD" ja z rozpędu przeczytałem "CR" bo byłem pewny, że pisze w odniesieniu do

> mojego posta o typach układów zasilania, ale rok 2007 to hmm może to już był CR, a nie PD ??

Nie, nie był. Ani Chrysler (Jeep, Dodge), ani Mitsu nigdy nie dostali TDI CR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem w trakcie zakupu Jeep Patriot 2,0 CRD

> Wszędzie piszą że to ma silnik od VW pojemność 1968 cm3 i 140 kucyków.

Wg mnie tam siedział BKD, ale z kolei Jeep podaje dwa różne (swoje) kody silnika na 2.0 CRD w tym modelu (ECD i ECE) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie tam siedział BKD, ale z kolei Jeep podaje dwa różne (swoje) kody silnika na 2.0 CRD w tym

> modelu (ECD i ECE)

No właśnie i OCB (O Co Biega) wink.gif

jak z tym żyć?

za jakiś czas będę zmuszony do zakupu rozrządu i który tu wstawić?

Bo w sumie dla tego pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie był. Ani Chrysler (Jeep, Dodge), ani Mitsu nigdy nie dostali TDI CR.

Dzięki za wyjaśnienie ok.gif czyli to jest 140KM na PD, ale one niby później też już były wyleczone z chorób wieku dziecięcego ? hmm.gif

Prebek w katalogu powinni znaleźć po VIN Twojego auta jaki rozrząd potrzeba waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serwisówka do silnika Patriota zaczyna się od zdania: This is a 2.0L common rail turbo diesel.

Pewnie zrobili kopiuj/wklej z instrukcji czegoś, co miało 2.8/3.0 wpysk.gif

Aż sprawdziłem w Audateksie (dla obu kodów) - w silniku siedzą pompowtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.