Skocz do zawartości

Czujnik centralnego zamka


Boniek82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, gdzie w Vectrze B jest umieszczony czujnik sygnału centralnego zamka?

Chodzi mnie o ten który łapie sygnał z pilota.

Nie wiem czy TTTM ale czasami muszę ,,pojeżdzić" kluczem po karoserii aby auto zamknęło sie albo otwarło..

Dodam że bateria jest nowo wymieniana. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popraw lepiej styki baterii w kluczyku, temat omawiany nie tak dawno.

Nic to nie daje, za każdym razem naciskając którykolwiek z przycisków to zapala mi sie dioda na pilocie informująca o aktywności danego przycisku.

Gdzieś jednak jest problem w komunikacji między pilotem a autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic to nie daje, za każdym razem naciskając którykolwiek z przycisków to zapala mi sie dioda na

> pilocie informująca o aktywności danego przycisku.

> Gdzieś jednak jest problem w komunikacji między pilotem a autem...

CZy nie chodzi ci o centralke zamka centralnego?

Jest w "nogach" pasazera po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o element który ,,łapie" sygnał z kluczyka a póżniej przekazuje do centralki.

> Chyba że centralka posiada odbiornik sygnału?

Wg madrej ksiazki to jest :

"urzadzenie sterujace (z odbiornikiem sygnałów radiowych)"

w nogach pasazera po prawej stronie (czarna maskownica na dwie srubki: gorna krzyzak i dolna plaski bodajze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanko, gdzie w Vectrze B jest umieszczony czujnik sygnału centralnego zamka?

> Chodzi mnie o ten który łapie sygnał z pilota.

> Nie wiem czy TTTM ale czasami muszę ,,pojeżdzić" kluczem po karoserii aby auto zamknęło sie albo

> otwarło..

> Dodam że bateria jest nowo wymieniana.

Szanowny Kolego. Ja kiedyś wymieniłem bateryjkę bo w pewnym miejscu nie chciało mi zamykać ani otwierać. Okazało się, że to winne temu są maszty oswietleniowe stadionu wraz z jakimiś antenami. TTTM ponieważ tak miałem z Astrą i teraz to samo z Zafirą. I jest to chyba jedyne miejsce w którym pilota działa, ale dosłownie przyłożony do maski. W innych łapie sygnał z około 50 m. Sprawdż sobie czy w innym miejscu też kulawo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sprawdzałeś a wiesz

> Poczytaj

OK,poczytane.

Pisze tam o programowaniu pilota (nacisnąć przycisk na zapłonie).

Czytałem gdzieś, że ma sie wtedy auto zamknąć i otworzyć bodajże.

U mnie chce coś takiego zrobić ale jest zero reakcji.

Co niby ma dawać to programowanie pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK,poczytane.

> Pisze tam o programowaniu pilota (nacisnąć przycisk na zapłonie).

> Czytałem gdzieś, że ma sie wtedy auto zamknąć i otworzyć bodajże.

> U mnie chce coś takiego zrobić ale jest zero reakcji.

> Co niby ma dawać to programowanie pilota?

Jezeli nie masz zadnej reakcji sprawdz centralke czy nie jest spalona.

Swiecily mi sie tylko kierunki i swiatlow srodku przy naciskaniu guziczkow i..nic poza tym.okazalo sie ze mam centralke spalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli nie masz zadnej reakcji sprawdz centralke czy nie jest spalona.

> Swiecily mi sie tylko kierunki i swiatlow srodku przy naciskaniu guziczkow i..nic poza tym.okazalo

> sie ze mam centralke spalona

Chodzi mi o to że nie ma reakcji na programowanie pilota tak jak to opisują różne żródła.

Przy zamykaniu wszystko działa ok, przy otwieraniu również (kierunki, lampka wewnętrzna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o to że nie ma reakcji na programowanie pilota tak jak to opisują różne żródła.

> Przy zamykaniu wszystko działa ok, przy otwieraniu również (kierunki, lampka wewnętrzna)

nic nierozumiem juz...to centralk ci dziala czy nie?

zamykasz centralny z pilota?dziala ci zamykanie z pilota czy nie?czy tylko z klucza?

jezeli nie dziala ci zamykanie z pilota to jest mozliwe ze [ tak jak pisalem ]sprawdz centralke i sprawdz "mastera" w drzwiach [moze w przelotkach przewody masz uszkodzone i master dalej nie daje syganlu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nierozumiem juz...to centralk ci dziala czy nie?

> zamykasz centralny z pilota?dziala ci zamykanie z pilota czy nie?czy tylko z klucza?

> jezeli nie dziala ci zamykanie z pilota to jest mozliwe ze [ tak jak pisalem ]sprawdz centralke i

> sprawdz "mastera" w drzwiach [moze w przelotkach przewody masz uszkodzone i master dalej nie

> daje syganlu]

Zamykanie i otwieranie drzwi działa normalnie z pilota tylko tyle że musze kluczyk przystawiać do karoserii żeby zamknąć albo otworzyć.

Nie moge natomiast zaprogramować kluczyka (na włączonym zapłonie nacisnąć przycisk otwierania czy tam zamykania - zero reakcji)

Także chyba centralka jest sprawna tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamykanie i otwieranie drzwi działa normalnie z pilota tylko tyle że musze kluczyk przystawiać do

> karoserii żeby zamknąć albo otworzyć.

skoro dziala z pilota otwierasz i zamykasz -to po co go programowac ??

> Nie moge natomiast zaprogramować kluczyka (na włączonym zapłonie nacisnąć przycisk otwierania czy

> tam zamykania - zero reakcji)

> Także chyba centralka jest sprawna tak?

moze mimo tego masz slaba baterie??[pomimo ze nowa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro dziala z pilota otwierasz i zamykasz -to po co go programowac ??

Ale gdybym wyciągnał baterie chyba na 3 minuty to wtedy bodajże trzeba go zaprogramować?

> moze mimo tego masz slaba baterie??[pomimo ze nowa]

Mam akurat dwie baterie i obydwie sprawdzane miernikiem,

drugi kluczyk zachowuje sie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja wg ksiazki:

Zdalne sterowanie radiowe centralna blokada drzwi powinno byc synchronizowane, jesli byly wymieniane baterie lub nadajnik zostal zablokowany samoczynnie z powodu zbyt czestego wlaczania poza zasiegiem dzialania.

-wlaczyc zaplon, pozostawic klucz co najminej 30 sekund w wylaczniku, aby urzadzenie moglo przelaczyc sie na tryb synchronizacji.

-wcisnac wewnatrz samochodu co najmniej jeden z przyciskow na nadajniku zdalnego sterowania.W celu potwierdzenia dokonanej synchronizacji urzadzenie sterujace wlacza dwa razy na krotko silniki nastawcze centralnej blokady drzwi.

Sprawdz jednak ta centralke...czy np.nie czuc zapachu spalenizny .

Moze w centralce "cos" nie styka....zobacz czy nie ma zasniedzialych polaczen itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -wlaczyc zaplon, pozostawic klucz co najminej 30 sekund w wylaczniku, aby urzadzenie moglo

> przelaczyc sie na tryb synchronizacji.

Mam rozumieć że 30 sekund ma być włączony zapłon i dopiero wtedy naciskać któryś z tych przycisków?

> Sprawdz jednak ta centralke...czy np.nie czuc zapachu spalenizny .

> Moze w centralce "cos" nie styka....zobacz czy nie ma zasniedzialych polaczen itd.

Zobacze za widoku, może rzeczywiście coś tam bedzie widać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.