Skocz do zawartości

Silnik 1.1SPI a 1.1MPI


PCuno

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam pytanie, czy jest różnica w budowie tych dwóch silników?

> Czy ktoś może podać oznaczenia silników 1.1 montowanych

> w seicento.

SPI wtrysk jednopunktowy, MPI wielopunktowy.

Moc ta sama. Najprościej rozpoznań po obudowie filtra powietrza, SPI taki kwadratowy, MPI okrągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SPI wtrysk jednopunktowy, MPI wielopunktowy.

> Moc ta sama. Najprościej rozpoznań po obudowie filtra powietrza, SPI taki kwadratowy, MPI okrągły.

Wiem co znaczą skróty i jak rozpoznać kompletny silnik, chodzi mi o to czy jest różnica w budowie "gołego" silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem co znaczą skróty i jak rozpoznać kompletny silnik, chodzi mi o to czy jest różnica w budowie

> "gołego" silnika.

jest różnica np w głowicy... w spi kanały ssące są okrągłe a w mpi takie bardziej owalne i rozmieszczenie szpilek kolektora ssącego jest inne, poza tym chyba najłatwiej rozpoznać po tym, że z tyłu głowicy w spi jest miejsce na czujnik temperatury a w mpi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można też rozpoznać po tym, że w deklu MPI jest miejsce na czujnik od strony rozrządu.

korzystając z tematu możesz tak bardziej powiedzieć jak wygląda to miejsce na ten czujnik i czy to jest od temp. bo kiedyś słyszałem że czujnik jest w wężach prowadzących do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest różnica np w głowicy... w spi kanały ssące są okrągłe a w mpi takie bardziej owalne i

> rozmieszczenie szpilek kolektora ssącego jest inne, poza tym chyba najłatwiej rozpoznać po

> tym, że z tyłu głowicy w spi jest miejsce na czujnik temperatury a w mpi nie ma

Czyli, chcąc zamienić 1.0 w UNO na 1.1 pozostawiając cały osprzęt

trzeba szukać 1.1SPI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w uno, ale logicznie rozumując to mpi to już inna technologia, więc jak coś to prędzej spi podejdzie, bo pewnie podobny silnik do 1.0 a i wiązka z czujnikami pewnie ta sama, ale do tej pory uniaczom pod maske nie zaglądałem, więc do końca nie wiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.