Skocz do zawartości

popychacze cc 899?


raf7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie zamontowane popychacze starego typu które walą już non stop. Jako, że wiosna idzie zlosnik.gif Czas się zabrać za popychadła. Dodam, że posiadam klawiaturę z SC 899 z 1999r.

i tak, są dwie możliwości.

1. popychacze nowego typu CC/SC 899 8szt. plus płytki popychacza 8szt. do klawiatury z SC.

2. nowe popychacze 8 szt. "starego typu" do CC 903/899, czyli te same które mam obecnie.

Co będzie lepsze? nowsze w których luz kasuje się automatycznie, czy starsze w których można luz regulować ręcznie? Cenowo popychacze starszego typu są droższe o ok. 5zł. od tych stosowanych już w CC/SC.

A i nie dopisałem, ale pójdzie także nowy wałek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem klawiaturę hydrauliczną (automatyczną) czy jak kto zwie

> zmieniłem na klawiaturę mechaniczną ze względu na planowaną głowicę i inny wałek

> no i mechaniczną możesz w każdej chwili sam wyregulowac i nie będzie klepac

> zapomniałem, mam tak w CC 900

wymianiałeś całą kompletną klawiaturę (nowa/używka)? czy też popychacze, płytki i wałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę w stronę nowych popychaczy udało mi się ustrzelić w niskiej cenie 5 szt. oryginali ricambi. zlosnik.gif

Zostało tylko dokupić 3 szt. i 8 szt. płytek, oraz wałek.

Wałek stary prawdopodobnie jest do wymiany (klepią mi od 2009r.), wiec wymiana na popychaczy na nowy typ może przynieść oczekiwany skutek tylko wraz z wałkiem rozrządu, odpada też i regulacja wstępna luzu po iluś tam km. w przypadku klawiatury mechanicznej i popychaczy z ręczną regulacją o ile się nie mylę> hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymianiałeś całą kompletną klawiaturę (nowa/używka)? czy też popychacze, płytki i wałek?

używana z fiata 127 ok.gif rarytas, bo ciężko dostępna

> idę w stronę nowych popychaczy udało mi się ustrzelić w niskiej cenie 5 szt. oryginali ricambi.

> Zostało tylko dokupić 3 szt. i 8 szt. płytek, oraz wałek.

> Wałek stary prawdopodobnie jest do wymiany (klepią mi od 2009r.), wiec wymiana na popychaczy na

> nowy typ może przynieść oczekiwany skutek tylko wraz z wałkiem rozrządu, odpada też i

> regulacja wstępna luzu po iluś tam km. w przypadku klawiatury mechanicznej i popychaczy z

> ręczną regulacją o ile się nie mylę

ja mam mechaniczną klawiaturę i seryjne popychacze i wszystko gra i bucy zlosnik2.gif

może się tu jeszcze coś CZUCZU wypowie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> idę w stronę nowych popychaczy udało mi się ustrzelić w niskiej cenie 5 szt. oryginali ricambi.

> Zostało tylko dokupić 3 szt. i 8 szt. płytek, oraz wałek.

> Wałek stary prawdopodobnie jest do wymiany (klepią mi od 2009r.), wiec wymiana na popychaczy na

> nowy typ może przynieść oczekiwany skutek tylko wraz z wałkiem rozrządu, odpada też i

> regulacja wstępna luzu po iluś tam km. w przypadku klawiatury mechanicznej i popychaczy z

> ręczną regulacją o ile się nie mylę

właśnie się zastanawiam jak to jest z tą regulacją na starej klawiaturze. podobnie jak koledze popychacze słychać od dłuższego czasu ciągle. czy regulacja da jakiś efekt? czy tylko wymiana?

kiedyś ktoś pisał że żeby zjechać wałek trzeba się bardzo namęczyć. pytanie jak bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem ze dzwigienki zaworow, te w ktore siada popychacz rowniez bedziesz wymienial?

mam nadzieje, że nie trzeba będzie, bo kosztują nie mało. (jedna tyle co popychacz) tongue.gif

Zastanawiam się, czy nie trzeba jeszcze czegoś dokupić (uszczelki wałka) I czy nie trzeba ściągać rozrządu? hmm.gif

Kiedyś widziałem manual wymiany popychaczy (w formie wątku) ze zdjęciami z Seicento 899, ale nie mogę się do niego dokopać.

Tak samo jak do fachowych opisów wymiany co i jak w tej sprawie kolegi "romeczka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieje, że nie trzeba będzie, bo kosztują nie mało. (jedna tyle co popychacz)

> Zastanawiam się, czy nie trzeba jeszcze czegoś dokupić (uszczelki wałka) I czy nie trzeba ściągać

> rozrządu?

> Kiedyś widziałem manual wymiany popychaczy (w formie wątku) ze zdjęciami z Seicento 899, ale nie

> mogę się do niego dokopać.

> Tak samo jak do fachowych opisów wymiany co i jak w tej sprawie kolegi "romeczka"

jak by co to mam 4 popychacze starego typu nowe zalane olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieje, że nie trzeba będzie, bo kosztują nie mało. (jedna tyle co popychacz)

> Zastanawiam się, czy nie trzeba jeszcze czegoś dokupić (uszczelki wałka) I czy nie trzeba ściągać

> rozrządu?

> Kiedyś widziałem manual wymiany popychaczy (w formie wątku) ze zdjęciami z Seicento 899, ale nie

> mogę się do niego dokopać.

> Tak samo jak do fachowych opisów wymiany co i jak w tej sprawie kolegi "romeczka"

Jak byś chciał, mam kompletną klawiaturę do 899, ponoć po 100kkm. Miałem zmieniać wraz z głowica ale...założyłem w końcu swoją starą klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieje, że nie trzeba będzie, bo kosztują nie mało. (jedna tyle co popychacz)

Byly dwa rodzaje dzwigienek. jezeli masz zle dobrane to popychacze albo beda wypadac albo w ogole nie wejda. Roznica miedzy nimi to 1mm, mierzac oczywiscie wew. srednice.

Jakbys szukal dzwigienek to mam cala reklamowe tego i moge Ci taniej puscic niz np. sprzedaje na allegro. CLICK

Swego czasu mialem kpl. klawiaturki do 900 i sprzedawalem za grosze. nowki, nigdy nie smigane. Niestety juz wszystko sprzedane sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byly dwa rodzaje dzwigienek. jezeli masz zle dobrane to popychacze albo beda wypadac albo w ogole

> nie wejda. Roznica miedzy nimi to 1mm, mierzac oczywiscie wew. srednice.

> Jakbys szukal dzwigienek to mam cala reklamowe tego i moge Ci taniej puscic niz np. sprzedaje na

> allegro. CLICK

> Swego czasu mialem kpl. klawiaturki do 900 i sprzedawalem za grosze. nowki, nigdy nie smigane.

> Niestety juz wszystko sprzedane

Dzięki. ale mam już klawiaturę i to w bardzo dobrym stanie, więc dźwigienek nie muszę wymieniać, popychacze (nowego typu) też już mam. Płytki popychacza zamówiłem w piątek ASO, może na dziś będą. smile.gif Zostanie mi tylko wałek, ale po przewertowaniu forum może nie trzeba będzie, jest dosyć trwały, na razie poprzestanę na samej kompletnej klawiaturze i zobaczymy.

Aha i w razie potrzeby udało mi się zlokalizować manual, o który kiedyś prosiłem wink.gif

wymiana popychaczy w CC/SC 900 (nowy typ)

Wymiana popychaczy CC 900 (stary typ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że jak obecnie mam klawiaturę i popychacze starego typu, a kupię komplet nowego typu to demontuję starą, montuje nową i tyle ? Bo te nowe nie mają żadnej wstępnej regulacji?

czy luzy skasują się same przy pozostawieniu starego wałka? Jeżdżę już na klepiących popychaczach jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli rozumiem że jak obecnie mam klawiaturę i popychacze starego typu, a kupię komplet nowego typu

> to demontuję starą, montuje nową i tyle ? Bo te nowe nie mają żadnej wstępnej regulacji?

si, potrzebujesz kompletną nową klawiaturę od Cinquecento 899 1995-98 lub Seicento 899 1998-2002. Wyjmujesz starą przekładasz nową i to wszystko.

> czy luzy skasują się same przy pozostawieniu starego wałka? Jeżdżę już na klepiących popychaczach

> jakiś czas.

no właśnie to jest pytanie na które ja nie znam odpowiedzi, ja jeżdżę około roku na klepiącym popychaczu, wcześniej klepał cicho z przerwami, a po 40minutowej jeździe cichł, teraz podejrzewam że poszły dwa lub trzy (klepanie dochodzące ze środka pokrywy zaworów w lewo) i stukają cały czas.

Mam nadzieje, że wałek za dużo się nie podtarł przez ten rok (Wydaje mi się, że "romeczek" mówił prawdę że te wałki ciężko zniszczyć, bo wymieniał u siebie tylko popychacze), ale jak będzie zobaczymy.

Oczywiście płytki nie dojechały do ASO, faktura przyszła, a płytki gdzieś pojechały, nikt nie wie gdzie, mają zlokalizować i telefonicznie się skontaktować. pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> popychacze

> wałek

> co sadzicie o takim wałku i popychaczach?miał ktoś doczynienia z Camshaft Int.? nie jest to jakis

> chłam przypadkiem bo troche to tanio

jak dla mnie to nie warto, ktoś pisał na forum, że kupił zamiennik ale do 700-sety i po 15 tyś, musiał znowu zmieniać na oryginał.

TU masz oryginał popychacz

a tu masz WAŁEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.